Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, booogieman είπε

Αν ηθελα για εμφανιση θα ειχα βαλει εδω και 15 χρονια χαχα

Ναι. Αν και αποφεύγω να προτείνω γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 😁

Μου είχαν προτείνει αυτόν πριν 11-12 χρόνια και πήγα. Δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα. Τιμές δεν ξέρω. 

Αν πάρεις και διαβάσεις απ' την αρχή το θρεντ κάτι θα βρεις 😉

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Nabuko είπε

Ναι. Αν και αποφεύγω να προτείνω γιατί θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο 😁

Μου είχαν προτείνει αυτόν πριν 11-12 χρόνια και πήγα. Δεν έχω μέχρι στιγμής πρόβλημα. Τιμές δεν ξέρω. 

Αν πάρεις και διαβάσεις απ' την αρχή το θρεντ κάτι θα βρεις 😉

Σε ευχαριστω πολυ, θα ξεκινησω την ερευνα απο αυτον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Εχω 3 μερες που εβαλα νανοκεραμοκες llumar και εκτος που ξεκολησανε στις ακρες εχουνε και κατι γραμμες οριζοντιες - πολλες λεπτες γραμουλες που φαινονται μονο αν κοιτας μια λαμπα ή κατι που γιαλιζει και κουραζουνε τα ματια. Ειναι η υγρασια ή κατι αλλο; Εχει τυχει σε καποιον το ιδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεγόμενα νερά λογικά εννοείς. Αν είναι αυτό, συμβαίνει με όλες απλά λίγοι είναι τόσο ψείρες και ασχολούνται.

Απλά έτσι είναι οι μεμβράνες, και φαίνονται σε συγκεκριμένες γωνίες και συνθήκες φωτισμού, και αν κάποιος είναι αρκετά παρατηρητικός.

Προσωπικά και μένα με ξενερώνουν ειδικά στο παρμπρίζ, αλλά δε νομίζω πως μπορεί να γίνει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ ετσι ειναι ολες οι μεμβρανες και δεν φευγει αυτο μετα απο καποιες μερες. Ωντος πρεπει να εισαι αρκετα παρατηρητικος για να δεις αυτες τις γραμμες αλλα εμενα με κουραζουνε τα ματια. Ισως ομως να ειναι μεχρι να τις συνηθισω, ετσι δεν ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποφάσισες σε δύσκολη περίοδο, συνήθως πάμε μετά την άνοιξη προς καλοκαίρι, περίμενε 2-3 ημέρες ακόμα και μη πας το μάτι σου εκεί.. βγαλτο από το μυαλό σου... 

τέλος της εβδομάδας κοίτα το ξανά και έαν σε ενοχλεί πάλι, περνάς από τον εγκαταστατη σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα κάνει κάτι ο εγκαταστάτης. Απλά οι μεμβράνες δεν είναι 100% διαυγείς.

Είναι σαν κάτι παλιά λεπτά τζάμια που όταν κοιτούσες έξω και μετακινούσες το κεφάλι σου προς άλλες κατευθύνσεις έβλεπες αυτά τα νερά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Ελάφι είπε

Καλησπέρα. Εχω 3 μερες που εβαλα νανοκεραμοκες llumar και εκτος που ξεκολησανε στις ακρες εχουνε και κατι γραμμες οριζοντιες - πολλες λεπτες γραμουλες που φαινονται μονο αν κοιτας μια λαμπα ή κατι που γιαλιζει και κουραζουνε τα ματια. Ειναι η υγρασια ή κατι αλλο; Εχει τυχει σε καποιον το ιδιο;

να σε ρωτήσω το βασικότερο , μήπως ανοιγόκλεισες το τζάμι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα έπρεπε να βλεπεις τίποτα περίεργο αλλά οπως ειπαν και οι υπόλοιποι ίσως να μην στέγνωσαν ακομα...

Το μόνο που βλέπω περίεργο στις 3m τις δικες μου είναι με πολωτικά γυαλιά, αλλά δεν κάνει νερά, κάποια χρώματα διαφορετικά βλέπεις υπο συγκεκριμένες γωνίες, σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση και με γυαλιά που δεν είναι πολωτικά είναι εντελώς διαυγείς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νανοκεραμικές Madico Black Pearl κάνουν νερά.

Όμως πιστεύω ότι οι περισσότεροι δεν το παρατηρούν καν και πως αν τους το δείξει κάποιος στο ίδιο τους το αυτοκίνητο (και αν το παραδεχτούν) θα σου πουν "εντάξει, με αυτό κάθεσαι κι ασχολείσαι;".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι θα συμφωνισω με τον phanispal γιατι αυτες οι γραμμες που σας λεω οτι βλεπω ειναι πολλες μικρουλες γραμμες η μια ακριβως κατω απο την αλλη και ειναι ολοισιες. Αρα μαλλον ειναι ετσι οι μεμβρανες γιατι αν ηταν καποια υγρασια θα ηταν ασυμετρες γραμμες και μπερδεμενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας, 

Θελω να βαλω μεμβρανες στο αμαξι (vw polo 2019) και που ρωτησα σε εναν εγκαταστατη εδω (Ξάνθη) μου ειπε για τις xpel xr plus 350€ (σε ολο το αμαξι και μπροστα). 

Είναι καλα πιστεύετε η τιμη, γνωμες για τις μεμβρανες αυτες; 

Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/2/2022 στις 11:50 ΜΜ, phanispal είπε

Πάντως νανοκεραμικές Madico Black Pearl κάνουν νερά.

👍

Ειδικά με πολωτικα γυαλιά ηλίου κάνουν και χρωματισμούς/κυματισμούς. 

"Νεο" αυτοκίνητο, με εργοστασιακες μεμβράνες πίσω επιβατών και πορτ μπαγκάζ, θέλω να βάλω και μπροστά : οδηγού - συνοδηγού και εμπρόσθιο παρμπρίζ... 

Απόλυτα ευχαριστημένος με τις Madico Black Pearl της προσφοράς που έκανε πριν 4 χρόνια η carglass.. να πάω πάλι σε black pearl ή να δοκιμάσω καλυτερα άλλη πχ lummar, 3M; Θέλω κάτι καλό γιατί είμαι εντός αμαξιου καθημερινά για 2-3ώρες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...