Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη βάζετε μεμβράνες σε πλυντήρια, στεγνωτήριο, κουρεία σκύλων και πάρκινγκ μονοκατοικιών... η αποτυχία είναι εγγυημένη σε αυτές τις περιπτώσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vagos789 είπε

Με το πλυσιμο τι παιζει; 

Μου ειχαν πει παλαιοτερα οτι με προιοντα τυπου azax χαλανε σχετικα γρηγορα

3Μ που έχω βάλει στο δικό μου δεν έχουν πάθει καμμία απολύτως αλλοίωση εδώ και.... 13 χρόνια πάντως. :)
Ήταν από τις ακριβότερες όταν τις είχα τοποθετήσει τότε αλλά δεν είχες και πολλές επιλογές, αυτές και τις llumar έβαζαν οι περισσότεροι εκείνα τα χρόνια.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν εχετε σκοπο να κρατησετε το αμαξι για χρονια  βαλτε madico στον http://www.giannikelis.gr/

Ο κυριος ειναι απο τη δεκαετια του 80 στην επιχειρηση με μεμβρανες και 100% αξιοπιστος.

260 ευρω 5 παραθυρα συμπεριλαμβανομενου μπροστινου παρμπριζ οπου μπορεις να επιλεξεις οσο ποσοστο θες, οχι μονο 75% και το αποτελεσμα ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο 3M, ειναι πολυ πιο καθαρες οι μεμβρανες τις madico ενω οι 3Μ ειναι θολες, ΜΟΝΟ αν τις βαλετε διπλα διπλα θα καταλαβετε για τι διαφορα μιλαμε.

Δευτερη θεση παιρνει Lummar αλλα δεν εχω καποιον αξιοπιστο να προτεινω.

 

Αν απο την αλλη το αμαξι ειναι χρεπι η εχετε σκοπο να παρετε καινουριο η γενικα δεν σας νοιαζει η ποιοτητα αλλα η μοστρα και να κοβει τον ηλιο,βαλτε οποιαδηποτε προσφορα των 99.99 ευρω

Επεξ/σία από JERONIMO888
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, JERONIMO888 είπε

βάλτε madico στον http://www.giannikelis.gr/

στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα έβαζα 3Μ (normal σκουρότητα). Τον τελευταίο καιρό πρόσεξα τις παραπάνω και ναι jeronimo888 έχεις δίκιο, είναι πολύ ανώτερες !

Τώρα έχω ένα Suzuki Swift και μάλλον δεν θα βάλω τίποτα γιατί δεν θέλω να ξαναμπλέξω με τους ελέγχους της αστυνομίας όπως παλιότερα 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/6/2018 στις 5:57 ΜΜ, phanispal είπε

4. Κάτι φυλλάδια που μοιράζουν στο δρόμο από Carglass και λοιπούς που δίνουν 40% ή -100€ έκπτωση, έχουν τις αρχικές στο θεό, ο ένας 200€ και ο άλλος 250€, γελάει ο κόσμος δηλαδή.

 

Κάτσε, 40% στα 200, βγαίνει 120€

Δεν είναι τόσο ψηλά η τελική τιμή... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/6/2018 στις 9:59 ΠΜ, .kostas. είπε

στα προηγούμενα αυτοκίνητα που είχα έβαζα 3Μ (normal σκουρότητα). Τον τελευταίο καιρό πρόσεξα τις παραπάνω και ναι jeronimo888 έχεις δίκιο, είναι πολύ ανώτερες !

Τώρα έχω ένα Suzuki Swift και μάλλον δεν θα βάλω τίποτα γιατί δεν θέλω να ξαναμπλέξω με τους ελέγχους της αστυνομίας όπως παλιότερα 

Επειδή σκέφτομαι να βάλω στο Accord ( Μαυρο χρώμα) , με τη αστυνομία τι συμβαίνει ;

H βεβαίωση που σου δίνουν δέν το δικαιολογεί;

Δέν ήθελα Νο 3  να βάλω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, AristidisZ είπε

Κάτσε, 40% στα 200, βγαίνει 120€

Δεν είναι τόσο ψηλά η τελική τιμή... 

Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ήταν ακριβώς αυτά τα νούμερα και ότι έβγαινε στα 120€, έχω την εντύπωση ότι ήταν λίγο παραπάνω, αλλά το point μου είναι ότι δεν είναι και καμιά τρομερή προσφορά, στην ουσία όσα ζητάνε και οι άλλοι είναι, ίσως και παραπάνω.

 

3 ώρες πριν, meletis_m είπε

Επειδή σκέφτομαι να βάλω στο Accord ( Μαυρο χρώμα) , με τη αστυνομία τι συμβαίνει ;

H βεβαίωση που σου δίνουν δέν το δικαιολογεί;

Δέν ήθελα Νο 3  να βάλω .

Απ' όσα ξέρω μέχρι τώρα, (πολύ) δύσκολα θα σταματήσουν κάποιον μόνο λόγω σκουρότητας μεμβρανών. Εκτός αν έχεις βάλει πολύ σκούρα και στα μπροστινά.

