Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρήκα λύση για το δικό μου πρόβλημα και ίσως και για τους άλλους με λίγο ψάξιμο display:1  από none που είχε και έπιασε . το κρυμμενο σετινγκ τουλαχιστον το εμφανισε σε εμενα

 

.

 

IMG_2023-01-13-22-06-33-222.jpg

IMG_2023-01-13-22-06-38-125.jpg

Επεξ/σία από Notis23
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Notis23 είπε

Δοκιμασα το κολπο με το restore αλλα μολις συγχρωνιζει κλειδωνουν ολα παλι ... πλεον εχουν κρύψει την επιλογη για να επιλεγεις κανάλι στο ασυρματο και πλεον εχω μεγαλο θεμα με τους extenders καθως εδω περα για καποιο λογο μονο καναλι 36 παιζει το 5GH και δεν το βλεπουν καν οι extender το ρουτερ ... καποιο κολπο να το ξεκλειδωσουμε; απορω γιατι το εκαναν αυτο;;;

Συμπεριφερεται περιεργα να ξερεις δοκιμασε να κανεις ξανα restore αφου πρωτα κανεις ενα reset το μοντεμ με κουμπι
εγω ειχα ξεπερασει το θεμα με το undefined σε root acess επειδη πριν κανω restore εκανα και ενα reset με το κουμπι
τωρα παροτι το επανεφερα οπως ειπε ο φιλος εχω undefined μεσω root user αλλα το εχω σεταρι μια χαρα εχει πεσει και το memory 7 leak %+ βαριεμαι να ξανακανω reset για να φυγει το undefined
παντως το undefined το παρακαμπτεις μια χαρα ακομα και σε πληρη συγχρονισμο μοντεμ αν απλα βαλεις στην αρχη της διευθυνσης https:/ και πατησεις ξανα enter να φορτωθει εκ νεου η σελιδα 
αλλα ειναι προσωρινο οταν ξανα μπεις ανοιγοντας εκ νεου browser session θελει να κανεις το ιδιο το 
undefined εξαφανιζεται απο ολες τις καρτελες δεδομενου με απλα λογια οτι δε θα κλεισεις τον browser

στην περιπτωση σου για να μη σε μπερδευω κανε μια προσπαθεια για restore εκ νεου αλλα πρωτα κανε ενα button reset to μοντεμ

Εχει πολυ περιεργη συμπεριφορα το μοντεμ παντως ειναι λιγο ιδιορυθμο ιδιαιτερο

ενα μεγαλο μπραβο στον φιλο με το restore μας ελυσε τα χερια

καλη χρονια παιδες ευχαριστω για ολα φιλε απο τα ιωαννινα !!!

βλεπω παντως βρηκες λυση διαφορετικου τυπου στο θεμα μεσα απο το console του developer tools !!!

Επεξ/σία από PCwizard93
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, PCwizard93 είπε

Συμπεριφερεται περιεργα να ξερεις δοκιμασε να κανεις ξανα restore αφου πρωτα κανεις ενα reset το μοντεμ με κουμπι
εγω ειχα ξεπερασει το θεμα με το undefined σε root acess επειδη πριν κανω restore εκανα και ενα reset με το κουμπι
τωρα παροτι το επανεφερα οπως ειπε ο φιλος εχω undefined μεσω root user αλλα το εχω σεταρι μια χαρα εχει πεσει και το memory 7 leak %+ βαριεμαι να ξανακανω reset για να φυγει το undefined
παντως το undefined το παρακαμπτεις μια χαρα ακομα και σε πληρη συγχρονισμο μοντεμ αν απλα βαλεις στην αρχη της διευθυνσης https:/ και πατησεις ξανα enter να φορτωθει εκ νεου η σελιδα 
αλλα ειναι προσωρινο οταν ξανα μπεις ανοιγοντας εκ νεου browser session θελει να κανεις το ιδιο το 
undefined εξαφανιζεται απο ολες τις καρτελες δεδομενου με απλα λογια οτι δε θα κλεισεις τον browser

στην περιπτωση σου για να μη σε μπερδευω κανε μια προσπαθεια για restore εκ νεου αλλα πρωτα κανε ενα button reset to μοντεμ

Εχει πολυ περιεργη συμπεριφορα το μοντεμ παντως ειναι λιγο ιδιορυθμο ιδιαιτερο

ενα μεγαλο μπραβο στον φιλο με το restore μας ελυσε τα χερια

καλη χρονια παιδες ευχαριστω για ολα φιλε απο τα ιωαννινα !!!

