Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, vasileios1 είπε

Ισχύει ότι για αντίγραφα κλειδιων μη αντιγραψιμα το κόστος είναι περίπου 20€ π.χ. Protec 2 και evva 4ks? Αν είναι για πολυκατοικία και θέλει π.χ. 50 θέλει άλλη μια πόρτα, υπάρχει κάτι value for money στα μη αντιγραψιμα ή να πάμε στις απλές?

τα προτεκ κανουν 10€.

τα 4κσ περιπου 15-17€

1 ώρα πριν, vasileios1 είπε

Ισχύει ότι για αντίγραφα κλειδιων μη αντιγραψιμα το κόστος είναι περίπου 20€ π.χ. Protec 2 και evva 4ks? Αν είναι για πολυκατοικία και θέλει π.χ. 50 θέλει άλλη μια πόρτα, υπάρχει κάτι value for money στα μη αντιγραψιμα ή να πάμε στις απλές?

επισης, ειναι τεραστιο λαθος για εισοδο πολυκατοικιας τετοιοι κυλινδροι...ενας να ειναι απροσεκτος κ να χανει τα κλειδια του ή να τα πεταει απ'τον 5ο...θα εχετε ολοι προβλημα αργα η γρηγορα και το κοστος θα ανεβει ακομη πιο πολυ.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
55 λεπτά πριν, mclein² είπε

τα προτεκ κανουν 10€.

τα 4κσ περιπου 15-17€

επισης, ειναι τεραστιο λαθος για εισοδο πολυκατοικιας τετοιοι κυλινδροι...ενας να ειναι απροσεκτος κ να χανει τα κλειδια του ή να τα πεταει απ'τον 5ο...θα εχετε ολοι προβλημα αργα η γρηγορα και το κοστος θα ανεβει ακομη πιο πολυ.

Οπότε τι κύλινδρο θα πρότεινες? το σκεπτικό είναι να μην μπορεί καποιος ένοικος να βγάλει κλειδί και να το έχει όταν φυγει. Υπάρχει κάποιο πιο οικονομικο μη αντιγραψιμο?

Επεξ/σία από vasileios1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/6/2020 στις 4:28 ΜΜ, use_your_brain είπε

Επανέρχομαι με τιμή για απόψεις. Πιστεύω από την έρευνα ότι είναι καλή. Διάλεξα τον EVVA έναντι του cisa διαβάζοντας μόνο καλά λόγια

Έξω αλουμίνιο RAL σε DIERRE SPARTA 17 κ επένδυση πετροβάμβακα
Κλειδαριά: Cisa Revolution Pro
Κύλινδρο:  EVVA 4KS
Defender: Disec  μαγνητικό

Μπάρα inox

Για 1140€

 

Αν επιτρέπεται ποιο μαγαζί σου έδωσε την τιμή; 

Το αλουμίνιο με βαφή απομίμηση ξύλου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vasileios1 είπε

Οπότε τι κύλινδρο θα πρότεινες? το σκεπτικό είναι να μην μπορεί καποιος ένοικος να βγάλει κλειδί και να το έχει όταν φυγει. Υπάρχει κάποιο πιο οικονομικο μη αντιγραψιμο?

tekno pro

champions pro

champions c28

securemme k64

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, paylidis είπε

Γιώργο εχεις πυρετο; Μηπως σε χτυπησε κανενας covid??? securemme εσυ; 😮 :P 

πολυ καλος για εισοδο πολυκατοικιας και χωρις πολλα προσωπικα προφιλ.

κλειδωμενος στον αντιπροσωπο και αντιο ασχετες αντιγραφες.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφού δεν είναι apple ή δεν προορίζεται για apple, τότε μπορεί να είναι χρήσιμο, μπορεί ακόμα να κάνει και δουλειά.
Ο Ελληνας αντιπρόσωπος να παραχωρήσει στην κοινότητά μας 3-4 level για να τα κάνουμε review και να αποφανθούμε.
Δεν θα του ζητήσουμε λεφτά, δεν είμαστε influencers, μας ενδιαφέρει και μας.
.
Γενικά μιλώντας μακρυά από ηλεκτρονικά, γίνονται bypassed ή jamming εύκολα, υπάρχουν ένα σωρό βίντεα στο γιουτιούμπι.
Εγώ προτιμώ τα μηχανικά συστήματα και μηχανικά κόλπα+πατέντες.

 edit: πως προφυλάσσει από λοστό και τροχό ή και γρύλο?  

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας από Θεσσαλονίκη. Θέλω μια πρόταση για καλή θωρακισμένη πόρτα άνευ ΦΠΑ για τη δουλειά. Έχουμε μια ψεύτικη ξύλινη αλλά πλέον χρήζει αλλαγής. Έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή θωρακισμένη χωρίς κλειδαριά; Ή να μου προτείνει κάποιο μαγαζί για Θεσσαλονική;Σκέφτομαι για κλειδαριά να μπει συνδυασμός visa. Θέλω για τιμή πόρτας γύρω στα 600 -700 ευρώ χωρίς τα περαστικά και συν τα περαστικά να μου πει τιμή. Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Καλημέρα σας από Θεσσαλονίκη. Θέλω μια πρόταση για καλή θωρακισμένη πόρτα άνευ ΦΠΑ για τη δουλειά. Έχουμε μια ψεύτικη ξύλινη αλλά πλέον χρήζει αλλαγής. Έχει κανείς να προτείνει κάποια καλή θωρακισμένη χωρίς κλειδαριά; Ή να μου προτείνει κάποιο μαγαζί για Θεσσαλονική;Σκέφτομαι για κλειδαριά να μπει συνδυασμός visa. Θέλω για τιμή πόρτας γύρω στα 600 -700 ευρώ χωρίς τα περαστικά και συν τα περαστικά να μου πει τιμή. Ευχαριστώ πολύ.