Αν έχουν κι άλλα πατήματα (παραβάσεις του ΚΟΚ, καγκούρικο αυτοκίνητο, ύποπτη συμπεριφορά, τυχαίος έλεγχος, προληπτικός έλεγχος κ.λπ.), είναι πολύ πιθανό ν' ασχοληθούν και με τις μεμβράνες.

Επεξ/σία από phanispal
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 10 χρόνια πάντως ποτέ δε με σταμάτησαν για αυτό και είχα και πολύ σκούρα στα μπροστινά. Στο παρμπρίζ δεν είχε καθόλου ωστόσο. Τώρα με το νέο ΚΟΚ ωστόσο που έχουν βγει κυνήγι δεν ξέρω τι παίζει, έχω αλλάξει και αυτοκίνητο και δεν έχω βάλει ακόμα μεμβράνες.

Της 3Μ που είχα πάντως μετά από 12-13 χρόνια είχαν αρχίσει να κάνουν φούσκες σε σημεία, είχαν και 7 χρόνια εγγύηση οι συγκεκριμένες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, στα 10-12 χρόνια τα έχουν βγάλει τα λεφτά τους (μη γελιόμαστε με ατάκες «εφ' όρου ζωής εγγύηση»). Το πρόβλημα είναι να χαλάσουν στα 3-5 χρόνια, ακόμα και αν έχουν «5 χρόνια εγγύηση».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούργιο φεκ αναφέρει 75% για παρμπριζ και κρύσταλλα οδηγού - συνοδηγού... οτιδήποτε πιο σκούρο είναι παράνομο και γι αυτό δε μπορεί να σας χορηγηθεί χαρτι για κτεο και αστυνομία. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 7/6/2018 στις 12:51 ΠΜ, JERONIMO888 είπε

Αν εχετε σκοπο να κρατησετε το αμαξι για χρονια  βαλτε madico στον http://www.giannikelis.gr/

Ο κυριος ειναι απο τη δεκαετια του 80 στην επιχειρηση με μεμβρανες και 100% αξιοπιστος.

260 ευρω 5 παραθυρα συμπεριλαμβανομενου μπροστινου παρμπριζ οπου μπορεις να επιλεξεις οσο ποσοστο θες, οχι μονο 75% και το αποτελεσμα ειναι σιγουρα πολυ καλυτερο απο 3M, ειναι πολυ πιο καθαρες οι μεμβρανες τις madico ενω οι 3Μ ειναι θολες, ΜΟΝΟ αν τις βαλετε διπλα διπλα θα καταλαβετε για τι διαφορα μιλαμε.

Δευτερη θεση παιρνει Lummar αλλα δεν εχω καποιον αξιοπιστο να προτεινω.

Αν απο την αλλη το αμαξι ειναι χρεπι η εχετε σκοπο να παρετε καινουριο η γενικα δεν σας νοιαζει η ποιοτητα αλλα η μοστρα και να κοβει τον ηλιο,βαλτε οποιαδηποτε προσφορα των 99.99 ευρω

Εάν βάζει σε όλα madico wincos είναι καλή τιμή με το μπροστά. Αν είναι onyx εινσι νορμάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, terry308 είπε

Το καινούργιο φεκ αναφέρει 75% για παρμπριζ και κρύσταλλα οδηγού - συνοδηγού... οτιδήποτε πιο σκούρο είναι παράνομο και γι αυτό δε μπορεί να σας χορηγηθεί χαρτι για κτεο και αστυνομία. 

Δηλαδή πλέον είναι νόμιμο και στο παρμπρίζ και με τη βούλα που λέμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, phanispal είπε

Δηλαδή πλέον είναι νόμιμο και στο παρμπρίζ και με τη βούλα που λέμε;

http://www.yme.gr/getfile.php?id=1584 

Όρια συντελεστών μετάδοσης φωτός σε υαλοπίνακες
οχημάτων
1. Ο ελάχιστος συντελεστής μετάδοσης φωτός των
εγκεκριμένων υαλοπινάκων των κυκλοφορούντων οχη−
μάτων καθορίζεται σε:
α) 75% για τον εμπρόσθιο ανεμοθώρακα.
β) 70% για τους υαλοπίνακες εκατέρωθεν της θέσης
του οδηγού.
γ) 70% για τους πίσω πλευρικούς υαλοπίνακες και
τον οπίσθιο ανεμοθώρακα, εφόσον το όχημα δεν φέρει
πλευρικούς καθρέφτες.
2. Εάν το όχημα φέρει πλευρικούς καθρέφτες, δεν
υφίσταται ο περιορισμός του εδαφίου (γ) της παρ. 1 του
παρόντος άρθρου ως προς το συντελεστή μετάδοσης
φωτός των πίσω πλευρικών υαλοπινάκων και του οπί−
σθιου ανεμοθώρακα.
3. Υαλοπίνακας με ένδειξη «V» δεν εμπίπτει σε πε−
ριορισμούς αναφορικά με το συντελεστή μετάδοσης
φωτός.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...