Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Καλημέρα! μια ερώτηση. Για να φορτίζω το switch (σε handhelp mode :P) , υποθετω οτι πρεπει να παρω κ καποιο έξτρα φορτιστή; Δηλαδη αμα ειμαι διακοπες κ δεν εχω παρει το ντοκ μαζι μου. Επισης , υπαρχει καποιο ντοκ (και μη γνησιο) σε νορμαλ τιμή, για να το παρω για δευτερη τηλεοραση; Ευχαριστώ πολυ

μπορείς πολύ απλά να βγάλεις το τροφοδοτικό/φορτιστή που έχεις αυτή τη στιγμή στο dock και να πάρεις αυτό μαζί σου να φορτίζεις 

 

υπάρχει και πιο compact για ταξίδια, αλλά εγώ παίρνω αυτόν με τον οποίον ήρθε και αν έπαιρνα 2ο πάλι τον ίδιο θα έπαιρνα ώστε να είμαι βέβαιος ότι θα μπορεί να δίνει ρεύμα στο dock αν χαλάσει ο πρώτος

 

επίσης έχω και θήκη μεταφοράς στην οποία χωράει ο μεγάλος φορτιστής, δεν είναι και το πιο λεπτό, αλλά δεν έχω ποτέ μικρή τσάντα μαζί μου

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
39 minutes ago, alexpwnz said:

Καλημέρα! μια ερώτηση. Για να φορτίζω το switch (σε handhelp mode :P) , υποθετω οτι πρεπει να παρω κ καποιο έξτρα φορτιστή; Δηλαδη αμα ειμαι διακοπες κ δεν εχω παρει το ντοκ μαζι μου. Επισης , υπαρχει καποιο ντοκ (και μη γνησιο) σε νορμαλ τιμή, για να το παρω για δευτερη τηλεοραση; Ευχαριστώ πολυ

Jumpgate για δεύτερο dock (το οποίο είναι αποσπώμενο και το παίρνεις και μαζί σου).

Για φορτιστή δεν χρειάζεται ιδιαίτερο ψύρισμα imho, προσωπικά απλά χρησιμοποιώ αυτόν του κινητού μου. Ok, φορτίζει πιο αργά, αλλά σιγά το πράγμα. Έχεις και ένα powerbank μαζί σου και είσαι ντάξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτουσα απο Κίνα. πχ αυτο το  Switch dock , θα έκανε πχ; Σιγουρα ειναι κατι πολυ φθηνο, κ γενικα απο Κινα τα φοβαμαι γιατι ελοχευει ο κινδυνος να κανει ζημια κ στο switch (απλα με το δικο μου μυαλο τα σκεφτομαι αυτα)... Αλλα αυτο συνδεεται κ με την τηλεοραση ή ειναι απλα charging dock κ το βαζεις για να φορτιζει κ παιζεις βλεπωντας απο εκει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, alexpwnz said:

κοιτουσα απο Κίνα. πχ αυτο το  Switch dock , θα έκανε πχ; Σιγουρα ειναι κατι πολυ φθηνο, κ γενικα απο Κινα τα φοβαμαι γιατι ελοχευει ο κινδυνος να κανει ζημια κ στο switch (απλα με το δικο μου μυαλο τα σκεφτομαι αυτα)... Αλλα αυτο συνδεεται κ με την τηλεοραση ή ειναι απλα charging dock κ το βαζεις για να φορτιζει κ παιζεις βλεπωντας απο εκει;

Αυτό δεν είναι dock, είναι shell. Βγάζεις τα άντερα του OG dock που έχεις και τα βάζεις σε αυτό. 

Και μην πάρεις 3rd party dock, εκτός από αυτό που σου έδωσα, θα κλαις μετά. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

κοιτουσα απο Κίνα. πχ αυτο το  Switch dock , θα έκανε πχ; Σιγουρα ειναι κατι πολυ φθηνο, κ γενικα απο Κινα τα φοβαμαι γιατι ελοχευει ο κινδυνος να κανει ζημια κ στο switch (απλα με το δικο μου μυαλο τα σκεφτομαι αυτα)... Αλλα αυτο συνδεεται κ με την τηλεοραση ή ειναι απλα charging dock κ το βαζεις για να φορτιζει κ παιζεις βλεπωντας απο εκει;

Αυτό είναι σκέτο το περίβλημα. Θα πρέπει να μετακομίσεις τα σωθικά του original dock σε αυτό για να παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, alexpwnz είπε

Ευχαριστώ πολύ! Συγγνώμη αλλά είμαι νέος κάτοχος Κ δεν τα γνωρίζω Κ πολύ καλά Γι αυτό σας απευθύνομαι 

το να πάρεις το dock στα ταξίδια είναι ένα θέμα 

επίσης είναι και θέμα αν θα μπορείς να το βάλεις εκεί που πας , πχ σε ξενοδοχείο που η τηλεόραση είναι ψηλά και η πρόσβαση στο hdmi ζόρικη,  δύσκολα

σε εξοχικό οκ , στην τελική το παίρνεις και ξεχωριστά 

 

υπάρχουν πάντως τσάντες μεταφοράς που τα παίρνουν όλα, εγώ απλά φρόντισα να παίρνει και φορτιστή αν και δεν είναι απολύτως απαραίτητο , το tablet είναι το θέμα να προστατεύεται όχι ο φορτιστής 

