Προς το περιεχόμενο

Κλειδαριές και πόρτες ασφαλείας


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

27 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Eκτος απο τον κυλινδρο CISA RS-3S ειναι κανενας αλλος καλος οπως π.χ. ASSIX και ASTRAL?

Ειναι για θωρακισμενη πορτα.

Ποιο είναι το μπάτζετ σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Ποιο είναι το μπάτζετ σου?

Είμαι στο εξοικονομώ άλλα μου έβγαλαν μια τιμή 300 ευρώ για τον κυλινδρο.

Και οι άλλες επιλογές είναι οι άλλες δυο που ανέφερα παραπάνω.

Είναι δυνατόν 300 ευρώ?

Δεν ξέρω κι αν την έχουν βάλει ακόμη άλλα σήμερα το έμαθα και αύριο θα μιλήσω.Σαν στάνταρ έχουν στις πόρτες την Κ2 και είπα να βάλω καλύτερη με αυτά που διάβασα.

Άλλα 300 ευρώ μου φαίνονται παρά πολλά για κυλινδρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Είμαι στο εξοικονομώ άλλα μου έβγαλαν μια τιμή 300 ευρώ για τον κυλινδρο.

Και οι άλλες επιλογές είναι οι άλλες δυο που ανέφερα παραπάνω.

Είναι δυνατόν 300 ευρώ?

Δεν ξέρω κι αν την έχουν βάλει ακόμη άλλα σήμερα το έμαθα και αύριο θα μιλήσω.Σαν στάνταρ έχουν στις πόρτες την Κ2 και είπα να βάλω καλύτερη με αυτά που διάβασα.

Άλλα 300 ευρώ μου φαίνονται παρά πολλά για κυλινδρο.

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο..

Σου ζήτησαν επιπλέον 300€ για να βάλουν μόνο τον κύλινδρο cisa rs3s? 

Είναι 100% σίγουρο ότι το εξοικονομώ κατ'οικον καλύπτει και την αγορά/τοποθέτηση θωρακισμένης πόρτας? ή πχ έβαλες και αλουμίνια από το συγκεκριμένο μαγαζί και θα βάλεις και πόρτα και θα την δικαιολογήσουν ως αλουμίνια στο τιμολόγιο? (Ρωτάω για να μάθω και εγώ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μόνο για τον κύλινδρο είναι επιπλεον 300 ευρώ η διαφορά χρημάτων.

Έχω βάλει και τα αλουμίνια γενικότερα από το συγκεκριμένο μαγαζι άλλα για την πόρτα ασφαλεις δεν μου ανεφερε κάνεις ότι δεν μπορώ να την βάλω στο εξοικονομώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Ναι μόνο για τον κύλινδρο είναι επιπλεον 300 ευρώ η διαφορά χρημάτων.

Έχω βάλει και τα αλουμίνια γενικότερα από το συγκεκριμένο μαγαζι άλλα για την πόρτα ασφαλεις δεν μου ανεφερε κάνεις ότι δεν μπορώ να την βάλω στο εξοικονομώ.

Ξεκάθαρα όχι!!!! Απλά οι τύποι θέλουν να σε "αρμεξουν" λόγω του εξοικονομώ.

Καλύτερα συνέχισε στην τοποθέτηση την στανταρ πόρτας με τον κ2 και απλά αγόρασε από ένα κλειδαραδικο τον κύλινδρο της αρεσκείας σου. Όταν έρθει το συνεργείο και την τοποθετήσει δώσε τον δικό σου κύλινδρο να βάλουν ή μετά όταν φύγουν τοποθέτησε τον μόνος σου. Αν θες μας λες μπάτζετ να σου προτείνουμε 2-3 κυλίνδρους..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, pintourikio είπε

Ξεκάθαρα όχι!!!! Απλά οι τύποι θέλουν να σε "αρμεξουν" λόγω του εξοικονομώ.

Καλύτερα συνέχισε στην τοποθέτηση την στανταρ πόρτας με τον κ2 και απλά αγόρασε από ένα κλειδαραδικο τον κύλινδρο της αρεσκείας σου. Όταν έρθει το συνεργείο και την τοποθετήσει δώσε τον δικό σου κύλινδρο να βάλουν ή μετά όταν φύγουν τοποθέτησε τον μόνος σου. Αν θες μας λες μπάτζετ να σου προτείνουμε 2-3 κυλίνδρους..


Οκ θα μιλήσω αύριο μαζί τους να δω σε ποιο σταδιο βρίσκεται και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, HERTHAN είπε


Οκ θα μιλήσω αύριο μαζί τους να δω σε ποιο σταδιο βρίσκεται και θα επανέλθω.

Ευχαριστώ πολύ.

Δεν σε νοιάζει σε τι στάδιο βρίσκονται..

Η πόρτα έρχεται σπίτι σου γίνεται η τοποθέτηση και στο τέλος σου δίνουν το κουτί του κυλίνδρου για να τον ξεσφραγισεις και να στον βάλουν. Άρα δεν μπορούν να σου πουν μα μου σου του. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, pintourikio είπε

Δεν σε νοιάζει σε τι στάδιο βρίσκονται..

Η πόρτα έρχεται σπίτι σου γίνεται η τοποθέτηση και στο τέλος σου δίνουν το κουτί του κυλίνδρου για να τον ξεσφραγισεις και να στον βάλουν. Άρα δεν μπορούν να σου πουν μα μου σου του. 

Οι πόρτες έρχονται με τον κύλινδρο φορεμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, pintourikio είπε

Επειδή μπερδεύτηκα λίγο..

