Προς το περιεχόμενο

Θέρμανση σπιτιού. Μιλάμε για πολύ παγωνιά


ΜΑΝΩΛΗΣ1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα χεις μπλεξει λιγο.

 

Άλλο απεχθανομαι τα σκυλιά, άλλο δεν τα θελω σε συγκεκριμένο χώρο.

 

Μπορει να χω τον δικο μου σκυλο στην αυλή και οχι στο σπιτι μου. Το αντιστοιχο θα απαιτησω και σ αυτο που θα σου νοικιασω.

 

Το να συμφωνησεις εξ'αρχης και στην συνεχεια να το αναιρεσεις μονος σου κάνοντας κουμαντο στην περιουσια του αλλου ειναι μεγιστος κωλοπαιδισμος και αναπόφευκτα θα απαντησει και ο ιδιοκτητης με αντιστοιχες συμπεριφορές.

 

Το αν εσενα τα σκυλια σου είναι αψογα δε σημαινει απολυτως τιποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αφού ο ts έφαγε ban χάχα ( δεν γελάω για το ban - για την αλλαγή θέματος).

Μήπως τον μπερδεύεις με τον TS του http://www.insomnia.gr/topic/661927-ερώτηση-για-έξωση-ενοικιαστή/?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το off topic είναι «βάσιμο», απ' την άποψη ότι μπορεί η ενδεδειγμένη λύση για την περίπτωσή του να είναι να μετακομίσει, και όχι να ψάξει να βρει τρόπους να θερμάνει το συγκεκριμένο σπίτι.

 

Δηλαδή να του πούμε εμείς 25 τρόπους να το ζεστάνει, ΟΚ. Αν τελικά και οι 25 δεν τον συμφέρουν, τι νόημα έχει ακριβώς;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον πέφτει το ενοίκιο ο ιδιοκτήτης δεν μπορει να κάνει κατι,είτε θέλει σκυλιά είτε οχι στο σπίτι που ενοικιάζει.απλα πραγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χεις μπλεξει λιγο.

 

Άλλο απεχθανομαι τα σκυλιά, άλλο δεν τα θελω σε συγκεκριμένο χώρο.

 

Μπορει να χω τον δικο μου σκυλο στην αυλή και οχι στο σπιτι μου. Το αντιστοιχο θα απαιτησω και σ αυτο που θα σου νοικιασω.

 

Το να συμφωνησεις εξ'αρχης και στην συνεχεια να το αναιρεσεις μονος σου κάνοντας κουμαντο στην περιουσια του αλλου ειναι μεγιστος κωλοπαιδισμος και αναπόφευκτα θα απαντησει και ο ιδιοκτητης με αντιστοιχες συμπεριφορές.

 

Το αν εσενα τα σκυλια σου είναι αψογα δε σημαινει απολυτως τιποτα.

Μαλλον πρεπει να κοιταξεις τι δικαιωματα και απαιτησεις εχεις ως νοικαρης. Δεν μπορεις να απαιτησεις να μην φερει καποιος σκυλο. Δεν θα ηθελες να τον φερει κανεις; Δεκτο. Αν θελει ομως ο αλλος, απλα ατυχησες.

Για το τι προβλημα μπορει να εχει ο ιδιοκτητης ειναι προβλημα του, πχ ας μην το ξανανοικιασει στους ιδιους αν δεν θελει. Δεν θα με πειραζε εμενα σε μια τετοια περιπτωση ως ενοικιαστη, κοιταω να ειμαι σωστος στις υποχρεωσεις μου, το τι θα εκανες εσυ η ο καθενας δεν με απασχολει καθολου. Φυσικα, αν καποιος πιστευει πως ειναι υπερανω του νομου, τελικο λογο εχει η δικαιοσυνη.

