Προς το περιεχόμενο

Τα νέα της ημέρας γύρω από τα cryptocurrencies


chek2fire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, ooaris είπε

Δεν καταλαβαινω . Απο που γλιτώνεις fees ? Withdrawal απο binance στοιχιζει 80 cents  και φόρτιση από κάρτα ελληνικής τράπεζας δεν έχει κανένα fee

κατάθεση μέσω Ελληνικής κάρτας είναι 1.8% επί του ποσού και γίνεται άμεσα. Μέσω SEPA (τραπεζικη κατάθεση/έμβασμα) είναι δωρεάν αλλά παίρνει 1-2 εργάσιμες μέρες. ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΣΩ SEPA της Revolut ειναι δωρεαν και συνήθως άμεσα αλλά όχι πάντα. Χθες πχ πολλοί που ψάχνανε ευκαιρίες αγοράς την πατήσανε μέσω SEPA revolut, γιατι τα λεφτά τους μπήκαν σήμερα (εντολη χθες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, Σαρμης είπε

Επόμενο doge? να βάλουμε ένα πενηνταυεράκι να βγάλουμε διακοπούλες;

Τα έχουνε καβατζα άλλοι ότι καν βγουν σε exchange. Πόσο 2017 φάση στο ποιο φουσκωμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Martini είπε

Γίνεται να έχω δεύτερο account ή έστω πορτοφόλι στη Binance??  

Θέλω να χω ένα ποσό να το χειρίζομαι διαφορετικά ώστε να "παίζω" αλλά ναι ευδιάκριτο ώστε να ξέρω τι γίνεται.. Η θα πρέπει να κάνω account αλλου ? 

Ξέρεις κάνεις μήπως κι αυτό που ρώτησα ? 😝 

Θα προτιμούσα Binance (γτ έχει πιο πολλά νόμισματα και λιγοτερα fees αν θυμάμαι καλά) αλλά δε ξέρω κατά πόσο γίνεται βέβαια.. Αλλιώς θα πρέπει να βρω κι ένα δεύτερο μάλλον... ( Τι προτείνετε ?)

Επεξ/σία από Martini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, papapontikas είπε

κατάθεση μέσω Ελληνικής κάρτας είναι 1.8% επί του ποσού και γίνεται άμεσα. Μέσω SEPA (τραπεζικη κατάθεση/έμβασμα) είναι δωρεάν αλλά παίρνει 1-2 εργάσιμες μέρες. ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΣΩ SEPA της Revolut ειναι δωρεαν και συνήθως άμεσα αλλά όχι πάντα. Χθες πχ πολλοί που ψάχνανε ευκαιρίες αγοράς την πατήσανε μέσω SEPA revolut, γιατι τα λεφτά τους μπήκαν σήμερα (εντολη χθες)

Ο φιλος ρώτησε τι γίνεται ΠΡΟΣ την revolut και συγκεκριμενα ΑΠΟ την Binance. Εσυ τωρα μιλας για να στειλεις λεφτά στην binance.
Και δεν ξερεις και να εκφραστείς.
Αν δεν ήξερα οτι 1.8% ειναι μεταφορά χρημάτων με visa/mastercard ΠΡΟΣ binance, ακόμα θα αναρωτιόμουν τι γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, ooaris είπε

Ο φιλος ρώτησε τι γίνεται ΠΡΟΣ την revolut και συγκεκριμενα ΑΠΟ την Binance. Εσυ τωρα μιλας για να στειλεις λεφτά στην binance.
Και δεν ξερεις και να εκφραστείς.
Αν δεν ήξερα οτι 1.8% ειναι μεταφορά χρημάτων με visa/mastercard ΠΡΟΣ binance, ακόμα θα αναρωτιόμουν τι γράφεις.

Δε χρειάζεται να γίνεσαι προσβλητικος και το παλικάρι αρχικά ρώτησε για κατάθεση από ρεβο στο binance (μια χαρά διάβασα την ερώτηση του.) 

