Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, pintourikio είπε

Κάποια μοντέλα πόρτας μπορούμε να προτείνουμε και αναζήτησε μόνος σου ποια κατάστηματα τα τοποθετούν.

Σ' αυτό το νήμα, δεν επιτρέπεται η αναφορά σε καταστήματα. Έχουν γίνει παράπονα μάλλον από καταστήματα και ίσως ακόμα και ιδιοκτήτες καταστημάτων να μπαίνουν και να γράφουν...

Κάποια αξιόλογα μοντέλα θωράκισης στο μπάτζετ σου είναι η rock, η mod. ace 17 gold, ο παραγωγικός τύπος, η rock (και άλλα, προφανώς δεν γίνεται να τα γράψουμε όλα)

Ευχαριστώ για τις προτάσεις, θα το κοιτάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, eyw είπε

Audi S6?

.

όπως πχ αν φωτογραφήσει τα κλειδιά, ή πάρει αποτύπωμα?

Νομίζω ότι τα κλειδιά για τα οποία μόνον το εργοστάσιο και κατόπιν ταυτοποίησης μπορεί να βγάλει αντίγραφα (ίσως να) είναι ασφαλέστερα από τα άλλα, όμως ας μην παίρνουμε ρίσκα.
Επισης ας μην δημοσιοποιούμε πληροφορίες τζάμπα, πχ τι κλειδαριές έχουμε στο σπίτι.

για να βγαλεις κλειδια απο φωτο, θες επενδυση περιπου 150.000 ~ 300.000 αναλογα σε τι υλικο θα αποτυπωσεις...

θεωρω πως το 99% των διερρυγμενων δεν ανηκει στην κατηγορια που απαιτειται τετοια επενδυση απο τους διαρρηκτες.

-

ναι, audi s6.

-

δε χρειαζονται αποτυπωματα για να βγουν κλειδια. 

αν στο γκαραζιερη αφησεις ενα ματσο κλειδια, φωναζει ενα φιλο του κλειδαρα την ωρα που διασκεδαζεις κ μεσα στο βανακι που εχει ολες τις μηχανες κοπης & ολα τα καταλληλα εργαλεια τα αντιγραφει. βρισκουν δυο παιδια να σας ακολουθησουν φευγοντας και οταν πατε διακοπες ερχονται για μετακομιση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 minutes ago, mclein² said:

για να βγαλεις κλειδια απο φωτο, θες επενδυση περιπου 150.000 ~ 300.000  ... 

ok, δεν μιλάμε για James Bond, ναρκοβαρώνους, μυστικές υπηρεσίες και τριγράμματες του στυλ NSA.

.

26 minutes ago, mclein² said:

...αναλογα σε τι υλικο θα αποτυπωσεις...

πλαστελίνη, γύψος, ή άλλο που δεν ξέρω εγώ. Κάπου στο ιντερνετ (site, youtube?) είχα δει κάτι, όμως τοτε δεν με απασχολούσαν κλειδιά και security.

.

26 minutes ago, mclein² said:

... δε χρειαζονται αποτυπωματα για να βγουν κλειδια. 

αν στο γκαραζιερη αφησεις ενα ματσο κλειδια, φωναζει ενα φιλο του κλειδαρα την ωρα που διασκεδαζεις κ μεσα στο βανακι που εχει ολες τις μηχανες κοπης & ολα τα καταλληλα εργαλεια τα αντιγραφει. βρισκουν δυο παιδια να σας ακολουθησουν φευγοντας και οταν πατε διακοπες ερχονται για μετακομιση.

πραγματικά μεγαλοφυές. Πάντως σε τέτοια περίπτωση και αν τελικά συμβεί φταίει ο κάτοχος 100% και ουδείς άλλος.

