Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, tarantules είπε

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μεμβράνη αποκλειστικά για παρμπρίζ :

Επειδή η μεμβράνη πάντα μπαίνει από την εσωτερική πλευρά , ο ήλιος είναι λογικό να "ψήνει" εξωτερικά το κρύσταλλο του παρμπρίζ σωστά;

Έχει νόημα να βάλει κάποιος απέξω από το παρμπρίζ αυτά τα φτηνά ασημένια σκιάδια για να διώξει την υπέρυθρη ακτινοβολία να μην "ψήσει" το παρμπρίζ; Το έχει κάνει κάποιος να μας πει;

Δε κατάλαβα τι θέλεις να πετύχεις; να μην ζεσταίνεται το παρμπρίζ; Ναι προφανώς θα είναι καλύτερα αφού δε θα βλέπει ο ήλιος το τζάμι καθόλου. Αλλά θα το κάνεις κάθε φορά που παρκάρεις;

 

Επεξ/σία από zeys13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, tarantules είπε

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μεμβράνη αποκλειστικά για παρμπρίζ :

Επειδή η μεμβράνη πάντα μπαίνει από την εσωτερική πλευρά , ο ήλιος είναι λογικό να "ψήνει" εξωτερικά το κρύσταλλο του παρμπρίζ σωστά;

Έχει νόημα να βάλει κάποιος απέξω από το παρμπρίζ αυτά τα φτηνά ασημένια σκιάδια για να διώξει την υπέρυθρη ακτινοβολία να μην "ψήσει" το παρμπρίζ; Το έχει κάνει κάποιος να μας πει;

Οχι μονο εχει νοημα αλλα ειναι η καλύτερη λυση. Αν προκειτε να αφησω το αμαξι για ωρες βάζω εξωτερικα το σκιαδιο που πιάνει στις πορτες. Αν βαριέμαι βάζω εσωτερικο σκιαδιου που ομως δεν  κανει τοση δουλεια. Μεμβράνη εσωτερικά δεν βαζω, και με ΚΤΕΟ -τροχαια μπλέκεις και επειδή οδηγαω αρκετά τη νύχτα δεν υπάρχει περιθώριο ουτε για 5% απώλεια φωτεινοτητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή κάπου είχα μπερδευτεί έκανα ερώτημα στο Livechat της carglass.

Η αρχική τιμή για ολικό ντύσιμο του οχήματος εκτός του εμπρόσθιου παρμπρίζ, ανέρχεται στα 225,00€ και με την έκπτωση 30% λόγω της προσφοράς μας που ισχύει έως 31/07/18, διαμορφώνεται στα 158,00€ τελική.
Στα εμπρόσθια πλαϊνά κρύσταλλα οδηγού, συνοδηγού, τοποθετούμε μόνο την νόμιμη απόχρωση (Black Pearl 75) με ποσοστό φωτεινότητας 75%, ενώ στα υπόλοιπα μπορείτε να επιλέξετε εσείς την απόχρωση από την υπόλοιπη γκάμα μας. Οι μεμβράνες που χρησιμοποιούμε είναι της πιστοποιημένης Αμερικάνικης εταιρίας MADICO και σας δίνουμε εφ’ όρου ζωής εγγύηση τόσο για την εργασία όσο και για το υλικό όπως επίσης και βεβαίωση τοποθέτησης για ΚΤΕΟ ή πιθανό έλεγχο της τροχαίας.
Το κόστος για τοποθέτηση μεμβράνης στο εμπρόσθιο παρμπρίζ είναι στα 100,00 τελικής από 125,00 αρχικής τιμής.

Για την εργασία θα χρειαστεί να κλείσετε ραντεβού σε ένα από τα εταιρικά μας καταστήματα, καλώντας μας στο 213 011 0000.

Με τη προσφόρα απο yellowdays βγαίνει στα 135 λογικά.

Τηλέφωνο στη lummar 180 για τοποθέτηση + 60 ευρώ το μπροστινό παρμπριζ.

Εννοείται οτι η και η lummar έχει εγγύηση εφ'όρου ζωής, και ΙΣΧΥΕΙ. Θα τη χρησιμοποιήσω για να μου αλλαχτούν το μπρός και πίσω παρμπρίζ το μπροστά έχει ξεκολήσει απο τη 1 γωνία, και το πίσω έχει γεμίσει φουσκάλες.

Επειδή τους ζήτησα καλύτερη τιμή και τους είπα για τη προσφορά της carglass, μου είπαν οτι δε γίνεται τπτ καλύτερο, και κλασικά οτι οι lummar είναι καλυτερες απο τις Madico, οτι δεν έχουν εγγύηση εκ'φορου ζωής, και είδατε τώρα που τη χρειαστήκατε;

Το σκέφτομαι να βάλω με 135 carglass και παρμπρίζ με 60 στη lummar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ ξέρω ότι μου έχουν δώσει τιμές 120€ για Madico με εφ' όρου ζωής εγγύηση (πλην παρμπρίζ).

