Προς το περιεχόμενο

Vodafone H300s


bill2015

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει φτάσει το thread πάνω απο 100 σελίδες και το 80% των posts είναι για θέματα με το WIFI...

Δεν υπάρχει σωτηρία, όσα firmware και να βγούν! Βάλτε ενα AP και θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!

Κατα τ΄άλλα το router είναι μια χαρά, σταθερό και χωρίς προβλήματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 22/1/2023 στις 10:36 ΠΜ, kirmis είπε

Έχει φτάσει το thread πάνω απο 100 σελίδες και το 80% των posts είναι για θέματα με το WIFI...

Δεν υπάρχει σωτηρία, όσα firmware και να βγούν! Βάλτε ενα AP και θα έχετε το κεφάλι σας ήσυχο!

Κατα τ΄άλλα το router είναι μια χαρά, σταθερό και χωρίς προβλήματα!

τι ΑΡ να βάλουμε όμως;;; γιατί και εμένα σέρνεται το 300s στο wifi πολλές φορές. τ´ώρα ας πούμε δεν φαίνεται το 5G δίκτυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, coyote2 είπε

Τελικά υπάρχει πρόβλημα στα H300s, θα μου στείλουν άλλη μάρκα λογικά

ΤΙ στέλνουν τώρα τελευταία?

ΖΤΕ Η268Q ή το Vodafone Wifi Station 6 (Sercomm SHG-3060)

Επεξ/σία από ΠΕΡΙΣ 1416
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

FTTH αλλά θα το βάλω άλλη μέρα γιατί τους υποσχέθηκαν να τρέξουν test για να λύσουν το πρόβλημα....  με τον H300s

 

Επεξ/σία από coyote2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2023 στις 10:16 ΜΜ, Notis23 είπε

βρήκα λύση για το δικό μου πρόβλημα και ίσως και για τους άλλους με λίγο ψάξιμο display:1  από none που είχε και έπιασε . το κρυμμενο σετινγκ τουλαχιστον το εμφανισε σε εμενα

 

.

 

IMG_2023-01-13-22-06-33-222.jpg

IMG_2023-01-13-22-06-38-125.jpg

Αυτό με βοήθησε πάρα πολύ!

Thanks αδερφέ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω αποριες με το Vodafone Station Wi-Fi 6 και την ιδια την vodafone. Διαβαζω απο αρκετους οτι το παρελαβαν χωρις λογο, εγω μεχρι τωρα εχω μαζεψει 2 ZTE H267A και 3 shercomm H300s και ολα μεχρι τωρα μου δημιουργούν θεματα, τους εχω παρει αρκετα τηλεφωνα μεχρι που ηρθε ο τεχνικος και το επιβεβαίωσε, τους εχω ζητησει αντικατασταση με το Station και αρνουνται να μου το στειλουν, και απο οτι εμαθα αυτα που εστειλαν σε διαφορους στο ασχετο το εκαναν πιλοτικα (πειραματικα) για να δουν πως θα τα παει. Εγω μεχρι τωρα αρνουμαι να δεχτω αλλο ενα σκουπιδι στη συλλογη μου, πως μπορω να τους πιεσω να μου στειλουν αυτο που θελω εγω και οχι αυτοι?

43 λεπτά πριν, Losraio είπε

Να ρωτήσω και κάτι άλλο ρε παιδιά... Αυτό το δωράκι Mobile που παραμένει συνεχώς σβηστό τί είναι;

Διακοσμητικο οπως και το USB 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, παρατήρησα κολλήματα στο ρουτερ H300s ( εμεναν αναμμένα όλα τα λαμπάκια και αναγκαστικά του έκανα επανεκίννηση με το Power button) την περίοδο που χρησιμοποιούσα το παρακάτω extender

tp-link tl-wa850re.

Το φαινόμενο συνέβαινε σχεδόν καθημερινά. Μετά από επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της vodafone, με ρωτήσανε αν χρησιμοποιώ extender tp-link και πως προκαλούν κολλήματα στο ρουτερ. Αναγκαστικά το απεγκατέστησα, παρόλα αυτα το χρειάζομαι. Χρησιμοποιεί κανείς άλλη μάρκα χωρίς προβλήματα? Αν τοποθετήσω ένα ρουτερ tp-link που έχω και να το δουλεύω ως extender, θα έχω θέμα? Δηλαδή τίθεται θέμα ασυμβατότητας της tp-link με τα ρουτερ της vodafone? Έχω 100αρα γραμμη σε απόσταση μικρότερη των 100 μέτρων από το καφάο ( πιάνω 98 περίπου).

Επεξ/σία από vagosofron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/1/2023 στις 7:51 ΜΜ, vagosofron είπε

Καλησπέρα, παρατήρησα κολλήματα στο ρουτερ H300s ( εμεναν αναμμένα όλα τα λαμπάκια και αναγκαστικά του έκανα επανεκίννηση με το Power button) την περίοδο που χρησιμοποιούσα το παρακάτω extender

tp-link tl-wa850re.

Το φαινόμενο συνέβαινε σχεδόν καθημερινά. Μετά από επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της vodafone, με ρωτήσανε αν χρησιμοποιώ extender tp-link και πως προκαλούν κολλήματα στο ρουτερ. Αναγκαστικά το απεγκατέστησα, παρόλα αυτα το χρειάζομαι. Χρησιμοποιεί κανείς άλλη μάρκα χωρίς προβλήματα? Αν τοποθετήσω ένα ρουτερ tp-link που έχω και να το δουλεύω ως extender, θα έχω θέμα? Δηλαδή τίθεται θέμα ασυμβατότητας της tp-link με τα ρουτερ της vodafone? Έχω 100αρα γραμμη σε απόσταση μικρότερη των 100 μέτρων από το καφάο ( πιάνω 98 περίπου).

Μλκιες σου λενε και εγω τα ιδια προβληματα εχω με το H300s (3 εχω) και χωρις να εχω κανενα extender, αυτα τα κανει αν εχεις πολλες συσκευες wifi το ρουτερ κρασαρει, εμενα στις 14 αρχιζουν τα εγκεφαλικά του και κανει τα ιδια που λες, καμια φορα κανει και restart απο μονο του χωρις λογο, και αρκετες φορες μου βγαζει οτι ειμαι εκτος δικτυου με ολα τα led πρασινα. Ολα αυτα τα λενε σκοπιμα για να μη στειλουν τα νεα ρουτερ. Εγω αναγκαστικα εβαλα ενα παλιο που ειχα της tp link AC1200 σε bridge mode εκλεισα και το wifi του H300s και μεχρι τωρα δεν εχω θεμα, αλλα αυτο ειναι μια προχειρη λυση μπακαλιστικη. Καντήλια θελουν καθημερινα μεχρι να μας στειλουν νεα ρουτερ. Και επειδη προλαβα και πηρα τους κωδικους voip πριν το update καποια στιγμη θα χτυπησω και ενα fritz 7530AX και να πανε να γαργαληθουν αυτοι και τα σκουπιδια τους.

Επεξ/σία από Fanis Giallourakis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...