Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
1 minute ago, MetalPrime said:

να, αυτό είναι νέο!

τα castlevania στα GBA & NDS τα είχα λιώσει, τι παιχνιδάρες! Μόνο αυτά να είχε η συλλογή πχ, θα ήταν insta-buy για εμένα. Δεν μπορώ να ανοίξω το λινκ, και πολύ φοβάμαι από τον τίτλο ότι θα είναι τα arcade όμως...

Game List

Castlevania (1987, NES)
Castlevania III: Dracula’s Curse (1990, NES)
Castlevania II: Belmont’s Revenge (1991, Game Boy)
Super Castlevania IV (SNES, 1991)
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Bonus Book – Coming Soon

Τα 4 games δεν τα έχουν αποκαλύψει ακόμα, υποθέτω ότι θα είναι το Dracula X και τα τρία GBA Castlevania. Αλλά fingers crossed μήπως κουμπώσουν και κανένα του NDS μέσα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 λεπτά πριν, Malthador είπε

Game List

Castlevania (1987, NES)
Castlevania III: Dracula’s Curse (1990, NES)
Castlevania II: Belmont’s Revenge (1991, Game Boy)
Super Castlevania IV (SNES, 1991)
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Bonus Book – Coming Soon

Τα 4 games δεν τα έχουν αποκαλύψει ακόμα, υποθέτω ότι θα είναι το Dracula X και τα τρία GBA Castlevania. Αλλά fingers crossed μήπως κουμπώσουν και κανένα του NDS μέσα.

θενξ.

fingers crossed και εδώ λοιπόν... ανακοίνωσαν και ημερομηνία; θα είναι 19 release?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 minute ago, MetalPrime said:

θενξ.

fingers crossed και εδώ λοιπόν... ανακοίνωσαν και ημερομηνία; θα είναι 19 release?

Το κάνω cp όλο:

Konami Anniversary Collection: Arcade Classics – April 18 for $19.99 (digital-only)

It all began here…

Konami starts its 50th anniversary celebration with this first installment of the Anniversary Collection series of the all-time classics!

This collection includes 8 arcade masterpieces of the 80s, from Nemesis to Haunted Castle. Experience these Konami classics in all their retro glory, now enhanced with modern features.

Game List

Haunted Castle (1998)
Typhoon (A-JAX) (1987)
Nemesis (Gradius) (1985)
Vulcan Venture (Gradius II) (1988)
Life Force (Salamander) (1986)
Thunder Cross (1988)
Scramble (1981)
TwinBee (1985, Japan-exclusive)

Bonus Book – Also includes a bonus eBook packed with new information about the titles, including interviews with the development staff, behind-the-scenes insights, and sketches and design documents never before revealed to the public!

Game Showcase & Design Documents – Numerous hand-drawn sketches and concept design sheets.

Special Selection of Musical Scores – Hand-written scores of several original game music.

Development Team Interview – Discover behind-the-scenes stories from designer and programmer.

Castlevania Anniversary Collection – Early Summer 2019 (digital-only)

Classics that defined the Castlevania series.

The first Konami Castlevania Collection is designed to be a completed collection around the origins of the historic franchise.

Included is a unique eBook that has details provided by developers, artists and other inspired by the Castlevania legacy.

Released as part of the Konami 50th Anniversary celebration, now the best time to relive these timeless classics that helped define the platformer genre.

Game List

Castlevania (1987, NES)
Castlevania III: Dracula’s Curse (1990, NES)
Castlevania II: Belmont’s Revenge (1991, Game Boy)
Super Castlevania IV (SNES, 1991)
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Bonus Book – Coming Soon

Contra Anniversary Collection – Early Summer 2019 (digital-only)

The originator of the run-and-gun genre.

The Contra Anniversary Collection brings this classic Run and Gun franchise back to modern platforms and a new generation of gamers.

Grab power ups and blast your way through waves of menacing enemies and bosses that will put your gamer reaction skills to the test.

Alone or with a friend, Contra provides hours of nail biting action. In a pinch; make sure you know the code!