βλεπω παντως βρηκες λυση διαφορετικου τυπου στο θεμα μεσα απο το console του developer tools !!!

βρήκα λύση και φίλε μου . ευχαριστώ πολύ 😊 αν δεις τα τελευταία σχόλια.... το ίδιο κάνεις να ξεκολλήσει

22 λεπτά πριν, PCwizard93 είπε

Συμπεριφερεται περιεργα να ξερεις δοκιμασε να κανεις ξανα restore αφου πρωτα κανεις ενα reset το μοντεμ με κουμπι
εγω ειχα ξεπερασει το θεμα με το undefined σε root acess επειδη πριν κανω restore εκανα και ενα reset με το κουμπι
τωρα παροτι το επανεφερα οπως ειπε ο φιλος εχω undefined μεσω root user αλλα το εχω σεταρι μια χαρα εχει πεσει και το memory 7 leak %+ βαριεμαι να ξανακανω reset για να φυγει το undefined
παντως το undefined το παρακαμπτεις μια χαρα ακομα και σε πληρη συγχρονισμο μοντεμ αν απλα βαλεις στην αρχη της διευθυνσης https:/ και πατησεις ξανα enter να φορτωθει εκ νεου η σελιδα 
αλλα ειναι προσωρινο οταν ξανα μπεις ανοιγοντας εκ νεου browser session θελει να κανεις το ιδιο το 
undefined εξαφανιζεται απο ολες τις καρτελες δεδομενου με απλα λογια οτι δε θα κλεισεις τον browser

στην περιπτωση σου για να μη σε μπερδευω κανε μια προσπαθεια για restore εκ νεου αλλα πρωτα κανε ενα button reset to μοντεμ

Εχει πολυ περιεργη συμπεριφορα το μοντεμ παντως ειναι λιγο ιδιορυθμο ιδιαιτερο

ενα μεγαλο μπραβο στον φιλο με το restore μας ελυσε τα χερια

καλη χρονια παιδες ευχαριστω για ολα φιλε απο τα ιωαννινα !!!

βλεπω παντως βρηκες λυση διαφορετικου τυπου στο θεμα μεσα απο το console του developer tools !!!

ναιιι..... .. παλιότερα κάτι έψαχνα πάλι και κάπως έτσι είχα λύσει το πρόβλημα μου στο ίδιο ρούτερ αλλά δε θυμάμαι τι .... για αυτό μπήκα στην πρίζα.. επίσης κάτι γίνεται εδώ στη γειτονιά ίσως γιατί έχουμε κοντά υποσταθμό της ΔΕΗ με τα 5G έχουμε πρόβλημα... μόνο ορισμένα κανάλια βλέπουν τα extenders ... σαν αυτόματο έβαζε το 100 αλλά δεν το βλέπουν με τπτ παρά μόνο τα κινητά... απόγνωση χδ δεν έχω γνώσεις προγραμματισμού αλλά ξέρω πως λειτουργούν για κάποιο περίεργο λόγο..... για φθηνό πάντως δεν είναι κακό ρούτερ αρκεί να μην βάζουν περιορισμούς.... εμένα που κάνω και hosting adguard home και ένα σάιτ της πλάκας δεν μου έχει δημιουργήσει θέματα.... χρόνια πολλά καλή χρονιά με υγεία 

σε όσους βγάζει undefined  δοκιμάστε να τρέξετε αυτά πατώντας το F12 αλλά να έχετε πατήσει είδη πάνω και να εχει βγάλει undefined  . εγώ που έκανα πειράμματα έπιασε χδ μου πέταξες τις πλαινες καρτέλες και όταν πάτησα σε μια από αυτές με μαγικό τρόπο ξεκόλλησε

 

Untitled2.png

Untitled.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι αν συνδεθείς απευθείας με https://192.168.2.1 αντί για http://192.168.2.1 ως superuser μπαίνει κανονικά σε όλα τα menu και καρτέλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, άδικος είπε

Ισχύει ότι αν συνδεθείς απευθείας με https://192.168.2.1 αντί για http://192.168.2.1 ως superuser μπαίνει κανονικά σε όλα τα menu και καρτέλες.

user name superuser

password?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο κωδικος για root ειναι αυτος V0d^_R00T
το username superuser οπως εγραψες

