Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το έκανα,αλλά το macbook air που έχω δεν εχει ethernet και περιμενω ανταπτοράκι usb-ethernet,οπότε για τώρα ολα wireless. Στο router μπαίνω με 192.168.2.1.  Στο zte το 192.168.1.1 σαν να έκλεισε. 

Δοκίμασα να δωσω ip στο zte από το dhcp του asus,αλλά δεν.

Επεξ/σία από Morphflow
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό θα είναι αν δεν υπάρχουν εξειδικευμένες γνώσεις να αφήνετε το ρούτερ στο αυτόματο. Η διαφορά για τον απλό χρήστη είναι ελάχιστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Morphflow είπε

Εν τέλει όλα λύθηκαν με hard reset στο zte και έχοντας κρατημένες από πριν τις ρυθμίσεις στο Asus,όλα λειτουργούν κανονικά. Βλέπω το μενού και των 2

Με ενεργοποιημένο το DHCP στο ZTE ?

Όταν λες ότι βλέπεις και των 2 τι εννοείς - και με ποιον τρόπο συνδέεσαι στο ZTE ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, randomcat είπε

Με ενεργοποιημένο το DHCP στο ZTE ?

Όταν λες ότι βλέπεις και των 2 τι εννοείς - και με ποιον τρόπο συνδέεσαι στο ZTE ?

Ναι είναι ενεργοποιημένο το DHCP στο ZTE (αφού έκανα hard reset). Στο Asus δεν άλλαξα κάτι,ήταν κρατημένα από πριν. Μετά το hard reset στο ZTE,ξαναέκανα την διαδικασία bridge μέσω ZTE και όλα καλά. Μπαίνω 192.168.1.1 στο Zte και router.asus.com για το Asus. Έχω πρόσβαση και στα 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Morphflow είπε

Ναι είναι ενεργοποιημένο το DHCP στο ZTE (αφού έκανα hard reset). Στο Asus δεν άλλαξα κάτι,ήταν κρατημένα από πριν. Μετά το hard reset στο ZTE,ξαναέκανα την διαδικασία bridge μέσω ZTE και όλα καλά. Μπαίνω 192.168.1.1 στο Zte και router.asus.com για το Asus. Έχω πρόσβαση και στα 2

Πώς ακριβώς είσαι συνδεδεμένος στο ZTE ? Εγώ έχω το παρακάτω setup και μπορώ να μπω από το PC μου ("HOST A") στο 192.168.2.1 για το router αλλά δεν έχω τρόπο να μπω στο ZTE...

home-network-alt.png&key=fd0b3787d20db25

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, randomcat είπε

Πώς ακριβώς είσαι συνδεδεμένος στο ZTE ? Εγώ έχω το παρακάτω setup και μπορώ να μπω από το PC μου ("HOST A") στο 192.168.2.1 για το router αλλά δεν έχω τρόπο να μπω στο ZTE...

home-network-alt.png&key=fd0b3787d20db25

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά το οτι μπαίνω μόνο ασύρματα στο router και στο ZTE ( λόγω έλλειψης ethernet στο λαπτοπ),πάντως έτσι είναι συνδεδεμένα κι εμένα.Πρώτο το ZTE με το τηλέφωνο πάνω του και  καλώδιο από LAN1 στην WAN του router. Τίποτα άλλο. Δοκίμασες hard reset στο ZTE; Εμένα έτσι δούλεψε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Morphflow είπε

Δεν ξέρω αν έχει διαφορά το οτι μπαίνω μόνο ασύρματα στο router και στο ZTE ( λόγω έλλειψης ethernet στο λαπτοπ),πάντως έτσι είναι συνδεδεμένα κι εμένα.Πρώτο το ZTE με το τηλέφωνο πάνω του και  καλώδιο από LAN1 στην WAN του router. Τίποτα άλλο. Δοκίμασες hard reset στο ZTE; Εμένα έτσι δούλεψε.

Α ναι, εντάξει με Wi-Fi είναι λογικότατο. Εγώ έχω απενεργοποιήσει το WLAN στο ZTE.

Reset θα του κάνω μόνο εάν θέλω να ξαναενεργοποιήσω τον DHCP για να συνδέομαι με Ethernet κατ' ευθείαν επάνω του. Αλλά αν θέλω να πάρει IP από το router για να είμαστε στο ίδιο LAN θα πρέπει να είναι κλειστός ο DHCP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, theanonymous είπε

Υπάρχει κάποιος με την έκδοση  V1.0.0_GR5.1T13D2 ;

Λειτουργεί πλέον η LAN4 με αυτή την έκδοση;

Εγώ αυτήν έχω, παίζει κανονικά η LAN4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά.

 

Μου έστειλαν το 267N για VoIP από τη Nova και είμαι στη διαδικασία σεταρίσματος. 

Τι έχω κάνει μέχρι τώρα. 

Το έχω βάλει σε bridge mode και ως router χρησιμοποιώ ένα της TP Link. 

Για κάποιο λόγο τον οποίο δεν έχω καταλάβει όταν το βάζω σε bridge mode δεν λειτουργεί η VoIP. Είναι φυσιολογικό αυτό; 

 

Έχω κρατήσει τις ρυθμίσεις για VoIP στο modem και έχω διαγράψει αυτές που είχε για VDSL αφού το άλλαξα σε Bridge. Τι κάνω λάθος;

EDIT: μετά από μερικά λεπτά έφτιαξε μόνο του.

Επίσης τι πρέπει να αλλάξω για να μπορώ να μπω και να χειριστώ το UI του modem μέσω του router;

Επεξ/σία από Lnds500
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2020 στις 11:09 ΜΜ, randomcat είπε

Πώς ακριβώς είσαι συνδεδεμένος στο ZTE ? Εγώ έχω το παρακάτω setup και μπορώ να μπω από το PC μου ("HOST A") στο 192.168.2.1 για το router αλλά δεν έχω τρόπο να μπω στο ZTE...

home-network-alt.png&key=fd0b3787d20db25

Καλησπέρα επείδη έχω και εγώ τον TP Link και δεν θέλω να τον καταργήσω μπορείς να με βοηθήσω να κάνω το ίδιο setup??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που ρώτησα αν μπορούμε να συνδέσουμε πάνω του σκληρό δίσκο με ταινίες και να τις βλέπουμε από άλλες συσκευές... Ξέρει κανείς αν γίνεται ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...