Game List

Contra (1987, Arcade)
Super Contra (1988, Arcade)
Super C (1990, NES)
Contra III: The Alien Wars (1992, SNES)
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon
Coming Soon

Bonus Book – Coming Soon

Επεξ/σία από Malthador
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ξερω αν ειδατε αλλα αν κατεβασετε το special dem του splatoon 2 εχετε 33% εκπτωση στην αγορα του κανονικου και 25% εκπτωση στο bundle μαζι με το expansion.

Σκεφτομαι να τιμησω το σκετο,δεν με πολυ ενδιαφερει το expansion γιατι παιζω μονο online :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να μπω στο thread και θέλω να αγοράσω κάποια παιχνίδια αλλά δεν ξέρω ποια πραγματικά αξίζουν... Θα ήθελα κάτι σίγουρα σε RPG αλλά και γενικά προτάσεις από παιχνιδάκια που αξίζουν. Αυτή τη στιγμή έχω στη συλλογή:

 

Pokemon - Go pikachu

BOTW

Bayonetta 1+2

Mario Odyssey

Xenoblade

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iamthagod είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να μπω στο thread και θέλω να αγοράσω κάποια παιχνίδια αλλά δεν ξέρω ποια πραγματικά αξίζουν... Θα ήθελα κάτι σίγουρα σε RPG αλλά και γενικά προτάσεις από παιχνιδάκια που αξίζουν. Αυτή τη στιγμή έχω στη συλλογή:

Pokemon - Go pikachu

BOTW

Bayonetta 1+2

Mario Odyssey

Xenoblade

Κοιταξε το Octopath Traveler για RPG. Εκπληκτικο. Ειμαι εκτος και δεν μπορω να γραψω παραπανω, θα επανελθω!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Iamthagod είπε

Καλησπέρα παιδιά, έχω καιρό να μπω στο thread και θέλω να αγοράσω κάποια παιχνίδια αλλά δεν ξέρω ποια πραγματικά αξίζουν... Θα ήθελα κάτι σίγουρα σε RPG αλλά και γενικά προτάσεις από παιχνιδάκια που αξίζουν. Αυτή τη στιγμή έχω στη συλλογή:

Pokemon - Go pikachu

BOTW

Bayonetta 1+2

Mario Odyssey

Xenoblade

Πάρε τώρα απευθείας το valkyria chronicles 4 από το e shop που έχει 25 ευρώ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όσοι πάντως έλεγαν ότι θα έχουμε ανακοίνωση και άλλου Zelda game εκτός του LA, για το 2019, έπεσαν μέσα 😁

Επεξ/σία από RedAlert539
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκορπιες  εντυπωσεις απο  "φρεσκο" switch που αγοραστηκε φετος ( καμια σχεση δηλαδη με τα  day1 που τρεξαμε ολοι πριν 2 χρονια να παρουμε ) 

 

1) το ZL ειναι μια χαρα clicky και με αρκετο feedback, δεν καταλαβαινεις διαφορα σε συγκριση το ZR, τα  L και τα R ειναι επισης λιγοτερο "mushy" 

2)  μου εκατσε οθονη με yellow-ish  χρωματικο τονο, κατι που μου αρεσει αρκετα (θεμα γουστου ειναι)  ειδικα οταν μαξαρω το brightness  ενω  κραταω ταυτοχρονα το light sensor ανοιχτο.   η day1 ητανε καπως λιγοτερο κιτρινωπη, πιο πολυ στο ουδετερο αλλα αναγκαστηκα να την αποχωριστω γιατι εστειλα την ταμπλετα στην cd  media  οταν ειδα οτι ειχε αρκετο θορυβο η υποδοχη  ακουστικων, μου στειλανε αλλη ταμπλετα μια λιγοτερο θορυβο και ροζε-κρυα θερμοκρασια στα χρωματα, να δω ποτε θα βαλουν επιτελους μια ρυθμιση  για color temp διπλα απο το brigthness ...

3) τα joycon δεν τριζουνε σαν να εχει  σπασει κατι μεσα τους, ακομα και οταν παιζω mario odyssey με το HD rumble στο "strong" και το grip στα χερια,  δεν ακουω ενοχλητικους ηχους ουτε μου φαινεται υπερβολικη η δονηση

4) τα rails φυσικα ειναι σε πολυ καλη κατασταση, στο day1 απο το πολυ βαλε βγαλε  στο τελος θα καταντουσε σαν αυτο εδω  

 

5)  disconnect στα joycon δεν μου εχει τυχει ακομα ουτε  drift,  στο day1  ειχα αρκετα συχνα θεμα με τον αριστερο μοχλο, το εστειλα  πισω  για service ( μια για να βαλουν σφουγκαρακι και αλλη μια αργοτερα για να φτιαξουν το drift ) και μετα απο λιγο καιρο αρχισε να το κανει ο δεξιος (!!)

