Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Αρκεί μόνο ένα reminder σε dekudeals ή αντίστοιχο site, ώστε να σταλεί ειδοποίηση μόλις υπάρξει έκπτωση και αντί για 15 ευρώ το παιχνίδι να αγοραστεί στα 5 ή λιγότερο.

Δηλαδη ο αλλος θα περιμενει 5+χρονια για να παιξει με βαση το παραπανω σκεπτικο.

Αφου ειναι καταπληκτικα σαν παιχνιδια,για ποιο λογο αξιζει να αγοραστουν μονο μετα απο πολλα χρονια σε τιμη χωμα?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 18,5k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Έτοιμη και η τούρτα μας

Πως σας φαίνεται η πινιάτα μας; Αύριο είναι τα γενέθλια του μικρού, θα πάθει μεγάλη πλάκα!!! Μόνο 8 ώρες μου πήρε να τη φτιάξω.

Ο πίνακας (version 7.0.0) αποτελεί αντιγραφή από μέλος του resetera που το μετέτρεψε ακόμα καλύτερα για τα τωρινά αποτελέσματα. Εδώ μπορείτε να δείτε και την ανάλυση του για περαιτέρω πληροφορίες από

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δηλαδη ο αλλος θα περιμενει 5+χρονια για να παιξει με βαση το παραπανω σκεπτικο.

Αφου ειναι καταπληκτικα σαν παιχνιδια,για ποιο λογο αξιζει να αγοραστουν μονο μετα απο πολλα χρονια σε τιμη χωμα

Καλά δεν λέω να περιμένει 5 χρόνια. Αν δείτε στο ιστορικό τιμών κάθε ενός από τα παιχνίδια που αναφέραμε, υπάρχει έκπτωση σχεδόν κάθε 2-3 μήνες για λίγες μέρες (αντε 6 στη χειρότερη).

Παράδειγμα το Transistor που λέγαμε:

IMG_20210121_203154.jpg.a91b74175f0198e1b5e0ca2f3b4a8795.jpg

Αν σε κάτι δεν έχει γίνει ποτέ έκπτωση (έως απίθανο για non-Nintendo τίτλους), τότε ναι, ας αγοραστεί άμεσα. Όσο όμως μεγαλώνει το backlog, τόσο περισσότερο νόημα έχει να περιμένει κάποιος για εκπτώσεις. Η εξαίρεση προφανώς είναι να πρόκειται για νέα κυκλοφορία, όμως κανένα από τα παραπάνω δεν ανήκει σε αυτή την κατηγορία. 

Επεξ/σία από nzeppos
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Το transistor ειναι παιχνιδι του 2014 και το Bastion του 2011.Γιαυτο και εχουν τις τιμες που εχουν.

Τα Hollow Knight και Dead Cells ειναι παιχνιδια του 2018,και το τελευταιο μαλιστα εχει ιστορικα χαμηλο τα 15ευρω.Το δε hades ειναι παιχνιδι του 2020.

Αρα για να πεσουν αυτα τα παιχνιδια στις τιμες επιπεδου Transistor και Bastion,πρεπει να περασουν 5+χρονια(μιλαμε για κατω απο 5ευρω),ειδικα στο nintendo eshop.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Η αλήθεια είναι ότι αν τα Indy ήταν φθηνότερα/αντίστοιχα του Steam θα πουλούσαν και περισσότερο.

Tώρα που μιλάμε το Hades έχει ένα 5ευρω tax φορητότητας από τα 20 ευρώ που στοιχίζει στο steam.

