Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εάν υπάρχει κάποια πρόταση, μπορείς να μου στείλεις στο inbox; Έχω πάρει προτάσεις για αρκετά ακριβές βάσει των δυνατοτήτων μου ( ~ 350€ ), πιο χαμηλές ( ~280€ ), έχω ακούσει βέβαια και ότι δεν χρειάζεται να αλλάξω κάτι παρά μόνο κύλινδρο ( ~100€ ) ουσιαστικά δλδ τα κλειδιά και να μην αλλάξω κλειδαριά, εάν η τωρινή δεν κολλάει. Αξίζει να ακολουθήσω την τελευταία γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι άποψη έχετε για πόρτα ασφαλείας  δείκτη ασφαλείας 2 με κλειδαριά mottura?

 

μου είπαν για 2000€ όχι από εταιρία, ρώτησα συνεργάτη. Μήπως είναι πολλά και θέλει να βγάλει;

 

Επεξ/σία από Justelene235
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Justelene235 είπε

Τι άποψη έχετε για τη porta nova δείκτη ασφαλείας 2 με κλειδαριά mottura?

μου είπαν για 2000€ όχι από εταιρία, ρώτησα συνεργάτη. Μήπως είναι πολλά και θέλει να βγάλει;

Η πόρτα θα έχει ηλεκτρομηχανική κλειδαριά; Θα έχει ειδική διάσταση ή/και σταθερά πλαϊνά πάνελ; Το "κλειδαριά Mottura" είναι πολύ αόριστο. Η Mottura έχει προϊόντα που κάνουν 70€, έχει και προϊόντα που μπορούν να φτάσουν τα 1000€. 

Πρέπει να ξέρουμε περισσότερα για την προσφορά των 2000€, γιατί αν δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος (πχ κάποια από αυτά που γράφω παραπάνω), τότε είναι πολλά. Ενδεικτικά θα πω ότι γενικά μία πόρτα Class 2 (πες το "δείκτη ασφαλείας 2"), με απλή κλειδαριά, νορμάλ διαστάσεις πόρτας οροφοδιαμερίσματος πχ και απλές επενδύσεις μέσα έξω, κοστίζει περίπου το 1/4 της τιμής που σου έδωσαν.

 

Σημ: Θυμίζω ότι δεν επιτρέπεται να αναφερόμαστε σε ονόματα εταιρειών με πόρτες. Μπορείς απλά να γράψεις τα χαρακτηριστικά της προσφοράς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Justelene235 είπε

Τι άποψη έχετε για τη porta nova δείκτη ασφαλείας 2 με κλειδαριά mottura?

μου είπαν για 2000€ όχι από εταιρία, ρώτησα συνεργάτη. Μήπως είναι πολλά και θέλει να βγάλει;

Οι αναφορες σε καταστήματα δυστυχώς δεν επιτρέπονται, οπότε θα ήταν καλό να σβήσεις την επωνυμία..

Είναι πάρα πολλά αν πρόκειται για μια απλή πόρτα διαμερίσματος.

θα πρότεινα να μην ξανασχοληθεις με τον συνεργάτη.. Και να πας ο ίδιος στο κατάστημα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Μένω Αγία Παρασκευή (Αθήνα), σε ένα διαμέρισμα πρώτου ορόφου πάνω σε ένα πολύ κεντρικό δρόμο. Στην πολυκατοικία, στο παρελθόν, έχουν αναφερθεί προσπάθειες διαρρήξεων (σε μια ή δύο περιπτώσεις επιτυχημένες ). Στο διαμέρισμα μου, παρόλο που έχω μια παλιά ξύλινη πόρτα με ένα κλειδί χρηματοκιβωτίου, δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα αποφάσισα να βάλω μια θωρακισμένη πόρτα. Πήρα προσφορές από πολλούς και κατάλαβα ότι ελάχιστοι αφήνουν την επιλογή κλειδαριάς, κυλίνδρου, defender στον πελάτη. Από τις εκθέσεις που επισκέφθηκα κατέληξα σε ένα μοντέλο που στοιχίζει 1325€ (τιμή καταλόγου)  χωρίς ΦΠΑ κεντρικού καταστήματος στην Αθήνα. Ο πωλητής αρχικά ήταν ανένδοτος σε όποια άλλη επιλογή πέραν αυτών που εμπορεύεται ο ίδιος. Τελικά, με τα πολλά, μου αφήνει την επιλογή κυλίνδρου και defender. Ο ίδιος προτείνει να μπει και μια μηχανική κλειδαριά assa abloy πέραν της mottura defender που έρχεται standard. Οι ερωτήσεις μου είναι

