Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Το στανιό μου μέσα, δεν θα μας μείνει φράγκο με κάθε βλακεία που πάνε και σκαρφίζονται:

lego-luigi-1.jpg.5665cf494284808b6216ee6f2f6d8491.jpg

 

 

Μόλις βγάλουν σειρά LEGO Zelda θα πουλήσουμε τα αμάξια μας ξέρω 'γω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η skull and co άνοιξε πάλι τις αποστολές στην Ελλάδα αλλά παρατήρησα οτι οι αγορές από το aliexpress που υπάρχει μεταπωλητής της εκεί έχει καλύτερες τιμές κ χαμηλότερα μεταφορικά έναντι του επίσημου site. Σε κανα μήνα λογικά θα σας πω κ την γνώμη για την σύγκριση παλιού κ νέου grip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, RenVen είπε

Εγω ρε παιδια εχω φαει σκαλωμα με το αμαξακι του super mario που φτιάχνεις πιστα στο σπιτι σου,το εχει κανεις να μου πει εντυπωσεις;

Υπέροχο, αλλά λόγω μωρού το δοκίμασα 3-4 φορές μόνο. Μάλιστα στην 1 από αυτές το πάρκο του μωρού ήταν και μέρος της πίστας...

Πολύ ωραίο σύστημα σχεδιασμού της πίστας, αλλά λίγο φτωχό γιατί αλλάζουν μόνο τα skins στην πίστα δωματίου που φτιάχνεις. 

Ουσιαστικά πριν από κάθε αγώνα θα πρέπει να διαμορφώνεις εκ νέου την πίστα για ποικιλία.

Επίσης έχει κάποια λίγα lags όταν απομακρύνεται πολύ το kart από την κονσόλα, λόγω αδύναμης κεραίας wifi της τελευταίας.

Τέλος μπορείς να εξαργυρώσεις silver points αν έχεις λογαριασμό my nintendo και να πάρεις και extra εμπόδια για την πίστα πληρώνοντας μόνο μεταφορικά.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Malthador είπε

Το στανιό μου μέσα, δεν θα μας μείνει φράγκο με κάθε βλακεία που πάνε και σκαρφίζονται:

lego-luigi-1.jpg.5665cf494284808b6216ee6f2f6d8491.jpg

 

 

Μόλις βγάλουν σειρά LEGO Zelda θα πουλήσουμε τα αμάξια μας ξέρω 'γω.

Spoiler

Έχεις δει αντίστοιχο της LEGO με την Peach; Μόνο Mario και Luigi βρίσκω. Είναι δυνατόν να άφησαν στην απέξω το γυναικείο φύλο; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Έχεις δει αντίστοιχο της LEGO με την Peach; Μόνο Mario και Luigi βρίσκω. Είναι δυνατόν να άφησαν στην απέξω το γυναικείο φύλο; 

 

Νομίζω η πιτς θα σκάσει μετά, λίγο λίγο για να γίνει σωστά το άρμεγμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το official trailer εδώ:

Ένα από τα θετικά του να έχεις νήπια στο σπίτι είναι ότι δεν μπορεί να σου ρίξει παντόφλα όταν αγοράζεις toys για εξάχρονα. 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2021 στις 7:43 ΜΜ, james9tito είπε

To έχει κανεις αυτο?

https://www.aliexpress.com/item/4000103601769.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4d6c2e0ejoGixw

Θελω να το κουμπωσω σε Ps5/Series X/Switch για να χρησιμοποιω τα freebuds pro οταν θελω να κανω μικρα sessions και να μην αναγκαζομαι να βγαζω τα ενσυρματα ακουστικα. 

Βασικα το θεμα ειναι τι παιζει με το lag , γενικα πιστευω θα δουλευει..