Άλλοι τα δίνουν - άλλοι δεν τα δίνουν.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Γι' αυτό είπα τα 15 μπορεί να γίνουν 5, δεν μίλησα για μεγαλύτερα ποσά. Το dead cells το πήρα πριν 4 μήνες στα 13 ευρώ με την έξτρα έκπτωση λόγω gold points. Το Hollow Knight το είχα πάρει το Μάιο στα 12 ευρώ από κλειδάδικο. Γενικά έχω τόσο μεγάλο backlog που δεν πολυκοιτάω καινούρια παιχνίδια. Αν φυσικά κάποιος θέλει να παίξει ό,τι νέο βγαίνει, τότε προφανώς θα το αγοράσει στην αντίστοιχη τιμή. 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 λεπτό πριν, nzeppos είπε

Γι' αυτό είπα τα 15 μπορεί να γίνουν 5, δεν μίλησα για μεγαλύτερα ποσά. Το dead cells το πήρα πριν 4 μήνες στα 13 ευρώ με την έξτρα έκπτωση λόγω gold points. Το Hollow Knight το είχα πάρει το Μάιο στα 12 ευρώ από κλειδάδικο. Γενικά έχω τόσο μεγάλο backlog που δεν πολυκοιτάω καινούρια παιχνίδια. Αν φυσικά κάποιος θέλει να παίξει ό,τι νέο βγαίνει, τότε προφανώς θα το αγοράσει στην αντίστοιχη τιμή. 

Δεν ξέρω αν απάντησες σε εμένα - αλλά σίγουρα θα έκανε πολύ μεγαλύτερο σεφτέ η Nintendo με sales ανταγωνιστικά στα indy. 

Για τα δικά της δεν σχολιάζω. Δικά της είναι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Όχι, γενικά μιλάω. Η Nintendo πουλάει τόσο πολύ που πραγματικά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει με τις τιμές στο store της. Είναι και θέμα ψυχολογίας. Για "indie" παιχνίδια σαν τα παραπάνω δεν θα έδινα ούτε 3 ευρώ στο PC, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να παίξω τέτοια πράγματα εκεί. Τουναντίον στο Switch ευχαρίστως θα έδινα περισσότερα, κυρίως λόγω φορητότητας. 

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 λεπτά πριν, nzeppos είπε

Όχι, γενικά μιλάω. Η Nintendo πουλάει τόσο πολύ που πραγματικά μπορεί να κάνει ό,τι θέλει με τις τιμές στο store της. Είναι και θέμα ψυχολογίας. Για "indie" παιχνίδια σαν τα παραπάνω δεν θα έδινα ούτε 3 ευρώ στο PC, γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να παίξω τέτοια πράγματα εκεί. Τουναντίον στο Switch ευχαρίστως θα έδινα περισσότερα, κυρίως λόγω φορητότητας. 

Έτσι ακριβώς.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
1 hour ago, Thiccx said:

Η αλήθεια είναι ότι αν τα Indy ήταν φθηνότερα/αντίστοιχα του Steam θα πουλούσαν και περισσότερο.

Tώρα που μιλάμε το Hades έχει ένα 5ευρω tax φορητότητας από τα 20 ευρώ που στοιχίζει στο steam.

Εγώ πάλι αν κρίνω από κάτι τέτοια:

https://www.gamereactor.eu/amp/hades-was-the-most-downloaded-title-on-the-switch-eshop-in-october/

Δεν βλέπω να έχουν θέμα να πουλήσουν στο Switch. 

Προσωπικά θα προτιμήσω να αγοράσω κάτι στην κονσόλα που μπορώ να πάρω μαζί μου και ας έχει λιγότερη έκπτωση από το steam. Αμφιβάλλω πως είμαι ο μόνος. 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 ώρες πριν, Thiccx είπε

Εγώ θα το αποκαλούσα Nintendo commission το 5ευρω.

• Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 20/1/2021 στις 9:01 ΜΜ, mAs_81 είπε

Να κάνω μια ερώτηση , λίγο άσχετη βέβαια με αυτά που λέτε τόση ώρα αλλα οκ...

Ενδιαφέρομαι να μπορω να χρησιμοποιώ τα bt headphones μου , όταν παίζω με το switch...