Σου ζήτησαν επιπλέον 300€ για να βάλουν μόνο τον κύλινδρο cisa rs3s? 

Είναι 100% σίγουρο ότι το εξοικονομώ κατ'οικον καλύπτει και την αγορά/τοποθέτηση θωρακισμένης πόρτας? ή πχ έβαλες και αλουμίνια από το συγκεκριμένο μαγαζί και θα βάλεις και πόρτα και θα την δικαιολογήσουν ως αλουμίνια στο τιμολόγιο? (Ρωτάω για να μάθω και εγώ)

αν η πορτα ειναι εισοδος σπιτιου πολυκατοικιας σαφως και δεν το καλυπτει το εξοικονομω.

Νομιζω οτι εχει ενα παραθυρακι για περιπτωση μονοκατοικιας.

Η εννοια ειναι οτι η εξωπορτα σπιτιου πολυκατοικιας δεν επηρεαζει την ενεργειακη του αποδοση.

 

Το σεναριο που καποιοι αλουμιναδες, μεσα στα κουφωματα "χωνουν" πορτα ασφαλειας,

δεν εχει να κανει με το προγραμμα.

Επεξ/σία από tornado
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Patrick147 είπε

Πρέπει να έχεις δίκιο για την μάρκα. Τις σημειώσεις τις κράτησα εγώ για την προσφορά και δεν σημείωσα μάρκα, μόνο το μοντέλο της πόρτας.

Αξίζει το maxi lock για μικρή πολυκατοικία στην οποία ο κόσμος που πηγαινοέρχεται είναι ελεγχόμενος. Ποια η διαφορά της από την απλή όσον αφορά την ασφάλεια, πλην τα μη αντιγράψιμα κλειδιά;

δε γνωριζω τις προτασεις του μπαλομενου, οποτε δεν μπορω ν'απαντησω.

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Eκτος απο τον κυλινδρο CISA RS-3S ειναι κανενας αλλος καλος οπως π.χ. ASSIX και ASTRAL?

Ειναι για θωρακισμενη πορτα.

ο astral s, ηταν καλος. πλεον δεν κανει για θωρακισμενη πορτα. ειναι λιγος.

7 ώρες πριν, HERTHAN είπε

Είμαι στο εξοικονομώ άλλα μου έβγαλαν μια τιμή 300 ευρώ για τον κυλινδρο.

Και οι άλλες επιλογές είναι οι άλλες δυο που ανέφερα παραπάνω.

Είναι δυνατόν 300 ευρώ?

Δεν ξέρω κι αν την έχουν βάλει ακόμη άλλα σήμερα το έμαθα και αύριο θα μιλήσω.Σαν στάνταρ έχουν στις πόρτες την Κ2 και είπα να βάλω καλύτερη με αυτά που διάβασα.

Άλλα 300 ευρώ μου φαίνονται παρά πολλά για κυλινδρο.

κ2 εχουν ακομη στανταρ ; μπορεις να μας γραψεις ποια εταιρεια ειναι αυτη που βαζει ακομη πορτες με τετοιο σετ ; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησα τώρα το πρωί.......... αν η πόρτα είναι εισοδος πολυκατοικίας δεν μπαίνει στο πρόγραμμα ενώ αν είναι εισοδος μονοκατοικίας(κεντρικη που την χτυπάει ο ήλιος π.χ.) μπαίνει κανονικά στο πρόγραμμα.

Τελικά έγινε μπέρδεμα και στα 300 ευρώ είναι η κλειδαριά ο κύλινδρος και το defender.

Είναι ολο το set κομπλέ.

Πιστεύω αν είναι όλα μέσα τότε είναι καλή η τιμή και λέω να το προχωρήσω.

Τι λέτε να δώσω το οκ είναι εντάξει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μιλησα τώρα το πρωί.......... αν η πόρτα είναι εισοδος πολυκατοικίας δεν μπαίνει στο πρόγραμμα ενώ αν είναι εισοδος μονοκατοικίας(κεντρικη που την χτυπάει ο ήλιος π.χ.) μπαίνει κανονικά στο πρόγραμμα.

Τελικά έγινε μπέρδεμα και στα 300 ευρώ είναι η κλειδαριά ο κύλινδρος και το defender.

Είναι ολο το set κομπλέ.

Πιστεύω αν είναι όλα μέσα τότε είναι καλή η τιμή και λέω να το προχωρήσω.

Τι λέτε να δώσω το οκ είναι εντάξει?

300€ με κ2, rs3s ή astral ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alejandro είπε

Οι πόρτες έρχονται με τον κύλινδρο φορεμένο.

Απαράδεκτο!

Στη δική μου πόρτα πάντως, μου έδωσαν το κουτί του κυλίνδρου και όταν ήταν η έτοιμη πόρτα τον ξεσφραγισα και μετά τον τοποθέτησαν...

26 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Μιλησα τώρα το πρωί.......... αν η πόρτα είναι εισοδος πολυκατοικίας δεν μπαίνει στο πρόγραμμα ενώ αν είναι εισοδος μονοκατοικίας(κεντρικη που την χτυπάει ο ήλιος π.χ.) μπαίνει κανονικά στο πρόγραμμα.

Τελικά έγινε μπέρδεμα και στα 300 ευρώ είναι η κλειδαριά ο κύλινδρος και το defender.

Είναι ολο το set κομπλέ.

Πιστεύω αν είναι όλα μέσα τότε είναι καλή η τιμή και λέω να το προχωρήσω.

Τι λέτε να δώσω το οκ είναι εντάξει?

Τι κλειδαριά, defender? Κύλινδρος φαντάζομαι ο rs3s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...