Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, Vagosman είπε

Τι θα ήθελες να δοκιμάσεις; Εργονομία; Αν σου αρέσει η αίσθηση; Τα παιχνίδια;

Ενα θα σου πω, υπάρχουν pcαδες και κονσολάδες που ασχολούνται μονο με NS πλέον.

Εμένα δεν με νοιάζει ποιοι ασχολούνται και γιατί. 

Θέλω να δω, πρώτον αν με βολεύει στα χέρια, και δεύτερον αν μου αρέσει αυτό που βλέπω στην οθόνη. 

Αν είναι δηλαδή να δώσω 300 για να το παίρνω όπου δεν μπορώ να πάρω το Xbox και να μην το φχαριστιέμαι, δεν υπάρχει λόγος. 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Εμένα δεν με νοιάζει ποιοι ασχολούνται και γιατί. 

Θέλω να δω, πρώτον αν με βολεύει στα χέρια, και δεύτερον αν μου αρέσει αυτό που βλέπω στην οθόνη. 

Αν είναι δηλαδή να δώσω 300 για να το παίρνω όπου δεν μπορώ να πάρω το Xbox και να μην το φχαριστιέμαι, δεν υπάρχει λόγος. 

Ξαναρωτάω, έχεις σταμπαρει συγκεκριμένα παιχνίδια που θες να παίξεις σε αυτό;

Γιατί αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι το οπτικό αποτέλεσμα σε σχέση με μια σταθερή κονσόλα καλύτερα να μη χαλάσεις τα λεφτά σου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Υπάρχει κάποιο ολοκληρωμένο πακέτο με βαλιτσάκι μεταφοράς και ζελατίνα ή τζάμι που έχετε δοκιμάσει και θα προτείνατε;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, logistoulis είπε

Ξαναρωτάω, έχεις σταμπαρει συγκεκριμένα παιχνίδια που θες να παίξεις σε αυτό;

Γιατί αν το μόνο που σε ενδιαφέρει είναι το οπτικό αποτέλεσμα σε σχέση με μια σταθερή κονσόλα καλύτερα να μη χαλάσεις τα λεφτά σου

Ναι, ξέχασα να απαντήσω σε αυτό : Κυρίως θέλω το Zelda Breath of the wild, Mario Odyssey και το ΦΙΦΑ. 

Προφανώς θα υπάρξουν κι άλλα, δεν ξέρω ακόμα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Ναι, ξέχασα να απαντήσω σε αυτό : Κυρίως θέλω το Zelda Breath of the wild, Mario Odyssey και το ΦΙΦΑ. 

Προφανώς θα υπάρξουν κι άλλα, δεν ξέρω ακόμα. 

Πάρτο τότε μην το σκέφτεσαι, μόλις αρχίσεις το Μάριο ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!

εμένα το ps4 έχει να ανοίξει κάνα μήνα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
33 minutes ago, logistoulis said:

εμένα το ps4 έχει να ανοίξει κάνα μήνα

Εμένα 2 χρόνια πλην ελάχιστων εξαιρέσεων... Ούτε 10% του gaming χρόνου μου δεν πιάνει το PS4. Από τις πιο κακές αγορές που έχω κάνει...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Πάρτο τότε μην το σκέφτεσαι, μόλις αρχίσεις το Μάριο ΘΑ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ!

εμένα το ps4 έχει να ανοίξει κάνα μήνα

:)

Λες να πάθω το ίδιο με το Xbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tolstoy είπε

Ναι, ξέχασα να απαντήσω σε αυτό : Κυρίως θέλω το Zelda Breath of the wild, Mario Odyssey και το ΦΙΦΑ. 

Προφανώς θα υπάρξουν κι άλλα, δεν ξέρω ακόμα. 

Το Fifa ξέχνα το καλύτερα. Είναι απλά τραγικό. Δες reviews.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tolstoy είπε

:)

Λες να πάθω το ίδιο με το Xbox?

για κάποιο διάστημα σίγουρα, αλλά ρεαλιστικά μιλώντας δε γίνεται δουλειά και χωρίς το οποιο σταθερό μηχάνημα

απλά έχει τόσο πράγμα να παίξεις στο switch που για κάποιο καιρό θα μονοπωλήσει το ενδιαφέρον σου

και το γεγονός της φορητότητας ακόμα και μέσα στο σπίτι θα σε κάνει να παίζεις στιγμές που διαφορετικά δεν θα έμπαινες στη διαδικασία

 

κάποιοι βέβαια παίζουν μόνο στη tv κι εγώ αρχικά έπαιζα κυρίως εκεί, αλλά τώρα απλά το αρπάζω από το dock και πάω και παίζω οπουδήποτε, για μικρά sessions είναι φοβερό 

7 ώρες πριν, GeorgeMan είπε

Εμένα 2 χρόνια πλην ελάχιστων εξαιρέσεων... Ούτε 10% του gaming χρόνου μου δεν πιάνει το PS4. Από τις πιο κακές αγορές που έχω κάνει...

