Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, ADHD είπε

Περίεργο αλλα περιμενα να δω θεμα για MHR με μεγαλη κίνηση, δυστυχώς δεν το βρισκω πουθενα. :P Το πηρα προσφατα το παιχνιδι και ειναι εξαιρετικο, μόλις μπηκα HR6 στα Hub οποιος θέλει να κανουμε κανενα lobby χαλαρο χωρίς δεσμεύσεις για ωρα κλπ όμως αν κατσει εκατσε ας μου στείλει invite.

Οριστε

Αλλα οπως λες νεκρα.Μαλλον λιωνουν το παιχνιδι και γιαυτο δεν εχει κινηση 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Οριστε

Αλλα οπως λες νεκρα.Μαλλον λιωνουν το παιχνιδι και γιαυτο δεν εχει κινηση 😁

Αν ειναι το τελευταιο post απο @ilos αστα να πανε... 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ADHD είπε

Αν ειναι το τελευταιο post απο @ilos αστα να πανε... 😂

Να φανταστείς ήταν πριν αρχίσω να παίζω με την LDN 2.2 του ryujinx που το performance ήταν ακόμα χειρότερο.😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 3η φορά μέσα στην εγγύηση που λήγει σε 3 μήνες μου εμφανίστηκε το drifting, ειλικρινά αν δεν σκεφτόμουν το θέμα θήκης κ grip case θα έκανα την μετάβαση στα joy con της steel play (αν κ δεν ξέρω αν κ αυτά εμφανίζουν)

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, lysopaine είπε

για 3η φορά μέσα στην εγγύηση που λήγει σε 3 μήνες μου εμφανίστηκε το drifting, ειλικρινά αν δεν σκεφτόμουν το θέμα θήκης κ grip case θα έκανα την μετάβαση στα joy con της steel play (αν κ δεν ξέρω αν κ αυτά εμφανίζουν)

Στη CD media το πας? 

Επίσης στα φτιάχνουν, ή τα αντικαθιστουν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leftis95 είπε

Στη CD media το πας? 

Επίσης στα φτιάχνουν, ή τα αντικαθιστουν? 

ναι στην cd media , τις άλλες φορές μου άλλαζαν τον μοχλό τώρα δεν ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εμείς που είμαστε κάποιας ηλικίας πια,κοντευουμε ή περάσαμε τα 40,αρχίζει και το σώμα μας ταλαιπωρείται με το gaming,εμένα επίσης και το μυαλό.Δεν έχω τις αντοχές του παρελθόντος,που έβγαζα ώρες ατελείωτες σερί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, 26ska είπε

Πάντως εμείς που είμαστε κάποιας ηλικίας πια,κοντευουμε ή περάσαμε τα 40,αρχίζει και το σώμα μας ταλαιπωρείται με το gaming,εμένα επίσης και το μυαλό.Δεν έχω τις αντοχές του παρελθόντος,που έβγαζα ώρες ατελείωτες σερί.

Είμαι λίγο μικρότερος αλλά καταλαβαίνω αυτό που λες. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι έχει να κάνει καθαρά ΚΑΙ με τη διάθεση. Σε αυτήν την καραντίνα θυμήθηκα τα παλιά ωραία ξέγνοιαστα μου χρόνια όπου έγραφα σε PS3/PS4 κάτι άπειρες ώρες gaming και ξενύχτια αφού την επόμενη δεν είχα υποχρεώσεις με δουλειές, νοικοκυριά και τέτοια. Και όταν λέω ότι έχει να κάνει με τη διάθεση, το διαπίστωσα χθες. Ήρθε ο κολλητός μου χθες κατά τις 9μιση το βράδυ με την κοπέλα του και παίξαμε τετράδα Super Mario Party για πρώτη φορά. Εγώ και ο κολλητός μου απευθείας από τη δουλειά και εγώ να δουλεύω σήμερα το πρωί. Ε, το κλείσαμε στις 3 το ξημέρωμα και με κόκκινα μάτια. Αν έχεις καλή παρέα και καλή διάθεση αυξάνονται και οι αντοχές πιστεύω. BTW βγάζω το καπέλο στην Nintendo για αυτά τα παιχνίδια "παρέας". Σαν μικρά παιδιά κάναμε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, -WISE- είπε