Εχω δει τα παρακάτω :

https://www.skroutz.gr/s/24921362/Baseus-Gamo-Type-C-Bluetooth-Transmitter-Switch.html

https://www.amazon.de/-/en/GuliKit-Bluetooth-Transceiver-Adapter-Nintendo/dp/B07ZRPBDM7

..Το βασικό μου θεμα ειναι ότι μαλλον τα παραπάνω θα έχουν πρόβλημα για το λόγο ότι δε θα εφάπτεται καλα λόγω gripcase

Το μονο που λέει ότι ειναι οκ με τα πιο πολλά 3rd party gripcases,ειναι το ανάλογο της skull&co :

https://skullnco.com/products/audiostick-for-nintendo-switch-and-other-devices ,

το οποίο όμως για καποιο λόγο απο το σαιτ δεν με αφήνει να το πάρω -λέει δεν το στέλνουν Ελλάδα(?)

Χρησιμοποιει κάποιος παρόμοια λύση ?Εχετε κατι να προτείνετε ?

49D26275-B35B-450E-88B5-43F5D556BD5E.jpeg

Κοντός ψαλμός αλληλούια - παρηγγειλα απο AliExpress το audiostick της scull&co ,πηγε στα 26ευρω σύνολο...

Οοοοοοοταν έρθει θα επανέλθω με εντυπώσεις

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
4 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Κοντός ψαλμός αλληλούια - παρηγγειλα απο AliExpress το audiostick της scull&co ,πηγε στα 26ευρω σύνολο...

Οοοοοοοταν έρθει θα επανέλθω με εντυπώσεις

υπόψη ότι πάνω από 22 ευρώ πιθανόν να έχεις Τελωνείο

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
28 λεπτά πριν, pollop είπε

υπόψη ότι πάνω από 22 ευρώ πιθανόν να έχεις Τελωνείο

Νομίζω ότι έρχεται μέσω Ολλανδία,γτ εχω ξανά παραγγείλει απο αυτόν τον seller,αλλα οκ,αν ειναι και περάσει θα τα δώσω τι να κάνω..Έτσι και αλλιώς απο το σαιτ της skull&co θα πέρναγε ούτως η άλλως,και δεν στέλνει κιόλας Ελλάδα το συγκεκριμένο , οποτε αποφάσισα να ρισκάρω ! 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άσχετο με όλα τα παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι να είχε υπάρξει ποτέ άλλοτε τόση προβολή για Nintendo προϊόν στην τηλεόραση. Διάφορες πάνω στο ίδιο παιχνίδι, σε διαφορετικά παιχνίδια και σε συνεργασία με πολυκαταστήματα (public,germanos,kotsovolos).

Τελικά η ενοποίηση των τμημάτων σ' ένα σύστημα ωφέλησε και αυτό το κομμάτι. Περιττό να γράψω πως το NSW είναι το μόνο σύστημα της προηγούμενης (πλέον) γενιάς που παρουσιάζει ανοδική πορεία σε πωλήσεις για τέταρτο ολοκληρωμένο οικονομικό έτος. ΑΝ το συνεχίσει και στο πέμπτο το πρέπει να κοιτάξουμε γενικότερα στην ιστορία της βιομηχανίας για συγκρίσεις.

Επεξ/σία από mansa2k
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 λεπτά πριν, mansa2k είπε

Άσχετο με όλα τα παραπάνω αλλά δεν θυμάμαι να είχε υπάρξει ποτέ άλλοτε τόση προβολή για Nintendo προϊόν στην τηλεόραση. Διάφορες πάνω στο ίδιο παιχνίδι, σε διαφορετικά παιχνίδια και σε συνεργασία με πολυκαταστήματα (public,germania,kotsovolos).

Τελικά η ενοποίηση των τμημάτων σ' ένα σύστημα ωφέλησε και αυτό το κομμάτι. Περιττό να γράψω πως το NSW είναι το μόνο σύστημα της προηγούμενης (πλέον) γενιάς που παρουσιάζει ανοδική πορεία σε πωλήσεις για τέταρτο ολοκληρωμένο οικονομικό έτος. ΑΝ το συνεχίσει και στο πέμπτο το πρέπει να κοιτάξουμε γενικότερα στην ιστορία της βιομηχανίας για συγκρίσεις.

Αυτό πάλι.....

Ποιος θα το περίμενε ότι θα φτάναμε σε σημείο να το δίνουν δώρο με αγορά τηλεόρασης!!

freaky rob riggle GIF by Comedy Central

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.