Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
8 minutes ago, Bourdoulas said:

Εγώ θέλω ένα Super Bowser and family. Φτάνει πια με το bullying του Μάριο.

+1

Και μόνο τις θυσίες που έχει κάνει και τα λεφτά που έχει χαλάσει για να την απαγάγει καμιά 40αρια φορές, θα έπρεπε να τα εκτιμήσει η Peach, προφανώς την αγαπάει και ο υδραυλικός φυτρώνει εκεί που δεν τον σπέρνουν. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, Malthador είπε

+1

Και μόνο τις θυσίες που έχει κάνει και τα λεφτά που έχει χαλάσει για να την απαγάγει καμιά 40αρια φορές, θα έπρεπε να τα εκτιμήσει η Peach, προφανώς την αγαπάει και ο υδραυλικός φυτρώνει εκεί που δεν τον σπέρνουν. 

Και η Peach καταβαθος γουστάρει το κακό παιδί. Και κάθε φορά έρχεται το μουλικο ο Μάριο και το χαλάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, αγοράζετε γενικά από nintendo stores άλλων χωρών; Λέω να πάρω το Spiritfarer και το βλέπω πάρα πολύ χαμηλά στο ρώσικο nintendo store, αλλά δεν έχω ασχοληθεί με το να αλλάξω χώρα στον λογαριασμό. Άν ψωνίζετε, πως αλλάζετε χώρα; Θα χει επιπτώσεις καθόλλου στον online λογαριασμό αν αλλάζεις χώρα κλπ; Είναι region locked τα παιχνίδια;

EDIT: τελικά υπάρχει και στο xbox gamepass το παραπάνω παιχνίδι οπότε δε θα το πάρω, αλλά η ερώτηση ισχύει!

Επεξ/σία από thanasis00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
8 λεπτά πριν, thanasis00 είπε

Καλησπέρα παιδιά, αγοράζετε γενικά από nintendo stores άλλων χωρών; Λέω να πάρω το Spiritfarer και το βλέπω πάρα πολύ χαμηλά στο ρώσικο nintendo store, αλλά δεν έχω ασχοληθεί με το να αλλάξω χώρα στον λογαριασμό. Άν ψωνίζετε, πως αλλάζετε χώρα; Θα χει επιπτώσεις καθόλλου στον online λογαριασμό αν αλλάζεις χώρα κλπ; Είναι region locked τα παιχνίδια;

Συμπτωματικα μολις αγορασα απο ρωσικο. Δεν αλλαξα χωρα στον κυριο λογαριασμο μου, απλα εφτιαξα εναν νεο με το ψευδωνυμο Russia και αγορασα χωρις κανενα προβλημα και με χρηση PayPal το Fitness Boxing. Το παιχνιδι μπορω να το παιξω ειτε απο τον πρωτευοντα λογαριασμο μου, ειτε απο εκεινον μεσω του οποιου αγοραστηκε χωρις κανενα προβλημα.

Θεωρητικα μπορεις απλα να αλλαξεις χωρα στον κυριο λογαριασμο σου, απλως επειδη εγω το εκανα πρωτη φορα και ηθελα να κανω και τεστ, με βολεψε η λογικη του κυριου/δευτευροντα λογαριασμου και να αλλαζω τη χωρα του δευτερου οταν χρειαζεται.

Tl;dr αγορασε αφοβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Malthador είπε

Σχετικό link και από το resetera.

Τίποτα καινούργιο που δεν έχει ειπωθεί στο θέμα παλιότερα τόσο για νέα έκδοση το 2021 όσο και για την περίοδο. Όσο για την νέα διαδραστικότητα που αναφέρεται πιστεύω ότι συσχετίζεται με το παρακάτω που προέρχεται από τον Ko Shiota (έχει αναλάβει το τμήμα του hardware γνωστό ως PTD = Platform Technology Development Division μετά την συνταξιοδότηση του Genyo Takeda) σε Q&A μετόχων:



NSW2.png.47854b557030e1298dde52aeea1c63e3.png

H τελευταία πρόταση είναι και η ουσία. Λογικά η Ν θα επενδύσει ακόμα περισσότερο στο τοπικό πολλαπλό κάτι που φαίνεται και από την επιλογή για διπλό στο Pikmin 3 Deluxe και ότι ακολουθήσει (BotW2?). Ίσως πάλι εισάγουν παράλληλα κάτι καινούργιο από πλευράς διαδραστικότητας στο hardware (στα χειριστήρια;) για να αυξηθεί ακόμα περισσότερο η δυναμική του NSW ως social συστήματος.

