Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ χθές πέρασα από Public Γλυφάδας (ξέρω δε βολεύει πολύ απλά το αναφέρω) και έχει ένα switch με mario kart και έκαναν ουρά οι πιτσιρικάδες απλά με ενοχλεί -και αν ήμουν nintendo αυτό θα έλεγα στους retailers- που δε σου δίνουν να καταλάβεις ότι είναι υβριδικό δηλαδή το έχουν κουμπωμένο μέσα σε μια προθήκη και το joypad απ'εξω ...δεν καταλαβαίνεις όλη τη μαγεία του, στο Γερμανό στη Γλυφάδα αντίστοιχα πέρσι το είχαν και handheld να το δοκιμάσεις βγάζοντας το από το dock κτλ, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, tolstoy είπε

Σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του Switch τώρα τα Χριστούγεννα. 

Το θέμα είναι όμως ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα. 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να το έχει για δοκιμή; 

Από εδώ που μένω (Χαϊδάρι, Περιστέρι κλπ) δεν έχω βρει κάποιο μαγαζί. 

Ξέρει κανείς κάποιο σε άλλες περιοχές που να έχει για δοκιμή την κονσόλα; 

plaisio / media /public παρε τηλ στο κοντινότερο και ρωτα ...αυτα ειναι τι πιθανότερο να εχουν demo unit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, tolstoy είπε

Σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του Switch τώρα τα Χριστούγεννα. 

Το θέμα είναι όμως ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα. 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να το έχει για δοκιμή; 

Από εδώ που μένω (Χαϊδάρι, Περιστέρι κλπ) δεν έχω βρει κάποιο μαγαζί. 

Ξέρει κανείς κάποιο σε άλλες περιοχές που να έχει για δοκιμή την κονσόλα; 

Αν έχεις βρει παιχνίδια που σε ενδιαφέρουν απλά πάρτο, μην το σκέφτεσαι ιδιαίτερα

Η κονσόλα παρά τα όποια αρνητικά της στο τέλος θα σου αφήσει πολύ καλή εντύπωση γιατί κάνει αυτό που οι άλλες δεν μπορούν και επίσης έχει πράγματα να παίξεις που οι άλλοι δεν έχουν

Εγώ πάντως αν και συνεχίζω να θεωρώ ότι πρέπει κάποιος να έχει ένα ps4 αν πρόκειται να έχει ένα μόνο μηχάνημα καθώς είναι η πιο ολοκληρωμένη πλατφόρμα, προσωπικά (πλέον) αν ήταν να μου πάρουν όλα τα υπόλοιπα θα ήθελα να μου αφήσουν το switch

Το θέμα ειναι έχεις εντοπίσει τίτλους που σου κεντρίζουν το ενδιαφέρον; Αυτός είναι ο βασικός λόγος να πας σε μια κονσόλα

Τώρα αν την ερωτευτείς και θες και τα multiplatform να τα παίζεις σε handheld είναι κάτι που θα συμβεί σε δεύτερο χρόνο

αλλά το να πας να τη δεις και να δεις πχ ότι δεν είναι τόσο δυνατή όσο το xbox που έχουν εκεί δίπλα δεν έχει και πολύ νόημα, το τι θες εσύ να κάνεις με το switch είναι το βασικό (και μπορείς να κάνεις αρκετά με αυτό )

 

σιγά σιγά σε κερδίζει, εγώ στην αρχή μάλιστα ήθελα να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να μην ξανασχοληθώ μιας και είχα πέσει σε προβληματική μονάδα και με έτρεχε ένα μήνα το service , πλέον και κάθε βδομάδα να μου χαλάει είμαι διατεθειμένος να αγοράζω άλλη 

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Εγώ χθές πέρασα από Public Γλυφάδας (ξέρω δε βολεύει πολύ απλά το αναφέρω) και έχει ένα switch με mario kart και έκαναν ουρά οι πιτσιρικάδες απλά με ενοχλεί -και αν ήμουν nintendo αυτό θα έλεγα στους retailers- που δε σου δίνουν να καταλάβεις ότι είναι υβριδικό δηλαδή το έχουν κουμπωμένο μέσα σε μια προθήκη και το joypad απ'εξω ...δεν καταλαβαίνεις όλη τη μαγεία του, στο Γερμανό στη Γλυφάδα αντίστοιχα πέρσι το είχαν και handheld να το δοκιμάσεις βγάζοντας το από το dock κτλ, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον. 

