Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v2


Praetorian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 19,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Όσο για το Mario Odyssey ο μικρός το τερμάτισε σε 2-3 μέρες..το να έχει 50 ώρες παιχνιδιού μου ακούγετε πάρα πολύ για να είναι σωστό, γιατί ΟΚ το έκαψε ο μικρός αλλά όχι και 50 ώρες με τπτ. Εκτός και αν οι 30+ ώρες είναι για να μαζέψεις όλα τα αστεράκια πώς τα λένε.

Τελιωσε το main story θες να πεις σε 2-3 μέρες.

Τα elder scrolls ή assassin creeds που είναι τεράστια games με πολυ περιεχομενο αν τα ξεκινήσεις και κάνεις μονάχα το main quest θα τα τελιωσεις σε 1-2 μέρες  και θα χάσεις ότι θέλει να σου δώσει το game.

Το Mario εννοείτε ότι δεν προσφέρει το ίδιο περιεχόμενο με side quests αλλά εστιάζει στο exploration και στο να βρεις όλα τα φεγγάρια και τα costumes.

https://howlongtobeat.com/game?id=42833

Edit:Το ξαναεβαλα για να δω αν θα γράψει ωρες και λέει 70 or more και από το game μου λείπουν μονάχα 32 κοστούμια να μαζέψω.Φεγγαρια και ότι άλλο υπάρχει το έχω ολοκληρωσει.

Επεξ/σία από Mistwalker
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όποιον ενδιαφέρεται στα public στη Συγγρού  έχει απόθεμα ring fit τουλάχιστον 4 , πήρα ένα χωρίς να χω ακόμα κονσόλα😅

Επεξ/σία από sndev
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα public στο σύνταγμα μου λένε είναι μόνο για online αγορά η προσφορά του switch.

Έχω να πάω και στο mall για μια δουλειά οπότε θα ρωτήσω και εκεί στα public.

 

Edit: Στο the mall δεν είχε ιδέα το παιδί στο gaming για την προσφορά και πήρε τηλ σε κάποιον υπεύθυνο, είναι μόνο online η αγορά.

Επεξ/σία από Grim Ripper
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανατικός των zelda από μικρό παιδί έπαιξα breath of the wild με το που βγήκε.Μου πήρε γύρω στις 80 ώρες να το τελειώσω.Τοτε είχα ανάμεικτα συναισθήματα για το παιχνίδι γιατί το περίμενα όπως τα προηγούμενα zelda κι όχι ένα sandbox παιχνίδι που είχες την ελευθερία να πας και να κάνεις ότι γουστάρεις.

Πριν λίγο καιρό μου ήρθε μια έντονη επιθυμία να το ξαναπαίξω.Ειπα να το δοκιμάσω στον cemu.Εχω pc 5ετιας αλλά ήταν αρκετά καλό τότε.Με το κατάλληλο setup του cemu(υπάρχουν οδηγοί στο yt) παίζω με διπλάσια fps από τo switch, παίζω με 1080p ανάλυση,δεν έχω αυτή την θολούρα που βάζουν στα παιχνίδια του switch(dynamic resolution λέγεται;;;δεν θυμάμαι) παίζω με το pro controller + motion controls.Πραγματικα τα παλικάρια που ασχολούνται είναι σε άλλο επίπεδο.

Τώρα είμαι στις 100 ώρες και δεν έχω φτάσει ούτε μέχρι την μέση.Καθομαι και εξερευνώ τον κόσμο(την πρώτη φορά έκανα μόνο τo main story) και είναι λες και παίζω άλλο παιχνίδι.Κανω side quest,shrines quest koroks και γενικά ότι μπορώ να βρω.Ειναι λες και το παίζω πρώτη φορά αλλά αυτή τη φορά σωστά.

Ο κόσμος που έχουν φτιάξει είναι μαγικός και πραγματικά μόνο άδειος δεν είναι.Οκ δεν έχει το τρελό story αλλά αυτό δεν με πειράζει τόσο.Για εμένα έχει αυτά που πρέπει να έχει ένα παιχνιδι και μπράβο σε αυτούς που το έφτιαξαν γιατί φαίνεται ότι το έχουν κάνει με πολύ μεράκι.

Με επιφύλαξη γιατί δεν έχω παίξει το rd2 αλλά σε σύγκριση με όλα τα άλλα είναι το καλύτερο game ever.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τα sandbox game για όσους δεν έχουν μεγάλη επαφή με το είδος αρχικά μπορεί να τους ξενερώσουν. Αλλά νομίζω ότι αν μπεις στο τριπ τους και συνηθίσεις την ιδέα ότι στο τι θα κάνεις το καθορίζεις εσύ και ότι ο βασικός πυρήνας του game είναι η εξερεύνηση τότε γίνονται μεγάλο κόλλημα και δεν μπορεί να συγκριθουν με κανένα story driven game.

To zelda για μένα όχι έκανε ακριβώς αυτό το πράγμα αλλά είχε και φοβερά συνδιαστικά ένα story που σε πήγαινε αριστοτεχνικά στις περιοχές ώστε να το προχωρήσεις. 