Ποιος ξέρει όμως αν μιλάμε για τις ίδιες μεμβράνες, κι ας είναι Madico όλες.

Γιατί αν είναι ίδιες, εξακολουθεί να μην αποτελεί προσφορά αυτή της Carglass.

Επεξ/σία από phanispal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 120 είναι χωρίς φπα, και εσύ έχεις και την επιλογή της Αθήνας, εμείς από επαρχία συνήθως έχουμε μια επιλογή μόνο. Το θέμα μου είναι ανάμεσα σε lummar madico ποια είναι καλύτερη επιλογή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, zeys13 είπε

Τα 120 είναι χωρίς φπα

Σε αυτό έχεις δίκιο.

 

9 λεπτά πριν, zeys13 είπε

και εσύ έχεις και την επιλογή της Αθήνας

Και σε αυτό φαντάζομαι.

 

9 λεπτά πριν, zeys13 είπε

Το θέμα μου είναι ανάμεσα σε lummar madico ποια είναι καλύτερη επιλογή;

Εδώ αντικειμενική απάντηση νομίζω δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις. Μόνο αν απαντήσει τοποθετητής/έμπορος που έχει δουλέψει και τις δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, phanispal είπε

 

Εδώ αντικειμενική απάντηση νομίζω δεν υπάρχει περίπτωση να πάρεις. Μόνο αν απαντήσει τοποθετητής/έμπορος που έχει δουλέψει και τις δύο.

Και σιγά μη μας απαντήσει σωστά αν πας στο μαγαζί του και ρωτήσεις. Θα μας πει αυτές που έχει το μεγαλύτερο κέρδος. Μόνο αν είναι κανένας φίλος και σου πει πχ ότι οι τάδε χαλάνε ποιο εύκολα. 

Πάντως η carglass δεν βάζει τη καλή σειρά. Η lummar  από την άλλη δεν ξέρω αν έχει ποιότητες, δεν εννοώ το ποσοστό διαπερατοτητας. Από την προσφορά εξαιρείται το ολικό ντύσιμο με μεμβράνη Wincos ή Black Pearl.από την σελίδα yellowday το είδα αυτό.

Επεξ/σία από zeys13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν οι τιμές είναι πάνω-κάτω οι ίδιες, λογικά αφορούν στην ίδια σειρά, δύσκολο για λίγα ευρώ η μία να είναι ανώτερη απ' την άλλη, όταν μιλάμε για ίδια εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, zeys13 είπε

πό την προσφορά εξαιρείται το ολικό ντύσιμο με μεμβράνη Wincos ή Black Pearl.από την σελίδα yellowday το είδα αυτό.

Αγαπητέ επειδή και εγώ θα τοποθετήσω μεμβράνες, η Carglass μου απάντησε ότι:

Η μεμβράνη Black Pearl, είναι η μόνη «προβλεπόμενη» μεμβράνη για τα μπροστινά τζάμια του αυτοκινήτου.

Για να ντύσεις όλα τα τζάμια (εκτός από το μπροστινό παρμπρίζ) με την «προβλεπόμενη» μεμβράνη θα πληρώσεις 225 ευρώ.

Αν χρησιμοποιήσεις την έκπτωση της Carglass με -30% (158 ευρώ) ή την έκπτωση της Πειραιώς με -40% (135 ευρώ), θα τοποθετηθούν αυτές οι μεμβράνες μόνο στα δυο μπροστινά παράθυρα, ενώ στα πίσω και στο πίσω παρμπρίζ πρέπει να επιλέξεις άλλη Madico μεμβράνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

177€ έκλεισα στη carglass για το kodiaq. Η καλύτερα τιμή που βρήκα γενικά για επώνυμες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να πάρετε μια ιδέα 

Παρμπρίζ - οδηγου  - συνοδηγου Blackpearl 75 

όλα τα υπολοιπα onyx 55

Δεν ήθελα έντονη διχρωμία όπως βλέπω να κυκλοφορούν πολλά ... στο μάτι φαίνονται σχεδόν ίδια ... ο φακός του Oneplus 3T το αποτυπώνει αλλιώς 😉

 Η του παρμπριζ είναι 4 το μεσημερι Εγνατία οδο ....

34181401_10155423429781615_6674920678870745088_n.jpg

34031555_10155423429721615_308578196033372160_n.jpg

34017441_10155423429901615_5600835210242424832_n.jpg

Επεξ/σία από terry308
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...