Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Lazostat είπε

Καποια ιδεα για κυλινδρο και defender; Η κλειδαρια δε ξερω αν ειναι σοϊ, αλλα δε σκοπευω να την αλλαξω, δεν ειναι δικο μου το σπιτι, νοικιαζω.

Κεντρο ειναι 9εκ, αν μετραω σωστα.

defender -> monolito rok (bd200) με την προϋπόθεση οτι θα το αφήσεις εκει

κύλινδροι ->

agb 9000s - glock - laser plus - ifam wx - o-ntra winkhaus - mul-t-lock classic pro - evva eps 

agb dck - abloy protec² - evva ics  mul-t-lock mt5 - mauer nw5 - evva 4ks -

winkhaus x-tra - cisa rs3s - evva mcs - stealth urban alps 

mottura champions pro - mottura c48 - mottura c55 - mottura c28

abus bravus Mx edition // dom ix twinstar & twido

bks janus46 & livius & ολες οι επιλογες σε kaba 

======================== 

εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι μεσα στις λιστες και γενικα δεν εχουν προβλημα

μιας και ειχαμε μια καυτη παρεμβολη εκανα πασο κ ανεφερα οτι εχει μηδενικη εμφανιση καταγγελιας.

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, mclein² είπε

defender -> monolito rok (bd200) με την προϋπόθεση οτι θα το αφήσεις εκει

κύλινδροι -> 

glock - laser plus - ifam wx - o-ntra winkhaus - mul-t-lock classic pro - evva eps = νορμαλ / οικονομικες επιλογες

agb dck - abloy protec² - evva ics = νορμαλ - μεσαιας τιμης - vfm επιλογες

mul-t-lock mt5 - mauer nw5 - evva 4ks - winkhaus x-tra - cisa rs3s - evva mcs - stealth urban alps - Top επιλογες / ισως κατι ξεχναω

 

Abloy στη μεσαία κατηγορία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Alejandro είπε

Abloy στη μεσαία κατηγορία;

μεσαια κατηγορια λογω δυσκολιας χρησης μιας κ οι φινλανδοι δε νοιαζονται για feedback.

δεν ανοιγει - δεν παραβιαζεται - ειναι απο τις καλυτερες επιλογες και σε τελεια τιμη ΑΛΛΑ δεν μπορει να δουλευτει απο ολους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά ερώτηση:

Τον AGB SCUDO 9000 γιατι δεν τον αναφέρετε?. Θεωρώ οτι είναι vfm για την τιμη του, με αντιγραφομενο κλειδί και 17μπιλιες (αν δεν κανω λαθος) antisnap, κτλπ. Εκτος αν υπαρχει κατι αλλο ποιο αξιοπιστο σε αυτη την τιμη

Επεξ/σία από Petros Electron
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Petros Electron είπε

Παιδιά ερώτηση:

Τον AGB SCUDO 9000 γιατι δεν τον αναφέρετε?. Θεωρώ οτι είναι vfm για την τιμη του, με αντιγραφομενο κλειδί και 17μπιλιες (αν δεν κανω λαθος) antisnap, κτλπ. Εκτος αν υπαρχει κατι αλλο ποιο αξιοπιστο σε αυτη την τιμη

ναι, πολυ καλη επιλογη - τον ξεχασα κ σιγουρα εχω ξεχασει κ αλλους κυλινδρους.

βεβαια ενας 70χρονος δεν μπορει να δουλεψει και τον 9000 επισης ευκολα....

49 λεπτά πριν, mclein² είπε

defender -> monolito rok (bd200) με την προϋπόθεση οτι θα το αφήσεις εκει

κύλινδροι ->

agb 9000s - glock - laser plus - ifam wx - o-ntra winkhaus - mul-t-lock classic pro - evva eps 

agb dck - abloy protec² - evva ics  mul-t-lock mt5 - mauer nw5 - evva 4ks -

winkhaus x-tra - cisa rs3s - evva mcs - stealth urban alps 

mottura champions pro - mottura c48 - mottura c55 - mottura c28

abus bravus Mx edition // dom ix twinstar & twido

bks janus46 & livius & ολες οι επιλογες σε kaba 

======================== 

εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι μεσα στις λιστες και γενικα δεν εχουν προβλημα

μιας και ειχαμε μια καυτη παρεμβολη εκανα πασο κ ανεφερα οτι εχει μηδενικη εμφανιση καταγγελιας.

updated !

