Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2

Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 ώρες πριν, Malthador είπε

Το στανιό μου μέσα, δεν θα μας μείνει φράγκο με κάθε βλακεία που πάνε και σκαρφίζονται:

lego-luigi-1.jpg.5665cf494284808b6216ee6f2f6d8491.jpg

Μόλις βγάλουν σειρά LEGO Zelda θα πουλήσουμε τα αμάξια μας ξέρω 'γω.

Spoiler

Έχεις δει αντίστοιχο της LEGO με την Peach; Μόνο Mario και Luigi βρίσκω. Είναι δυνατόν να άφησαν στην απέξω το γυναικείο φύλο; 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 19k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Έτοιμη και η τούρτα μας

Πως σας φαίνεται η πινιάτα μας; Αύριο είναι τα γενέθλια του μικρού, θα πάθει μεγάλη πλάκα!!! Μόνο 8 ώρες μου πήρε να τη φτιάξω.

Ο πίνακας (version 7.0.0) αποτελεί αντιγραφή από μέλος του resetera που το μετέτρεψε ακόμα καλύτερα για τα τωρινά αποτελέσματα. Εδώ μπορείτε να δείτε και την ανάλυση του για περαιτέρω πληροφορίες από

Δημοσιευμένες Εικόνες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Έχεις δει αντίστοιχο της LEGO με την Peach; Μόνο Mario και Luigi βρίσκω. Είναι δυνατόν να άφησαν στην απέξω το γυναικείο φύλο; 

Νομίζω η πιτς θα σκάσει μετά, λίγο λίγο για να γίνει σωστά το άρμεγμα.

• Thanks 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators

Και το official trailer εδώ:

Ένα από τα θετικά του να έχεις νήπια στο σπίτι είναι ότι δεν μπορεί να σου ρίξει παντόφλα όταν αγοράζεις toys για εξάχρονα. 😎

• Like 1
  • Haha 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 18/4/2021 στις 7:43 ΜΜ, james9tito είπε

To έχει κανεις αυτο?

https://www.aliexpress.com/item/4000103601769.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.4d6c2e0ejoGixw

Θελω να το κουμπωσω σε Ps5/Series X/Switch για να χρησιμοποιω τα freebuds pro οταν θελω να κανω μικρα sessions και να μην αναγκαζομαι να βγαζω τα ενσυρματα ακουστικα. 

Βασικα το θεμα ειναι τι παιζει με το lag , γενικα πιστευω θα δουλευει..

Αυτοκουοταρομαι μπας και σταθω τυχερος...

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Λίγα λόγια για το bravely default 2 μια και έχω ασχοληθεί κάποιες ώρες. Βασικά το game είναι ένα κλασικό jrpg με όλα τα στοιχεία που έχει ένα jprg. Είναι και αρκετά δύσκολο δλδ σε αρκετά σημεία αν δεν είσαι καλά προετοιμασμένος μπορεί να πέσεις πάνω σε ένα mob που θα σε διαλύσει στην κυριολεξία.

Στο σύστημα μάχης του συνεχίσει η square ένα σύστημα που έχουμε δει στα τελευταία της jprg turn based που κάνεις defend και μαζεύεις γύρους για να ρίξεις μετά επιθέσεις μαζεμένες. Αυτό ανοίγει την στρατηγική στις μάχες αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι αφού αν δεν το χρησιμοποιήσεις σωστά μπορεί να εγκλωβιστείς και γρήγορα να χάσεις όλο το team.

θα το πρότεινα σε όλους τους φίλους των jrpg αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά hardcore για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με το είδος. 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, chek2fire είπε

Λίγα λόγια για το bravely default 2 μια και έχω ασχοληθεί κάποιες ώρες. Βασικά το game είναι ένα κλασικό jrpg με όλα τα στοιχεία που έχει ένα jprg. Είναι και αρκετά δύσκολο δλδ σε αρκετά σημεία αν δεν είσαι καλά προετοιμασμένος μπορεί να πέσεις πάνω σε ένα mob που θα σε διαλύσει στην κυριολεξία.

Στο σύστημα μάχης του συνεχίσει η square ένα σύστημα που έχουμε δει στα τελευταία της jprg turn based που κάνεις defend και μαζεύεις γύρους για να ρίξεις μετά επιθέσεις μαζεμένες. Αυτό ανοίγει την στρατηγική στις μάχες αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι αφού αν δεν το χρησιμοποιήσεις σωστά μπορεί να εγκλωβιστείς και γρήγορα να χάσεις όλο το team.

θα το πρότεινα σε όλους τους φίλους των jrpg αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά hardcore για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με το είδος. 

εγώ έχω να προσθέσω οτι κάποιες βελτιώσεις στην απόδοση του παιχνιδιού είναι απαραίτητες, κάθε φορά που είναι να μιλήσω για side quest έχω frame drops 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
16 ώρες πριν, james9tito είπε

Αυτοκουοταρομαι μπας και σταθω τυχερος...

Εγω πηρα αυτο:

https://www.aliexpress.com/item/1005001350620527.html

όταν το έψαχνα και έβλεπα reviews , το GuliKit ήταν το αμέσως επόμενο σε ποιότητα κατασκευής / ήχου .. Μεγάλο plus το ότι μπαίνει σε συνδυασμό με αρκετές grip cases..

Ειμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δικό μου ,νμζ ειναι must have για το switch..Οταν το’ χα πάρει μου’χε βγει 26,6ευρω και ήρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς..

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο lag με το switch , το μονο που λίγο με χαλάει ειναι ότι δεν μπορω να αυξομειώσω το volume απο τα ακουστικά μου-μονο απο το switch:αλλα μπορει να φταίνε και τα JBL Τ460BT ακουστικά μου οποτε ok..

