Προς το περιεχόμενο

E-shop.gr


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Το λινκ γράφει δωρεάν μέχρι 31/10, μήπως ανανέωσαν την προσφορά για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα;

Κατά τα άλλα, μήπως ξέρει κανείς πόσο θα χρεώνουν όταν λήξει η δωρεάν προσφορά; Το e-shop έχει αναφέρει τιμές ή έχει κάποιος εμπειρίες από άλλα καταστήματα;

Ανανεώνεται ανά μήνα, χωρίς να είμαι και βέβαιος πως ήταν δωρεάν από τον Ιούνιο ως τώρα, όλους τους μήνες.

Ευχάριστο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 843
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Το λινκ γράφει δωρεάν μέχρι 31/10, μήπως ανανέωσαν την προσφορά για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα;

Κατά τα άλλα, μήπως ξέρει κανείς πόσο θα χρεώνουν όταν λήξει η δωρεάν προσφορά; Το e-shop έχει αναφέρει τιμές ή έχει κάποιος εμπειρίες από άλλα καταστήματα;

Ναι την επέκτειναν. Το κόστος κανονικά ειναι στα 2€ για BoxNow απο eshop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, Kag1ante είπε

Ναι την επέκτειναν. Το κόστος κανονικά ειναι στα 2€ για BoxNow απο eshop

Δεν είναι και άσχημα τα 2 ευρώ. Και φαντάζομαι τα BoxNow είναι διαθέσιμα όλο το 24ωρο καθώς και Σάββατα/Κυριακές/Αργίες, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, gokuthelegend είπε

Δεν είναι και άσχημα τα 2 ευρώ. Και φαντάζομαι τα BoxNow είναι διαθέσιμα όλο το 24ωρο καθώς και Σάββατα/Κυριακές/Αργίες, σωστά;

Αν εννοείς για να παραλάβεις προιόν ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επανέρχομαι λιγάκι στο θέμα σχετικά με το Boxnow. Διαμένω σε επαρχιακή περιοχή στην οποία υπάρχει e-shop point και επίσης υπάρχουν και κουτιά Boxnow. Είχα κάνει μια παραγγελία πρόσφατα και είχα επιλέξει να παραλάβω από το point. Όταν πήγα να παραλάβω ρωτάω το άτομο που ήταν εκεί, που ήταν και το αφεντικό κιόλας, και φάνηκε να μην είχε ιδέα τι είναι το BoxNow. Βασικά μου είπε ότι το "είχε ακουστά" αλλά δεν φάνηκε να γνωρίζει κάτι παραπάνω, δεν μου έδωσε εικόνα ότι γνωρίζει πως λειτουργεί το συγκεκριμένο σύστημα. Βασικά σκεφτόμουν να ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ για παραγγελίες από το e-shop αλλά τώρα με έβαλε σε δίλημμα, το έχει χρησιμοποιήσει και κανείς άλλος για να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ηράκλειο το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές τώρα που ήταν δωρεάν. Μια χαρά και βολικό.

Περιμένω πως και πως τα αντίστοιχα κουτιά της ACS και ίσως κάποια στιγμή αξιωθεί και το Σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, gokuthelegend είπε

Βασικά σκεφτόμουν να ξεκινήσω να το χρησιμοποιώ για παραγγελίες από το e-shop αλλά τώρα με έβαλε σε δίλημμα, το έχει χρησιμοποιήσει και κανείς άλλος για να μας πει εντυπώσεις;

 Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να έχεις επιφυλάξεις. Σου έρχεται μήνυμα με τον κωδικό στο κινητό σου και πας και παίρνεις το προϊόν.

Το προτιμώ έναντι του αντίστοιχου Σκρούτζ, γιατί δεν χρειάζεται εφαρμογή, ούτε ενεργό Bluetooth.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Doubt είπε

 Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να έχεις επιφυλάξεις. Σου έρχεται μήνυμα με τον κωδικό στο κινητό σου και πας και παίρνεις το προϊόν.

Το προτιμώ έναντι του αντίστοιχου Σκρούτζ, γιατί δεν χρειάζεται εφαρμογή, ούτε ενεργό Bluetooth.

Το λέω με την λογική ότι το αφεντικό στο τοπικό e-shop point δεν είχε ιδέα τι είναι το BoxNow (το ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα). Αν δεν γνωρίζει πως λειτουργεί πως θα μου παραδώσει την παραγγελία μου στο κουτί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

 Δεν υπάρχει κανένας λόγος για να έχεις επιφυλάξεις. Σου έρχεται μήνυμα με τον κωδικό στο κινητό σου και πας και παίρνεις το προϊόν.

Το προτιμώ έναντι του αντίστοιχου Σκρούτζ, γιατί δεν χρειάζεται εφαρμογή, ούτε ενεργό Bluetooth.

Το σκρουτζ έχει και ντουλάπια 4ψηφιο PIN. Σε εμένα παντού τέτοια έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Αν δεν γνωρίζει πως λειτουργεί πως θα μου παραδώσει την παραγγελία μου στο κουτί;

:D

Δεν εμπλέκεται το pick up point με το boxnow. Ξεχωριστά δίκτυα.

Αποθήκη - boxnow - locker παραλαβής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

Το λέω με την λογική ότι το αφεντικό στο τοπικό e-shop point δεν είχε ιδέα τι είναι το BoxNow (το ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα). Αν δεν γνωρίζει πως λειτουργεί πως θα μου παραδώσει την παραγγελία μου στο κουτί;

Το τοπικό e-shop point είναι κατάστημα. Το δέμα σου με BoxNow λογικά θα φύγει από τις κεντρικές αποθήκες του e-shop. Δεν ασχολείται το εκάστοτε point με αυτά.

Προσωπικά πάντως το BoxNow με βόλεψε αφάνταστα, μέχρι και σε αγοραπωλησίες από το insomnia, ή να στείλω κάτι χαρτιά από θυρίδα σε θυρίδα Πάτρα --> Φλώρινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Doubt είπε

:D

Δεν εμπλέκεται το pick up point με το boxnow. Ξεχωριστά δίκτυα.

Αποθήκη - boxnow - locker παραλαβής.

 

5 ώρες πριν, Orestis_G είπε

Το τοπικό e-shop point είναι κατάστημα. Το δέμα σου με BoxNow λογικά θα φύγει από τις κεντρικές αποθήκες του e-shop. Δεν ασχολείται το εκάστοτε point με αυτά.

Προσωπικά πάντως το BoxNow με βόλεψε αφάνταστα, μέχρι και σε αγοραπωλησίες από το insomnia, ή να στείλω κάτι χαρτιά από θυρίδα σε θυρίδα Πάτρα --> Φλώρινα.

Και πως πάει στο κουτί χωρίς να μεσολαβήσει e-shop point; Με κούριερ;

Επεξ/σία από gokuthelegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κεντρική αποθήκη βγάζει τα δέματα που είναι για BoxNow, και το BoxNow παραλαμβάνει και διακινεί. Το κατάστημα Η εταιρεία λειτουργεί όπως θα λειτουργούσε και με οποιαδήποτε courier. Το point δεν ανακατεύεται καν σε αυτήν την περίπτωση.
Το BoxNow δεν κάνει μόνο διακίνηση θυρίδα σε θυρίδα, μπορεί και να παραλάβει από χώρο πελάτη.

Επεξ/σία από Orestis_G
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gokuthelegend είπε

 

Και πως πάει στο κουτί; Με κούριερ χωρίς να μεσολαβήσει το e-shop point;

Tι σε πειράζει πως πάει;Μπορεί να το κάνει το φορτηγάκι που παραδίδει και στο eshop point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...