Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, theanonymous είπε

Θα πρέπει να μπεις με τους κωδικούς root, και:

Πας Internet -> WAN και θα βρεις τις Internet_VDSL/Internet_ADSL και θα τις διαγράψεις
Θα κάνεις Create New Item και θα βάλεις
>Connection name: bridge
>DSL Transfer: ATM
>Type:Bridge
>VPI/VCI: 8/35
κάνεις Apply.

Μετά θα πας πάλι Internet -> Port Binding
Θα επιλέξεις τις θύρες που θες να λειτουργούν στο bridge, και κάνεις Apply.

Τι κερδίζεις από το να κανείς bridge το ρουτερ ;

εγω έχω ένα tp link router και το έχω συνδεμενο πάνω στο Ethernet του ρουτερ/modem και παίρνω WiFi από το tp link απλά .

τι θα κερδίσω αν κάνω bridge ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ρούτερ που θα προσθέσεις αν κάνεις bridge, θα αναλάβει εξ ολοκλήρου τη διαχείριση του internet, γλιτώνοντας τα διάφορα προβλήματα του ZTE στο κομμάτι αυτό. Με τη σύνδεση που έχεις κάνει τώρα, χρησιμοποιείς το TP-LINK μόνο για το WiFi του και όχι σαν router, το router σου παραμένει το ZTE, με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, theanonymous είπε

Το ρούτερ που θα προσθέσεις αν κάνεις bridge, θα αναλάβει εξ ολοκλήρου τη διαχείριση του internet, γλιτώνοντας τα διάφορα προβλήματα του ZTE στο κομμάτι αυτό. Με τη σύνδεση που έχεις κάνει τώρα, χρησιμοποιείς το TP-LINK μόνο για το WiFi του και όχι σαν router, το router σου παραμένει το ZTE, με ότι αυτό συνεπάγεται.

Σε ευχαριστω για την απάντηση .

ξερεις αν αξίζει να κάνει bridge το ZTE και να δουλεύω μέσω   tp link Archer C50 c1200 ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά, με Forthnet και τρισάθλια 50αρα βάζοντας το ZXHN  ως Root user σε bridge mode στην LAN1 συνδέω ένα  Xiaomi R4 router αλλά αδυνατεί να κάνει κλήση PPoΕ το Xiaomi, μπορεί και μόνο με DHCP να συνδεθώ πράγμα μη επιθυμητό... Τι να φταιει το έχει καταφέρει κανείς σας? Εχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και manual DNS server...

Ευχαριστώ

Screen Shot 03-23-20 at 10.27 AM.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, JonGG είπε

έχει κάνει κάποιος αναβάθμιση το συγκεκριμένο ρουτερ?

αν ναι πια εκδοσή και τι διόρθωσε?

εχει κυκλοφορησει εδω και κανα δυο μηνες μια νεα έκδοση που νομιζω τελειώνει σε .1Τ12 

 

Και εμένα με ενδιαφέρει να μαθω αν διορθωσε κατι.

Εγω έχω θεμα με τις ασυρματες συσκευες που εχουν χαμηλη ταχυτητα σε σχεση με τις ενσυρματες

και κάθε πρωι του κανω μια επανεκκινηση, που νομιζω οτι καπως το βοηθαει

Επεξ/σία από adminaros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, adminaros είπε

εχει κυκλοφορησει εδω και κανα δυο μηνες μια νεα έκδοση που νομιζω τελειώνει σε .1Τ12 

Και εμένα με ενδιαφέρει να μαθω αν διορθωσε κατι.

Εγω έχω θεμα με τις ασυρματες συσκευες που εχουν χαμηλη ταχυτητα σε σχεση με τις ενσυρματες

και κάθε πρωι του κανω μια επανεκκινηση, που νομιζω οτι καπως το βοηθαει

Μήπως διόρθωσε το upload του wifi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/3/2020 στις 11:09 ΠΜ, MESILIKAS είπε

Γεια σας παιδιά, με Forthnet και τρισάθλια 50αρα βάζοντας το ZXHN  ως Root user σε bridge mode στην LAN1 συνδέω ένα  Xiaomi R4 router αλλά αδυνατεί να κάνει κλήση PPoΕ το Xiaomi, μπορεί και μόνο με DHCP να συνδεθώ πράγμα μη επιθυμητό... Τι να φταιει το έχει καταφέρει κανείς σας? Εχω δοκιμάσει τα πάντα μέχρι και manual DNS server...

Ευχαριστώ

Screen Shot 03-23-20 at 10.27 AM.JPG

Κάνε έναν έλεγχο για τη σωστή διαδικασία του bridge.

Τέλος, στο Xiaomi, άσε κενό το Name (τώρα γράφεις VDSL_Internet) γιατί στέλνεται σαν παράμετρος μέσω του PPPoE και μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, theanonymous είπε

Κάνε έναν έλεγχο για τη σωστή διαδικασία του bridge.

Τέλος, στο Xiaomi, άσε κενό το Name (τώρα γράφεις VDSL_Internet) γιατί στέλνεται σαν παράμετρος μέσω του PPPoE και μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα.

Ευχαριστώ για την απάντηση έτσι ξεκίνησα με κενο το name και εχω δοκιμάσει τα πάντα που εχω βρει στο net δεν με θέλει με τίποτα, εχω και άλλο Xiaomi το mini και αυτό τα ίδια κάτι παίζει με τα DNS και την Forthnet εγώ πιστεύω γι αυτό ήθελα να μάθω αν κάποιος άλλος εχει συνδέσει το ZXΗN bridge με Xiaomi router

Επεξ/σία από MESILIKAS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...