1). Αξίζουν τα 250 ευρώ της έξτρα κλειδαριάς?

2). Ποιόν κύλινδρο και ποίο defender να επιλέξω? Αυτά θα του τα πάω εγώ. Προφανώς μπορώ να τα παραγγείλω και από εξωτερικό. Ψάχνω μια ασφαλή και λογική πρόταση ανάλογη με το κόστος της πόρτας.

Ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Anand είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Μένω Αγία Παρασκευή (Αθήνα), σε ένα διαμέρισμα πρώτου ορόφου πάνω σε ένα πολύ κεντρικό δρόμο. Στην πολυκατοικία, στο παρελθόν, έχουν αναφερθεί προσπάθειες διαρρήξεων (σε μια ή δύο περιπτώσεις επιτυχημένες ). Στο διαμέρισμα μου, παρόλο που έχω μια παλιά ξύλινη πόρτα με ένα κλειδί χρηματοκιβωτίου, δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα αποφάσισα να βάλω μια θωρακισμένη πόρτα. Πήρα προσφορές από πολλούς και κατάλαβα ότι ελάχιστοι αφήνουν την επιλογή κλειδαριάς, κυλίνδρου, defender στον πελάτη. Από τις εκθέσεις που επισκέφθηκα κατέληξα σε ένα μοντέλο που στοιχίζει 1325€ (τιμή καταλόγου)  χωρίς ΦΠΑ κεντρικού καταστήματος στην Αθήνα. Ο πωλητής αρχικά ήταν ανένδοτος σε όποια άλλη επιλογή πέραν αυτών που εμπορεύεται ο ίδιος. Τελικά, με τα πολλά, μου αφήνει την επιλογή κυλίνδρου και defender. Ο ίδιος προτείνει να μπει και μια μηχανική κλειδαριά assa abloy πέραν της mottura defender που έρχεται standard. Οι ερωτήσεις μου είναι

1). Αξίζουν τα 250 ευρώ της έξτρα κλειδαριάς?

2). Ποιόν κύλινδρο και ποίο defender να επιλέξω? Αυτά θα του τα πάω εγώ. Προφανώς μπορώ να τα παραγγείλω και από εξωτερικό. Ψάχνω μια ασφαλή και λογική πρόταση ανάλογη με το κόστος της πόρτας.

Ευχαριστώ πολύ

Καλησπέρα. 

Φαντάζομαι μιλάμε για το μοντέλο θωράκισης Extra 1. Αν έχω δίκιο, να ξέρεις ότι και το μοντέλο θωράκισης Παραγωγικός Τύπος είναι παραπάνω από οκ για οροφοδιαμέρισμα. Το λέω αν θες να γλιτώσεις κάποια χρήματα. Αν δεν σε νοιάζει τόσο να δώσεις κάτι παραπάνω, εννοείται πως η Extra 1 είναι πολύ δυνατή πόρτα. 
 

1. Όπως το δει κανείς. Η μηχανική κλειδαριά που σου πρότεινε, είναι αυτόματου κλειδώματος. Η αλήθεια είναι ότι είναι αξιόπιστη και πολύ βολική από την άποψη ότι θα κλειδώνει αυτόματα κάθε φορά και επίσης όταν θα πας να ανοίξεις από έξω, το ξεκλείδωμα θα είναι πολύ γρήγορο (σαν να ανοίγεις ξεκλείδωτη πόρτα). Αν βαριέσαι να κλειδώνεις κάθε φορά που μπαίνεις σπίτι ή έχεις άλλα άτομα που βαριούνται ή ξεχνάνε να κλειδώσουν, ναι, είναι χρήσιμη. 

