Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφέρει οτι οι πελάτες της Λιθουανίας γύρο στις 200.000 θα μεταφερθούν στην revolut Λιθουανίας λόγο Brexit. Για τους υπόλοιπους δεν αναφέρεται κάτι. 

https://www.vz.lt/rinkos/2019/10/22/revolut-perkelia-klientus-i-lietuviska-imone-vengiantys-vmi-ar-antstoliu-nebepasisleps

Επεξ/σία από Hapatingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα..εχω κι εγώ θέμα με την ταυτότητα, είναι χειρόγραφη (έκδοση 2005) και δεν έχω διαβατήριο. 

Τους εξήγησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω ταυτότητα μόνο και μόνο για να είναι εκτυπωμένη για "πάρτη" τους.. 

Θα κάτσω να τρέχω σε ένα σωρό δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες για να αλλάζω ταυτότητα; έλεος 

 

Παρόλα αυτά, ας μου πει κάποιος τι χρειάζεται για έκδοση καινούργιας γιατί ίσως και να είναι και η ώρα της.. (η φωτογραφία είναι η αλήθεια στην τωρινή δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Papakitou είπε

Καλησπέρα..εχω κι εγώ θέμα με την ταυτότητα, είναι χειρόγραφη (έκδοση 2005) και δεν έχω διαβατήριο. 

Τους εξήγησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω ταυτότητα μόνο και μόνο για να είναι εκτυπωμένη για "πάρτη" τους.. 

Θα κάτσω να τρέχω σε ένα σωρό δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες για να αλλάζω ταυτότητα; έλεος 

Παρόλα αυτά, ας μου πει κάποιος τι χρειάζεται για έκδοση καινούργιας γιατί ίσως και να είναι και η ώρα της.. (η φωτογραφία είναι η αλήθεια στην τωρινή δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα) 

Δεν χρειάζεται να τρέχεις πουθενά, τρέχουμε σε τράπεζες κλπ μόνο αν μας την κλέψουν

Την βγάζεις την βάζεις στην τσέπη και τέλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Καλησπέρα..εχω κι εγώ θέμα με την ταυτότητα, είναι χειρόγραφη (έκδοση 2005) και δεν έχω διαβατήριο. 

Τους εξήγησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω ταυτότητα μόνο και μόνο για να είναι εκτυπωμένη για "πάρτη" τους.. 

Θα κάτσω να τρέχω σε ένα σωρό δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες για να αλλάζω ταυτότητα; έλεος 

Παρόλα αυτά, ας μου πει κάποιος τι χρειάζεται για έκδοση καινούργιας γιατί ίσως και να είναι και η ώρα της.. (η φωτογραφία είναι η αλήθεια στην τωρινή δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα) 

2 φωτογραφίες και ένα παράβολο 9 ευρώ. Την άλλαξα ήδη. Ενημερώνεται αυτόματα η ΔΟΥ. Στις τράπεζες δεν πήγα, έβγαλα φωτοτυπία την παλιά και όταν είναι να γίνει ανανέωση στοιχείων θα τους πάω την καινούργια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Καλησπέρα..εχω κι εγώ θέμα με την ταυτότητα, είναι χειρόγραφη (έκδοση 2005) και δεν έχω διαβατήριο. 

Τους εξήγησα ότι δεν μπορώ να αλλάξω ταυτότητα μόνο και μόνο για να είναι εκτυπωμένη για "πάρτη" τους.. 

Θα κάτσω να τρέχω σε ένα σωρό δημόσιες υπηρεσίες και τράπεζες για να αλλάζω ταυτότητα; έλεος 

Παρόλα αυτά, ας μου πει κάποιος τι χρειάζεται για έκδοση καινούργιας γιατί ίσως και να είναι και η ώρα της.. (η φωτογραφία είναι η αλήθεια στην τωρινή δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα) 

Την ταυτότητα την έχεις 14 χρόνια περίπου,ήρθε η ώρα για καινούργια, η διάρκεια ταυτότητας είναι 15 χρόνια,εκτός αν κάνεις υπομονή αρχές 2021 που λένε ότι θα βγούν οι καινούργιες ηλεκτρονικές ταυτότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μου λείπουν οι ηλεκτρονικες

Ωραία τότε εφόσον είναι έτσι απλό, θα πάω να βγάλω μια. 

