Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τζίφος..

παρά την επίσκεψη στον πορτά, δεν έγινα καθόλου σοφότερος για την εξώπορτα.. οπότε την αφήνουμε και ας βάλει ότι θέλει ο κατασκευαστής/ ιδιοκτήτης και ας ελπίσουμε να βάλει κάποια κλειδαριά με αυτόματο κλείδωμα όπως μου χει πει.. εξάλλου αυτός πληρώνει..

 

για τη δικιά μου πόρτα τώρα, θα βάλει γραναζωτή mottura και keso 8000 με 80 € παραπάνω, παρά τα καλά λόγια που μου έλεγε ο πωλητής για τον ST8.

τα αντίγραφα 12-13 € μου πε ότι χρεώνονται..

αα.. και άλλα 50-60 € για κάτι διακοσμητικές μαλακίτσες στην πόρτα, μιας και ο κατασκευαστής/ ιδιοκτήτης είχε επιλέξει εντελώς σκέτη επένδυση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

10 ώρες πριν, Sebu είπε

Εγω το βλεπω σαν αρνητικο γιατι δεν σε "προστατευει" με κανενα τροπο απο τετοιες περιπτωσεις. Δεν σε "ειδοποιει" δλδ οτι μπορει να υπαρχει ξεχασμενο κλειδι απο την εξω μερια και μπορει να την πατησεις ασχημα.

Προσωπικα οπως ειπα τη διπλης θα την ηθελα για ηλικιωμενους που θα ηθελα να τους ελεγχω ακομα και αν εχουν το κλειδι πανω στην κλειδαρια απο μεσα. Για μενα αυτος ειναι ο βασικος λογος υπαρξης και το επιχειρημα για αγορα διπλης ενεργειας. Αλλα οι αναγκες του καθενος ειναι διαφορετικες.

πρωτη φορα θα διαφωνησουμε εμεις οι δυο :D 

εισαι o 1/1.000.000 που το θεωρει αρνητικο παντως. 

οι συνηθισμενοι ανθρωποι (το 99%) ξεχνανε τα κλειδια μεσα & οχι εξω. 

13 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Opera / Cdvi = αυτοματο κλειδωμα μονου σημειου, υπολογιζεις απο 250 εως 400 για Αττικη

Cisa MulTiTop 3 σημειων γραναζωτη με μπλοκ = μηχανικο κλειδωμα = υπολογιζεις απο 90 εως 150 για Αττικη

Iseo MultiBlindo 3 σημειων αυτοματου κλειδωματος = υπολογιζεις απο 650 εως 1400 για Αττικη

9 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

για τη δικιά μου πόρτα τώρα, θα βάλει γραναζωτή mottura και keso 8000 με 80 € παραπάνω, παρά τα καλά λόγια που μου έλεγε ο πωλητής για τον ST8.

τα αντίγραφα 12-13 € μου πε ότι χρεώνονται..

 

κομπλε. σοβαροτητα (για τα 13€/τμχ) στη σκληρη εποχη που διανυουμε ο κυριος Σιαμος. ευγε.

10 λεπτά πριν, johnieXoX είπε

τζίφος..

παρά την επίσκεψη στον πορτά, δεν έγινα καθόλου σοφότερος για την εξώπορτα.. οπότε την αφήνουμε και ας βάλει ότι θέλει ο κατασκευαστής/ ιδιοκτήτης και ας ελπίσουμε να βάλει κάποια κλειδαριά με αυτόματο κλείδωμα όπως μου χει πει.. εξάλλου αυτός πληρώνει..

cisa ή mottura ηλεκτρικη θα σας βαλει. θα θελαμε να μας ενημερωσεις παραυτα !!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, mclein² είπε

πρωτη φορα θα διαφωνησουμε εμεις οι δυο :D 

εισαι o 1/1.000.000 που το θεωρει αρνητικο παντως. 

οι συνηθισμενοι ανθρωποι (το 99%) ξεχνανε τα κλειδια μεσα & οχι εξω. 

