Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Topic v2 [PS4][PS4 Pro]


Praetorian
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Παρακαλείστε θερμά να παραμένετε on-topic, να αποφεύγετε το VS με άλλες κονσόλες, με PC και με smartphones, στον βαθμό του εφικτού καθώς και να αποφεύγετε προκλητικούς χαρακτηρισμούς προς άλλα μέλη ή/και γενικεύσεις του στυλ "fanboys", "haters" κλπ. Οι συζητήσεις αυτές δεν οδηγούν πουθενά και συχνά δημιουργούν άσκοπες εντάσεις μεταξύ των μελών.

Σε κάθε περίπτωση, εάν συναντήσετε κάποιο προβληματικό/προσβλητικό μήνυμα, η ενδεδειγμένη οδός είναι να στέλνετε αναφορά για να το διαχειρίζονται οι αρμόδιοι συντονιστές.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, mikele13- είπε

Καλησπέρα παίδες.

Χτες πήρα ps4 pro.

Αν αγοράσω plus θα έχω όλα τα saves κανονικά?

Τα settings των παιχνιδιών επηρεάζονται από την plus η όχι?

Για να έχεις τα saves απο την προηγούμενη κονσόλα στο Pro, θα πρέπει να τα έχεις κάνει upload στην παλιά κονσόλα.(Απαιτεί Plus) και μετά να τα κατεβάσεις στο Pro με το ίδιο account.(Με Plus).Αλλιώς απλά τα μεταφέρεις μέσω usb stick.

Επίσης αν θυμάμαι σωστά, όταν σβήνεις απο την κονσόλα 1 παιχνίδι, το save παραμένει στον δίσκο.

Επεξ/σία από AntiCambeR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 6,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

33 λεπτά πριν, Chrisgs είπε

Καλησπέρα, 

Είδα το psvr σε προσφορά και με έχει πιάσει μια φαγούρα να το αγοράσω, τοεχει κανένας για να πει απόψεις;

Δοκιμασε το σε καποιο γνωστο σου. Εγω δεν την παλεψα απο τη ζαλαδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε μια κονσόλα ps4 έχω έναν Αμερικάνικο λογαριασμό σαν πρωτείον λογικά όσους και λογαριασμούς να έχει η κονσόλα πρωτεύων ή δευτερεύον θα μοιράζονται το plus και τα παιχνίδια του και τις online δυνατότητες του έτσι δεν είναι?

 

Απλά στην άλλη κονσόλα που τον έχω σαν δευτερεύον λογαριασμό θα μπορώ να παίζω τα psn+ παιχνίδια και τις online δυνατότητες μόνο σε αυτόν τον λογαριασμό σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, dakangr είπε

Δοκιμασε το σε καποιο γνωστο σου. Εγω δεν την παλεψα απο τη ζαλαδα. 

Δυστυχώς δεν έχω κάναν φίλο που να το έχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, AntiCambeR είπε

Για να έχεις τα saves απο την προηγούμενη κονσόλα στο Pro, θα πρέπει να τα έχεις κάνει upload στην παλιά κονσόλα.(Απαιτεί Plus) και μετά να τα κατεβάσεις στο Pro με το ίδιο account.(Με Plus).Αλλιώς απλά τα μεταφέρεις μέσω usb stick.

Επίσης αν θυμάμαι σωστά, όταν σβήνεις απο την κονσόλα 1 παιχνίδι, το save παραμένει στον δίσκο.

Είχα παλιότερα ps4, δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με τα saves, πίστευα ότι γίνονται μόνα τους στο plus.

