Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές [Part II]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λέμε για Ρώμη το καλοκαίρι 3-4 μέρες. Είδα υπάρχει κάρτα για το μετρό με 18ευρώ και ισχύει 3 μέρες. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Μας φτάνει το μετρό για μέσα στην πόλη;

Επεξ/σία από kkailas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τι θυμάμαι το μέτρο σε καλύπτει . Αν και πάνω από όλα χρειάζεσαι άνετα παπούτσια για ατελείωτα χιλιόμετρα με τα πόδια που είναι κ ο καλύτερος τρόπος να απολαύσεις τη Ρώμη . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, kkailas είπε

Λέμε για Ρώμη το καλοκαίρι 3-4 μέρες. Είδα υπάρχει κάρτα για το μετρό με 18ευρώ και ισχύει 3 μέρες. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Μας φτάνει το μετρό για μέσα στην πόλη;

http://www.romapass.it/en/the-cards/

Δες και αυτήν την κάρτα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kkailas είπε

Λέμε για Ρώμη το καλοκαίρι 3-4 μέρες. Είδα υπάρχει κάρτα για το μετρό με 18ευρώ και ισχύει 3 μέρες. Η ερώτηση μου είναι η εξής. Μας φτάνει το μετρό για μέσα στην πόλη; 

Είχα πάει πριν 2 βδομάδες, το μετρό φτάνει σε όλα τα αξιοθέατα που θα θες να δεις αλλά δεν το χρησιμοποίησα πολύ, κυρίως περπάτημα, μετρό χρησιμοποίησα το βράδυ που γύρναγα σπίτι και δεν άντεχα άλλο περπάτημα, το καλοκαίρι όμως λόγω ζέστης ίσως δεν είναι τόσο εύκολο να περπατάς όλη μέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,έχει πάει κάποιος Βελιγράδι με το αυτοκίνητο?Σκέφτομαι να πάω τις επόμενες ημέρες και θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει σαν road trip ή να προτιμήσω κάποιο άλλο τρόπο να μεταβώ εκεί (πχ με βανάκι από ταξιδιωτικό γραφείο).Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/5/2019 στις 12:14 ΠΜ, txcellas είπε

Μαροκο εχει παει κανεις;

 

Στις 21/5/2019 στις 8:45 ΠΜ, tornado είπε

σκεφτομουν να παω εγω, εχω ακουσει καλα λογια,

εχει και ειτηρια με 30 ευρω για καλοκαιρι.

Καλοκαίρι έχει πολύ ζέστη ετοιμάσου για θερμοκρασίες 40-45 βαθμούς δεν πιστεύω ότι είναι η κατάλληλη εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, *Kopanos* είπε

Καλοκαίρι έχει πολύ ζέστη ετοιμάσου για θερμοκρασίες 40-45 βαθμούς δεν πιστεύω ότι είναι η κατάλληλη εποχή.

Nαι το γνωριζω αλλα δυστηχως με τη δουλεια και τις αδειες μονο τοτε γινετε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, txcellas είπε

Nαι το γνωριζω αλλα δυστηχως με τη δουλεια και τις αδειες μονο τοτε γινετε..

ισως πρεπει να το ξανασκεφτεις τοτε σαν προορισμο, αν μονο τοτε μπορεις να παρεις αδεια.

Εχω βρεθει πχ Σ. αραβια με 45 βαθμους.... δεν θες να ξερεις πως ενιωθα.

Καθε φορα που εβγαινα εξω ηταν γολγοθας και ετρεχα να χωθω σε καποιο shopping center.

Αυτο δεν το λες και διακοπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρομοίως, έχω βρεθεί στο Dubai με 45 βαθμούς. Ούτε φωτογραφίες δεν μπορούσα να βγάλω γιατί θόλωνε ο φακός, σαν να ήσουν στη σάουνα. Υπάρχει λόγος που είναι φθηνά τα εισιτήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, FilipposMD είπε

Παρομοίως, έχω βρεθεί στο Dubai με 45 βαθμούς. Ούτε φωτογραφίες δεν μπορούσα να βγάλω γιατί θόλωνε ο φακός, σαν να ήσουν στη σάουνα. Υπάρχει λόγος που είναι φθηνά τα εισιτήρια.

Ντουμπάι λέει να πάς μόνο από Νοέμβριο μέχρι και αρχές Απριλίου.
Μετά είναι σκέτη κόλαση αν και υπάρχουν και χειρότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω Κάρπαθο αρχές Ιουλίου, κυρίως επειδή είναι πολύ φτηνά τα ακτοπλοϊκά. Θα μένουμε στην Αρκάσα. Εντυπώσεις, γνώμες, προτάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...