Μαλλον Cisa θα ενοεις, η visa θα ειναι η καρτα που θα την πληρωσεις!! 🤣🤣. Περα απο την πλακα ομως, δεν νομιζω οτι υπαρχει εταιρια που να βαζει θωρακισμενες χωρις κλειδαρια. Αν εισαι σε πολυκατοικία μια θωρακισμενη των 600-700 ευρω με κλειδαρια Cisa revolution pro και ενα καλο defender, και τον κυλινδρο τον αλλαζεις μετα εσυ εκτος αν ο πορτας βαζει κανέναν αξιόλογο (που δεν το νομίζω). Οι ποιο πολοι εδω περα εχουμε αλλαξει τον κύλινδρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Για αλουμινοπορτα τι κύλινδρο προτείνεται?? έχω διαβάσει τις προτάσεις σας, αλλά χρειάζομαι μήκος κυλίνδρου ιδανικά 105mm ή διαφορετικά θα πάω σε 110mm, 30-75 ή  30-80 αντιστοιχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, heisenberg93 είπε

Καλησπέρα σας. Για αλουμινοπορτα τι κύλινδρο προτείνεται?? έχω διαβάσει τις προτάσεις σας, αλλά χρειάζομαι μήκος κυλίνδρου ιδανικά 105mm ή διαφορετικά θα πάω σε 110mm, 30-75 ή  30-80 αντιστοιχα. 

ακομη και θερμοδιακοπη να ναι, πανω απο 100mm δυσκολο μου φαινεται να χρειαζεσαι.

επισης, αν παρεις κυλινδρο με κλειδια που διαθετουν μακρυ λαιμο, και λιγο μεσα να πεσει ο κυλινδρος δεν εχεις θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Σε πόρτα με Cisa Revolution pro και Scudo 9000 βάζοντας το κλειδί απ'έξω για να μπω στο σπίτι, παρατήρησα οτι ο κύλινδρος δεν γυρνούσε. Συνήθως δεν ασκώ δύναμη στην περιστροφή και γυρνούσε πολύ χαλαρά. Πίεσα λιγάκι περιστροφικά το κλειδί και άνοιξε κανονικά αλλά σε κάθε περιστροφή έκανε ένα μικρό "κλικ" σαν να ζοριζόταν λίγο σε κάποιο pin. Όταν μπήκα σπίτι πήρα ένα από τα αχρησιμοποίητα κλειδιά του κυλίνδρου και το δοκίμασα και δούλευε μια χαρά και απ'έξω και από μέσα.

Παρατήρησα οτι το κλειδί που χρησιμοποιώ, στις λακκούβες που πατάνε τα pin έχει πιάσει μαύρη βρωμιά. Πήρα μια καρφίτσα και χαρτί και τις καθάρισα μια μια ( 17 λακουβες) και τώρα δουλεύει άψογα ξανά. Φαντάζομαι πως αυτό ήταν το πρόβλημα αλλά με έβαλε σε σκέψεις. Υπάρχει ενδεδειγμένος τρόπος να καθαρίζουμε τα κλειδιά αν πιάνουν σκόνες - ιζήματα και τον κύλινδρο ? Βάζοντας μερικές φορές το κλειδί μέσα έξω, παρατηρώ οτι το κλειδί πιάνει βρωμιά σιγά σιγά η οποία μάλλον βρίσκεται και μέσα στον κύλινδρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mclein² είπε

ακομη και θερμοδιακοπη να ναι, πανω απο 100mm δυσκολο μου φαινεται να χρειαζεσαι.

επισης, αν παρεις κυλινδρο με κλειδια που διαθετουν μακρυ λαιμο, και λιγο μεσα να πεσει ο κυλινδρος δεν εχεις θεμα.

Κ όμως ο 100αρης που έχω domus eco έρχεται πρόσωπο με το αλουμίνιο στο έξω μέρος.. Εσωτερικά εξέχει φυσιολογικά ο κύλινδρος όσο πρέπει.  Είναι super thermo σειρά, έχει 34mm πολυαμιδια φαντάσου. Την φτιάχνω τώρα την πόρτα οπότε ναι ιδανικά αν υπάρχει πρέπει να πάω σε 105mm αλλιώς σε 110mm. Μπορείς να μου προτείνεις κάποια μοντέλα σε εύρος τιμής 50-100 ευρώ?? Αυτά που προτείνεται σε προηγούμενες σελίδες για αλουμινοπορτες δεν μπορώ να βρω την διάσταση που χρειάζομαι. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, heisenberg93 είπε

Κ όμως ο 100αρης που έχω domus eco έρχεται πρόσωπο με το αλουμίνιο στο έξω μέρος.. Εσωτερικά εξέχει φυσιολογικά ο κύλινδρος όσο πρέπει.  Είναι super thermo σειρά, έχει 34mm πολυαμιδια φαντάσου. Την φτιάχνω τώρα την πόρτα οπότε ναι ιδανικά αν υπάρχει πρέπει να πάω σε 105mm αλλιώς σε 110mm. Μπορείς να μου προτείνεις κάποια μοντέλα σε εύρος τιμής 50-100 ευρώ?? Αυτά που προτείνεται σε προηγούμενες σελίδες για αλουμινοπορτες δεν μπορώ να βρω την διάσταση που χρειάζομαι. Σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. 

ε, ναι. προσωπο πρεπει να ερχεται. το ιδανικο μεγεθος ειναι 90 ή 100 για να μην εξεχει πουθενα.

φανταζομαι οτιδηποτε modular, κανει τη δουλεια.

abloy protec², evva eps, evva ics, ap3s & ap4s υπο συνθηκες, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...