Τέλος να θυμίσω πως οι καλύτερες χρονιές σε κυκλοφορίες παιχνιδιών ήταν το 2017 (κυκλοφορία NSW) και το 2019 (κυκλοφορία NSW Lite) επομένως το ίδιο σκηνικό έχει πολλές πιθανότητες να επαναληφθεί και το 2021.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλό και χρυσό το NSw Lite, μικρό, ελαφρύ και τσαχπίνικο, το παίρνεις παντού απροβλημάτιστα, αλλά οι 5,5" πονάνε πολύ εν τέλει.

Μακάρι να βγάλουν Switch με περισσότερες ίντσες, θα το στείλω day one το Lite. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά το Bloomberg "επιβεβαιώνει" το τελευταίο κομμάτι περί δυναμικής software στο προηγούμενο μήνυμα μου.

Να θυμίσω όταν παλιότερα υπήρξε πάλι φημολογία περί νέου NSW είχαν ακουστεί οι IGZO (Indium gallium zinc oxide) οθόνες και νέο υλικό (κάτι σε αλουμίνιο αν θυμάμαι καλά) για το κέλυφος του συστήματος αποβάλλοντας το σημερινό πλαστικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με προβληματίζει αυτό το «The release of the upgraded Switch would be coupled with, or followed by, a slew of games from Nintendo itself and related outside studios, the people said.»

Θα υπάρχουν games που θα παίζουν μόνο στην νέα κονσόλα και όχι στα 60-70m που έχουν πουληθεί μέχρι τώρα; Προσωπικά το εύχομαι, όπως συνηθίζει να κάνει η Ν και το τιπ περί 4Κ αυτό υποδεικνύει, αλλά θα υπάρξουν πολλοί δυσαρεστημένοι από μία τέτοια εξέλιξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Malthador είπε

Με προβληματίζει αυτό το «The release of the upgraded Switch would be coupled with, or followed by, a slew of games from Nintendo itself and related outside studios, the people said.»

Θα υπάρχουν games που θα παίζουν μόνο στην νέα κονσόλα και όχι στα 60-70m που έχουν πουληθεί μέχρι τώρα; Προσωπικά το εύχομαι, όπως συνηθίζει να κάνει η Ν και το τιπ περί 4Κ αυτό υποδεικνύει, αλλά θα υπάρξουν πολλοί δυσαρεστημένοι από μία τέτοια εξέλιξη.

Σα να θελουν να βγαλουν νεας γενιας κονσολα, αλλα ταυτοχρονα να κρατησουν το ονομα "Switch" λογω του brand που εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Brazhlias είπε

Σα να θελουν να βγαλουν νεας γενιας κονσολα, αλλα ταυτοχρονα να κρατησουν το ονομα "Switch" λογω του brand που εχει.

Κανένα πρόβλημα με αυτό όσο κρατάει υβριδικό χαρακτήρα, NEW να μην την πούνε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εκραξα μια φορα τις ms/sony για τις mid gen κονσολες τη Ν θα την κραξω 10. 

Ναι βγαλε new switch με BOTW2 που θα παιζει μονο εκει και δειξε το μεσαιο δαχτυλο στα 70 εκ που σε στηριξαν...

Βεβαια τα Ν fanboys ειναι τοσα που θα την παρουν και θα πουν και ευχαριστω. Εμενα απλως θα με διευκολυνει να το πουλησω. Ειμαι στην ιδια φαση αρνησης με το OG xbox one που το ειχα 2 χρονια σαν plex server ελπιζοντας οτι καποια στιγμη κατι θα παιξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...