Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, chek2fire είπε

Λίγα λόγια για το bravely default 2 μια και έχω ασχοληθεί κάποιες ώρες. Βασικά το game είναι ένα κλασικό jrpg με όλα τα στοιχεία που έχει ένα jprg. Είναι και αρκετά δύσκολο δλδ σε αρκετά σημεία αν δεν είσαι καλά προετοιμασμένος μπορεί να πέσεις πάνω σε ένα mob που θα σε διαλύσει στην κυριολεξία.

Στο σύστημα μάχης του συνεχίσει η square ένα σύστημα που έχουμε δει στα τελευταία της jprg turn based που κάνεις defend και μαζεύεις γύρους για να ρίξεις μετά επιθέσεις μαζεμένες. Αυτό ανοίγει την στρατηγική στις μάχες αλλά είναι δίκοπο μαχαίρι αφού αν δεν το χρησιμοποιήσεις σωστά μπορεί να εγκλωβιστείς και γρήγορα να χάσεις όλο το team.

θα το πρότεινα σε όλους τους φίλους των jrpg αλλά πιστεύω ότι είναι αρκετά hardcore για κάποιον που δεν είναι εξοικειωμένος με το είδος. 

 

Σε σχέση με το octopath traveler πως σου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείωσα χθες το bravely default 2 συμπληρώνοντας 76 ώρες παιχνιδιού. Πραγματικά πολύ καλό στο είδος του, λίγο δύσκολο στην αρχή αλλά μόλις εξοικειωθεις με τα abilities του κάθε job, κανεις παπάδες.  Αυτό που με χάλασε είναι πως από το ch6 και μετά δεν δυσκολεύτηκα σε καμία μάχη καθώς ξεκλειδωνοντας κάποια Jobs, το balancing μπορεί να γίνει αρκετά broken σε σημείο που κατάφερνα να κάνω 25K dmg με μόλις μία κίνηση. 

Ξεκίνησα NG+ μόνο και μόνο για να δω και το τελευταίο secret ending 😎

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Έφερε στον γιο μου ο αδερφός μου ένα παιχνίδι, αυτό το plants vs zombies, δεν έμπαινε στην αρχή στο online κάτι μου έλεγε για reset τον κωδικό η ea. Τελοσπαντων το έκανα. Μετά μπήκε με το "α" στο ονλινε , αλλά βρε παιδιά εκεί που έχει μια πύλη γαλάζια/μπλε λέει : " set a portal destination at the console. 

Ξέρω τι λέει, αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω και έτσι δεν μπορεί να παίξει ο μικρός. Μπορεί να μου εξηγησει κάποιος πως γίνεται, αν ξέρει κανείς. Σας ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ένα mashup των rumors που έχουν βγει ως τώρα σε σχέση με το Switch Pro. Το μόνο που έχει ξεχάσει είναι το bluetooth, που πλέον θα υποστηρίζει headsets μαμά. 

Προσωπικά είμαι sold από τώρα αν βγει στο ίδιο form-factor. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Malthador είπε

Ένα mashup των rumors που έχουν βγει ως τώρα σε σχέση με το Switch Pro. Το μόνο που έχει ξεχάσει είναι το bluetooth, που πλέον θα υποστηρίζει headsets μαμά. 

Προσωπικά είμαι sold από τώρα αν βγει στο ίδιο form-factor. 

Λογικά θα κρατήσει το form factor ως έχει όπως δείχνει και στο render, θα μειώσουν τα bezels για να αυξήσουν τις ίντσες της οθόνης κρατώντας το ίδιο μέγεθος. Αλλά πάντα μιλάμε για τη ναιντι οπότε θα φανεί...στην Ε3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδάκια μου θα κρατήσω όσο πιό μικρό καλάθι γίνεται.

Σε βαθμό που να μήν εκπλαγώ αν το Switch Pro είναι απλά ένα κανονικό Switch, με 5% μεγαλύτερη οθόνη, 5% μεγαλύτερη μπαταρία και 5% υπερχρονισμένο επεξεργαστή.

Όπως και να έχει, Day-one αγορά από μένα. Αν έβγαζε και κάνα limited edition τύπου Monster Hunter θα έκανα και πάρτυ. Είμαι κανονικό sucker για τα φορητά της Νιντέντο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το disgaea 1 σε προσφορά στην σελίδα της nisa europe στα 12,56 € , το κακό είναι οτι τα μεταφορικά είναι 10,42 €, στο σύνολο κ πάλι συμφέρει έναντι αγοράς από ελληνικό κατάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν,παιδιά ήρθε η Skull&co gripcase και εχω να πω ότι είμαι πολυ ευχαριστημένος ! 
..ειναι πολυ πιο βολική απο την  orzly που ειχα ,και η αλλαγή των grips ειναι εύκολη και χρήσιμη ανάλογα το τι game θέλεις να παίξεις..

Το ειχα δει και ον-λάιν , αλλα επιβεβαιώνω ότι χωράει κομπλε στην orzly carry case , σίγουρα με τα μικρά grip,με τα αλλα 2 ζευγάρια που το κάνουν πιο ¨ψηλο¨ το switch ,κλείνει,αλλα λίγο δύσκολα,οποτε καλό ειναι στο διχτάκι να έχετε μονο το καλώδιο φόρτισης ξερωγω ούτως ώστε  να μην γίνει ζημιά στα joycon..