Πηρε κανεις τπτ στα indie sales?

Εγω πηρα το the Messenger & Hotline Miami collection - τέλεια παιχνίδια για το switch ολα!

Πωπω,εχει μεγαλώσει το backlog αρκετά,και ακομα δεν εχω ξεκινήσει το BOTW 🤪

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mAs_81 είπε

Εγω πηρα αυτο:

όταν το έψαχνα και έβλεπα reviews , το GuliKit ήταν το αμέσως επόμενο σε ποιότητα κατασκευής / ήχου .. Μεγάλο plus το ότι μπαίνει σε συνδυασμό με αρκετές grip cases..

Ειμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δικό μου ,νμζ ειναι must have για το switch..Οταν το’ χα πάρει μου’χε βγει 26,6ευρω και ήρθε χωρίς τελωνείο ευτυχώς..

Δεν εχω παρατηρήσει καποιο lag με το switch , το μονο που λίγο με χαλάει ειναι ότι δεν μπορω να αυξομειώσω το volume απο τα ακουστικά μου-μονο απο το switch:αλλα μπορει να φταίνε και τα JBL Τ460BT ακουστικά μου οποτε ok..

Σε ευχαριστώ για την απαντηση , η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι το τελωνειο αλλιως το ειχα εντοπισει το skull and co. 

Επισης πιο οπολυ θα το εχω για PS5/SeX μιας και στο switch βολευομαι και με ψειρες λογω της φορητοτητας. 

Θα αποφασισω μεσα στη μερα και θα αγορασω ενα απο τα δυο . 

Για το volume up/down μηπως γενικα δεν το υποστηριζουν τα ακουστικα σου. Περιεργο μου φαινεται. 

Επεξ/σία από james9tito
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
50 λεπτά πριν, james9tito είπε

Σε ευχαριστώ για την απαντηση , η αληθεια ειναι οτι φοβαμαι το τελωνειο αλλιως το ειχα εντοπισει το skull and co. 

Επισης πιο οπολυ θα το εχω για PS5/SeX μιας και στο switch βολευομαι και με ψειρες λογω της φορητοτητας. 

Θα αποφασισω μεσα στη μερα και θα αγορασω ενα απο τα δυο . 

Για το volume up/down μηπως γενικα δεν το υποστηριζουν τα ακουστικα σου. Περιεργο μου φαινεται. 

Και μενα περίεργο μου φαινεται , μιας που και σε κλήσεις/βίντεο /τραγούδια κλπ στο κινητό και στο ταμπλετ μου (iPhone 6 & iPad 6ης γενιάς)δουλεύουν μια χαρά..

Κοιτα,απο τον συγκεκριμένο seller στο AliExpress ,εχω πάρει και αλλα πράγματα Skull&co ,(αν και μονο αυτο πηγε πάνω απο 22ευρω που πιάνει το τελωνείο)ξερω ότι στέλνει με PostNL οποτε εισαι

50-50 να σε πιάσει κατα τη γνώμη μου..Και όταν έψαχνα εγω , η Skull&co δεν έστελνε Ελλάδα ,  και ψάχνοντας στο Amazon.de έβγαινε μια η άλλη με το να το έπαιρνα απο εκεί η απο το Ali και να με έπιανε τελωνείο,οποτε προτίμησα να το ρισκάρω απ’το να πάρω κατι κινεζικο(έστω καλής ποιότητας)

Εις γνώση μου , μονο με AirPods βγάζει κάποια προβλήματα αυτο που θες και πάντα με το switch,για ps5 δεν ξερω..

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Εγω πηρα αυτο:

Πηρε κανεις τπτ στα indie sales?

Εγω πηρα το the Messenger & Hotline Miami collection - τέλεια παιχνίδια για το switch ολα!

Πωπω,εχει μεγαλώσει το backlog αρκετά,και ακομα δεν εχω ξεκινήσει το BOTW 🤪

Εγώ πήρα το Slay the spire. Απίστευτο κάψιμο. Το έχω μονοπωλήσει από όταν το πήρα!

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
12 ώρες πριν, chek2fire είπε

Σε σχέση με το octopath traveler πως σου φαίνεται?

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Τελείωσα χθες το bravely default 2 συμπληρώνοντας 76 ώρες παιχνιδιού. Πραγματικά πολύ καλό στο είδος του, λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μόλις εξοικειωθεις με τα abilities του κάθε job, κανεις παπάδες.  Αυτό που με χάλασε είναι πως από το ch6 και μετά δεν δυσκολεύτηκα σε καμία μάχη καθώς ξεκλειδωνοντας κάποια Jobs, το balancing μπορεί να γίνει αρκετά broken σε σημείο που κατάφερνα να κάνω 25K dmg με μόλις μία κίνηση. 

Ξεκίνησα NG+ μόνο και μόνο για να δω και το τελευταίο secret ending 😎

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Καλησπέρα σας. Έφερε στον γιο μου ο αδερφός μου ένα παιχνίδι, αυτό το plants vs zombies, δεν έμπαινε στην αρχή στο online κάτι μου έλεγε για reset τον κωδικό η ea. Τελοσπαντων το έκανα. Μετά μπήκε με το "α" στο ονλινε , αλλά βρε παιδιά εκεί που έχει μια πύλη γαλάζια/μπλε λέει : " set a portal destination at the console. 

Ξέρω τι λέει, αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω και έτσι δεν μπορεί να παίξει ο μικρός. Μπορεί να μου εξηγησει κάποιος πως γίνεται, αν ξέρει κανείς. Σας ευχαριστώ.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.