2. Κύλινδρος: EVVA 4KS, Kaba Expert, Mottura C48. Κάποιον από αυτούς τους 3 θα προτιμούσα για την συγκεκριμένη πόρτα. Δεν υπάρχει λόγος να παραγγείλεις τον κύλινδρο από έξω, μιας και οι τιμές είναι περίπου ίδιες με αυτές που έχουμε εδώ. Παραγγελία από εξωτερικό θα είχε νόημα αν ήθελες κάποιον ιδιαίτερο κύλινδρο που δεν υπάρχει εδώ, αλλά και πάλι..δεν υπάρχει λόγος. 

Το κεντρικό κατάστημα στην Αθήνα σου είπε ότι θα τοποθετήσει όποιο defender θες εσύ; Είσαι σίγουρος; Μήπως δεν είναι το κεντρικό αλλά κάποιος που προμηθεύεται και πουλάει τις πόρτες αυτές; 

Επεξ/σία από swayback
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swayback είπε

Καλησπέρα. 

Φαντάζομαι μιλάμε για το μοντέλο θωράκισης Extra 1. Αν έχω δίκιο, να ξέρεις ότι και το μοντέλο θωράκισης Παραγωγικός Τύπος είναι παραπάνω από οκ για οροφοδιαμέρισμα. Το λέω αν θες να γλιτώσεις κάποια χρήματα. Αν δεν σε νοιάζει τόσο να δώσεις κάτι παραπάνω, εννοείται πως η Extra 1 είναι πολύ δυνατή πόρτα. 
 

1. Όπως το δει κανείς. Η μηχανική κλειδαριά που σου πρότεινε, είναι αυτόματου κλειδώματος. Η αλήθεια είναι ότι είναι αξιόπιστη και πολύ βολική από την άποψη ότι θα κλειδώνει αυτόματα κάθε φορά και επίσης όταν θα πας να ανοίξεις από έξω, το ξεκλείδωμα θα είναι πολύ γρήγορο (σαν να ανοίγεις ξεκλείδωτη πόρτα). Αν βαριέσαι να κλειδώνεις κάθε φορά που μπαίνεις σπίτι ή έχεις άλλα άτομα που βαριούνται ή ξεχνάνε να κλειδώσουν, ναι, είναι χρήσιμη. 

2. Κύλινδρος: EVVA 4KS, Kaba Expert, Mottura C48. Κάποιον από αυτούς τους 3 θα προτιμούσα για την συγκεκριμένη πόρτα. Δεν υπάρχει λόγος να παραγγείλεις τον κύλινδρο από έξω, μιας και οι τιμές είναι περίπου ίδιες με αυτές που έχουμε εδώ. Παραγγελία από εξωτερικό θα είχε νόημα αν ήθελες κάποιον ιδιαίτερο κύλινδρο που δεν υπάρχει εδώ, αλλά και πάλι..δεν υπάρχει λόγος. 

Το κεντρικό κατάστημα στην Αθήνα σου είπε ότι θα τοποθετήσει όποιο defender θες εσύ; Είσαι σίγουρος; Μήπως δεν είναι το κεντρικό αλλά κάποιος που προμηθεύεται και πουλάει τις πόρτες αυτές; 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι, το κεντρικό στην Αθήνα ήταν. Πιστεύεις ότι θα πρέπει να πάω σε μαγνητικό defender? Αν δεν κάνω λάθος στο φόρουμ δεν έχουν γραφτεί κολακευτικά σχόλια για το δικά του defender.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν λίγο καιρό ηταν κάθετα αρνητικός να βάλει αλλο ντιφέντερ εκτός το δικό του αναδουλειές η' ισως προσαρμόστηκε,μπορεί και απο εδώ γιατί ξέρω οτι το παρακολουθεί το θέμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Anand είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Ναι, το κεντρικό στην Αθήνα ήταν. Πιστεύεις ότι θα πρέπει να πάω σε μαγνητικό defender? Αν δεν κάνω λάθος στο φόρουμ δεν έχουν γραφτεί κολακευτικά σχόλια για το δικά του defender.

Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Αν το επιτρέπει το budget σου, δεν είναι κακή ιδέα το μαγνητικό defender. Παραπάνω προστασία θα παρέχει. Προσωπικά θα προτιμούσα Disec MRM23 ή Disec MAG3G ή Disec MAG4G που είναι πιο ενισχυμένα και με περισσότερα μαγνητάκια...αλλά ακόμα και το Disec MRM29, είναι μια χαρά. Αλλιώς Disec Monolito BD200 ή Disec Diamond BKD250. 

Και ναι, το Azzi Fausto defender που βάζει, είναι μέτριας κατηγορίας.

1 ώρα πριν, afelis είπε

...μπορεί και απο εδώ γιατί ξέρω οτι το παρακολουθεί το θέμα!!

Ας μην είμαστε αφελείς. :) 

Η πιθανότητα να επηρεάζεται από τις προτάσεις μας (αν ασχολείται), είναι ίση με την πιθανότητα να ξεκινήσω δίαιτα και να ακολουθήσω αυστηρή χορτοφαγία. 

Επεξ/σία από swayback
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, afelis είπε

Μέχρι πριν λίγο καιρό ηταν κάθετα αρνητικός να βάλει αλλο ντιφέντερ εκτός το δικό του αναδουλειές η' ισως προσαρμόστηκε,μπορεί και απο εδώ γιατί ξέρω οτι το παρακολουθεί το θέμα!!

Πολύ αμφιβάλλω, η πελατεία του δεν είναι οι 5-10 που θα έχουν παρακολουθήσει το νήμα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, swayback είπε

Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Αν το επιτρέπει το budget σου, δεν είναι κακή ιδέα το μαγνητικό defender. Παραπάνω προστασία θα παρέχει. Προσωπικά θα προτιμούσα Disec MRM23 ή Disec MAG3G ή Disec MAG4G που είναι πιο ενισχυμένα και με περισσότερα μαγνητάκια...αλλά ακόμα και το Disec MRM29, είναι μια χαρά. Αλλιώς Disec Monolito BD200 ή Disec Diamond BKD250. 

Και ναι, το Azzi Fausto defender που βάζει, είναι μέτριας κατηγορίας.

Ας μην είμαστε αφελείς. :) 

Η πιθανότητα να επηρεάζεται από τις προτάσεις μας (αν ασχολείται), είναι ίση με την πιθανότητα να ξεκινήσω δίαιτα και να ακολουθήσω αυστηρή χορτοφαγία. 

Και πάλι ευχαριστώ. Ναι με παίρνει για το μαγνητικό. Τα 50-100 ευρώ διαφορά δεν είναι μείζον πρόβλημα, αρκεί να πιάσουν τόπο και να αισθανόμαστε ασφαλείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Anand είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ,

Μένω Αγία Παρασκευή (Αθήνα), σε ένα διαμέρισμα πρώτου ορόφου πάνω σε ένα πολύ κεντρικό δρόμο. Στην πολυκατοικία, στο παρελθόν, έχουν αναφερθεί προσπάθειες διαρρήξεων (σε μια ή δύο περιπτώσεις επιτυχημένες ). Στο διαμέρισμα μου, παρόλο που έχω μια παλιά ξύλινη πόρτα με ένα κλειδί χρηματοκιβωτίου, δεν είχα ποτέ θέμα. Πρόσφατα αποφάσισα να βάλω μια θωρακισμένη πόρτα. Πήρα προσφορές από πολλούς και κατάλαβα ότι ελάχιστοι αφήνουν την επιλογή κλειδαριάς, κυλίνδρου, defender στον πελάτη. Από τις εκθέσεις που επισκέφθηκα κατέληξα σε ένα μοντέλο που στοιχίζει 1325€ (τιμή καταλόγου)  χωρίς ΦΠΑ κεντρικού καταστήματος στην Αθήνα. Ο πωλητής αρχικά ήταν ανένδοτος σε όποια άλλη επιλογή πέραν αυτών που εμπορεύεται ο ίδιος. Τελικά, με τα πολλά, μου αφήνει την επιλογή κυλίνδρου και defender. Ο ίδιος προτείνει να μπει και μια μηχανική κλειδαριά assa abloy πέραν της mottura defender που έρχεται standard. Οι ερωτήσεις μου είναι

