Προς το περιεχόμενο

Revolut: Οδηγός επιβίωσης [part 2]


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

56 λεπτά πριν, greekboy είπε

ακομα και σημερα μου ερχονται μηνυματα we need new ID αλλα πατοντας πανω στην ειδοποιηση με παει απλα στην homescreen της εφαρμογης. οτι ναναι

Έρχονται καθημερινά και περί 16:00. Στην εφαρμογή λέει ακόμα "σε 72 ώρες" οι οποίες έχουν συμπληρωθεί εν τω μεταξύ.

Spoiler

don't care whatever GIF

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, ardi21 είπε

Και εγω χειρογραφη ταυτοτητα ειχα τοσα χρονια και τωρα που ξαναζητανε,  δεν την περναει. Απο το chat μου ειπαν οτι θα ενημερωσουν το αρμοδιο τμημα να δουμε τι μπορει να γινει.

Με διαβατήριο μόνο πλέον. Οι ελληνικές ταυτότητες δεν έχουν χαρακτηριστικα ασφαλείας.

Πάντα θα δημιουργούν προβλήματα η θα ζητάνε συνεχή πιστοποίηση.

Οι καινούριες είναι αμφίβολο πότε θα βγουν.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Doubt είπε

Έρχονται καθημερινά και περί 16:00. Στην εφαρμογή λέει ακόμα "σε 72 ώρες" οι οποίες έχουν συμπληρωθεί εν τω μεταξύ.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

don't care whatever GIF

Αν εχεις σωστή ταυτότητα μιλα μαζι τους θα σε ξεμπλοκαρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NikosKallithea είπε

Αν εχεις σωστή ταυτότητα μιλα μαζι τους θα σε ξεμπλοκαρουν

Όχι, δε θα κάνω τίποτα. Άδειασα το λογαριασμό μου και περιμένω χαλαρά.

Spoiler

relaxed GIF by Vulture.com

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Doubt είπε

Όχι, δε θα κάνω τίποτα. Άδειασα το λογαριασμό μου και περιμένω χαλαρά.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

relaxed GIF by Vulture.com

Ο λογαριασμός δεν είναι μπλοκαρισμενος? Πως τον άδειασες? Γιατί θέλω και εγώ να κάνω το ίδιο επειδή έχω παλιά ταυτότητα χειρογραφη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zeden είπε

Ο λογαριασμός δεν είναι μπλοκαρισμενος? Πως τον άδειασες? Γιατί θέλω και εγώ να κάνω το ίδιο επειδή έχω παλιά ταυτότητα χειρογραφη. 

Δεν μπλόκαραν όλους τους λογαριασμούς με ταυτότητα, αλλά κάποιους. Ούτε εμένα με μπλόκαραν ακόμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, zeden είπε

Ο λογαριασμός δεν είναι μπλοκαρισμενος? Πως τον άδειασες? Γιατί θέλω και εγώ να κάνω το ίδιο επειδή έχω παλιά ταυτότητα χειρογραφη. 

Όχι δεν είναι.

Όσοι έχετε μπλοκαρισμένα χρήματα ίσως θα έπρεπε να τους κάνετε καταγγελία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα ήταν μπλοκαρισμένος και Σάββατο πρωί σήκωσα ό,τι είχα μέσα μέχρι να δούμε πως και πότε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση.
Κυριακή πρωί που άνοιξα το κινητό μου ήρθε απάντηση στο chat που είχα ανοίξει από το Σάββατο, πως έγινε κανονικά το veryfication 
της (τυπωμένης και με λατινικούς χαρακτήρες) ταυτότητα που είχα στείλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/10/2019 στις 10:18 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Τι εννοείς; το γράφουν και στο μαιλ, δεν δέχονται πλέον δίπλωμα οδήγησης

Παντως περα της ρεβο, πρέπει να έχουμε παγκοσμίως τις χειρότερες ταυτότητες

Μια με κείνο μια με το άλλο μείναμε με αυτά τα κ@λ@χαρτα στο χέρι

.Απο εποχής Χριστοδούλου θυμάμαι 

 