Αυτοκουοταρομαι μπας και σταθω τυχερος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγα λόγια για το bravely default 2 μια και έχω ασχοληθεί κάποιες ώρες. Βασικά το game είναι ένα κλασικό jrpg με όλα τα στοιχεία που έχει ένα jprg. Είναι και αρκετά δύσκολο δλδ σε αρκετά σημεία αν δεν είσαι καλά προετοιμασμένος μπορεί να πέσεις πάνω σε ένα mob που θα σε διαλύσει στην κυριολεξία.

Στο σύστημα μάχης του συνεχίσει η square ένα σύστημα που έχουμε δει στα τελευταία της jprg turn based που κάνεις defend και μαζεύεις γύρους για να ρίξεις μετά επιθέσεις μαζεμένες. Αυτό ανοίγει την στρατηγική στις μάχες αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι αφού αν δεν το χρησιμοποιήσεις σωστά μπορεί να εγκλωβιστείς και γρήγορα να χάσεις όλο το team.

θα το πρότεινα σε όλους τους φίλους των jrpg αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά hardcore για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με το είδος. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chek2fire είπε

Λίγα λόγια για το bravely default 2 μια και έχω ασχοληθεί κάποιες ώρες. Βασικά το game είναι ένα κλασικό jrpg με όλα τα στοιχεία που έχει ένα jprg. Είναι και αρκετά δύσκολο δλδ σε αρκετά σημεία αν δεν είσαι καλά προετοιμασμένος μπορεί να πέσεις πάνω σε ένα mob που θα σε διαλύσει στην κυριολεξία.

Στο σύστημα μάχης του συνεχίσει η square ένα σύστημα που έχουμε δει στα τελευταία της jprg turn based που κάνεις defend και μαζεύεις γύρους για να ρίξεις μετά επιθέσεις μαζεμένες. Αυτό ανοίγει την στρατηγική στις μάχες αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι αφού αν δεν το χρησιμοποιήσεις σωστά μπορεί να εγκλωβιστείς και γρήγορα να χάσεις όλο το team.

θα το πρότεινα σε όλους τους φίλους των jrpg αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά hardcore για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με το είδος. 

 

εγώ έχω να προσθέσω οτι κάποιες βελτιώσεις στην απόδοση του παιχνιδιού είναι απαραίτητες, κάθε φορά που είναι να μιλήσω για side quest έχω frame drops 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, james9tito είπε

Αυτοκουοταρομαι μπας και σταθω τυχερος...

Εγω πηρα αυτο:

https://www.aliexpress.com/item/1005001350620527.html

όταν το έψαχνα και έβλεπα reviews , το GuliKit ήταν το αμέσως επόμενο σε ποιότητα κατασκευής / ήχου .. Μεγάλο plus το ότι μπαίνει σε συνδυασμό με αρκετές grip cases..

Ειμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δικό μου ,νμζ ειναι must have για το switch..Οταν το’ χα πάρει μου’χε βγει 26,6ευρω και ήρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς..

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο lag με το switch , το μονο που λίγο με χαλάει ειναι ότι δεν μπορω να αυξομειώσω το volume απο τα ακουστικά μου-μονο απο το switch:αλλα μπορει να φταίνε και τα JBL Τ460BT ακουστικά μου οποτε ok..

Πηρε κανεις τπτ στα indie sales?

Εγω πηρα το the Messenger & Hotline Miami collection - τέλεια παιχνίδια για το switch ολα!

Πωπω,εχει μεγαλώσει το backlog αρκετά,και ακομα δεν εχω ξεκινήσει το BOTW 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Εγω πηρα αυτο:

https://www.aliexpress.com/item/1005001350620527.html

όταν το έψαχνα και έβλεπα reviews , το GuliKit ήταν το αμέσως επόμενο σε ποιότητα κατασκευής / ήχου .. Μεγάλο plus το ότι μπαίνει σε συνδυασμό με αρκετές grip cases..

Ειμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δικό μου ,νμζ ειναι must have για το switch..Οταν το’ χα πάρει μου’χε βγει 26,6ευρω και ήρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς..