1). Αξίζουν τα 250 ευρώ της έξτρα κλειδαριάς?

2). Ποιόν κύλινδρο και ποίο defender να επιλέξω? Αυτά θα του τα πάω εγώ. Προφανώς μπορώ να τα παραγγείλω και από εξωτερικό. Ψάχνω μια ασφαλή και λογική πρόταση ανάλογη με το κόστος της πόρτας.

Ευχαριστώ πολύ

Επειδή ήμουν και εγώ σε διαδικασία αγοράς με τη βοήθεια των παιδιών εδώ, θα σου πρότεινα να πάρεις μια προσφορά και για το μοντέλο TANK ή ARMOR από γνωστό κατάστημα στη στρατηγού Καλλάρη (δε μπορώ να αναφέρω το όνομα). Σου βάζει ότι θες επάνω χωρίς να προσπαθήσει να σου πασσαρει ότι τον βολεύει. Θα σου εξηγήσει τα πάντα και θα προτείνει ότι σου χρειάζεται.

Εγώ πήρα την TANK τελικά σε ποοολυ καλή τιμή με evva 4ks και defender mag3g.

Και σε στις προδιαγραφές της πόρτας που δίνει σε σχέση με την τιμή όλοι οι άλλοι που πήρα προσφορές ούτε πλησίασαν...

Για τον επαγγελματισμό του τα είπα παραπάνω. Τα λόγια είναι λίγα.

Το μόνο που μένει να κρίνω είναι τώρα η εγκατάσταση.

4 ώρες πριν, swayback είπε

Μάλιστα. Ενδιαφέρον. Αν το επιτρέπει το budget σου, δεν είναι κακή ιδέα το μαγνητικό defender. Παραπάνω προστασία θα παρέχει. Προσωπικά θα προτιμούσα Disec MRM23 ή Disec MAG3G ή Disec MAG4G που είναι πιο ενισχυμένα και με περισσότερα μαγνητάκια...αλλά ακόμα και το Disec MRM29, είναι μια χαρά. Αλλιώς Disec Monolito BD200 ή Disec Diamond BKD250. 

Και ναι, το Azzi Fausto defender που βάζει, είναι μέτριας κατηγορίας.

Το mrm23 μου το είχες προτείνει και εμένα δεν το βρήκα παρά μόνο σε ένα μαγαζί στην Κρήτη. Πουθενά αλλού ούτε από αντιπροσώπους της disec. Υπόψιν έχει 2 μαγνητικά κλειδιά η συσκευασία.

Οπότε πήγα σε 3g για τα 3μαγνητακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Anand είπε

Και πάλι ευχαριστώ. Ναι με παίρνει για το μαγνητικό. Τα 50-100 ευρώ διαφορά δεν είναι μείζον πρόβλημα, αρκεί να πιάσουν τόπο και να αισθανόμαστε ασφαλείς. 

Τότε δες για Disec MAG3G ή Disec MAG4G. Υπόψιν ότι το MAG3G είναι κάπως δύσχρηστο σε σχέση με τα περισσότερα μαγνητικά, αλλά είναι αρκετά καλό. Εξάλλου το θέμα της χρήσης είναι κάτι που το συνηθίζεις. 

10 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Το mrm23 μου το είχες προτείνει και εμένα δεν το βρήκα παρά μόνο σε ένα μαγαζί στην Κρήτη. Πουθενά αλλού ούτε από αντιπροσώπους της disec. Υπόψιν έχει 2 μαγνητικά κλειδιά η συσκευασία.

