Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, Fanis Giallourakis είπε

Μλκιες σου λενε και εγω τα ιδια προβληματα εχω με το H300s (3 εχω) και χωρις να εχω κανενα extender, αυτα τα κανει αν εχεις πολλες συσκευες wifi το ρουτερ κρασαρει, εμενα στις 14 αρχιζουν τα εγκεφαλικά του και κανει τα ιδια που λες, καμια φορα κανει και restart απο μονο του χωρις λογο, και αρκετες φορες μου βγαζει οτι ειμαι εκτος δικτυου με ολα τα led πρασινα. Ολα αυτα τα λενε σκοπιμα για να μη στειλουν τα νεα ρουτερ. Εγω αναγκαστικα εβαλα ενα παλιο που ειχα της tp link AC1200 σε bridge mode εκλεισα και το wifi του H300s και μεχρι τωρα δεν εχω θεμα, αλλα αυτο ειναι μια προχειρη λυση μπακαλιστικη. Καντήλια θελουν καθημερινα μεχρι να μας στειλουν νεα ρουτερ. Και επειδη προλαβα και πηρα τους κωδικους voip πριν το update καποια στιγμη θα χτυπησω και ενα fritz 7530AX και να πανε να γαργαληθουν αυτοι και τα σκουπιδια τους.

Η αλήθεια είναι ότι μου ξανακολλησε! Όλα αναμμένα αλλά εκτός δικτύου! Έχω τρεις ip κάμερες και μία τηλεόραση μέσω wifi. Το να πρέπει να βρούμε "γνωστό" στη Vodafone και σε κάθε Vodafone για να γίνει η δουλειά μας με ξεπερνά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, vagosofron είπε

Η αλήθεια είναι ότι μου ξανακολλησε! Όλα αναμμένα αλλά εκτός δικτύου! Έχω τρεις ip κάμερες και μία τηλεόραση μέσω wifi. Το να πρέπει να βρούμε "γνωστό" στη Vodafone και σε κάθε Vodafone για να γίνει η δουλειά μας με ξεπερνά!

Ναι μου το ειχε κανει και εμενα και ουτε με αφηνε να μπω στο μενου του ρουτερ, και οταν τους ειπα οτι αυτα τα προβληματα τα εχει αρκετος κοσμος με το συγκεκριμενο, με εβγαλαν και τρελο και μου ελεγαν απιστευτες χαζοδικαιολογιες. Η πιο απιστευτη βλακεια που ειπαν, να βαλω λεει τις συσκευες να δουλευουν στο 5G και οχι στο 2,4 πραγμα αδυνατο, επειδη οι smart διακοπτες και ip καμερες που εχω ολα δουλευουν μονο στα 2,4. Και λεω σε αυτον το βλακα, και τι θες του κανω να τα καταργησω ολα για να εχω το internet μονο για το facebook? εισαι σοβαρος του λεω? Αστα φιλε δεν βγαζουμε ακρη με δαυτους !!

Στις 5/1/2023 στις 4:40 ΜΜ, Skatzivas είπε

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κανείς το secure net και αν δουλεύει γιατί εμένα εδω κ τρεις μήνες ακόμα παλεύουν. Μου είπαν είναι καθολικό προβλημα της υπηρεσίας. Χρειάζομαι το parental control να κόβω το ίντερνετ και ούτε αυτό της ιστοσελίδας δουλεύει. Ευχαριστώ πολύ 

Μονο με το shercomm δουλευει σωστα, αλλα εγω δεν ειχα ποτε θεμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2023 στις 10:16 ΜΜ, Notis23 είπε

βρήκα λύση για το δικό μου πρόβλημα και ίσως και για τους άλλους με λίγο ψάξιμο display:1  από none που είχε και έπιασε . το κρυμμενο σετινγκ τουλαχιστον το εμφανισε σε εμενα

 

.

 

IMG_2023-01-13-22-06-33-222.jpg

IMG_2023-01-13-22-06-38-125.jpg

με έσωσες το κανάλι 44 στα 5ghz δουλεύει καλύτερα από τις συσκευές μου και δεν χάνεται πια το SSID σε αυτήν την μπάντα.

γιατί με το wifi doctor μου έβαζε κανάλια που είχα πρόβλημα.

