Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, vision είπε

Καλορίζικο, μεγιά! Πολλά και καλά Giga να κατεβάσεις... στο εύχομαι αλήθεια!

άλλαξε κανάλι σε πρώτη φάση μπας και σώσεις τίποτα.

καναλι αλλαξα αν χρειαστει θα ξανα αλλαξω, το σημα λεω μηπως ειναι αδυναμο μεχρι εκει που το χρειαζομαι στο pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κακό σήμα δεν το λες, ωστόσο το ρούτερ δεν είναι για πολλά πολλά. Με την πρώτη ευκαιρία εγώ θα το αλλάξω, είτε με άλλο (καθώς δεν είμαι Voip - καλύτερα είναι πιο φτηνά τα σκέτα ρούτερ), είτε με AP (αλλά έτσι δεν θα απαλλαγώ απ' το ZTE).  Το Ubiquiti AP AC Lite διαβάζω είναι καλή λύση (καθώς δεν θέλει και ξεχωριστή τροφοδοσία) αλλά ακριβή.

Επεξ/σία από vision
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, vision είπε

Κακό σήμα δεν το λες, ωστόσο το ρούτερ δεν είναι για πολλά πολλά. Με την πρώτη ευκαιρία εγώ θα το αλλάξω, είτε με άλλο (καθώς δεν είμαι Voip - καλύτερα είναι πιο φτηνά τα σκέτα ρούτερ), είτε με AP (αλλά έτσι δεν θα απαλλαγώ απ' το ZTE).  Το Ubiquiti AP AC Lite διαβάζω είναι καλή λύση (καθώς δεν θέλει και ξεχωριστή τροφοδοσία) αλλά ακριβή.

ολοι λένε AP αλλιως αν αλλαξεις ρουτερ με την τεχνικη υποστηριξη τι θα κανεις. Το δικό μου κλειδωσε καλά όμως εδώ που το εχω πιο πολύ ανάγκη αποσυνδέεται συνέχεια!

Επεξ/σία από qrstuv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνική υποστήριξη ονομάζεται κάτι που σε 1-2 τηλέφωνα λύνεται. Εδώ και 30 μέρες έχω μιλήσει με κάθε ανευθυνουπεύθυνο της nova και μου μιλάνε για φύκια και μεταξωτές κορδέλες. Μια ούρσα που υποτίθεται είναι σε άλλο level απ' τους πτωχούς τεχνικούς (ας τους πούμε έτσι), δεν ήθελε να μου στείλει και τεχνικό στο σπίτι, δεν δικαιούστε λέει. Την απείλησα με καταγγελία στην ΕΕΤΤ όμορφα και ωραία, και ήρθε τεχνικός εκεί που δεν το περίμενα. Κι ο άγιος φοβέρα θέλει.

Τέλος πάντων, με adsl είχα δικό μου ρούτερ το έβαλα μια φορά και το ξέχασα. Μετά έμαθα (μετά τη μετατροπή) πως το VDSL είναι πιο ευαισθητούλι, ο πωλητής δεν θα στο πει θα σε παραπληροφορήσει χαρακτηριστικά. Θα σου πει θα πιάνεις 50-100-200 (αυτά που διαφημίζουν στην TV) ενώ στην πραγματικότητα θα πιάνεις τα @@ σου. Θέλει δουλειά.

Σκοπεύω να ακολουθήσω την ίδια διαδρομή και τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω θέμα με το upload μέσω wifi ότι και αν στέλνω αργεί παρά πολύ ενώ στα speedtest πιάνει περίπου 9,2 (έχω voip & vdsl 100).

Σκέφτομαι με 30€ να αγοράσω το XIAOMI mi router 4a έτσι ώστε να δουλεύει το zte σαν modem & voip και ασύρματα να συνδέομαι επάνω στο XIAOMI. Φαντάζομαι αυτά τα δυο θα είναι συνδεδεμένα με καλώδιο Ethernet. Επειδή είμαι αρχάριος υπάρχει κάποιος οδηγός για το πως θα γίνει όλη αυτή η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

internet access γενικά προσπαθώ να κόψω. Στο προηγούμενο router δούλευε. Μου έδωσαν άλλο (γιατί κολλούσε το προηγούμενο γενικότερα) και ενώ αυτό τώρα δεν κολλάει, δεν φαίνεται να κόβει τίποτα...