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο lag με το switch , το μονο που λίγο με χαλάει ειναι ότι δεν μπορω να αυξομειώσω το volume απο τα ακουστικά μου-μονο απο το switch:αλλα μπορει να φταίνε και τα JBL Τ460BT ακουστικά μου οποτε ok..

 

Σε ευχαριστώ για την απαντηση , η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι το τελωνειο αλλιως το ειχα εντοπισει το skull and co. 

Επισης πιο οπολυ θα το εχω για PS5/SeX μιας και στο switch βολευομαι και με ψειρες λογω της φορητοτητας. 

Θα αποφασισω μεσα στη μερα και θα αγορασω ενα απο τα δυο . 

 

Για το volume up/down μηπως γενικα δεν το υποστηριζουν τα ακουστικα σου. Περιεργο μου φαινεται. 

Επεξ/σία από james9tito
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, james9tito είπε

Σε ευχαριστώ για την απαντηση , η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι το τελωνειο αλλιως το ειχα εντοπισει το skull and co. 

Επισης πιο οπολυ θα το εχω για PS5/SeX μιας και στο switch βολευομαι και με ψειρες λογω της φορητοτητας. 

Θα αποφασισω μεσα στη μερα και θα αγορασω ενα απο τα δυο . 

 

Για το volume up/down μηπως γενικα δεν το υποστηριζουν τα ακουστικα σου. Περιεργο μου φαινεται. 

Και μενα περίεργο μου φαινεται , μιας που και σε κλήσεις/βίντεο /τραγούδια κλπ στο κινητό και στο ταμπλετ μου (iPhone 6 & iPad 6ης γενιάς)δουλεύουν μια χαρά..

Κοιτα,απο τον συγκεκριμένο seller στο AliExpress ,εχω πάρει και αλλα πράγματα Skull&co ,(αν και μονο αυτο πηγε πάνω απο 22ευρω που πιάνει το τελωνείο)ξερω ότι στέλνει με PostNL οποτε εισαι

50-50 να σε πιάσει κατα τη γνώμη μου..Και όταν έψαχνα εγω , η Skull&co δεν έστελνε Ελλάδα ,  και ψάχνοντας στο Amazon.de έβγαινε μια η άλλη με το να το έπαιρνα απο εκεί η απο το Ali και να με έπιανε τελωνείο,οποτε προτίμησα να το ρισκάρω απ’το να πάρω κατι κινεζικο(έστω καλής ποιότητας)

Εις γνώση μου , μονο με AirPods βγάζει κάποια προβλήματα αυτο που θες και πάντα με το switch,για ps5 δεν ξερω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Εγω πηρα αυτο:

https://www.aliexpress.com/item/1005001350620527.html

όταν το έψαχνα και έβλεπα reviews , το GuliKit ήταν το αμέσως επόμενο σε ποιότητα κατασκευής / ήχου .. Μεγάλο plus το ότι μπαίνει σε συνδυασμό με αρκετές grip cases..

Ειμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δικό μου ,νμζ ειναι must have για το switch..Οταν το’ χα πάρει μου’χε βγει 26,6ευρω και ήρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς..

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο lag με το switch , το μονο που λίγο με χαλάει ειναι ότι δεν μπορω να αυξομειώσω το volume απο τα ακουστικά μου-μονο απο το switch:αλλα μπορει να φταίνε και τα JBL Τ460BT ακουστικά μου οποτε ok..

Πηρε κανεις τπτ στα indie sales?

Εγω πηρα το the Messenger & Hotline Miami collection - τέλεια παιχνίδια για το switch ολα!

Πωπω,εχει μεγαλώσει το backlog αρκετά,και ακομα δεν εχω ξεκινήσει το BOTW 🤪

 

Εγώ πήρα το Slay the spire. Απίστευτο κάψιμο. Το έχω μονοπωλήσει από όταν το πήρα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...