ευχαριστώ φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορει καποιος να βοηθησει για να βρεθει το root του Vodafone Power Station Wifi 6 VOX SHG3060

οριστε και το config του https://easyupload.io/jlhvfe

Εχω δοκιμασει να περασω αυτο το config του h300s που ειχε ανεβει σε προηγουμενα post  αλλα μου λεει οτι ο The loading of configuration file has failed.

Επεξ/σία από aler45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα απο φιλο ένα H300s για να δοκιμάσω εάν τα θεματα που είχα με την γραμμή ήταν θέμα ρούτερ. Το έχω συνδέσει όλα δουλεύουν ρολόι όσον αφορά το ίντερνετ, αλλά δεν δούλευει το τηλέφωνο. Το λαμπάκι είναι κόκκινο. Στις ρυθμίσεις είδα πως στο πεδίο τηλέφωνα είχε καταχωρημένο το τηλέφωνο του φίλου μου. Το έκανα reset στα factory, πλέον δεν έχει κανένα τηλέφωνο καταχωρημένο, παρόλα αυτά το λαμπάκι παραμένει κόκκινο και δεν μου δεινει επιλογή να καταχώρισω το δικό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Gr3yf0xGr είπε

Πήρα απο φιλο ένα H300s για να δοκιμάσω εάν τα θεματα που είχα με την γραμμή ήταν θέμα ρούτερ. Το έχω συνδέσει όλα δουλεύουν ρολόι όσον αφορά το ίντερνετ, αλλά δεν δούλευει το τηλέφωνο. Το λαμπάκι είναι κόκκινο. Στις ρυθμίσεις είδα πως στο πεδίο τηλέφωνα είχε καταχωρημένο το τηλέφωνο του φίλου μου. Το έκανα reset στα factory, πλέον δεν έχει κανένα τηλέφωνο καταχωρημένο, παρόλα αυτά το λαμπάκι παραμένει κόκκινο και δεν μου δεινει επιλογή να καταχώρισω το δικό μου.

Πάρε τους τεχνικούς, πρέπει να φτιάχνεται, 13840.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/2/2023 στις 1:22 ΜΜ, Doubt είπε

Πάρε τους τεχνικούς, πρέπει να φτιάχνεται, 13840.

Οταν κανουμε αλλαγη ρουτερ φαινεται στα συστηματα τους με το serial No. Το καταλαβα οταν πηρα ενα απο τα δικα μου 267a σε συγγενικο μου ατομο σε νεα συνδεση για να παρω το δικο του H300s, οταν πηρα την τεχν. υπ. για να τους πω οτι το συνδεσα μου ειπαν οτι το ρουτερ που εχω πανω εχει ηδη ενεργοποιηθει σε αλλο ονομα, στο δικο μου δλδ :P Αλλα δεν υπηρχε θεμα δουλεψαν ολα κανονικα. Αυτο με το τηλεφωνο μου το ειχε κανει και σε εμενα σε αλλο h300s δικο μου και αυτο, και μετα απο το update εφτιαξε !!

Μετα απο πιεσεις τελικα μου εστειλαν με μιση καρδια το H268Q και εβγαλα τα εξης συμπερασματα. Ειναι σταθερο δεν εχει κανενα θεμα, αλλα σε σχεση με το H300s μου εριξε την ταχυτητα περ. -10mbps και δεν ειναι 100% συμβατο με το securenet. Στην τελικη το παρατησα και ξαναεβαλα το H300s μονο και μονο για την μειωση ταχυτητας και για το securenet που το θελω λογο του παιδιου μου και πραγματικα κανει δουλεια !!

Και μεχρι τωρα μαζεψα σαν ρακοσυλλεκτης :P 😆

3Χ Shercomm H300s
2X ZTE H267a

1X ZTE H268Q

Οταν κανουμε αλλαγη ρουτερ φαινεται στα συστηματα τους με το serial No. Το καταλαβα οταν πηρα ενα απο τα δικα μου 267a σε συγγενικο μου ατομο σε νεα συνδεση για να παρω το δικο του H300s, οταν πηρα την τεχν. υπ. για να τους πω οτι το συνδεσα μου ειπαν οτι το ρουτερ που εχω πανω εχει ηδη ενεργοποιηθει σε αλλο ονομα, στο δικο μου δλδ :P Αλλα δεν υπηρχε θεμα δουλεψαν ολα κανονικα. Αυτο με το τηλεφωνο μου το ειχε κανει και σε εμενα σε αλλο h300s δικο μου και αυτο, και μετα απο το update εφτιαξε !!