 

αλλά αν θες τα πάντα μαζί σου υπάρχουν και λύσεις τέτοιου τύπου (ακραίο το βρίσκω αλλά παίζει)

https://www.skroutz.gr/s/11524329/Ardistel-Game-Traveler-Deluxe-System-Case-Official-Licensed-Product-NS.html

 

σε κάνα χωριό που θέλω και dock απλά το βάζω στη βαλίτσα ξέχωρα

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους! Πήρα το switch από το Γερμανό και ξαναγύρισα Nintendo μετά από εποχές gb και gbc και ψάχνομαι ακόμα! 
Μπορειτε να με κατευθύνετε κάπου με να ρίξω καμία μάτια με τα setup σε ποιο region να βάλω την κονσόλα, από ποιο store να αγοράζω online κλπ. 
Επισης, το σημαντικότερο εκτός από το Pokémon που πήρα και το Zelda που θα αγοράσω εν ευθέτω χρόνο, τι άλλο να δω, ως τελείταια μέρα Black Friday; Μου άρεσε το Gris αλλά δεν το βρήκα πουθενά και σκέφτηκα και το this the police 2 που το έχει αμαζον 15€. Μάριο δεν τρελαίνομαι γενικά.. το Yugioh μου φανηκε μούφα ενώ πήγαινα για αγορά. 
Εχω και Xbox όποτε και multi platform θα τα παίξω εκεί. 
Ευχαριστώ πολύ σε ότι από το σεντόνι και αν απαντήσετε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Georgegr3 είπε

Καλημέρα σε όλους! Πήρα το switch από το Γερμανό και ξαναγύρισα Nintendo μετά από εποχές gb και gbc και ψάχνομαι ακόμα! 
Μπορειτε να με κατευθύνετε κάπου με να ρίξω καμία μάτια με τα setup σε ποιο region να βάλω την κονσόλα, από ποιο store να αγοράζω online κλπ. 
Επισης, το σημαντικότερο εκτός από το Pokémon που πήρα και το Zelda που θα αγοράσω εν ευθέτω χρόνο, τι άλλο να δω, ως τελείταια μέρα Black Friday; Μου άρεσε το Gris αλλά δεν το βρήκα πουθενά και σκέφτηκα και το this the police 2 που το έχει αμαζον 15€. Μάριο δεν τρελαίνομαι γενικά.. το Yugioh μου φανηκε μούφα ενώ πήγαινα για αγορά. 
Εχω και Xbox όποτε και multi platform θα τα παίξω εκεί. 
Ευχαριστώ πολύ σε ότι από το σεντόνι και αν απαντήσετε! 

https://eshop-prices.com/prices?currency=EUR εδώ μπορείς να δεις τις διαφορές στις τιμές με βάση την χώρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Georgegr3 είπε

Καλημέρα σε όλους! Πήρα το switch από το Γερμανό και ξαναγύρισα Nintendo μετά από εποχές gb και gbc και ψάχνομαι ακόμα! 
Μπορειτε να με κατευθύνετε κάπου με να ρίξω καμία μάτια με τα setup σε ποιο region να βάλω την κονσόλα, από ποιο store να αγοράζω online κλπ. 
Επισης, το σημαντικότερο εκτός από το Pokémon που πήρα και το Zelda που θα αγοράσω εν ευθέτω χρόνο, τι άλλο να δω, ως τελείταια μέρα Black Friday; Μου άρεσε το Gris αλλά δεν το βρήκα πουθενά και σκέφτηκα και το this the police 2 που το έχει αμαζον 15€. Μάριο δεν τρελαίνομαι γενικά.. το Yugioh μου φανηκε μούφα ενώ πήγαινα για αγορά. 
Εχω και Xbox όποτε και multi platform θα τα παίξω εκεί. 
Ευχαριστώ πολύ σε ότι από το σεντόνι και αν απαντήσετε! 

μεγιές!

Εξαρτάται τώρα τι παίζεις και αν παίζεις μονος ή με παρεά ή με παιδιά. Και αν θα παιζεις φορητό κυρίως ή στην τηλεόραση κυρίως.

Γενικά, για εμένα τα πιο καλά switch exclusives που έχω δει ως τώρα (πέρα από αυτά που είπες και βγάζοντας τα main mario εκτος) θα έλεγα πως ειναι Fire Emblem, Mario + Rabbids, Yoshi's Crafted World, Astral Chain, Tetris 99, Marvel Ultimate Alliance 3 και Octopath Traveler (αν κ υπάρχει κ για PC πλεον). Και για το Luigi's Mansion 3 ακουω καλα λογια αλλα δε το εχω δει ακομα για να εκφερω άποψη. Το Xenoblade Chronicles 2 ξερω οτι αρεσει σε πολλούς οπότε μπορείς να το δεις, προσωπικά οσο κ αν αγαπούσα τη σειρα, αυτό με κούρασε πάρα πολύ κ δε περασα καλα.

Και αν θέλεις, υπάρχουν και remastered εκδόσεις καλών Wii U τίτλων οπως το Donkey Kong και Mario Kart αλλά και το Super Smash Bros που ακροβατεί ανάμεσα σε remaster και νέο παιχνιδι :)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...