Επεξ/σία από mclein²
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, mclein² είπε

defender -> monolito rok (bd200) με την προϋπόθεση οτι θα το αφήσεις εκει

κύλινδροι ->

agb 9000s - glock - laser plus - ifam wx - o-ntra winkhaus - mul-t-lock classic pro - evva eps 

agb dck - abloy protec² - evva ics  mul-t-lock mt5 - mauer nw5 - evva 4ks -

winkhaus x-tra - cisa rs3s - evva mcs - stealth urban alps 

mottura champions pro - mottura c48 - mottura c55 - mottura c28

abus bravus Mx edition // dom ix twinstar & twido

bks janus46 & livius & ολες οι επιλογες σε kaba 

======================== 

εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι μεσα στις λιστες και γενικα δεν εχουν προβλημα

μιας και ειχαμε μια καυτη παρεμβολη εκανα πασο κ ανεφερα οτι εχει μηδενικη εμφανιση καταγγελιας.

Να προσθέσω και τους dom diamant, zi ikon wsw w10 και τον *iseo r90?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/6/2021 στις 6:45 ΜΜ, mclein² είπε

defender -> monolito rok (bd200) με την προϋπόθεση οτι θα το αφήσεις εκει

κύλινδροι ->

agb 9000s - glock - laser plus - ifam wx - o-ntra winkhaus - mul-t-lock classic pro - evva eps 

agb dck - abloy protec² - evva ics  mul-t-lock mt5 - mauer nw5 - evva 4ks -

winkhaus x-tra - cisa rs3s - evva mcs - stealth urban alps 

mottura champions pro - mottura c48 - mottura c55 - mottura c28

abus bravus Mx edition // dom ix twinstar & twido

bks janus46 & livius & ολες οι επιλογες σε kaba 

======================== 

εννοειται πως ολα τα παραπανω ειναι μεσα στις λιστες και γενικα δεν εχουν προβλημα

μιας και ειχαμε μια καυτη παρεμβολη εκανα πασο κ ανεφερα οτι εχει μηδενικη εμφανιση καταγγελιας.

Τι εννοεις να αφησω εκει το defender; Τωρα ποιο ακριβως εχω; Μοιαζει με αυτο που μου λες.

Επισης μου προτεινεις πανω απο 20 κυλινδρους και δεν εχω ιδεα τι και πως.

Τον αγοραζω απο skroutz και απλα τον τοποθετει ο κλειδαρας ή το αγοραζω απο κλειδαραδικο για να με "προσεξει" καλυτερα; Σιγουρα στο σκρουτζ θα ειναι αρκετα φθηνοτερα.

Στις 22/6/2021 στις 7:13 ΜΜ, mclein² είπε

μεσαια κατηγορια λογω δυσκολιας χρησης μιας κ οι φινλανδοι δε νοιαζονται για feedback.

δεν ανοιγει - δεν παραβιαζεται - ειναι απο τις καλυτερες επιλογες και σε τελεια τιμη ΑΛΛΑ δεν μπορει να δουλευτει απο ολους.

Τι εννοεις;

Επεξ/σία από Lazostat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες ειμαι σε διαδικασια επιλογης νεας πορτας. Πόρτα διαλεξε η κοπελα μου ιταλική Dierre και ρώτησα το παληκάρι τι μου προτεινει εξτρα να βάλω και μου πρότεινε τον Evva 4ks plus και θα ανεβει το κοστος της πορτας +200€. εχουμε αποψη σχετικα με αυτον; αξιζει αυτά τα 200€ παραπανω που ζητάει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kallair είπε

Παιδες ειμαι σε διαδικασια επιλογης νεας πορτας. Πόρτα διαλεξε η κοπελα μου ιταλική Dierre και ρώτησα το παληκάρι τι μου προτεινει εξτρα να βάλω και μου πρότεινε τον Evva 4ks plus και θα ανεβει το κοστος της πορτας +200€. εχουμε αποψη σχετικα με αυτον; αξιζει αυτά τα 200€ παραπανω που ζητάει;

