Προς το περιεχόμενο

Ποιον εναλλακτικό πάροχο αντί ΔΕΗ?


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Doubt είπε

Τότε να ζητήσεις εξηγήσεις από την τράπεζα.

 

Μίλησα πριν λίγο με την τράπεζα η οποία μου είπε ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτούς και να μιλήσω με ελιν. Πήρα και την ΕΛΙΝ και με ενημέρωσαν ότι θα εκτελεστεί μάλλον σήμερα η συναλλαγή. Κάποιο πρόβλημα με το λογιστήριο μου είπαν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 24,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • korakios

    5900

  • HERTHAN

    1466

  • ekrepali

    1040

  • DownUNDERground

    753

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα, μου είναι σχεδόν αδυνατο να διαβάσω όλο το θέμα από την αρχη γι αυτό θα το ρωτησω. 

Μένω πεειστερι , φυσικό αέριο δεν υποστηρίζει η οδός μου οπότε ψάχνω για παροχο μόνο για ηλεκτροδότηση που να προσφερει κάτι καλύτερο από την ΔΕΗ. 

Τι θα μου προτεινατε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Τι κάνουμε εδώ; 

τα ίδια 😁

12 λεπτά πριν, korakios είπε

Δες το sticky , συμπλήρωσε κιλοβατώρες να δεις τι συμφέρει και ξαναρωτάς για πάροχο :)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, korakios είπε

τα ίδια 😁

 

Η εφαρμογή που είναι δεν την βλέπω 

Κάνα λινκ παίζει; 

Επίσης το νυχτερινό σε οικοδομή του 82

Ποιες ώρες είναι ; παλιό συμβόλαιο έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Επίσης το νυχτερινό σε οικοδομή του 82

Ποιες ώρες είναι ; παλιό συμβόλαιο έχει

https://www.dei.gr/el/oikiakoi-pelates/timologia-1-jan-2021/oikiako-timol-me-xronoxrewsi-oik-nuxter-1-jan-2021/wrarioMar26202070231340PM

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να καταχωρήσω ένδειξη στο mynrg και έφαγα άκυρο γιατί σαν καινούριος μετρητής (έβαλα πρόσφατα νυχτερινό) απο πχ 5 κιλοβατώρες πήγε 15 ,αλλά το σύστημά τους για λόγους προφύλαξης λανθασμένης καταχώρησης δε σε αφήνει αν βάλεις τη διπλάσια 😛

Την έδωσα στο chat , στα θετικά πολύ άμεση επικοινωνία  ,θα δείξει στην έκδοση λογαριασμού τι κάνανε....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, korakios είπε

Πήγα να καταχωρήσω ένδειξη στο mynrg και έφαγα άκυρο γιατί σαν καινούριος μετρητής (έβαλα πρόσφατα νυχτερινό) απο πχ 5 κιλοβατώρες πήγε 15 ,αλλά το σύστημά τους για λόγους προφύλαξης λανθασμένης καταχώρησης δε σε αφήνει αν βάλεις τη διπλάσια 😛

Την έδωσα στο chat , στα θετικά πολύ άμεση επικοινωνία  ,θα δείξει στην έκδοση λογαριασμού τι κάνανε....

Να μην παει κατι στραβα να εχει σασπενς η υποθεση?😜

Αντε να πανε ολα καλα στον 1ο λογαριασμο και να μην εχεις θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HERTHAN είπε

Να μην παει κατι στραβα να εχει σασπενς η υποθεση?😜

Έλα ντε, απο Δεκέμβριο με την πρώτη ψυχρολουσία απο ρήτρα ,μετά με τα ΕΛΤΑ που δεν έβγαινε άκρη δεν έχω αράξει !

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, korakios είπε

Έλα ντε, απο Δεκέμβριο με την πρώτη ψυχρολουσία απο ρήτρα ,μετά με τα ΕΛΤΑ που δεν έβγαινε άκρη δεν έχω αράξει !

Μια απο τα ιδια......τα ξερεις αλλωστε.

Μολις ξεμπλεξεις απο Ζενιθ με τον τελικο λογαριασμο μετα θα εισαι ok.

Για αεριο μην κουνιεσαι ακομα περιμενε να δεις πως θα εξελιχθει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, korakios είπε

Το πότε θα σου στέλνουν λογαριασμό ,ανα μήνα ή τετράμηνο , δεν έχει σχέση με το κόστος του παγίου ! Πάντως αν έχεις την καλοσύνη ,αν δεν πάρεις τηλ να το εξακριβώσεις , στον πρώτο λογαριασμό δες το πάγιο και ανάλογα να το διορθώσω στο excel μιας και το έχω 1.5Ε/μήνα και στο ημερήσιο

OK! ;)

 

edit: ολοκληρώθηκε η διαδικασία αλλαγής παρόχου, πλέον μαζί με τον @Kzaxas ανήκουμε στην Solar. 8-9 μέρες πήρε η όλη διαδικασία, δηλαδή 6-7 εργάσιμες. Τσέκαρα και την παροχή στον ΔΕΔΔΗΕ, φαίνεται κι εκεί η αλλαγή. Καλό support, γνώμη μου όμως είναι οτι οφείλεται στο οτι είμαστε πολύ λίγοι πανελλαδικώς!

Επεξ/σία από Fallen333
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fallen333 είπε

OK! ;)

 

edit: ολοκληρώθηκε η διαδικασία αλλαγής παρόχου, πλέον μαζί με τον @Kzaxas ανήκουμε στην Solar. 8-9 μέρες πήρε η όλη διαδικασία, δηλαδή 6-7 εργάσιμες. Τσέκαρα και την παροχή στον ΔΕΔΔΗΕ, φαίνεται κι εκεί η αλλαγή. Καλό support, γνώμη μου όμως είναι οτι οφείλεται στο οτι είμαστε πολύ λίγοι πανελλαδικώς!

Εγώ τελικά είμαι από της 5/2 στην solar.Τελικα η Nrg δεν νοιάστηκε και πολύ να με κρατήσει 😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fallen333 είπε

Τσέκαρα και την παροχή στον ΔΕΔΔΗΕ, φαίνεται κι εκεί η αλλαγή.

Ωπ, με ενδιαφέρει αυτό , για πες πως γίνεται :)

3 λεπτά πριν, Kzaxas είπε

Τελικα η Nrg δεν νοιάστηκε και πολύ να με κρατήσει 😂

Αφού πήγα εγώ και πάτσισε 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...