πως μπορουμε να εμφανησουμε ξανα την επιλογη καναλιων wifi μεσα απο console edit την εχασα χτες και βαριεμαι να ξανακανω restore και φτου απ την αρχη ολα βρηκαμε λυση με το undefined ολα μια χαρα !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, Doubt είπε


superuser

V0d^_R00T

Σε μένα δεν λειτουργεί. Μήπως δεν συνδέομαι σωστά; θέλει αποκλειστικά καλώδιο;

Λοιπον κανε αυτα που θα σου πω
ΝΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΤΑ SSID ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟ SSID KAI ΚΩΔΙΚΟ ΣΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑ ΤΟ WIFI ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ
1 οπως εχεις συνδεδεμενο το μοντεμ ηδη κανε ενα reset μεσω κουμπιου
2 οταν τελειωσει και συγχρονισει βγαλτο τελειως και παρτο μαζι με ενα ethernet και την τροφοδοσια του συνδεσε το σε pc καντο παλι ενα reset με κουμπι και συνδεσε το μονο με ρευμα και ethernet στο pc
3 περιμενε να ανοιξει λιγο 2 3 λεπτα μετα θα δεις κατο δεξια το ονομα το προκαθορισμενο του modem και οτι εχει αναγνωριστει η συνδεση ενοειται δεν θα εχεις ιντερνετ απλα θα το βλεπει ως συσκευη που εβαλες το ethernet
4 τωρα μολις ανοιξει και το βλεπει ο υπολογιστης μπες ως admin με τους κωδικους που εχει μπροστα τους προκαθορισμενους που ειχε οταν το πηρες
5 αφου μπεις μεσα κανε επαναφορα το αρχειο ρυθμισεων που ανεβασε ο φιλος στη σελιδα 106 και εξηγει οτι εχει και ενα κωδικο το αρχειο για να το περασεις εννοειται τον βαζεις αλλιως δε περνιεται
περιμενε να γινει σωστα η επαναφορα.
6 μολις γινει η επαναφορα θα σε βγαλει στο log in screen στο 192.168.2.1  οπως εισαι αφου ανοιξει μετα το δευτερο reset που σ εγραψα μπες  ως εξης βαλε superuser ονομα χρηστη και κωδικο V0d^_R00T και θα μπεις μια χαρα
αυτα τα credentials τα βαζεις ενω εχεις φορτωσει το αρχειο που ανεβασε ο φιλος οχι οπως εισαι στο δικο σου αρχειο πρεπει πρωτα να περασεις αυτο το ειδικο αρχειο ρυθμισεων ειδαλλως δε γινεται τιποτα
στα εξηγησα ολα με λεπτομερειες ας βοηθησει και αλλος αν χρειαστει !!!

Επεξ/σία από PCwizard93
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, PCwizard93 είπε

Λοιπον κανε αυτα που θα σου πω
ΝΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΛΩΔΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΑ ΤΑ SSID ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΑ ΤΟ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΜΕ ΚΑΛΩΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΑΛΑΞΕΙΣ ΜΕΣΑ ΤΟ SSID KAI ΚΩΔΙΚΟ ΣΕ ΟΤΙ ΘΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑ ΤΟ WIFI ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΕΙΧΕΣ ΚΛΠ ΚΛΠ ΚΛΠ
1 οπως εχεις συνδεδεμενο το μοντεμ ηδη κανε ενα reset μεσω κουμπιου
2 οταν τελειωσει και συγχρονισει βγαλτο τελειως και παρτο μαζι με ενα ethernet και την τροφοδοσια του συνδεσε το σε pc καντο παλι ενα reset με κουμπι και συνδεσε το μονο με ρευμα και ethernet στο pc
3 περιμενε να ανοιξει λιγο 2 3 λεπτα μετα θα δεις κατο δεξια το ονομα το προκαθορισμενο του modem και οτι εχει αναγνωριστει η συνδεση ενοειται δεν θα εχεις ιντερνετ απλα θα το βλεπει ως συσκευη που εβαλες το ethernet
4 τωρα μολις ανοιξει και το βλεπει ο υπολογιστης μπες ως admin με τους κωδικους που εχει μπροστα τους προκαθορισμενους που ειχε οταν το πηρες
5 αφου μπεις μεσα κανε επαναφορα το αρχειο ρυθμισεων που ανεβασε ο φιλος στη σελιδα 106 και εξηγει οτι εχει και ενα κωδικο το αρχειο για να το περασεις εννοειται τον βαζεις αλλιως δε περνιεται
περιμενε να γινει σωστα η επαναφορα.
6 μολις γινει η επαναφορα θα σε βγαλει στο log in screen στο 192.168.2.1  οπως εισαι αφου ανοιξει μετα το δευτερο reset που σ εγραψα μπες  ως εξης βαλε superuser ονομα χρηστη και κωδικο V0d^_R00T και θα μπεις μια χαρα
αυτα τα credentials τα βαζεις ενω εχεις φορτωσει το αρχειο που ανεβασε ο φιλος οχι οπως εισαι στο δικο σου αρχειο πρεπει πρωτα να περασεις αυτο το ειδικο αρχειο ρυθμισεων ειδαλλως δε γινεται τιποτα
στα εξηγησα ολα με λεπτομερειες ας βοηθησει και αλλος αν χρειαστει !!!