Αλβανία, Σκόπια, Βουλγαρία, Ρουμανία, Σερβία,  όλη η Ευρώπη,Τουρκία, Αίγυπτος..όλος ο κόσμος έχουν  εδώ και δέκα χρόνια νέες ταυτότητες.. Εμείς έχουμε την παντόφλα.. και δεν βλέπω να αλλάζει κάτι..από αναβολή σε αναβολή το πάνε....   https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/5482368/to-schedio-gia-tis-nees-taytotites-pote-anamenetai-i-ekdosi-toys   το ......  2021...

https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_identity_card

https://en.wikipedia.org/wiki/Macedonian_identity_card

https://en.wikipedia.org/wiki/Bulgarian_identity_card

https://en.wikipedia.org/wiki/Turkish_identity_card

https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_identity_card

 

και από το φτωχό Μπαγκλαντές  2096673309_Snap2019-10-21at20_15_21.png.146e25de06e036151ceca00bbbe26f01.png

 

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, dimigar είπε

όλος ο κόσμος έχουν  εδώ και δέκα χρόνια νέες ταυτότητες.. Εμείς έχουμε την παντόφλα.. και δεν βλέπω να αλλάζει κάτι..από αναβολή σε αναβολή το πάνε....

Όσοι έχουν συναλλαγές με εξωτερικό να γνωρίζουν ότι έχουν αυστηροποιηθει εδώ και κάτι μήνες οι έλεγχοι πιστοποίησης.

Χαριστικά γίνονται ταυτοποιησεις κυρίως στην Ελλάδα η από ανενημερωτους υπαλλήλους.

Η πιθανότητα είναι στη συνέχεια να ξανα μπλοκάρει η διαδικασία ταυτοποίησης στα συστήματα και να παρουσιαζονται συνεχώς προβλήματα .

Ο μόνος τρόπος είναι η έκδοση διαβατηρίου δυστυχώς, γι αυτούς που θέλουν να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μονη λυση ειναι να πετάξουμε τους πολιτικους μας σε κανενα ποτάμι

Αυτο ξερω εγω, μια cc, μια οι ταυτότητες, μια δεν μπορούμε να πάρουμε τα λεφτά μας απο τις τραπεζες κλπ, αν τα γράψω ολα το insomnia θα χρειαστεί νεο σέρβερ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, unameit είπε

Όσοι έχουν συναλλαγές με εξωτερικό να γνωρίζουν ότι έχουν αυστηροποιηθει εδώ και κάτι μήνες οι έλεγχοι πιστοποίησης.

Χαριστικά γίνονται ταυτοποιησεις κυρίως στην Ελλάδα η από ανενημερωτους υπαλλήλους.

Η πιθανότητα είναι στη συνέχεια να ξανα μπλοκάρει η διαδικασία ταυτοποίησης στα συστήματα και να παρουσιαζονται συνεχώς προβλήματα .

Ο μόνος τρόπος είναι η έκδοση διαβατηρίου δυστυχώς, γι αυτούς που θέλουν να έχουν ήσυχο το κεφάλι τους.

Αυτα που γράφεις για ποιες υπηρεσίες ισχύουν; Μόνο για τη Revolut ή και για άλλες; Γιατί προς το παρόν μόνο η revolut φαίνεται να έχει θεμα με τις Ελληνικές ταυτότητες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Αυτα που γράφεις για ποιες υπηρεσίες ισχύουν; Μόνο για τη Revolut ή και για άλλες; Γιατί προς το παρόν μόνο η revolut φαίνεται να έχει θεμα με τις Ελληνικές ταυτότητες. 

Για  να έχεις κινητό στη Γερμανία δέχονται μόνο το ελλ.  διαβατήριο.. Αναγκάστηκα να βγάλω γερμανικό νούμερο με ενός φίλου το διαβατήριο μιας κι εγώ μόνο ελληνική ταυτότητα έχω..

Εν πάσει περιπτώσει, μου έστειλε σήμερα η ρεβολούτ μήνυμα να ξαναστείλω φωτο κλπ. ενώ στη εφαρμογή λέει ότι ακόμα ελέγχουν τα έγγραφά μου.. ό,τι νάναι..

Επεξ/σία από dimigar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια δοκιμή να στείλω τα χρήματα στη Ν26 που έχω αλλά εφαγα πόρτα. Μου λέει ότι  βρίσκομαι σε διαδικασία ταυτοποίησης και πρέπει να ολοκληρωθεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...