Opera / Cdvi = αυτοματο κλειδωμα μονου σημειου, υπολογιζεις απο 250 εως 400 για Αττικη

Cisa MulTiTop 3 σημειων γραναζωτη με μπλοκ = μηχανικο κλειδωμα = υπολογιζεις απο 90 εως 150 για Αττικη

Iseo MultiBlindo 3 σημειων αυτοματου κλειδωματος = υπολογιζεις απο 650 εως 1400 για Αττικη

κομπλε. σοβαροτητα (για τα 13€/τμχ) στη σκληρη εποχη που διανυουμε ο κυριος Σιαμος. ευγε.

cisa ή mottura ηλεκτρικη θα σας βαλει. θα θελαμε να μας ενημερωσεις παραυτα !!!

 

και να μη θέλατε, πάλι θα σας ενημέρωνα 😋

όπως θα βάλω και φωτογραφίες της πόρτας μου, γιατί στο τηλέφωνο μου χε πει πως για την atros υπάρχει χρέωση για να αλλάξεις σε γραναζωτή mottura, ενώ χθες μου πε με μεγάλη ευκολία πως την φέρνουν με αυτή την κλειδαριά.. οπότε, θα χρειαστεί η επιβεβαίωση των ειδικών για το τι τελικά έβαλε.. 

το αρνητικό είναι πως μου πε να την περιμένω από 25 αυγούστου και μετά ενώ ήθελα να τρέξω κάνα δυο θεματάκια στο διαμέρισμα μες στον αύγουστο.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, johnieXoX είπε

 

το αρνητικό είναι πως μου πε να την περιμένω από 25 αυγούστου και μετά ενώ ήθελα να τρέξω κάνα δυο θεματάκια στο διαμέρισμα μες στον αύγουστο.. 

ε, να μην παει διακοπες 1 μηνα ; 🤣

Επεξ/σία από mclein²
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω ξεχάσει τα κλειδιά από έξω, το καταλαβαίνεις αμέσως όταν κλειδώνεις από μέσα, ακούς τα κλειδιά να γυρνάνε μαζί με το μπρελόκ πάνω στην πόρτα. Τώρα αν είναι ένα σκέτο κλειδί από έξω, πάω πάσο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, john_petrucci7 είπε

Καλες φαινονται οι τιμες παει να βγαλει κατι παραπανω στα defender. Κανε και μια διευκρυνιση αν οι κυλινδροι ειναι 5κλειδοι και αν ο evva εχει και καπελα μαζι. Αλλα μου φαινονται καλες τιμες για πορταδικο. Οποτε ενας evva με diamond αν δεν θες να τρεχεις αλλου ειναι καλο πακετο

5κλειδοι. Για καπέλα δεν αναφέρθηκε κάτι, πιστεύω χωρίς!

Εγώ δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αυτές οι τιμές είναι έξτρα χρέωση από την προσφορά που μου έδωσε με cisa ap4s και cisa defender. Δεν μου έδωσε προσφορά χωρίς κύλινδρο-defender.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mclein² είπε

 

Opera / Cdvi = αυτοματο κλειδωμα μονου σημειου, υπολογιζεις απο 250 εως 400 για Αττικη

Cisa MulTiTop 3 σημειων γραναζωτη με μπλοκ = μηχανικο κλειδωμα = υπολογιζεις απο 90 εως 150 για Αττικη

Iseo MultiBlindo 3 σημειων αυτοματου κλειδωματος = υπολογιζεις απο 650 εως 1400 για Αττικη

 

Χτες πηγα σε εναν  και μου προτεινε την πρωτη. Τιμη 300 συν φπα.

Οποτε μαλλον εκει θα καταληξω γτ η τελευταια ξεφευγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Menelaos83 είπε

Χτες πηγα σε εναν  και μου προτεινε την πρωτη. Τιμη 300 συν φπα.

Οποτε μαλλον εκει θα καταληξω γτ η τελευταια ξεφευγει.

να ξερεις, δεν υπαρχει εγγυηση για το ηλεκτρικο κομματι.

αν προσφερει δωρεαν αντικατασταση του ηλεκτρικου μερους, τοτε ειναι συμφερουσα προταση. εαν οχι, μαλλον πρεπει να το δεις καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, mclein² είπε

να ξερεις, δεν υπαρχει εγγυηση για το ηλεκτρικο κομματι.