Θέλει φωτογραφίες φανταζομαι τις ειδικές για ταυτότητα ε; 

Την παλιά την εξαφανίζω να φανταστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Θέλει φωτογραφίες φανταζομαι τις ειδικές για ταυτότητα ε; 

Την παλιά την εξαφανίζω να φανταστώ 

Ναι

Την παραδίδεις, αλλιώς δεν είναι αντικατάσταση αλλά απώλεια.

Επεξ/σία από Doubt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Papakitou είπε

Να μου λείπουν οι ηλεκτρονικες

Ωραία τότε εφόσον είναι έτσι απλό, θα πάω να βγάλω μια. 

Θέλει φωτογραφίες φανταζομαι τις ειδικές για ταυτότητα ε; 

Την παλιά την εξαφανίζω να φανταστώ 

Εγώ θα πω απώλεια. Θέλω +μάρτυρα δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να γίνει αντικατάσταση δηλαδή; Να πάω με την ίδια και να ζητήσω αντικατάσταση πχ επειδή δεν αναγνωρίζομαι εύκολα, χειρόγραφη κλπ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Papakitou είπε

Μπορεί να γίνει αντικατάσταση δηλαδή; Να πάω με την ίδια και να ζητήσω αντικατάσταση πχ επειδή δεν αναγνωρίζομαι εύκολα, χειρόγραφη κλπ; 

Πες ότι την έχασες, το ίδιο και το αυτό είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Papakitou είπε

Μπορεί να γίνει αντικατάσταση δηλαδή; Να πάω με την ίδια και να ζητήσω αντικατάσταση πχ επειδή δεν αναγνωρίζομαι εύκολα, χειρόγραφη κλπ; 

Ναι, λόγω φθοράς ή απλά επειδή δεν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου. (Στη συγκεκριμένη περίπτωση να ανοίξεις λογαριασμό τραπέζης σε ευρωπαϊκή χώρα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Doubt είπε

Ναι, λόγω φθοράς ή απλά επειδή δεν μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου. (Στη συγκεκριμένη περίπτωση να ανοίξεις λογαριασμό τραπέζης σε ευρωπαϊκή χώρα)

Δεν είναι αντικατάσταση  ακριβώς  αλλά έκδοση νέας.Αν ήταν αντικατάσταση θα είχε ίδιο αριθμό ,πράγμα που δεν γίνεται φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/10/2019 στις 9:10 ΜΜ, zeden είπε

Καλησπέρα

Εγώ έχω χειρόγραφη ταυτότητα. Υπάρχει τρόπος να πάρω τα χρήματα που έχω μέσα? Η μήπως πρέπει να βγάλω καινούργια ταυτότητα ώστε να γίνει ταυτοποίηση? 

Οχι δεν προκειται να καταφερεις τιποτα με τη χειρογραφη οπως δε καταφερα εγω. Για τα χρήματα μπορεις να μιλησεις στο τσατ κ να ζητησεις να τα μεταφερουν σε ελληνικό λογαριασμό

Στις 20/10/2019 στις 9:47 ΜΜ, ardi21 είπε

Και εγω χειρογραφη ταυτοτητα ειχα τοσα χρονια και τωρα που ξαναζητανε,  δεν την περναει. Απο το chat μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν το αρμοδιο τμημα να δουμε τι μπορει να γινει. Δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλω διαβατηριο ουτε να αλλαξω ταυτοτητα απο την στιγμη που ερχονται οι καινουργιες σε κανενα χρονο.

Δε προκειται να γινει τιποτα, απλα ξεχνα το revolut και διεγραψε το οπως εκανα και εγω... ουτως ή αλλιως πλεον δεν εχουμε capital control οποτε ψωνιζουμε οτι/απο οπου θέλουμε...

Στις 22/10/2019 στις 3:26 ΜΜ, KaRouLi είπε

Καλησπέρα. Τι γίνεται σε όσους έχουν χειρόγραφη ταυτότητα? Μπορεί να λυθεί μέσω chat ή πρέπει οπωσδήποτε να έχουμε νέα ταυτότητα?

Οσοι εχουν (εχουμε) χειρογραφη οτι ειπωθηκε ήδη, χαιρετουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...