Δεν ξέρω αν οι ABUS core, πχ abus plus core, αντιγράφονται? τέτοια κλειδιά δεν τα δίνει μόνον το εργοστάσιο? νομίζω, δεν ξέρω, παρακαλώ διορθώστε.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετοιμάζομαι για πόρτα ασφαλείας κ σκέφτομαι για την DIERRE SPARTA 17 για 550€. Είναι καλή για τα χρήματα της ? +250 για aluminio γιατί είναι εξωτερική κ μπαίνεις κατευθείαν σπίτι.

Διάβασα αρκετές σελίδες εδώ κ έχετε διαφωτίσει πολύ κόσμο ;)
Για κλειδαριές θα προσθέσω 200-250€ επιπλέον. Το καλό είναι ότι βάζει ότι θες και αφαιρεί κόστος από αυτές στα 550€ (
ISEO R6 PLUS, με defender  ...,Κλειδαριά DIERRE γραναζωτή )
Ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε Omega ή Cisa Rev Pro με EVVA 4KS ή Cisa RS3S με Disec BD200....Περιμένω κ κόστος εκεί ακόμα...Με ξενίζει λίγο ότι δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα την Omega αν χρειαστεί...Θα σας πω όταν έχω κ κόστος να μου πείτε γνώμη.

Ευχαριστώ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, mclein² είπε

για να βγαλεις κλειδια απο φωτο, θες επενδυση περιπου 150.000 ~ 300.000 αναλογα σε τι υλικο θα αποτυπωσεις...

θεωρω πως το 99% των διερρυγμενων δεν ανηκει στην κατηγορια που απαιτειται τετοια επενδυση απο τους διαρρηκτες.

-

ναι, audi s6.

-

δε χρειαζονται αποτυπωματα για να βγουν κλειδια. 

αν στο γκαραζιερη αφησεις ενα ματσο κλειδια, φωναζει ενα φιλο του κλειδαρα την ωρα που διασκεδαζεις κ μεσα στο βανακι που εχει ολες τις μηχανες κοπης & ολα τα καταλληλα εργαλεια τα αντιγραφει. βρισκουν δυο παιδια να σας ακολουθησουν φευγοντας και οταν πατε διακοπες ερχονται για μετακομιση.

Καλησπερα.

Φανταζομαι αναφερεσαι γενικα σε ολων των τυπων τα κλειδια(αυτ/των,πορτων ασφαλειας και μη κλπ).

Υποθετω δεν μπορει να ισχυει σε κλειδια κυλινδρων θωρακισμενων πορτων,που τα κλειδια ανιτγραφονται αποκλειστικα στα εργοστασια παραγωγης και μονο!

Υγ.Αν θελει να στην κανει δεν χρειαζεται να περιμενει να πας διακοπες,θα σου μπουκαρει απο κανενα παραθυρο ή απο οποιοδηποτε τρωτο σημειο αν η πορτα ειναι τοσο σουπερ(λεμε τωρα)!!😁😁

Υγ2.Που να ηταν και το RS6 c8

Επεξ/σία από Patrikeas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα 

κάπου είχα διαβάσει μια απάντηση με προτεινόμενους κυλίνδρους για είσοδο πολυκατοικίας, αλλά έκανα αναζήτηση και δεν μπορώ να το ξαναβρώ, μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/5/2020 στις 4:44 ΜΜ, Patrikeas είπε

Καλησπερα.

Φανταζομαι αναφερεσαι γενικα σε ολων των τυπων τα κλειδια(αυτ/των,πορτων ασφαλειας και μη κλπ).

ναι, ακριβως :)

Στις 29/5/2020 στις 4:44 ΜΜ, Patrikeas είπε

Υγ.Αν θελει να στην κανει δεν χρειαζεται να περιμενει να πας διακοπες,θα σου μπουκαρει απο κανενα παραθυρο ή απο οποιοδηποτε τρωτο σημειο αν η πορτα ειναι τοσο σουπερ(λεμε τωρα)

αυτο ειναι σιγουρο αλλα οι επαγγελματιες παντα μειωνουν το ρισκο στο 0 σαν τους λοιμοξιολογους στο R0 για την απελευθέρωση.