Οποτε για όποιον εχει ήδη orzly carrycase & ενδιαφέρεται μονο για το gripcase,εχει ακομα προσφορά το Ali που βγαινει κάτω απο 20 ευρώ 

https://www.aliexpress.com/item/4000955338607.html

👍🏻
 

FBDA31E3-9706-469F-A8CB-8C4B7E7B0558.jpeg

D923A216-F0FE-428F-9B5E-EDFF8C75B694.jpeg

8E90C363-4A1E-49E9-8C60-CA5A3562293E.jpeg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, mAs_81 είπε

Λοιπόν,παιδιά ήρθε η Skull&co gripcase και εχω να πω ότι είμαι πολυ ευχαριστημένος ! 
..ειναι πολυ πιο βολική απο την  orzly που ειχα ,και η αλλαγή των grips ειναι εύκολη και χρήσιμη ανάλογα το τι game θέλεις να παίξεις..

Το ειχα δει και ον-λάιν , αλλα επιβεβαιώνω ότι χωράει κομπλε στην orzly carry case , σίγουρα με τα μικρά grip,με τα αλλα 2 ζευγάρια που το κάνουν πιο ¨ψηλο¨ το switch ,κλείνει,αλλα λίγο δύσκολα,οποτε καλό ειναι στο διχτάκι να έχετε μονο το καλώδιο φόρτισης ξερωγω ούτως ώστε  να μην γίνει ζημιά στα joycon..

Οποτε για όποιον εχει ήδη orzly carrycase & ενδιαφέρεται μονο για το gripcase,εχει ακομα προσφορά το Ali που βγαινει κάτω απο 20 ευρώ 

https://www.aliexpress.com/item/4000955338607.html

👍🏻
 

FBDA31E3-9706-469F-A8CB-8C4B7E7B0558.jpeg

D923A216-F0FE-428F-9B5E-EDFF8C75B694.jpeg

8E90C363-4A1E-49E9-8C60-CA5A3562293E.jpeg

πως κ δεν πήρες την νέα έκδοση του grip ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, lysopaine είπε

πως κ δεν πήρες την νέα έκδοση του grip ?

Δεν μου αρέσει το διάφανο , κάπως με χαλάει...Ότι διάφανο ειχα πάρει για psp/κινητά ειχε κιτρινίσει , και γενικοτερα προτιμώ το μαύρο..

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Malthador είπε

Ένα mashup των rumors που έχουν βγει ως τώρα σε σχέση με το Switch Pro. Το μόνο που έχει ξεχάσει είναι το bluetooth, που πλέον θα υποστηρίζει headsets μαμά. 

Προσωπικά είμαι sold από τώρα αν βγει στο ίδιο form-factor. 

το minilcd δεν είναι oled αλλα πλησιάζει σε απόδοση τις oled με χαμηλότερη κατανάλωση και μεγαλύτερη φωτεινότητα από τις oled δλδ ότι πρέπει για την μορφή του switch 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, mAs_81 είπε

Δεν μου αρέσει το διάφανο , κάπως με χαλάει...Ότι διάφανο ειχα πάρει για psp/κινητά ειχε κιτρινίσει , και γενικοτερα προτιμώ το μαύρο..

 

 

 

2 ώρες πριν, lysopaine είπε

πως κ δεν πήρες την νέα έκδοση του grip ?

Πάντως για όποιον ενδιαφέρεται , η καινούργια συλλεκτική clearcase με τα αυτοκόλλητα , βγαινει 21,66€ με τα μεταφορικά...

https://www.aliexpress.com/item/1005002023935641.html

Οι απλές clear βγαίνουν 20,19€

..και το πολυ σε 1 μήνα έρχονται γι όποιον αναρωτιέται 

👍🏻

Επεξ/σία από mAs_81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, lysopaine said:

το disgaea 1 σε προσφορά στην σελίδα της nisa europe στα 12,56 € , το κακό είναι οτι τα μεταφορικά είναι 10,42 €, στο σύνολο κ πάλι συμφέρει έναντι αγοράς από ελληνικό κατάστημα. 

19 λίρες μου το βγάζει. 

Κοιτάω λάθος ή άλλαξε ήδη η τιμή? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες να κάνω μία ερώτηση κάπως άσχετη ?

Επειδή έχω θέμα με αυχένα και γενικά κουράζομαι αν είμαι ώρα σκυμμένος , λόγω του αυχένα έχω θέμα και με τα χέρια κουράζονται οι καρποί μου , τι λέει απο βάρος το switch ?

Υπάρχει κάποιος που να έχει αντίστοιχο θέμα να μου πεί αν την παλεύει ? Σκέφτομαι καιρό να πάρω ένα αλλά όλο το αναβάλλω γιατί πιστεύω ότι θα με κουράζει και τελικά θα το παρατήσω. Εδώ το κινητό αν κρατάω να παίξω κανα παιχνιδάκι μπορεί να με κουράσει στο 20λεπτο και να το παρατήσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...