Για μένα το zelda είναι ένα από τα καλύτερα game όλων των εποχών και ένα must buy ο τίτλος και μόνος αυτός για να αγοράσει κάποιος το swtich. Αν δεν παίξει κάποιος αυτό το game απλά χάνει έναν κορυφαίο τίτλο στην ιστορία του gaming. 

Επεξ/σία από chek2fire
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, NickTG είπε

Τι εννοείς το τερμάτισε? 

6 ώρες πριν, Malthador είπε

Το μηδένισε με ένα κανονάκι. 

5 ώρες πριν, Mistwalker είπε

Τελιωσε το main story θες να πεις σε 2-3 μέρες.

...

Αυτό ακριβώς που κατάλαβε ο Mistwalker. Τελείωσε το main story + side quests σε 4(νόμιζα 2-3) μέρες μου είπε. Μπορώ να δω κάπου πόσες ώρες έχει ασχοληθεί με το game;

Νόμιζα ότι το είχα πει ξεκάθαρα, μάλλον δεν..

Αναφορά σε κείμενο

Όσο για το Mario Odyssey ο μικρός το τερμάτισε σε 2-3 μέρες..το να έχει 50 ώρες παιχνιδιού μου ακούγετε πάρα πολύ για να είναι σωστό, γιατί ΟΚ το έκαψε ο μικρός αλλά όχι και 50 ώρες με τπτ. Εκτός και αν οι 30+ ώρες είναι για να μαζέψεις όλα τα αστεράκια πώς τα λένε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Αυτό ακριβώς που κατάλαβε ο Mistwalker. Τελείωσε το main story + side quests σε 4(νόμιζα 2-3) μέρες μου είπε. Μπορώ να δω κάπου πόσες ώρες έχει ασχοληθεί με το game;

Νόμιζα ότι το είχα πει ξεκάθαρα, μάλλον δεν..

Αν πας στο εικονακι του προφίλ πάνω αριστερά στο κεντρικό μενού της κονσόλας σου λέει πόσες ώρες έχεις παίξει το κάθε παιχνίδι

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, ChrisAce said:

Αυτό ακριβώς που κατάλαβε ο Mistwalker. Τελείωσε το main story + side quests σε 4(νόμιζα 2-3) μέρες μου είπε. Μπορώ να δω κάπου πόσες ώρες έχει ασχοληθεί με το game;

Νόμιζα ότι το είχα πει ξεκάθαρα, μάλλον δεν..

Άρα πρακτικά απλά πέρασε το main story. 

Ανοίγουν πολλά μετά από αυτό. Δεν παίζεις τα Mario για να δεις την ιστορία τους. Έχουν και άλλα πράγματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, NickTG είπε

Άρα πρακτικά απλά πέρασε το main story. 

Ανοίγουν πολλά μετά από αυτό. Δεν παίζεις τα Mario για να δεις την ιστορία τους. Έχουν και άλλα πράγματα. 

Ωραία τότε γιατί και μένα μου φάνηκε "σύντομο" το game έτσι όπως μου τα είπε.

Σήμερα πήρε και το Animal Crossing οπότε σε αυτό θα φάει πολλές πολλές ώρες σίγουρα, μπας και γλιτώσουμε το κάθε εβδομάδα παιχνίδι..Το καλό είναι ότι ξεκόλλησε λίγο από fortnite, Apex, CoD, GTA κτλπ κτλπ..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ο σκοπός στο Odyssey είναι να μαζέψεις όλα τα φεγγάρια. Το game ουσιαστικά ξεκινάει αφού τελειώσεις το main story. 

Το να λέει κάποιος ότι το τερμάτισε όταν τελείωσε μόνο το main story, είναι σαν να παίζει ένα τουρνουά Mortal Kombat και να λέει ότι το τερμάτισε. Καμία σχέση κοινώς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ChrisAce είπε

Ωραία τότε γιατί και μένα μου φάνηκε "σύντομο" το game έτσι όπως μου τα είπε.

Σήμερα πήρε και το Animal Crossing οπότε σε αυτό θα φάει πολλές πολλές ώρες σίγουρα, μπας και γλιτώσουμε το κάθε εβδομάδα παιχνίδι..Το καλό είναι ότι ξεκόλλησε λίγο από fortnite, Apex, CoD, GTA κτλπ κτλπ..... :D

Γιατί δεν του προτείνεις το Splatoon 2;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VulnerableGod είπε

Γιατί δεν του προτείνεις το Splatoon 2;

Αφού λέει ο άνθρωπος ότι ξεκόλλησε από τα online , να πάρει κι άλλο online?

 

το είχα δοκιμάσει πάντως το Splatoon όταν το έδωσαν για λίγες μέρες δωρεάν ωραίο είναι αλλά δεν ψήθηκα να το αγοράσω για μένα μόνο το smash υπάρχει για online

Ίσως κάποια στιγμή δώσω ευκαιρία και στο Mario kart

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...