Οπότε πήγα σε 3g για τα 3μαγνητακια...

Ακόμα καλύτερα. 

Επεξ/σία από swayback
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, maglor1981 είπε

Επειδή ήμουν και εγώ σε διαδικασία αγοράς με τη βοήθεια των παιδιών εδώ, θα σου πρότεινα να πάρεις μια προσφορά και για το μοντέλο TANK ή ARMOR από γνωστό κατάστημα στη στρατηγού Καλλάρη (δε μπορώ να αναφέρω το όνομα). Σου βάζει ότι θες επάνω χωρίς να προσπαθήσει να σου πασσαρει ότι τον βολεύει. Θα σου εξηγήσει τα πάντα και θα προτείνει ότι σου χρειάζεται.

Εγώ πήρα την TANK τελικά σε ποοολυ καλή τιμή με evva 4ks και defender mag3g.

Και σε στις προδιαγραφές της πόρτας που δίνει σε σχέση με την τιμή όλοι οι άλλοι που πήρα προσφορές ούτε πλησίασαν...

Για τον επαγγελματισμό του τα είπα παραπάνω. Τα λόγια είναι λίγα.

Το μόνο που μένει να κρίνω είναι τώρα η εγκατάσταση.

Το mrm23 μου το είχες προτείνει και εμένα δεν το βρήκα παρά μόνο σε ένα μαγαζί στην Κρήτη. Πουθενά αλλού ούτε από αντιπροσώπους της disec. Υπόψιν έχει 2 μαγνητικά κλειδιά η συσκευασία.

Οπότε πήγα σε 3g για τα 3μαγνητακια...

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είναι η δεύτερη επιλογή μου. Η αλήθεια είναι ότι στο κατάστημα υπήρξαν εξυπηρετικοί και με διάθεση να εξηγήσουν τα πάντα. Απλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η πρώτη πόρτα που αναφέρθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, Anand είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είναι η δεύτερη επιλογή μου. Η αλήθεια είναι ότι στο κατάστημα υπήρξαν εξυπηρετικοί και με διάθεση να εξηγήσουν τα πάντα. Απλά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η πρώτη πόρτα που αναφέρθηκε.

Εμενα με κέρδισε η ειλικρίνειά του και το ενδιαφέρον του, δε με είδε σαν πελάτη αλλά αισθάνθηκα οτι με συμβούλεψε φίλος. Ότι έχει αναφερθεί από τους γνώστες εδώ τα ίδια μου έλεγε. Η τιμή ήταν απλά κερασάκι που δεν περίμενα και έγινε αφού σχεδόν είχα κλείσει και έδεσε το γλυκό...

Το μαγαζί που λες εσύ είναι πολύ καλό πήρε φίλος πόρτα και έμεινε ευχαριστημένος και εδώ άκουσα παρά πολύ καλά λόγια.Ηταν το πρώτο που επισκέφτηκα. Εμένα με εχασε όταν μου είπε ο πωλητής που με εξυπηρέτησε ότι ο mottura c48 είναι ξεπερασμένος και ο keso8000 και mottura pro είναι καλύτεραοι. Ότι δε βάζει άλλο defender και οτι αν επιλέξω αλλο κύλινδρο αναλαμβάνω την ευθύνη.... Η πόρτα όντως πολύ καλη. Ίσως έπεσα σε λάθος πωλητή.

Από την άλλη βέβαια ευτυχώς που έγιναν έτσι (ειδικά το γεγονός να μου πασάρει κύλινδρο που ήθελε με ανακρίβειες), γιατί λόγω αυτού πήγα και αλλού το έψαξα περισσότερο και πήρα ακριβώς αυτό που ήθελα.

Και για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω τα παιδιά εδώ που δίνουν πληροφορίες και δε μας πιάνουν κότσο. Γιατί από άλλους μετα άκουσα και κάτι σαύρες.....

Επεξ/σία από maglor1981
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...