μετα απο ενα firmware update  ομως, αυτο το φαινομενο σπανιζε αρκετα  (  2 φορες στις 10 που θα ξυπναγα την ταμπλετα απο sleep mode ) οποτε δεν μπηκα στην διαδικασια να το στειλω και αυτο για service πριν ληξει η εγγυηση 

 

προφανως  πηρα ξανα switch (  2ο χερι με  εγγυηση καπου 22 μηνες και slim θηκη hori,  πουλησα dock + hdmi + φορτιστη στα 35 και μου βγηκε  πρακτικα 185 ευρω ) λογω ανωτερας βιας και οχι για να χαλασω λεφτα, οποιος βρει σε digital καμια καλη προσφορα για mario tennis - mario kart - octopath traveller - crash nsane trilogy - DK tropical freeze - bayonetta 2  καλο  ειναι να το γραψει εδω  :)  

 

περιμενω και αυτο το grip να ερθει σε λιγες μερες  https://www.amazon.com/gp/product/B07L5M3JZK/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1 

 

Satisfye  απο το καλοκαιρι  παλι και αν ... ( εχει επιβεβαιωθει revision ) .

PS  : αγαπαμε nintendo cloud, 364  φεγγαρια ητανε αυτα !!!!11

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ενδιαφέρον το direct, παραδόξως.

Εκτός από το Cuphead που θα είναι day one αγορά για εμένα, κρατάω και το Pine, μου θύμισε πολύ έντονα το πρώτο Gothic για κάποιο λόγο, ένα game που μου έχει μείνει ανεξίτηλο στη μνήμη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

-A rhythmic action-adventure game in the world of The Legend of Zelda series.
-Explore the randomly generated overworld and dungeons to save Hyrule as Link or Princess Zelda.
-Use items from The Legend of Zelda series, plus spells and weapons from Crypt of the NecroDancer.
-Outstep legendary enemies and bosses in rhythmic combat.
-Keep the beat with 25 remixed classic The Legend of Zelda tunes.

Η Ν μου έκανε εντύπωση που είχε καθυστερήσει τόσο πολύ την συνεργασία με indies ως προς την χρήση δικών της ips. Είναι μια θετική κίνηση και ελπίζω να συνεχίζουν προς αυτήν την κατεύθυνση. 

Όσο για το περί των φίλων στην MS μάλλον συμπεριλαμβάνεται και ο Damon Baker, επομένως να αρχίσουμε να παίρνουμε στα σοβαρά τα όσα ακούστηκαν τελευταία. Γενικότερα αν όχι το καλύτερο indie direct για το NSW μέχρι σήμερα σίγουρα ένα από τα καλύτερα. άντε να δούμε και τις εκπτώσεις.

Edit: Περίμενα ως η Ν επειδή δεν έχει περιεχόμενο για το Φεβρουάριο θα "καλύψει" το κενό με πληροφορίες. Ακόμα δεν είμαστε στα μέσα της χρονιάς και έχουμε Nintendo/Pokemon/Indie Direct και αποκάλυψη του Labo #4. Από την στιγμή που οι επόμενοι δύο μήνες είναι επίσης κενοί ως προς Ν κυκλοφορίες να περιμένουμε περισσότερες πληροφορίες. Πιθανόν να ακολουθήσει κάποια στιγμή AC Direct και ίσως LM3 Direct αντίστοιχα, ίσως και κάτι για το προγραμματισμένο update του smash. Αν και από τον Μάιο θα πρέπει να προετοιμάζουν το έδαφος για επερχόμενες κυκλοφορίες όπως το FE: TH.

Επεξ/σία από mansa2k
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Πάρε τώρα απευθείας το valkyria chronicles 4 από το e shop που έχει 25 ευρώ. 

Καλησπερα! Στο e-shop της nintendo εννοεις; επειδη το βλεπω στα 30 ευρω εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...