Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Iamthagod είπε

Καλησπερα! Στο e-shop της nintendo εννοεις; επειδη το βλεπω στα 30 ευρω εκει!

Ναι σόρι, έχω south africa store εγώ και εκεί έχει 25 ευρώ. Αλλά και πάλι δεν θα τα χαλάσουμε για 5€.

Κατά τα άλλα τι κατραπακιά ήταν αυτή με αυτό το direct; Περίμενα ένα, άντε δυο δυνατά indies και μετά φουλ στα mobile games αλλά εξεπλάγην ευχάριστα με το παραπάνω! Είδα άπειρα πράγματα που με άρεσαν. Holy shit, Blaster Master Zero 2!!! Αλλά ρε κάφροι, βάλτε το πρώτο σε sale να προωθήσετε και το δεύτερο! Σε δεύτερο χρόνο μόλις τσίμπησα Darkest Dungeon - ancestral edition στα 19€ και Slain - Break from hell στα 5€.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου αρεσε τπτ γκαις,εχουμε μπουκωσει στα ιντι,εχω την κονσολα 2,5 χρονια και εχω παιξει μονο 5 παιχνιδια(mario rabbids/breath/mario odyssey,xenoblade 2,octopath)τα οποια ολα ειναι αστερια βεβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D.Luffy είπε

Μετά το καταπληκτικό Cuphead ελπίζω να δούμε και το Ori.

Και Ori θα δεις και xcloud μέχρι και MCC θα δεις εν καιρό. Είναι προφανές πλέον ότι Nintendo+MS έχουν κάνει tag team εναντίον Sony/Amazon/Google και συνεπώς και οι δύο εταιρείες έχουν να επωφεληθούν για διαφορετικούς λόγους φυσικά η κάθε μια. Με ευχαριστεί πολύ όταν βλέπω εταιρείες να συνεργάζονται και το αποτέλεσμα αυτής να λειτουργεί πολλαπλασιαστικά προς όφελος μας.

Από ότι διαβάζω από διάφορους "προφέσορες" (του google search δηλαδή/πληκτρολογίου/chair analyst/ζω σε mancave) σε διάφορα φόρουμ το console gaming πάει για doom , θεωρούν ότι το Switch είναι "απυρόβλητο" από κινήσεις στυλ Google Stadia παρόλο που το τελευταίο ως feature έχει την φορητότητα και το πρώτο στηρίζεται στο πρωτογενές υλικό του αποκλειστικά πλέον και άλλα τραγικά του στυλ η Nvidia θα μας σώσει ενώ δεν έχει καν ασχοληθεί να δώσει το αυτονόητο Geforce Now.

To ότι η MS, εξελίσσεται σε Publisher που στηρίζει το Switch περισσότερο από τους "παραδοσιακούς" publishers δεν μου κάνει καμία εντύπωση γιατί όταν έγιναν οι πρώτες κινήσεις το πίστεψα.

Κυριότερα όμως με χαροποιεί ιδιαιτέρως. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το long journey δείχνει αρκετά ενδιαφέρον.

 

Για άλλη μια φορά θέλω να προτείνω σε όσους τους αρέσουν τα jrpg το final fantasy maxima. Ειλικρινά δεν το περιμένα τόσο καλό.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανέλπιστα καλό το nindies. Το είδα με το ζόρι - δεν είμαι καθόλου indie fan - και κράτησα αρκετούς τίτλους που μπορεί και να αγοράσω - δεδομένο είναι μόνο το cuphead, τα άλλα μετά από κριτικές.

Το stranger things 3 θα είναι free; Έχω παίξει την mobile έκδοση του παιχνιδιού για την σεζόν 2 και με κράτησε....Ελπίζω να ναι δωρεάν το παιχνίδι. 5 Ιουλίου θα χουμε τελείωση με την θέαση του netflix να ασχοληθούμε λίγο παραπάνω με το συγκεκριμένο σύμπαν.

Φυσικά υπήρχε και ο gaming εμετούλης αλλά εδώ ΑΑΑ τίτλοι σε κάνουν να ξερνάς πόσο μάλλον indies.

 

 

Επεξ/σία από chill
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
9 hours ago, Sir_Teraflop said:

Από ότι διαβάζω από διάφορους "προφέσορες" (του google search δηλαδή/πληκτρολογίου/chair analyst/ζω σε mancave) σε διάφορα φόρουμ το console gaming πάει για doom , θεωρούν ότι το Switch είναι "απυρόβλητο" από κινήσεις στυλ Google Stadia παρόλο που το τελευταίο ως feature έχει την φορητότητα και το πρώτο στηρίζεται στο πρωτογενές υλικό του αποκλειστικά πλέον και άλλα τραγικά του στυλ η Nvidia θα μας σώσει ενώ δεν έχει καν ασχοληθεί να δώσει το αυτονόητο Geforce Now.

Το δίνω και εδώ γιατί μέσα μου θεωρώ δεδομένο ότι θα δωθεί και στο Switch αργά ή γρήγορα:

Nvidia moves toward global rollout for GeForce Now cloud platform

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα guys n gals.

Αποφάσισα να αγοράσω το satisfye grip λόγω του ότι μετά από κάποια ώρα χρήσης σε handheld mode κουράζει το switch. Το θέμα είναι πως από την επίσημη σελίδα όταν πάω να καταχωρήσω μια νεα διεύθυνση δεν έχει στη λίστα την ελλάδα.

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα να πωλείται κάπου αλλού. Ακόμα και από το ίδιο το amazon τρώω πόρτα. Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 minutes ago, shodan said:

Καλημέρα guys n gals.

Αποφάσισα να αγοράσω το satisfye grip λόγω του ότι μετά από κάποια ώρα χρήσης σε handheld mode κουράζει το switch. Το θέμα είναι πως από την επίσημη σελίδα όταν πάω να καταχωρήσω μια νεα διεύθυνση δεν έχει στη λίστα την ελλάδα.

Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα να πωλείται κάπου αλλού. Ακόμα και από το ίδιο το amazon τρώω πόρτα. Καμία ιδέα;

Από το επίσημο FAQ τους:

Do you ship overseas?

Yes, we ship all over the world. Please contact our support team if there is a country you do not see listed.

 

Πάντως όταν παράγγειλα κάποιους μήνες πριν, είχε κανονικά την Ελλάδα.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είχα δει δικό σου μήνυμα που έλεγες ότι είχες παραγγείλει από εκεί και για αυτό μου έκανε εντύπωση, θα τους στείλω ένα mail. Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, shodan said:

Παίζει να είχα δει δικό σου μήνυμα που έλεγες ότι είχες παραγγείλει από εκεί και για αυτό μου έκανε εντύπωση, θα τους στείλω ένα mail. Thanks!

Φαντάσου μπήκα στο προφίλ μου και ενώ φαίνεται κανονικά η διεύθυνση, όταν πατάω edit δεν μου βγάζει επιλογή για «Greece».

15 hours ago, darksider13 said:

Retail? Δύσκολα ε?

Cuphead Physical Release Confirmed For Nintendo Switch

Απίστευτη αισθητική το Cuphead, μακάρι να βγάλουν και sequel.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...