Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, loypis είπε

οχι..δεν λεω σαν admin..

λεω σαν user name forthnet

μπαίνει και το εργοστασιακό username που είχα, user με τον κωδικό που γράφει από πίσω το ρούτερ και το username forthnet με κωδικό F0rth@c$n3t#

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, fan13pl είπε

μπαίνει και το εργοστασιακό username που είχα, user με τον κωδικό που γράφει από πίσω το ρούτερ και το username forthnet με κωδικό F0rth@c$n3t#

Α ωραία.. 😉 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερώσει  V1.0.0_GR5.1T12 στο zte της nova ζητείστε την γιατί δεν την προτείνουν διότι λένε ότι δημιουργεί πρόβλημα στην τηλεφωνία στης περισσότερες περίπτωσης  είναι στο χέρι του καθενός άμα θέλει να την περάσουν η τεχνική της nova. (λύνει το πρόβλημα με το upload μεσώ wifi) όπως είπε και ο φίλος παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 2 μηνες ταλαιπορεια και κοροιδια που δεν μπορεσαν να φτιαξουν τη βλαβη μου εκαναν προσφορα την 100ρα 26ευρω την αλλη μερα 16 ευρω ειναι για γελια,γυρισα στον οτε 100ρα και υσηχασα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, djtelis είπε

μετα απο 2 μηνες ταλαιπορεια και κοροιδια που δεν μπορεσαν να φτιαξουν τη βλαβη μου εκαναν προσφορα την 100ρα 26ευρω την αλλη μερα 16 ευρω ειναι για γελια,γυρισα στον οτε 100ρα και υσηχασα

Τι πρόβλημα είχες ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/3/2020 στις 4:15 ΜΜ, MESILIKAS είπε

Στο ΖΧΗΝ είναι αυτά παρακάτω στο Xiaomi όπως στο προηγούμενο μου post αλλά πλεον εχω βάλει  Configure automatically στο PPPoE

Screen Shot 03-24-20 at 04.05 PM 001.JPG

Screen Shot 03-24-20 at 04.05 PM.JPG

Πώς συνδέεσαι στο web admin του ΖΧΗΝ αφού το βάλεις σε bridge? Απ' ό,τι βλέπω έχεις συνδέσει Ethernet από το PC σου στην LAN2 του ΖΧΗΝ, σωστά?

Άλλος τρόπος υπάρχει χωρίς την άμεση σύνδεσή τους?

Απενεργοποίησα τον DHCP server του ΖΧΗΝ και σύνδεσα την LAN2 με θύρα του Router (π.χ. του Xiaomi), ώστε να πάρει IP. Αλλά δεν παίρνει και δεν το βλέπω στους DHCP clients του Router.

Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, djtelis είπε

μετα απο 2 μηνες ταλαιπορεια και κοροιδια που δεν μπορεσαν να φτιαξουν τη βλαβη μου εκαναν προσφορα την 100ρα 26ευρω την αλλη μερα 16 ευρω ειναι για γελια,γυρισα στον οτε 100ρα και υσηχασα

εμεις παλι..μια χαρα ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, εχω την 100αρα Nova με ZXHN H267N και αποφάσισα να τον βάλω σε bridge με ενα ASUS RT-AC58U σε wireless router mode. Ακολούθησα τον οδηγό του @randomcat, ρύθμισα τον ΖΤΕ και τον ASUS και ενώ φαίνεται στον ASUS ότι internet connected, δεν υπάρχει πρόσβαση στο internet. Δοκίμασα επίσης ως router να βάλω και έναν TP-LINK TD-W8970 πάλι σε wireless router mode και στα diagnostics έχω την παρακάτω εικόνα. Mπορώ να καταλάβω  ότι η  η IP που παίρνει ο router (τόσο ο ASUS όσο και ο TP-LINK) είναι private που σίγουρα είναι λάθος απλά δεν ξέρω σε τι μπορεί να οφείλεται. Έχω φάει πόσες ώρες να δοκιμάζω, αλλά δεν βγάζω άκρη. Δεν έχω πολλές γνώσεις από δίκτυα και κάπου μάλλον το χάνω. Αν κάποιος γνωρίζει που μπορεί να έχω λάθος ας βοηθήσει.

 

 

 

tp_status.png

tp_wan.png

Επεξ/σία από Thomas_kant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα φόρουμ,

Μόλις χθες εγκατέστησα το συγκεκριμένο ρούτερ(χθες ενεργοποιηθηκε η vdsl γραμμή), και έχω θέμα με τα powerlines tplink av600. Η γραμμή είναι 100Mbps αλλά αυτά συγχρονίζουν 35-38Mbps. Γνωρίζετε κάποια ρύθμιση που πιθανόν χρειάζεται να κάνω; Η συνδεσμολογία είναι: Powerline στον τοίχο και πάνω εκεί πολύπριζο απ' όπου παίρνει ρεύμα το router.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, randomcat είπε

@Thomas_kant

για δώσε και μια εικόνα από Network > LAN Settings και Network > WAN Settings

@randomcat

Επειδή έβαλα περισσότερες εικόνες, για να είναι πιο πρακτικό, επισυνάπτω pdf αρχειο.

bridge.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Thomas_kant είπε

@randomcat

Επειδή έβαλα περισσότερες εικόνες, για να είναι πιο πρακτικό, επισυνάπτω pdf αρχειο.

bridge.pdf 340 kB · 1 download

Κάποιες διαφορές που έχω είναι ότι στα LAN Settings του TP-LINΚ έχω βάλει να δίνει ο DHCP ως gateway το 192.168.2.1 , και επίσης έχω ενεργοποιημένο το IGMP Snooping (όχι ότι είναι σημαντικό αυτό, απλά λέω). Και στα WAN Settings έχω ενεργοποιημένο το IPv6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα, νέος κάτοχος της 100αρας γραμμής και του συγκεκριμένου ρουτερ. Ενώ στο utorrent ανεβάζω με 1 mbps, στο wetransfer ανεβάζω με πολύ χαμηλή ταχύτητα, γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, steved13 είπε

Παιδιά καλησπέρα, νέος κάτοχος της 100αρας γραμμής και του συγκεκριμένου ρουτερ. Ενώ στο utorrent ανεβάζω με 1 mbps, στο wetransfer ανεβάζω με πολύ χαμηλή ταχύτητα, γνωρίζει κάποιος γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?

Welcome to the club: https://www.adslgr.com/forum/threads/1118154-ZTE-ZXHN-H267N-WiFi-upload-problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, darkmatinee είπε

Μα στο utorrent η ταχύτητα upload μαξαρει ακόμα και από WIFI.

Το θέμα είναι γιατί είναι τόσο αργό στο we transfer, μήπως κάποια ρύθμιση του ρουτερ μπλοκάρει το συγκεκριμένο σαιτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...