Μετα απο πιεσεις τελικα μου εστειλαν με μιση καρδια το H268Q και εβγαλα τα εξης συμπερασματα. Ειναι σταθερο δεν εχει κανενα θεμα, αλλα σε σχεση με το H300s μου εριξε την ταχυτητα περ. -10mbps και δεν ειναι 100% συμβατο με το securenet. Στην τελικη το παρατησα και ξαναεβαλα το H300s μονο και μονο για την μειωση ταχυτητας και για το securenet που το θελω λογο του παιδιου μου και πραγματικα κανει δουλεια !!

Και μεχρι τωρα μαζεψα σαν ρακοσυλλεκτης :P 😆

3Χ Shercomm H300s
2X ZTE H267a

1X ZTE H268Q

Επεξ/σία από Fanis Giallourakis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αν δεν θες το h300s αλλά θες κάτι παραπλήσιο ίδιας μάρκας  μπορείς να ζητήσεις με πολύ πίεση να σου στείλουν το VOX (Vodafone Power Station Wi-Fi 6)

Το οποίο είναι η "επόμενη γενια" του h300s αλλά είναι πολύ καλύτερο καμία σχέση με το h300

υπάρχει και εδώ στο forum θέμα για αυτό το ρουτερ αλλά και στα άλλα γνωστά forum 

https://www.adslgr.com/forum/threads/1247226-Vodafone-Power-Station-Wi-Fi-6?highlight=Vodafone+power+station

 

 

το οποίο έχει και application για να κάνεις διαφορά πραγματάκια 

Δες το εδώ 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vodafone.phoenix.gr

https://apps.apple.com/gr/app/vodafone-wi-fi/id1658274927?l=el

Επεξ/σία από aler45
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aler45 είπε

μπορείς να ζητήσεις με πολύ πίεση να σου στείλουν το VOX (Vodafone Power Station Wi-Fi 6)

 

 

Επειδή έχω δουλέψει σε εξυπηρέτηση πελατών, να ξέρετε οτι αυτό δεν είναι οτι πιο ωραίο, ιδικά αν γίνεται "χωρίς λόγο". Φέρνουμε σε πολύ δύσκολη θέση έναν άνθρωπο που προσπαθεί για τον βασικό μισθό και πολλές φορές σε όχι πολύ καλές συνθήκες, να κάνει τη δουλειά του.

 

Ο φίλος από πάνω λέει οτι θέλουν καντήλια μέχρι να στείλουν ρούτερ, λέει βλάκα το παιδί που μίλησε (μπορεί κ αν είναι, δεν λέω :P ).

 

Όποιος έχει κάνει αυτή δουλειά ξέρει πόσο δύσκολη είναι και γιαυτό το αναφέρω. Καλό θα είναι να μην έχουμε τέτοια συμπεριφορά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατανοώ απόλυτα τα λεγόμενα σου αλλα εχει παρατηρηθει οτι το συγκεκριμένο δύσκολα το δίνουν. Ακόμα και σε ακραιες καταστασεις οπως την δικιά μου. Όπου τα ZTE δεν έπαιζαν οι εισερχόμενες το voip ειχα δοκιμασει 3 ρουτερ ΖΤΕ και να αρνιουνται να στείλουν κάτι άλλο εκτός ΖΤΕ

Επεξ/σία από aler45
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για να αρνούνται κάποιος λόγος θα υπάρχει! Ίσως είναι σε πιλοτική φάση ακόμα, ίσως δεν έχουν πολλά κομμάτια, ίσως το δίνουν σε συγκεκριμένες περιπτώσεις, δεν ξέρω! Στο κάτω κάτω δεν ειναι υποχρεωμένοι να το στείλουν!! Το βασικό όμως είναι οτι δεν έχει να χάσει κάτι ο υπάλληλος που μιλάς αν στο στείλει, δεν το πληρώνει απο την τσέπη του.