Το πούλησα,και μετά από 2 χρόνια πήρα ps4 ξανά,και δεν έχω συνδρομή ακόμα, και απλά έχω αυτή την απορία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Chrisgs είπε

Καλησπέρα, 

Είδα το psvr σε προσφορά και με έχει πιάσει μια φαγούρα να το αγοράσω, τοεχει κανένας για να πει απόψεις;

Το εχω εγω αλλα το εχω χρησιμοποιησει ελαχιστα...ζαλιζει....παντως θα παθεις πλακα απο την εμπειρια αν το παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Chrisgs είπε

Να σου πω σε αυτη την τιμη και να μην σου κανει το δινει οσο το πηρες ανετοτα...μεχρι και εμενα με ψηνει αλλα δεν εχω φοιτητικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Chrisgs είπε

ΘΑ συμφωνήσω με το φίλο από πάνω - σ'αυτή την τιμή είναι σίγουρη αγορά. Βλέπω και το Starter Pack ένα δεκάρικο παραπάνω, αλλά δεν ξέρω ποιά η διαφορά. Αν περιλαμβάνει τα Move controllers, συμφέρει πιο πολύ.

Εγώ το έχω καιρό τώρα και το έχω καταχαρεί. Δυστυχώς τελευταία δεν παίζω πολύ και αν δεν παίζεις καιρό σε ζαλίζει. Σιγά σιγά το συνηθίζεις συνήθως. Μπορεί και όχι, είναι ανάλογα τον άνθρωπο. Αν ζαλίζεσαι εύκολα σε αυτοκίνητα, πλοία, μάλλον δεν είναι για σένα. Αυτά για τα αρνητικά. Σαν εμπειρία είναι απίστευτη. Έχει φοβερά παιχνίδια για όλα τα γούστα. Μπορείς να διαβάσεις σχόλια στο επίσημο τόπικ:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα παιδια και συγνωμη προκαταβολικα αλλα ειμαι ασχετος με κονσολες καθοτι boomer,

εφαγα κολλημα να παιξω το Fall Guys και μπορω να δανειστω μια κονσολα απο συγγενη για ενα μηνα

ειδα οτι το fall guys ειναι τζαμπα αυτο τον μηνα (Αυγουστο) στο PS PLUS

Πειτε οτι αγοραζω μηνιαια συνδρομη.... επειδη τελειωνει ο μηνας οσο προλαβω να το παιξω ειναι μεχρι 31 αυγουστου?

η θα κρατησει ενα μηνα? Ευχαριστω πολυ

Επεξ/σία από InsertCoinToJoi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, InsertCoinToJoi είπε

Καλησπερα παιδια και συγνωμη προκαταβολικα αλλα ειμαι ασχετος με κονσολες καθοτι boomer,

εφαγα κολλημα να παιξω το Fall Guys και μπορω να δανειστω μια κονσολα απο συγγενη για ενα μηνα

ειδα οτι το fall guys ειναι τζαμπα αυτο τον μηνα (Αυγουστο) στο PS PLUS

Πειτε οτι αγοραζω μηνιαια συνδρομη.... επειδη τελειωνει ο μηνας οσο προλαβω να το παιξω ειναι μεχρι 31 αυγουστου?

η θα κρατησει ενα μηνα? Ευχαριστω πολυ

Όχι το κρατάς στο λογαριασμό σου και μπορείς να παίξεις όσο εχεις ενεργή συνδρομή απλά πρέπει να προλάβεις πριν βγει από τα παιχνιδια του μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Votritis είπε

Όχι το κρατάς στο λογαριασμό σου και μπορείς να παίξεις όσο εχεις ενεργή συνδρομή απλά πρέπει να προλάβεις πριν βγει από τα παιχνιδια του μήνα.

συγνωμη φιλε που ρωταω.....

τα παιχνιδια αλλαζουν καθε πρωτη του μηνος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, InsertCoinToJoi είπε

συγνωμη φιλε που ρωταω.....

τα παιχνιδια αλλαζουν καθε πρωτη του μηνος?

Νέα παιχνίδια προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα την πρώτη Τετάρτη του μήνα. Δεν τα χάνεις αυτά που έχεις πάρει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, InsertCoinToJoi είπε

συγνωμη φιλε που ρωταω.....

τα παιχνιδια αλλαζουν καθε πρωτη του μηνος?

Δεν μπαίνουν στάνταρ την πρώτη του μήνα αλλά αυτα τώρα θα μπούνε την πρώτη 

Επεξ/σία από Votritis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...