Ρε τι γίνεται, ένα σωστό ρούτερ δεν έχουν εκεί στη νόβα;

pc.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω έλεγξε μήπως γράφεις λάθος την mac της μηχανής δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.(αν συνδέσεις την μηχανή που θες να αποκλείσεις δεν στην βγάζει στην λίστα από κάτω;)

Καλή τύχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2019 στις 12:10 ΠΜ, greekparot είπε

Έχω θέμα με το upload μέσω wifi ότι και αν στέλνω αργεί παρά πολύ ενώ στα speedtest πιάνει περίπου 9,2 (έχω voip & vdsl 100).

 

ακριβως οπως τα λες @ΕλληνικέΠαπαγαλε 😊

Και εδω μια απο τα ιδια

wifi για τα μπάζα  -  χώμα μιλάμε -

και το upload κολαει - και οταν ειναι 9.2 και οταν ειναι 0.38 ( ναι σωστα βλεπετε, μερικες φορες ειναι κατω απο το 1 )

τι την ηθελα την κατοσταρα; μια χαρα ητανε τα 24

 

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους,

ένας φίλος γύρισε σήμερα σε nova με το συγκεκριμένο router και voip.

Άρα δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει το Tp Link Vr400 που είχε μέχρι σήμερα γιατί δεν έχει θύρα voip.

Μπορεί με κάποιο τρόπο να κάνει το H267N να παίξει ώς modem και τα υπόλοιπα να γίνονται απο το VR400;; Αν ναι τι πρέπει να κάνει;

Λύθηκε παίδες, Ευχαριστώ!

Επειδή το VR400 έχει μια θύρα 1000mbps και σε αυτή έγινε το bridge, γνωρίζει κανείς αν ρίξω ένα 1000mbps switch εκεί αν θα παίξει;

(ταυτόχρονα bridge-nas-pc) ;;;

 

 

Επεξ/σία από Da_rudakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/9/2019 στις 12:32 ΜΜ, vision είπε

Τεχνική υποστήριξη ονομάζεται κάτι που σε 1-2 τηλέφωνα λύνεται. Εδώ και 30 μέρες έχω μιλήσει με κάθε ανευθυνουπεύθυνο της nova και μου μιλάνε για φύκια και μεταξωτές κορδέλες. Μια ούρσα που υποτίθεται είναι σε άλλο level απ' τους πτωχούς τεχνικούς (ας τους πούμε έτσι), δεν ήθελε να μου στείλει και τεχνικό στο σπίτι, δεν δικαιούστε λέει. Την απείλησα με καταγγελία στην ΕΕΤΤ όμορφα και ωραία, και ήρθε τεχνικός εκεί που δεν το περίμενα. Κι ο άγιος φοβέρα θέλει.

Τέλος πάντων, με adsl είχα δικό μου ρούτερ το έβαλα μια φορά και το ξέχασα. Μετά έμαθα (μετά τη μετατροπή) πως το VDSL είναι πιο ευαισθητούλι, ο πωλητής δεν θα στο πει θα σε παραπληροφορήσει χαρακτηριστικά. Θα σου πει θα πιάνεις 50-100-200 (αυτά που διαφημίζουν στην TV) ενώ στην πραγματικότητα θα πιάνεις τα @@ σου. Θέλει δουλειά.

Σκοπεύω να ακολουθήσω την ίδια διαδρομή και τώρα.

τα ιδια τραβαω και γω τωρα.. Ολοι εδω λενε να το πεταξουμε και να παρουμε αλλο, στα μαγαζια που εκανα μια βολτα μου ειπαν AP. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...