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/2/2023 στις 3:29 ΜΜ, Tribal21 είπε

 

Επειδή έχω δουλέψει σε εξυπηρέτηση πελατών, να ξέρετε οτι αυτό δεν είναι οτι πιο ωραίο, ιδικά αν γίνεται "χωρίς λόγο". Φέρνουμε σε πολύ δύσκολη θέση έναν άνθρωπο που προσπαθεί για τον βασικό μισθό και πολλές φορές σε όχι πολύ καλές συνθήκες, να κάνει τη δουλειά του.

 

Ο φίλος από πάνω λέει οτι θέλουν καντήλια μέχρι να στείλουν ρούτερ, λέει βλάκα το παιδί που μίλησε (μπορεί κ αν είναι, δεν λέω :P ).

 

Όποιος έχει κάνει αυτή δουλειά ξέρει πόσο δύσκολη είναι και γιαυτό το αναφέρω. Καλό θα είναι να μην έχουμε τέτοια συμπεριφορά!

Οταν κανεις τετοια δουλεια παει να πει οτι γνωριζεις και οχι να κανεις πως γνωριζεις. Η δουλεια της τεχνικης υποστηριξης σημαινει οτι πρεπει να εχουν και τις καταλληλες γνωσεις και οχι μετριες και ουτε να δινουν ακυρες λυσεις. Και αφου νομιζεις οτι δεν ειναι απο το χερι τους εγω οταν ζητησα το H300s μου το εστειλαν 2 φορες ενω στην αρχη ελεγαν πως δεν γινεται. Τωρα ζητησα καποιο νεοτερο και μου εστειλαν το H268Q αλλα μετα απο πολλες πιεσεις, αν και ηθελα το station μου εστειλαν το zte. Αρα μη λεμε οτι δεν γινεται, γινεται και παραγινεται !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, Fanis Giallourakis είπε

Οταν κανεις τετοια δουλεια παει να πει οτι γνωριζεις και οχι να κανεις πως γνωριζεις. Η δουλεια της τεχνικης υποστηριξης σημαινει οτι πρεπει να εχουν και τις καταλληλες γνωσεις και οχι μετριες και ουτε να δινουν ακυρες λυσεις. Και αφου νομιζεις οτι δεν ειναι απο το χερι τους εγω οταν ζητησα το H300s μου το εστειλαν 2 φορες ενω στην αρχη ελεγαν πως δεν γινεται. Τωρα ζητησα καποιο νεοτερο και μου εστειλαν το H268Q αλλα μετα απο πολλες πιεσεις, αν και ηθελα το station μου εστειλαν το zte. Αρα μη λεμε οτι δεν γινεται, γινεται και παραγινεται !!

1) το σχόλιο μου είναι για το θέμα συμπεριφοράς προς τα τηλεφωνικά κέντρα και όχι για το τι μπορούν κ τι όχι

2) λέω ότι ΙΣΩΣ δεν μπορεί κ όχι ότι ΔΕΝ μπορεί

3) αναφέρομαι στο VOX συγκεκριμένα που αρνούνται να στείλουν κ οχι γενικά σε ρούτερ και είπα κάποιους λόγους που θα μπορούσαν να ισχύουν κ γι'αυτό να αρνούνται

4) από την στιγμή που έχεις δοκιμάσει 3 διαφορετικά μοντέλα γιατί να σου στείλουν και 4ο;

Για να μην έχει λυθεί το όποιο πρόβλημα αντιμετωπίζεις σημαίνει ότι δεν είναι θέμα ρούτερ

5) αποσο ξέρω δεν είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να σου στείλει το ρούτερ που θες εσύ αλλά ένα λειτουργικό ρούτερ 

6) στα τηλεφωνικά κέντρα δουλεύουν πολλά άτομα, λογικό να έχει κ καλούς κ άσχετους. Μόνο που για τους άσχετους φταίει η εκάστοτε εταιρεία κ όχι ο ίδιος ο υπάλληλος. 

 

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το συγκεκριμένο ρούτερ εδώ και 3 μήνες περίπου. 

Κλειδώνει στα 54 down / 5,7 up και η γραμμή είναι 50.

Στο ρούτερ πάνω συνδέεται ΜΟΝΟ μια τηλεόραση και το κινητό, όμως συχνά χάνει το σήμα, δεν ανοίγει σελίδες κοκ.

Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...