Είναι πολύ καλός ο 4KS. Αν είναι με 5 κλειδιά, πες παλεύεται η τιμή. Αν είναι με 3 κλειδιά, ε είναι λίγο τσιμπημένη. Αν δεν σε καίει να το ψάξεις για να τον πάρεις 10~25% φθηνότερα από αλλού, προχώρα. Δυνατός κύλινδρος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, είχα ρωτήσει προ μηνών και μου είχατε απαντήσει σχετικά με το που να στραφώ στην αναζήτηση για πορτα. Πήρα προσφορες για dierre μαζί με αφαλό και κλειδαριά που προτεινεται πολυ συχνά στο thread αλλά η καλυτερη τιμή ήταν στο 1 χιλιάρικο και ενώ υπολογίζω τι τιμές τον κομματιών ξεχωριστά μου βγαίνουν όλα 200€ λιγοτερα. Υπάρχει δυνατότητα να μου προτεινει κάποιος κάποιον επαγγελματία με pm. Εχω μιλησει με τρεις αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Αυτά, ευχαριστώ εκ των προτερων για οποίο σχόλιο, άποψη επί του θέματος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Georgegoum είπε

Καλησπέρα, είχα ρωτήσει προ μηνών και μου είχατε απαντήσει σχετικά με το που να στραφώ στην αναζήτηση για πορτα. Πήρα προσφορες για dierre μαζί με αφαλό και κλειδαριά που προτεινεται πολυ συχνά στο thread αλλά η καλυτερη τιμή ήταν στο 1 χιλιάρικο και ενώ υπολογίζω τι τιμές τον κομματιών ξεχωριστά μου βγαίνουν όλα 200€ λιγοτερα. Υπάρχει δυνατότητα να μου προτεινει κάποιος κάποιον επαγγελματία με pm. Εχω μιλησει με τρεις αλλά δεν ενθουσιάστηκα. Αυτά, ευχαριστώ εκ των προτερων για οποίο σχόλιο, άποψη επί του θέματος. 

Καλησπέρα.

Dierre = Dierre Sparta 17;

Και ποιο σετ κλειδαριάς; Cisa Revo + Disec BD200 + EVVA 4KS;

Αν ναι, μήπως στην προσφορά περιλαμβάνονται και επενδύσεις που ανεβάζουν το κόστος; (πχ καπλαμάς, αλουμίνιο, με σχέδιο, κλπ). Ή, σπέσιαλ πόμολα/λαβές; Επίσης, μήπως σου έχουν πει για ειδικές διαστάσεις πόρτας (κάτι που ανεβάζει επίσης το τελικό κόστος);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, swayback είπε

Καλησπέρα.

Dierre = Dierre Sparta 17;

Και ποιο σετ κλειδαριάς; Cisa Revo + Disec BD200 + EVVA 4KS;

Αν ναι, μήπως στην προσφορά περιλαμβάνονται και επενδύσεις που ανεβάζουν το κόστος; (πχ καπλαμάς, αλουμίνιο, με σχέδιο, κλπ). Ή, σπέσιαλ πόμολα/λαβές; Επίσης, μήπως σου έχουν πει για ειδικές διαστάσεις πόρτας (κάτι που ανεβάζει επίσης το τελικό κόστος);

Ακριβώς, ειδικό μέγεθος ναι, ο ένας είπε ότι ανεβαίνει η τιμή 50€ ενώ κάποιος άλλος μίλησε για 100€ . Και συγνώμη διόρθωση οχι 1000 € αλλά 1100*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Georgegoum είπε

Ακριβώς, ειδικό μέγεθος ναι, ο ένας είπε ότι ανεβαίνει η τιμή 50€ ενώ κάποιος άλλος μίλησε για 100€ . Και συγνώμη διόρθωση οχι 1000 € αλλά 1100*

Σίγουρα παίζει ρόλο που είναι ειδική παραγγελία. Πάντως, αν έχεις πάρει προσφορά και από την εταιρεία που έχει τα μοντέλα θωράκισης Armor, Tank και Guard, να πω την αλήθεια δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσες να την βρεις φθηνότερα την συγκεκριμένη.

Μήπως να πάρεις προσφορές και από άλλες εταιρείες, για άλλα μοντέλα θωράκισης; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, swayback είπε

Σίγουρα παίζει ρόλο που είναι ειδική παραγγελία. Πάντως, αν έχεις πάρει προσφορά και από την εταιρεία που έχει τα μοντέλα θωράκισης Armor, Tank και Guard, να πω την αλήθεια δεν ξέρω που αλλού θα μπορούσες να την βρεις φθηνότερα την συγκεκριμένη.

Μήπως να πάρεις προσφορές και από άλλες εταιρείες, για άλλα μοντέλα θωράκισης; 

Ποια αλλά θα μου προτεινες; γενικά ήθελα να μείνω στα 800€ και μάλλον θα στραφώ σε EVVA ICS για να ρίξω το κόστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...