Προς το περιεχόμενο

Smart Home


exypnakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, maximosm είπε

Θα ανεβάσω και βιντεακια να δείτε κάποια στιγμή.Τα παιδιά έχουν τρελαθεί να παίζουν. αγόρασα και prime prime που ούτως η άλλος γλιτώνω μεταφορικά εδώ Γερμανία και έχω music και ταινίες.

Χα ναι σε βαζει σε μπελαδες η ρημαδα,ασε που ξεκινησα με ενα ετσι για χαβαλε και τωρα εχω 4 (και δυο πουησα προ 10 ημερων),για την κλειδαρια nuki τι αποψη εχεις?την ζαχαρωνω αλλα βλεπω αρκετες αρνητικες κριτικές στο αμαζον με κυριοτερη οτι πολλες φορες ανοιγει η πορτα μονη της ,οταν φεύγεις και λες την αλεξα να κλειδωσει φανταζομαι το κανει με καποια χρονοκαθυστερηση ετσι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Μόλις τώρα, slk200gr είπε

Χα ναι σε βαζει σε μπελαδες η ρημαδα,ασε που ξεκινησα με ενα ετσι για χαβαλε και τωρα εχω 4 (και δυο πουησα προ 10 ημερων),για την κλειδαρια nuki τι αποψη εχεις?την ζαχαρωνω αλλα βλεπω αρκετες αρνητικες κριτικές στο αμαζον με κυριοτερη οτι πολλες φορες ανοιγει η πορτα μονη της ,οταν φεύγεις και λες την αλεξα να κλειδωσει φανταζομαι το κανει με καποια χρονοκαθυστερηση ετσι?

Η nuki είναι η καλύτερη από όλες για ευρώπη αλλα πάλι δεν είναι καλή. Ποτε δεν ξεκλείδωσε μονη τις."πλαστικουρα" και όχι ποιοτική αλλα δουλεύει καλά.Είναι ακριβή και δεν αξίζει τα 200 euro.Χρειάζεται bridge η ένα παλιό android για να δουλέψει μέσο internet και αλέξα. Το android αρp για bridge θέλει δουλειά αλλα το android αρp για να δουλέψεις την κλειδαριά είναι αρκετά καλο με συχνές αναβαθμίσεις.Πιστεύω στα επόμενα 2 χρονια θα δούμε αρκετά καλύτερες προτάσεις όταν έρθει και η august στην ευρώπη.Aλλη επιλογή είναι η danalock που συνεργάζεται με zwave ένα μοντέλο και δεν θέλει bridge και βγαίνει και πολύ φτηνότερη αλλα δεν την έχω δουλέψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/10/2018 στις 12:08 ΜΜ, slk200gr είπε

rps20181013_120727.jpg

Ασφαλεια να ανοιγεις να κλεινεις,ρελε,φωτακι οτι δουλευει και το sonoff

Μπορεις να μας δωσεις "οδηγιες" για το πως το εκανες αυτο και πως δουλευει? η συνδεσμολογια. ευχαριστω. πολυ ωραια πατεντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Sonoff πολυ καλες εφαρμογες , πηρα καμποσα απο το bangood που τα ειχε σε προσφορα
SONOFF® Basic DIY Wi-Fi Wireless Switch//SONOFF® IP66 Waterproof Junction Box//SONOFF® S20 10A 2200W Wifi Wireless Remote Control Socket

 

58 λεπτά πριν, spy_vlsi είπε

Μπορεις να μας δωσεις "οδηγιες" για το πως το εκανες αυτο και πως δουλευει? η συνδεσμολογια. ευχαριστω. πολυ ωραια πατεντα

Θες ενα SONOFF® Basic DIY Wi-Fi Wireless Switch 7Α ( η καποιο με ποιο πολλα αμπερ εχει 10 , 16Α κλπ ) και ενα Sonoff DR DIN Rail Tray Adjustable Mounted Rail ( για να κουμπωσει στις ραγες του πινακα ).
Βαζεις εισοδο απο μια ασφαλεια και δινεις εξοδο εκει που θες

Διαβασε https://forum.banggood.com/forum-topic-132828.html

Δες και https://www.youtube.com/watch?v=cOkakBY_gWU

Επεξ/σία από villasg
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η συνδέση που έχω εγω είναι θερμοσίφωνας - ρελε ισχύος 20Α - sonoff και ο διακόπτης του θερμοσίφωνα μόνιμα ανεβασμένος. Το sonoff οπλίζει το ρελε ισχύος και ανάβει το θερμοσίφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Spect~ είπε

Η συνδέση που έχω εγω είναι θερμοσίφωνας - ρελε ισχύος 20Α - sonoff και ο διακόπτης του θερμοσίφωνα μόνιμα ανεβασμένος. Το sonoff οπλίζει το ρελε ισχύος και ανάβει το θερμοσίφωνο. 

Απλα μια ερωτηση γιατι δεν το εβαλες πανω στη ραγα του πινακα  με ενα Sonoff DR DIN Rail Tray Adjustable Mounted Rail για πιο σταθερα

Rxrfobw.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Μόλις τώρα, villasg είπε

Απλα μια ερωτηση γιατι δεν το εβαλες πανω στη ραγα του πινακα  με ενα Sonoff DR DIN Rail Tray Adjustable Mounted Rail για πιο σταθερα

Rxrfobw.jpg

δεν ηξερα την υπαρξη του μεχρι το προηγούμενο ποστ σου :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Spect~ είπε

δεν ηξερα την υπαρξη του μεχρι το προηγούμενο ποστ σου :P 

Σου λυνει πραγματικα τα χερια λεμε ! ! ! και ειναι τσαμα ( εγω τα πηρα απο aliexpress 2€ το ενα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με τα sonoff κάνεις παν φθηνά smarthome. Με αυτά ξεκίνησα εδώ και 2 χρόνια αλλά είναι απαράδεκτη στους σερβερ. Μερικές φορές πέφτουν και κάνουν μέρες να επανέλθουν. Σε σινδιασμο με ifttt και τώρα με αλεξα είναι πολύ καλή λύση. Βέβαια δεν συγκρίνετε σε ταχύτητα απόκρισης με fibaro σύστημα αλλά μιλάμε και για μεγάλη διαφορά στις τιμές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, villasg είπε

Sonoff πολυ καλες εφαρμογες , πηρα καμποσα απο το bangood που τα ειχε σε προσφορα
SONOFF® Basic DIY Wi-Fi Wireless Switch//SONOFF® IP66 Waterproof Junction Box//SONOFF® S20 10A 2200W Wifi Wireless Remote Control Socket

Θες ενα SONOFF® Basic DIY Wi-Fi Wireless Switch 7Α ( η καποιο με ποιο πολλα αμπερ εχει 10 , 16Α κλπ ) και ενα Sonoff DR DIN Rail Tray Adjustable Mounted Rail ( για να κουμπωσει στις ραγες του πινακα ).
Βαζεις εισοδο απο μια ασφαλεια και δινεις εξοδο εκει που θες

Διαβασε https://forum.banggood.com/forum-topic-132828.html

Δες και https://www.youtube.com/watch?v=cOkakBY_gWU

Αυτο

59 λεπτά πριν, Spect~ είπε

δεν ηξερα την υπαρξη του μεχρι το προηγούμενο ποστ σου :P 

Χα ουτε εγω,μολις εγινα πιο smart

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...