"Ερώτηση για binance και revolut γιατί απ ότι είδα κάποιοι λένε ότι δεν επιτρέπουν πλέον την ρεβολούτ κάποια πόστ μετά ωστόσο κάποια παιδιά βάλανε κανονικά χρήματα απο ρεβο στο binance. Τελικά ισχύει η όχι;"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν συνεχιστεί η χθεσινή χειραγώγηση που ξεκίνησε στις 19:00 μέχρι τις 4:00 ώρα Ελλάδος, οι μέσες τιμές στα alts θα πέσουν από 10-30% :P

Επεξ/σία από NiKoSmile
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει παιδιά όλα καλά. απλώς η ερώτηση για απο ρέβο πρός binance απαντήθηκε 4-5 φορές και το αντίθετο καμία. Ευχαριστώ όπως και να χει πάντως

Αναφορά σε κείμενο

Αν συνεχιστεί η χθεσινή χειραγώγηση που ξεκίνησε στις 19:00 μέχρι τις 4:00 ώρα Ελλάδος, οι μέσες τιμές στα alts θα πέσουν από 10-30%

Aπο που προκύπτει αυτό ; Πχ το ada εκέινη  την ώρα είχε επιστρέψει απ τα 0.95 που άγγιξε στιγμιαία στα 1.81. Τί ήθελες για να ΜΗΝ είναι χειραγώγηση; να πάει στα 2.30 μήπως; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

The price of dogecoin spiked Thursday morning after Tesla CEO Elon Musk mentioned the coin on Twitter, adding another chapter to the volatile history of a cryptocurrency that started as a joke.

The price of the digital coin was 16% to 42 cents, hours after the Musk tweet.

 

“How much is that Doge in the window?,” Musk tweeted.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
25 λεπτά πριν, NiKoSmile είπε

Αν συνεχιστεί η χθεσινή χειραγώγηση που ξεκίνησε στις 19:00 μέχρι τις 4:00 ώρα Ελλάδος, οι μέσες τιμές στα alts θα πέσουν από 10-30% :P

Άμα κλείσουν οι Αμερικάνοι πάνω από 42Κ full euphoria. Εαν πάει πάλι κάτω από 39.8K καλά κρασιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν το έχει πάθει κανείς άλλος αλλά έχω εθιστεί και είμαι περίπου 18 ώρες πάνω από τις τιμές...δεν μπορώ να δουλέψω να κοιμηθώ ή να πάω για καφέ χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο kraken...

 

θα τα κάνω όλα ανάληψη και να πάνε να πνιγούν!

 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, snet είπε

δεν ξέρω αν το έχει πάθει κανείς άλλος αλλά έχω εθιστεί και είμαι περίπου 18 ώρες πάνω από τις τιμές...δεν μπορώ να δουλέψω να κοιμηθώ ή να πάω για καφέ χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο kraken...

 

θα τα κάνω όλα ανάληψη και να πάνε να πνιγούν!

 

Να μάθετε να ξεχωρίζετε τις μη φυσιολογικές συμπεριφορές και να αντιδράτε ανάλογα. Σπάνιο προσόν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Doubt είπε

Να μάθετε να ξεχωρίζετε τις μη φυσιολογικές συμπεριφορές και να αντιδράτε ανάλογα. Σπάνιο προσόν.

όσο τα ποσά ήταν μικρά αυτό έκανα!!!😩

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, snet είπε

δεν ξέρω αν το έχει πάθει κανείς άλλος αλλά έχω εθιστεί και είμαι περίπου 18 ώρες πάνω από τις τιμές...δεν μπορώ να δουλέψω να κοιμηθώ ή να πάω για καφέ χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στο kraken...

 

θα τα κάνω όλα ανάληψη και να πάνε να πνιγούν!

 

Κάνε delete την εφαρμογή και ξαναβάλτην σε ένα χρόνο. Θα κερδίσεις και ηρεμία και χρήμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...