Στις 29/5/2020 στις 4:44 ΜΜ, Patrikeas είπε

Υποθετω δεν μπορει να ισχυει σε κλειδια κυλινδρων θωρακισμενων πορτων,που τα κλειδια ανιτγραφονται αποκλειστικα στα εργοστασια παραγωγης και μονο!

οτιδηποτε εχει κινητο στοιχειο δημιουργει προβλημα στην αντιγραφη, οποτε δεν ειναι μονο για κλειδια με πατεντα εργοστασιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

ενδιαφέρομαι για εξωτερική πόρτα (πιλοτής ) σε διώροφο χτίσμα. η πόρτα εξωτερικά θα έχει αλουμίνιο. 

έχετε να μου προτείνεται κάτι σε λογική τιμή ( budget 500€-700€).

ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, stra777 είπε

Καλημέρα

ενδιαφέρομαι για εξωτερική πόρτα (πιλοτής ) σε διώροφο χτίσμα. η πόρτα εξωτερικά θα έχει αλουμίνιο. 

έχετε να μου προτείνεται κάτι σε λογική τιμή ( budget 500€-700€).

ευχαριστώ.

το πιο απλο σχεδιο με την πιο απλη κλειδαρια ξεκιναει απο 650€ + φπα οταν εχει εξωτερικα αλουμινιο.

προσωπικα τουλαχιστον δεν εχω βρει κατι φθηνοτερο...

20 ώρες πριν, vasileios1 είπε

καλησπέρα 

κάπου είχα διαβάσει μια απάντηση με προτεινόμενους κυλίνδρους για είσοδο πολυκατοικίας, αλλά έκανα αναζήτηση και δεν μπορώ να το ξαναβρώ, μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

μπορεις να βαλεις οτι κυλινδρο επιθυμεις. το παν ειναι η πορτα να ναι κλειδωμενη.

προφανως εαν εχεις καμια πρασια ή τιποτα ελατα μπροστα, καλο θα ηταν να εχεις κ καποιον σοβαρο κυλινδρο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mclein² είπε

το πιο απλο σχεδιο με την πιο απλη κλειδαρια ξεκιναει απο 650€ + φπα οταν εχει εξωτερικα αλουμινιο.

προσωπικα τουλαχιστον δεν εχω βρει κατι φθηνοτερο...

μπορεις να βαλεις οτι κυλινδρο επιθυμεις. το παν ειναι η πορτα να ναι κλειδωμενη.

προφανως εαν εχεις καμια πρασια ή τιποτα ελατα μπροστα, καλο θα ηταν να εχεις κ καποιον σοβαρο κυλινδρο.

Καταρχήν σε ευχαριστώ και κατά δεύτερον, εχεις κάποιο Link;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, stra777 είπε

Καταρχήν σε ευχαριστώ και κατά δεύτερον, εχεις κάποιο Link;

σε οποιον επαγγελματια που τοποθετει πορτες κ ν'απευθυνθεις κ να ζητησεις την πιο φθηνη θωρακισμενη με επενδυση (εξωτερικα) αλουμινιου θα λαβεις την αναλογη απαντηση.

τουλαχιστον εγω σε 4-5 που τσεκαρα, κατω απο 600-650 δε βρηκα κανεναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με τιμή για απόψεις. Πιστεύω από την έρευνα ότι είναι καλή. Διάλεξα τον EVVA έναντι του cisa διαβάζοντας μόνο καλά λόγια

Έξω αλουμίνιο RAL σε DIERRE SPARTA 17 κ επένδυση πετροβάμβακα
Κλειδαριά: Cisa Revolution Pro
Κύλινδρο:  EVVA 4KS
Defender: Disec  μαγνητικό

Μπάρα inox

Για 1140€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/5/2020 στις 4:12 ΜΜ, use_your_brain είπε

Ετοιμάζομαι για πόρτα ασφαλείας κ σκέφτομαι για την DIERRE SPARTA 17 για 550€. Είναι καλή για τα χρήματα της ? +250 για aluminio γιατί είναι εξωτερική κ μπαίνεις κατευθείαν σπίτι.