παρόμοια προβλήματα ειχαν κ με wii και με wii u. εκ πειρας, εχουν τρελα προβλήματα βανδαλισμου με κοσμο να ρημάζει οτιδήποτε δεν ειναι εντελως locked. οπότε μετα το αρχικο release, τα επόμενα booths τα γυρνούσαν σε εντελώς κλειδωμένες εκδοσεις γιατι καθε εβδομαδα ετρεχαν για επισκευες και αλλαγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ιδανικό αν θές να το δοκιμάσεις είναι να έχεις κάποιο γνωστό να τη δεις μισή με μία ώρα

 

το αρνητικό όμως είναι ότι δεν υπάρχουν γνωστοί με switch 

1 ώρα πριν, stafftw είπε

Εγώ χθές πέρασα από Public Γλυφάδας (ξέρω δε βολεύει πολύ απλά το αναφέρω) και έχει ένα switch με mario kart και έκαναν ουρά οι πιτσιρικάδες απλά με ενοχλεί -και αν ήμουν nintendo αυτό θα έλεγα στους retailers- που δε σου δίνουν να καταλάβεις ότι είναι υβριδικό δηλαδή το έχουν κουμπωμένο μέσα σε μια προθήκη και το joypad απ'εξω ...δεν καταλαβαίνεις όλη τη μαγεία του, στο Γερμανό στη Γλυφάδα αντίστοιχα πέρσι το είχαν και handheld να το δοκιμάσεις βγάζοντας το από το dock κτλ, δεν ξέρω τι ισχύει πλέον. 

στη γλυφάδα (και υποθέτω παντού, απλά εκεί είναι και το δικό μου κοντινό public) σκέψου δεν είχαν δικαίωμα να το ξεκλειδώσουν οι υπαλληλοι να δούμε αν έφταιγε το tablet μου ή το dock που δεν έφευγε εικόνα στη τηλεόραση..

ήθελα να βρω ένα dock και ενώ είχα ένα στο 1 μέτρο δεν είχε κανείς πρόσβαση 

αν δηλαδή δεν το έβγαζαν έξω για σοβαρό λόγο, σιγά μην το έβγαζαν για επίδειξη 

Επεξ/σία από logistoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα ήθελες να δοκιμάσεις; Εργονομία; Αν σου αρέσει η αίσθηση; Τα παιχνίδια;

Ενα θα σου πω, υπάρχουν pcαδες και κονσολάδες που ασχολούνται μονο με NS πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tolstoy είπε

Σκέφτομαι το ενδεχόμενο αγοράς του Switch τώρα τα Χριστούγεννα. 

Το θέμα είναι όμως ότι θα ήθελα να το δοκιμάσω πρώτα. 

Υπάρχει κάποιο μαγαζί που να το έχει για δοκιμή; 

Από εδώ που μένω (Χαϊδάρι, Περιστέρι κλπ) δεν έχω βρει κάποιο μαγαζί. 

Ξέρει κανείς κάποιο σε άλλες περιοχές που να έχει για δοκιμή την κονσόλα; 

Κωτσόβολος στα Mall (Νερατζιώτισσα) έχει σίγουρα!Μιας και είχα πάει να το δω με τον γιο μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμαμαι καλα απο καποιες αλυσιδες(νομιζω Πλαισιο ή public)τον πρωτο καιρο ειχαμε και κλοπες nintendo switch,αρα ειναι λογικο γιατι τα κλειδωνουν περαν απο το πως τα αντιμετωπιζει ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, non-serviam said:

Τελικά έχει βρει κανένας κανέναν καλό USB φορτιστή (καλώδια παίζουν πολλά) που να μπορεί να υποστηρίξει όλο το σύστημα (dock + console);

Εδώ, αλλά θέλει προσαρμογέα, γιατί το βγάζουν μόνο σε μερικάνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Εδώ, αλλά θέλει προσαρμογέα, γιατί το βγάζουν μόνο σε μερικάνικο.

Μαλακία να θέλει αντάπτορα. Κρίμα. Θενξ πάντως. 45W τον βλέπω, οπότε θα ψάξω για 45άρι με EU plug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 minutes ago, non-serviam said:

Μαλακία να θέλει αντάπτορα. Κρίμα. Θενξ πάντως. 45W τον βλέπω, οπότε θα ψάξω για 45άρι με EU plug.

Μακάρι να βρεις, εγώ όταν το έψαξα κόστιζαν όσο ένα ζευγάρι joycons. Άμα εντοπίσεις τίποτα σε καλή τιμή ρίχτο κι εδώ, USB-C σε USB-C ιδανικά.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος εδω ειναι πολυ καλος φορτιστης για χρηση με dock, τον αγορασα πριν λιγο καιρο απο το kooqie

https://www.skroutz.gr/s/17334889/Aukey-USB-USB-Type-C-Wall-Adapter-Μαύρο-PA-Y10.html

μαζι με αυτο το powerbank με pd για φορητο

https://www.skroutz.gr/s/18583774/Aukey-PB-XD10-10050mAh-Μαύρο.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
34 minutes ago, duende said:

αυτος εδω ειναι πολυ καλος φορτιστης για χρηση με dock, τον αγορασα πριν λιγο καιρο απο το kooqie

https://www.skroutz.gr/s/17334889/Aukey-USB-USB-Type-C-Wall-Adapter-Μαύρο-PA-Y10.html

μαζι με αυτο το powerbank με pd για φορητο

https://www.skroutz.gr/s/18583774/Aukey-PB-XD10-10050mAh-Μαύρο.html

Υποστηρίζουν και QC αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...