 

Μανωλης1 επι του θεματος, σε περιπωση που αποφασισεις να μεινεις, κοιταξε να βαλετε χαλια καθως και να μονωσετε καπως τα παραθυρα, υπαρχουν καποια ειδικα αυτοκολητα γιαυτο το σκοπο. Τελικα πιστοποιητικο ενεργειακης αποδοσης δεν ειχε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην πολυκατοικία μας πετρέλαιο γιοκ αφού έχουν συσσωρευτεί πολλά χρέη από ιδιοκτήτες που δεν πληρώνουν κοινόχρηστα. Μένω σε ισόγειο 50ετίας κοντά στη θάλασσα. Το καλοκαίρι είναι όνειρο, δροσερά, δεν χρειάζομαι καν να ανάψω το a/c αλλά εδώ και 10 μέρες...τουρτουρίζω! Μπρρρρρρ!

Η ζέστη που φέρνει το a/c και η σόμπα αλογόνου δεν με ικανοποιούν καθώς συνεχίζω να κρυώνω, Αυτή τη στιγμή γράφω μήπως και ζεσταθούν τα χέρια μου μιας και είναι παγωμένα!

Κάποιος είχε γράψει εδώ οτι ο θερμοπομπός προκαλεί την ίδια γλυκιά ζέστη του καλοριφέρ. Αληθεύει αυτό? Έχει κανείς σας θερμοπομπό? Ξέρω οτι καίει πολύ ρεύμα (όσο θα έκαιγε το a/c και η σόμπα αλογόνου), προσωπικά-ευτυχώς- δεν έχω θέμα να πληρώσω παραπάνω ΔΕΗ αρκεί να μην κρυώνω,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στην πολυκατοικία μας πετρέλαιο γιοκ αφού έχουν συσσωρευτεί πολλά χρέη από ιδιοκτήτες που δεν πληρώνουν κοινόχρηστα. Μένω σε ισόγειο 50ετίας κοντά στη θάλασσα. Το καλοκαίρι είναι όνειρο, δροσερά, δεν χρειάζομαι καν να ανάψω το a/c αλλά εδώ και 10 μέρες...τουρτουρίζω! Μπρρρρρρ!

Η ζέστη που φέρνει το a/c και η σόμπα αλογόνου δεν με ικανοποιούν καθώς συνεχίζω να κρυώνω, Αυτή τη στιγμή γράφω μήπως και ζεσταθούν τα χέρια μου μιας και είναι παγωμένα!

Κάποιος είχε γράψει εδώ οτι ο θερμοπομπός προκαλεί την ίδια γλυκιά ζέστη του καλοριφέρ. Αληθεύει αυτό? Έχει κανείς σας θερμοπομπό? Ξέρω οτι καίει πολύ ρεύμα (όσο θα έκαιγε το a/c και η σόμπα αλογόνου), προσωπικά-ευτυχώς- δεν έχω θέμα να πληρώσω παραπάνω ΔΕΗ αρκεί να μην κρυώνω,

Αν το σπιτι σου ανοικει και σκοπευεις να συνεχισεις να μενεις εκει, φυτεψε μερικα δεντρα, πχ κυπαρισσια στο σημειο που ερχεται ο βοριας. Θα δεις σε λιγα χρονια πολυ μεγαλη διαφορα, εχουμε εξοχικη κατοικια με παρομοια περιπτωση και ετσι σωθηκαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το σπιτι σου ανοικει και σκοπευεις να συνεχισεις να μενεις εκει, φυτεψε μερικα δεντρα, πχ κυπαρισσια στο σημειο που ερχεται ο βοριας. Θα δεις σε λιγα χρονια πολυ μεγαλη διαφορα, εχουμε εξοχικη κατοικια με παρομοια περιπτωση και ετσι σωθηκαμε.

είναι τίγκα στα πεύκα, μιλάμε για ψηλά πεύκα, φαντάσου και να μην είχε δέντρα δηλαδή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν ειχε θερμανση.Τι να πιστοιποιει το πιστοποιητικο.Ποσες καμψεις χρεαζεσαι το δευτερολεπτο για να ζεσταθεις.

Εγκυκλοπαιδικά να αναφερω οτι ακομα και αν δεν εχει θερμανση ενα σπιτι βγαίνει αξιοπιστο πιστοποιητικο, πέρνουμε θέρμανση κτιριου αναφορας δηλαδη λεβητας πετρελαιου. Η μονωσης και διαφορα αλλα βγαζουν κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...