Το κατάλαβα τώρα, πολύ χρήσιμο παστ και μπράβο σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Doubt είπε

Το κατάλαβα τώρα, πολύ χρήσιμο παστ και μπράβο σου.

 

Αν κανεις ολα οσα σου εγραψα με πολυ προσοχη θα εισαι κομπλε και μαλλον θα μπαινεις παντου και χωρις undefined ως root
υπαρχει περιπτωση βεβαια οπως εγραψε το παιδι που ανεβασε το αρχειο
να σου βγαζει οταν συγχρονησει αφου μπεις με root undefined σε οτιδηποτε καρτελα μετα απο αυτην του τηλεφωνου
για να ρυθμισεις οτι θες προσωρινα βεβαια ως root θα βαλεις τερμα αριστερα https:/ πριν την καρτελα που εισαι και μετα πατας enter και την φορτωνει κανονικοτατα και ρυθμιζεις οτι θες
αυτο θα το κανεις καθε φορα που θες να μπεις ως root user και ανοιγεις εκ νεου τον browser μεχρι να τον κλεισεις μπαινεις χωρις το undefined δηλαδη ειναι προσωρινο το fix οσο δεν κλεινεις τον browser

αν και απ οτι δοκιμασα αν κανεις οτι σου ειπα ακριβως και με τη σειρα που στα εγραψα τοτε δε θα σε βγαζει undefined μονιμα στις αλλες καρτελες αν μπαινεις με root μεχρι να κανεις reset η να περασεις αλλο αρχειο γιατι μου εγινε αυτο εμενα
βεβαια δοκιμαζοντας να μπω απο συσκευη android με εβγαζε undefined σε pc διορθωνεται μονιμα το προβλημα αν κανεις οτι σου ειπα με προσοχη και σειρα

ευχαριστω για τα καλα σου λογια να σαι καλα

Επεξ/σία από PCwizard93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, coyote2 είπε

εμάς πάει και κάθετε στο κανάλι 5 και οι συσκευές οι παλιές που έχουν 2,4 δε το βλέπουν...

Τι περίεργο έχει το κανάλι 5?

μουτζωνεται γιατι ειναι 5ρι ;)🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οι περισσοτεροι εδω μεσα επιστημονες του πειραματισμου ειμαστε δεν εχουμε bsc sto networking foundation and throughput

μπες εδω με root acess και κλεισε αυτη την επιλογη
τι να σου πω μαλλον αυτο το θεμα εχει να κανει με το οτι ανοιξανε το νεο προτυπο του ενοποιημενου πρωτοκολλου επικοινωνιας 2.4 με 5ρι ισως να ειναι και θεμα της αυτοματης επανεπιλογης καναλιου στις ρυθμισεις wifi κλειστο και αυτο και στις 2 μπαντες και μετα δες τι γινεται

2 λεπτά πριν, PCwizard93 είπε

οι περισσοτεροι εδω μεσα επιστημονες του πειραματισμου ειμαστε δεν εχουμε bsc sto networking foundation and throughput

μπες εδω με root acess και κλεισε αυτη την επιλογη
τι να σου πω μαλλον αυτο το θεμα εχει να κανει με το οτι ανοιξανε το νεο προτυπο του ενοποιημενου πρωτοκολλου επικοινωνιας 2.4 με 5ρι ισως να ειναι και θεμα της αυτοματης επανεπιλογης καναλιου στις ρυθμισεις wifi κλειστο και αυτο και στις 2 μπαντες και μετα δες τι γινεται

 

Screenshot_72.png

Επεξ/σία από PCwizard93
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...