αν προσφερει δωρεαν αντικατασταση του ηλεκτρικου μερους, τοτε ειναι συμφερουσα προταση. εαν οχι, μαλλον πρεπει να το δεις καλυτερα.

Σε ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση, αρκετα σημαντικο αυτο.

Απο την εμπειρια σου η συγκεκριμενη βγαζει θεματα στο ηλεκτρικο κομματι?

Επεξ/σία από Menelaos83
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pintourikio είπε

5κλειδοι. Για καπέλα δεν αναφέρθηκε κάτι, πιστεύω χωρίς!

Εγώ δεν συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, αυτές οι τιμές είναι έξτρα χρέωση από την προσφορά που μου έδωσε με cisa ap4s και cisa defender. Δεν μου έδωσε προσφορά χωρίς κύλινδρο-defender.

Εκει αλλαζει το σεναριο. Νομιζα χωρις εξτρα χρεωση. Αν βαζει ap4s και χρεωνει συν αυτα δεν συμφερει πες καλυτερα φερουν σκετη πορτα μονο με κλειδαρια πανω. Τουλαχιστον να μη βαλουν τα ξυλα πανω για να μη κλεψουν και στη θωρακιση να ξερεις τι περνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, john_petrucci7 είπε

Εκει αλλαζει το σεναριο. Νομιζα χωρις εξτρα χρεωση. Αν βαζει ap4s και χρεωνει συν αυτα δεν συμφερει πες καλυτερα φερουν σκετη πορτα μονο με κλειδαρια πανω. Τουλαχιστον να μη βαλουν τα ξυλα πανω για να μη κλεψουν και στη θωρακιση να ξερεις τι περνεις

Αν θυμάμαι καλά, Μου είπε ότι επειδή έχει επενδύσει σε έναν Χ αριθμό ap4s, Defender cisa και σε πόμολα, λαβές δεν γίνεται να μην τα χρεώνει γιατί του έχουν κοστίσει εκείνου για να τα αγοράσει και να τα έχει σε στοκ.

Πάνω κάτω αυτό εγώ αυτό κατάλαβα.

Επεξ/σία από pintourikio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mclein² είπε

πρωτη φορα θα διαφωνησουμε εμεις οι δυο :D 

εισαι o 1/1.000.000 που το θεωρει αρνητικο παντως. 

οι συνηθισμενοι ανθρωποι (το 99%) ξεχνανε τα κλειδια μεσα & οχι εξω. 

Δεν το θεωρώ διαφωνία αλλά διαφορετική άποψη 😄

Οι διαφορετικές απόψεις είναι δημιουργικές. Αν συμφωνούσαμε όλοι σε όλα η ζωή θα ήταν βαρετή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Menelaos83 είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την διευκρινηση, αρκετα σημαντικο αυτο.

Απο την εμπειρια σου η συγκεκριμενη βγαζει θεματα στο ηλεκτρικο κομματι?

αν εχει ή αν αποκτησει προβλημα το συστημα του θυροτηλεφωνου θα καει στο μπαμ.

αν στελνει ρευμα για περισσοτερο απο 5-7 δευτερολεπτα, θα καει στο 5μηνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, mclein² είπε

ο μπαλωμενος δε βαζει κλειδαριες cisa, ουτε και κυλινδρους cisa. εχει προσωπικη εισαγωγη σε iseo και εκτος απροοπτου δεν εχει αλλαξει κατι σ'αυτο.

ή μιλησες με συνεργειο εξωτερικο ή κατι εχεις καταλαβει λαθος ή μας μεταφερεις λαθος. 

τελος, τα κλειδια που δεν αντιγρφονται ειναι το πακετο που δινει με maxi lock.

Πρέπει να έχεις δίκιο για την μάρκα. Τις σημειώσεις τις κράτησα εγώ για την προσφορά και δεν σημείωσα μάρκα, μόνο το μοντέλο της πόρτας.

Αξίζει το maxi lock για μικρή πολυκατοικία στην οποία ο κόσμος που πηγαινοέρχεται είναι ελεγχόμενος. Ποια η διαφορά της από την απλή όσον αφορά την ασφάλεια, πλην τα μη αντιγράψιμα κλειδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...