Διάβασα αρκετές σελίδες εδώ κ έχετε διαφωτίσει πολύ κόσμο ;)
Για κλειδαριές θα προσθέσω 200-250€ επιπλέον. Το καλό είναι ότι βάζει ότι θες και αφαιρεί κόστος από αυτές στα 550€ (
ISEO R6 PLUS, με defender  ...,Κλειδαριά DIERRE γραναζωτή )
Ακόμα δεν μπορώ να αποφασίσω ανάμεσα σε Omega ή Cisa Rev Pro με EVVA 4KS ή Cisa RS3S με Disec BD200....Περιμένω κ κόστος εκεί ακόμα...Με ξενίζει λίγο ότι δεν μπορώ να αλλάξω εύκολα την Omega αν χρειαστεί...Θα σας πω όταν έχω κ κόστος να μου πείτε γνώμη.

Ευχαριστώ

 

49 λεπτά πριν, use_your_brain είπε

Επανέρχομαι με τιμή για απόψεις. Πιστεύω από την έρευνα ότι είναι καλή. Διάλεξα τον EVVA έναντι του cisa διαβάζοντας μόνο καλά λόγια

Έξω αλουμίνιο RAL σε DIERRE SPARTA 17 κ επένδυση πετροβάμβακα
Κλειδαριά: Cisa Revolution Pro
Κύλινδρο:  EVVA 4KS
Defender: Disec  μαγνητικό

Μπάρα inox

Για 1140€

550 (πόρτα) + 250 (αλουμίνιο) + 300~350 (Cisa Revo + 4KS + MRM29) = 1100~1150€. Κάπου τόσο κάνουν αυτά, συνήθως. Άντε κάποιοι να βάζουν αλουμίνιο με +200€, αλλά οκ.

Οπότε αν τα 1140€ είναι με ΦΠΑ και τοποθέτηση μέσα, είναι σχετικά οκ η τιμή. Κάτω από 1050~1100€ χλωμό να έβρισκες την συγκεκριμένη πόρτα με αυτά που θες.

Νορμάλ πόρτα με πολύ δυνατό σετ κλειδαριάς.👍

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, swayback είπε

550 (πόρτα) + 250 (αλουμίνιο) + 300~350 (Cisa Revo + 4KS + MRM29) = 1100~1150€. Κάπου τόσο κάνουν αυτά, συνήθως. Άντε κάποιοι να βάζουν αλουμίνιο με +200€, αλλά οκ.

Οπότε αν τα 1140€ είναι με ΦΠΑ και τοποθέτηση μέσα, είναι σχετικά οκ η τιμή. Κάτω από 1050~1100€ χλωμό να έβρισκες την συγκεκριμένη πόρτα με αυτά που θες.

Νορμάλ πόρτα με πολύ δυνατό σετ κλειδαριάς.👍

Τοποθέτηση κ ΦΠΑ ...τελική τιμή κ συμπεριλαμβάνεται σε αυτή κ inox μπάρα μέχρι 80€...Πιστεύω άξιζε το κάτι παραπάνω ο EVVA. Οπότε μια χαρά... Be safe ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει ότι για αντίγραφα κλειδιων μη αντιγραψιμα το κόστος είναι περίπου 20€ π.χ. Protec 2 και evva 4ks? Αν είναι για πολυκατοικία και θέλει π.χ. 50 θέλει άλλη μια πόρτα, υπάρχει κάτι value for money στα μη αντιγραψιμα ή να πάμε στις απλές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...