Προς το περιεχόμενο

Αντηλιακές μεμβράνες


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι στο αμαξι μου τα τζαμια στις πισω πορτες και το πισω παρμπριζ ειναι σκουρα  δηλαδη ποιο σκουρα απο τις μπροστα πορτες και το μπροστα παρμπριζ;

Δεν εχουν βαλει ζελατινες ετσι ειναι απο το εργοστασιο γιατι το βρηκα απο το vin του αμαξιου.

Ειναι καπως ασχημο στο ματι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι στο αμαξι μου τα τζαμια στις πισω πορτες και το πισω παρμπριζ ειναι σκουρα  δηλαδη ποιο σκουρα απο τις μπροστα πορτες και το μπροστα παρμπριζ;

Μάλλον έτσι τα έβγαζε η Opel τότε. Το θυμάμαι γιατί πήγαινα με φιλαράκι πριν 10 + χρόνια να δει το corsa και το θυμάμαι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, LLLEFTERIS είπε

Γιατι στο αμαξι μου τα τζαμια στις πισω πορτες και το πισω παρμπριζ ειναι σκουρα  δηλαδη ποιο σκουρα απο τις μπροστα πορτες και το μπροστα παρμπριζ;

Δεν εχουν βαλει ζελατινες ετσι ειναι απο το εργοστασιο γιατι το βρηκα απο το vin του αμαξιου.

Ειναι καπως ασχημο στο ματι.

Είναι ψημένα μαύρα τζάμια αυτά αποτο εργοστάσιο, σε όποιο αυτοκίνητο παραγγείλεις/έχει στάνταρ φιμέ παράθυρα έτσι είναι και μόνο πίσω πλαινά και πίσω παρπρίζ.

Το θέμα ειναι οτι σε πολλές εταιρίες παραείναι σκούρα και δεν φιλτράρουν και την ακτινοβολία όπως οι μεμβράνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, εχει βαλει καποιος xpel xr plus για να μου πει μια γνωμη; 

Δεκτες και αλλες προτάσεις καθως ειμαι σε αναζητηση για να βαλω μεμβρανες. Θα προτιμούσα κατι σε κεραμικές. 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manos-cha είπε

Καλησπέρα, εχει βαλει καποιος xpel xr plus για να μου πει μια γνωμη; 

Δεκτες και αλλες προτάσεις καθως ειμαι σε αναζητηση για να βαλω μεμβρανες. Θα προτιμούσα κατι σε κεραμικές. 

Ευχαριστώ 

Εγώ έβαλα τις Xpel hp. Θα τις χαρακτήριζα πολύ καλές και τίμιες. Οι xr είναι εξαιρετικές. Εγώ στο δικό μου τοποθέτησα τις 55άρες οδηγού και 35 συνοδηγού. Οι xr νομίζω είναι πιο καλές και περνάει περισσότερο φως κόβοντας την βλαβερή ηλιακή ακτινοβολία. Δεν έβαλα XR διότι ξέφευγαν αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tilaverboy είπε

Οι xr νομίζω είναι πιο καλές και περνάει περισσότερο φως κόβοντας την βλαβερή ηλιακή ακτινοβολία.

όλες κόβουν τη UV , ακόμα και οι διάφανες και οι πιο φθηνές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xr σκετες μου ειπε ο μαστορας οτι δεν δουλεύει καθολου γιατι με λιγη διαφορα στα χρήματα πας στις plus. 

Μονο xr plus και hp δουλευει, με τις πρωτες να ειναι αυτες που μου πρότεινε.

250 € vs 150€ για οποια σκουροτητα θελω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, manos-cha είπε

Xr σκετες μου ειπε ο μαστορας οτι δεν δουλεύει καθολου γιατι με λιγη διαφορα στα χρήματα πας στις plus. 

Μονο xr plus και hp δουλευει, με τις πρωτες να ειναι αυτες που μου πρότεινε.

250 € vs 150€ για οποια σκουροτητα θελω. 

Κοίταξε είναι ανώτερες οι xr plus μην το σκέφτεσαι. Σε ποιον πήγες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι απο επαρχία, ειναι ενας απο τους τοπικους μου μάστορες εδω. 

Οτι ειναι ανώτερες το ξερω, το θεμα ειναι αν αυτα τα 100 επιπλέον € τα βλεπεις σε αποδοση. 

Επισης με ρωτησε αν θελω να βαλω και στο μπαπριζ τερμα διαφανη για την uv αλλα θελει επιλεον 100€ για αυτο. Τι λετε; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε γράψει σε προηγούμενες σελίδες όσοι έχουμε βάλει στο παρμπρίζ ότι έχουμε δει μεγάλη διαφορά.

Ειδικά όταν σε χτυπάει από μπροστά ο ήλιος αν έχεις μόνο στα πλαϊνά είναι σχεδόν σα να μην έχεις καθόλου (για τους μπροστά μιλάμε).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, manos-cha είπε

Επισης με ρωτησε αν θελω να βαλω και στο μπαπριζ τερμα διαφανη για την uv αλλα θελει επιλεον 100€ για αυτο. Τι λετε; 

Αξίζει, για οδηγό - συνοδηγό, για τα πλαστικά μέρη του ταμπλό και βοηθάει και στο a/c - clima με τη βοήθεια των υπολοίπων πλαϊνων. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα, ψαχνω για πεζο 307 γυρω στα 100ε..

Εχω δει carsound.gr, staf.gr σε πιο παλια μνμ και δε ξερω αν ισχυουν πλεον. Κατι αλλο σε αυτα τα χρηματα; carglass αξιζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Fordakias7 είπε

Stergiou autofilms

station film kalithea

Θενξ θα κανω ενα τηλεφωνο στον καθενα αυριο πρωι.

Μηπως να περιμενω κανα μηνα και να μη τις βαλω τωρα που εχει κρυο και υγρασια μηπως δε "κατσουν" καλα; Ή δεν εχει σχεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοηθά ο ήλιος στο στέγνωμα, αλλά πιο σημαντικό είναι να μην ανοίξεις τα παράθυρα για 2-3 μέρες το καλοκαίρι, οπότε θα υπολόγιζα περισσότερες για τώρα το χειμώνα. Και μιας κι έχει κρύο, δε νομίζω να ανοίγεις παράθυρα αυτές τις μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...