Είμαι λίγο μικρότερος αλλά καταλαβαίνω αυτό που λες. Παρόλα αυτά πιστεύω ότι έχει να κάνει καθαρά ΚΑΙ με τη διάθεση. Σε αυτήν την καραντίνα θυμήθηκα τα παλιά ωραία ξέγνοιαστα μου χρόνια όπου έγραφα σε PS3/PS4 κάτι άπειρες ώρες gaming και ξενύχτια αφού την επόμενη δεν είχα υποχρεώσεις με δουλειές, νοικοκυριά και τέτοια. Και όταν λέω ότι έχει να κάνει με τη διάθεση, το διαπίστωσα χθες. Ήρθε ο κολλητός μου χθες κατά τις 9μιση το βράδυ με την κοπέλα του και παίξαμε τετράδα Super Mario Party για πρώτη φορά. Εγώ και ο κολλητός μου απευθείας από τη δουλειά και εγώ να δουλεύω σήμερα το πρωί. Ε, το κλείσαμε στις 3 το ξημέρωμα και με κόκκινα μάτια. Αν έχεις καλή παρέα και καλή διάθεση αυξάνονται και οι αντοχές πιστεύω. BTW βγάζω το καπέλο στην Nintendo για αυτά τα παιχνίδια "παρέας". Σαν μικρά παιδιά κάναμε.

 

Οικογένεια,παιδιά έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, tsofras είπε

όχι γιατί too much info ?

Ίσα ίσα τέτοιες πληροφορίες θέλω και σας ευχαριστώ πολύ όλους που μπήκατε στον κόπο να απαντήσετε στο ασυνήθιστο ερώτημα μου

Εκτός απο το θέμα του αυχένα που με ταλαιπωρεί 20 χρόνια τώρα , κάνω και καθιστική δουλειά μπροστά σε υπολογιστή για περίπου 18 χρόνια. Οπότε και σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα έχω περάσει αρκετές φορές και γενικά το σκέφτομαι , για αυτό έκανα και την ερώτηση γιατί αν είσαι ήδη 10 ώρες μέσο όρο την ημέρα σε υπολογιστή και με θέματα σαν τα δικά μου ψάχνεις να βρείς τρόπους για να επιβαρύνεις το σώμα σου όσο λιγότερο γίνεται.

Αυτός είναι και ένας απο τους λόγους που σκέφτομαι το switch γιατί μετά απο τόσες ώρες στο γραφείο δεν έχω διάθεση να κάτσω πάλι για να παίξω κανα παιχνιδάκι και την TV την έχουν καπαρώσει τα παιδιά το βραδάκι που τελειώνω απο την δουλειά

Όπως σου είπα, το Switch συνδεδεμένο στην TV, εσύ να κάθεσαι σε σωστή στάση, και από ένα joycon σε κάθε χέρι. 

Για σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα χρησιμοποιούμε ειδικούς επιδεσμους που σφίγγουν γύρω από τον καρπό. 

Χρησιμοποιώ της Hansaplast και έκαναν κυριολεκτικά θαύματα. 

https://www.amazon.de/Hansaplast-Handgelenk-Bandage-Handgelenkstütze-unterstützt-Handgelenkschoner/dp/B085SCVBPR/ref=mp_s_a_1_4?dchild=1&keywords=hansaplast+carpal+tunnel&qid=1619255305&rdc=1&sr=8-4

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις το  έβγαλε και προσφορά γνωστή αλυσίδα στα 349 με κουπόνι 50ε για επόμενες αγορές σε παιχνίδια , αξίζει λέτε ? (Προσφορά εννοώ το κουπόνι όχι την τιμή)

 

Διαβάζω πάντως ρε παιδιά πολλά θέματα με τα joycons ισχύουν?

Επεξ/σία από tsofras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
25 minutes ago, tsofras said:

Μόλις το  έβγαλε και προσφορά γνωστή αλυσίδα στα 349 με κουπόνι 50ε για επόμενες αγορές σε παιχνίδια , αξίζει λέτε ? (Προσφορά εννοώ το κουπόνι όχι την τιμή)

Στην Media Markt έχει καλύτερη προσφορά. NSw V2, Game & Watch και Zelda βγαίνει στα €383.

26 minutes ago, tsofras said:

Διαβάζω πάντως ρε παιδιά πολλά θέματα με τα joycons ισχύουν?

Ναι, να είσαι προετοιμασμένος ότι θα χρειαστεί να τα στείλεις στο σερβις τουλάχιστον μια φορά στην διετία ή να μάθεις να τα ανοίγεις μόνος σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως στο καλο καταφερε το Nintendo Switch μετα απο 4χρονια,οχι μονο να μην πεσει η τιμη του αλλα να ανεβει 10ευρω πανω(349ευρω),ειναι πραγματικα αξιο αναφορας.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εδώ και δύο μέρες έχουν βγάλει τρέιλερ με τα prequels της υπέρτατης δικηγορίστικης σειράς και δεν το έχουμε αναφέρει ήδη στο νήμα; Μπρίκια κόλλαμε;

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, Malthador είπε

Εδώ και δύο μέρες έχουν βγάλει τρέιλερ με τα prequels της υπέρτατης δικηγορίστικης σειράς και δεν το έχουμε αναφέρει ήδη στο νήμα; Μπρίκια κόλλαμε;

 

καλά αγορά και αυτό day one

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...