εμένα μου βγήκε από τις πιο καλές, αλλά αυτό σαν vfm μηχάνημα που τα κάνει όλα και συμφέρει

το έχω καταευχαριστηθεί για αυτό και θέλω να πάρω το 5 άμεσα μόλις βγει 

απλά το switch το έχω ερωτευτεί, είναι άλλη φάση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 hours ago, alexpwnz said:

Επειδή είμαι καινούριος στο super smash bro’s, είμαι ο μόνος που τώρα στην αρχή πατούσα κουμπιά Κ δεν είχα ιδεα τι έκανα :p; Το βρίσκω σιγά σιγά αλλά νομίζω έχει ένα κλικ δύσκολο χειρισμό! 

προσπαθησα ξαναπροσπαθησα, δοκιμασα ξαναδοκιμασα δε βγαζω κανενα νοημα. ειναι σα να παταω εγω τυχαια κουμπια και σα να κανει ο χαρακτηρας τα δικα του ασχετα με το τι παταω. και στο Street Fighter / MK ειμαι κακος αλλα παταω τη μπουνια και ο χαρακτηρας κανει μπουνια, εδω τις μισες φορες το κανει τις μισες δεν το κανει, γενικα μου φαινεται εντελως ακυρο το gameplay. κατα 99.9% ειμαι εγω ο ασχετος γιατι το παιχνιδι εχει διθυραμβικες κριτικες. μπορει απλα να εχω γερασει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Snolly είπε

προσπαθησα ξαναπροσπαθησα, δοκιμασα ξαναδοκιμασα δε βγαζω κανενα νοημα. ειναι σα να παταω εγω τυχαια κουμπια και σα να κανει ο χαρακτηρας τα δικα του ασχετα με το τι παταω. και στο Street Fighter / MK ειμαι κακος αλλα παταω τη μπουνια και ο χαρακτηρας κανει μπουνια, εδω τις μισες φορες το κανει τις μισες δεν το κανει, γενικα μου φαινεται εντελως ακυρο το gameplay. κατα 99.9% ειμαι εγω ο ασχετος γιατι το παιχνιδι εχει διθυραμβικες κριτικες. μπορει απλα να εχω γερασει.

Αποτι φαινεται, δυσκολεύεσαι να μπεις μεσα στη λογική του gameplay του παιχνιδιου. Δεν ειναι περίεργο, για πολλούς το smash παραείναι χαοτικό και ενώ έχει φαινομενικά απλούς μηχανισμούς, για να κανεις το ενα βημα παραπέρα μπορεί να σε ζαλίσει. Αντι να αλλάζεις συνεχώς χαρακτήρες, πιασε 1-2 και διάβασε ολες τις κινησεις τους στο internet κ δες και κανενα tutorial/how to play βιντεο για τον καθε χαρακτηρα. Ισως αυτο βοηθήσει; Αν οχι, ε οκ δε χαλασε κ ο κοσμος, δε γινεται να υποφέρεις με το ζόρι επειδη το παιχνιδι αρέσει σε πολλούς. Δωστο και πάρε κατι άλλο, δοξα το θεο υπαρχουν πολλα παιχνιδια :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, Snolly said:

προσπαθησα ξαναπροσπαθησα, δοκιμασα ξαναδοκιμασα δε βγαζω κανενα νοημα. ειναι σα να παταω εγω τυχαια κουμπια και σα να κανει ο χαρακτηρας τα δικα του ασχετα με το τι παταω. και στο Street Fighter / MK ειμαι κακος αλλα παταω τη μπουνια και ο χαρακτηρας κανει μπουνια, εδω τις μισες φορες το κανει τις μισες δεν το κανει, γενικα μου φαινεται εντελως ακυρο το gameplay. κατα 99.9% ειμαι εγω ο ασχετος γιατι το παιχνιδι εχει διθυραμβικες κριτικες. μπορει απλα να εχω γερασει.

Το Smash δεν κόβει τις κινήσεις στη μέση. Αν έχεις πατήσει την μπουνιά και καπάκια πατήσεις το άλμα, δεν θα ακυρώσει την μπουνιά στη μέση για να πηδήξει. Μάλλον γι΄αυτό νομίζεις ότι δεν κάνει register την κίνηση.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 minutes ago, Malthador said:

Το Smash δεν κόβει τις κινήσεις στη μέση. Αν έχεις πατήσει την μπουνιά και καπάκια πατήσεις το άλμα, δεν θα ακυρώσει την μπουνιά στη μέση για να πηδήξει. Μάλλον γι΄αυτό νομίζεις ότι δεν κάνει register την κίνηση.

Συγγνώμη, stackαρει τα actions; Δηλαδη αν πατησω τη μπουνια και πριν τελειωσει πατησω το αλμα θα κανει πρωτα το ενα και καπακια το αλλο ή το 2ο δε θα γινει καθολου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...