Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάνω από 10 χρόνια και εγώ με μεμβράνες madico από Γιαννικέλη, με μπροστινό παρμπρίζ. Και αζαξ έχει χρησιμοποιηθεί για το καθάρισμα, όλα τα χρόνια σε ξεσκέπαστο πάρκινγκ και είναι σαν την πρώτη μέρα που τις έβαλε, άψογες. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκλεισα σήμερα στην carglass ραντεβού για μεμβράνες λόγω του 40% που έχουν μέχρι αύριο. Κόστος για Peugeot 208 5π 135€ τελική. Ακόμα σκέφτομαι αν αξίζει το έξτρα κόστος για παρμπρίζ.. όσοι έχετε βάλει, διαπιστώσατε δυσκολίες με είδωλα, καθρέφτισμα ή σκοτεινιά το βράδυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Έκλεισα σήμερα στην carglass ραντεβού για μεμβράνες λόγω του 40% που έχουν μέχρι αύριο. Κόστος για Peugeot 208 5π 135€ τελική. Ακόμα σκέφτομαι αν αξίζει το έξτρα κόστος για παρμπρίζ.. όσοι έχετε βάλει, διαπιστώσατε δυσκολίες με είδωλα, καθρέφτισμα ή σκοτεινιά το βράδυ?

Εγώ έκλεισα ραντεβού την ερχόμενη Τετάρτη και δεν θα βάλω στο μπροστινό παρμπρίζ γι αυτο τον λόγο.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, turbakiasss είπε

Έκλεισα σήμερα στην carglass ραντεβού για μεμβράνες λόγω του 40% που έχουν μέχρι αύριο. Κόστος για Peugeot 208 5π 135€ τελική. Ακόμα σκέφτομαι αν αξίζει το έξτρα κόστος για παρμπρίζ.. όσοι έχετε βάλει, διαπιστώσατε δυσκολίες με είδωλα, καθρέφτισμα ή σκοτεινιά το βράδυ?

Φίλε που την βρήκες αυτη τη προσφορά; γιατί στη σελίδα τους έχει 30%

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί θεωρείς οτι δεν είναι προσφορά; Καλοπροαίρετα μιλάω. Ενδιαφέρομαι να βάλω σε ενα Honda jazz ,έχω βάλει απο το 2008 σε Opel astra llumar σε όλο το αυτοκίνητο και μπροστα. Η διαφορά στα 2 αυτοκίνητα ειναι τρομακτική.

 

Τα 100 ευρώ που ζητάνε πάντως μόνο για το μπροστινό είναι πάρα πολλά.

Επεξ/σία από zeys13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, zeys13 είπε

Φίλε που την βρήκες αυτη τη προσφορά; γιατί στη σελίδα τους έχει 30%

Καλημέρα, μόνο μέσω τηλεφωνικού ραντεβού μέχρι αύριο είναι αυτή η έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τους κάλεσα και μου είπαν οτι είναι για τη γιορτη του Πατέρα σήμερα και αύριο.

Και μετά βρήκα και αυτό https://www.yellowday.gr/shopping/40giatopothetisiantiliakonmembranone83ec2a7cc254d13b471c6e3dc507d24

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, zeys13 είπε

Γιατί θεωρείς οτι δεν είναι προσφορά; Καλοπροαίρετα μιλάω. Ενδιαφέρομαι να βάλω σε ενα Honda jazz ,έχω βάλει απο το 2008 σε Opel astra llumar σε όλο το αυτοκίνητο και μπροστα. Η διαφορά στα 2 αυτοκίνητα ειναι τρομακτική.

Τα 100 ευρώ που ζητάνε πάντως μόνο για το μπροστινό είναι πάρα πολλά.

Γιατί όπου ρωτήσεις αυτές είναι οι τιμές πάνω-κάτω. Απλά δε στις βάζει η Carglass, αλλά ο κυρ Μπάμπης.

Τρομακτική διάφορα από ποια άποψη;

Κι εμένα πολλά μου φαίνονται αυτά που ζητάνε για το παρμπρίζ. Έχω βρει και με 80€ βέβαια, αλλά και πιο φθηνές (δεν προτείνονται όμως). Το θέμα είναι κατά πόσο αξίζουν όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τρομακτική διαφορά σε θέμα καψίματος μέσα στο αμάξι. Στο ενα μπαίνεις είσαι σχετικά υποφερτά και σε 5 λεπτά έχει κρυώσει το αμάξι με το κλιματιστικο, και με το άλλο μπαίνεις υποφέρεις-δυσανασχετείς και το αμάξι κρυώνει με το κλιματιστικό μετά απο κανα 20λέπτο.

Σε lummar που ρώτησα μου είπε 230-240 και με το παρπριζ. Οπότε τα 135 μου φαίνονται καλά;

Επεξ/σία από zeys13
λάθος τιμή στο κείμενο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δηλαδή χτυπάει ο ήλιος και τα δύο για ώρες, και μπαίνεις σε αυτό με τις μεμβράνες και είναι ανεκτά;

Ναι επιβεβαιώνω και εγώ. Το «Ανεκτά» είναι σχετικό. Καλύτερα σίγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι απλά καλύτερα, είναι η μέρα με τη νύχτα. Προφανώς και δεν είναι δροσερά, αλλα όταν μπαίνεις στο αυτοκίνητο, σε αυτό  που δεν έχει μεβράνες υποφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την μεμβράνη αποκλειστικά για παρμπρίζ :

Επειδή η μεμβράνη πάντα μπαίνει από την εσωτερική πλευρά , ο ήλιος είναι λογικό να "ψήνει" εξωτερικά το κρύσταλλο του παρμπρίζ σωστά;

Έχει νόημα να βάλει κάποιος απέξω από το παρμπρίζ αυτά τα φτηνά ασημένια σκιάδια για να διώξει την υπέρυθρη ακτινοβολία να μην "ψήσει" το παρμπρίζ; Το έχει κάνει κάποιος να μας πει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω κ εγώ για τις μεμβράνες.Φοραω lummar εδώ και 4 χρόνια και είναι η διαφορά τεράστια συν το ότι με τον κλιματισμό κρυώνει σε 5 λεπτά

Ενημερωτικά η μεμβράνη στο μπροστινό μπαρμπριζ απαγορεύεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...