Προς το περιεχόμενο

ZXHN H267N απο NOVA


loypis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για οποιον ενδιαφέρεται έχουν βγει τα firmware upgrade για τα 267n από nova. Συγκεκριμένα μετά το upgrade θα πρέπει να πάει στο GR5.T12. Τα θέματα που επιλύονται με αυτό είναι το κόλλημα στο Upload μέσω wifi και πρόβλημα με Αναμονή Κλήσης μέσω VoIP. Btw αν κάποιος πάρει και ζητήσει να του το περάσουν να έχετε υπόψιν οτι δεν θα έχετε τηλέφωνο (σε VLU γραμμές) για λίγο μέχρι να ξαναγίνει χειροκίνητα το voice setup από αυτούς. Να σημειωθεί πως δεν είναι το scriptaki που έβαζαν και μετά από reboot διαγραφόταν.Είναι κανονικό firmware upgrade πλεον.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 554
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι και σε σας απενεργοποιημένη η θύρα LAN/WAN 4; Δεν εμφανίζεται πουθενά στο web panel και ότι συσκευή συνδέω πάνω δεν παίρνει ίντερνετ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2020 στις 1:00 ΜΜ, Loki13 είπε

Για οποιον ενδιαφέρεται έχουν βγει τα firmware upgrade για τα 267n από nova. Συγκεκριμένα μετά το upgrade θα πρέπει να πάει στο GR5.T12. Τα θέματα που επιλύονται με αυτό είναι το κόλλημα στο Upload μέσω wifi και πρόβλημα με Αναμονή Κλήσης μέσω VoIP. Btw αν κάποιος πάρει και ζητήσει να του το περάσουν να έχετε υπόψιν οτι δεν θα έχετε τηλέφωνο (σε VLU γραμμές) για λίγο μέχρι να ξαναγίνει χειροκίνητα το voice setup από αυτούς. Να σημειωθεί πως δεν είναι το scriptaki που έβαζαν και μετά από reboot διαγραφόταν.Είναι κανονικό firmware upgrade πλεον.

Να ένας που δουλεύει στο τεχνικό τμήμα της Nova. 

Μπαμ από χιλιόμετρα :P (Το VLU σε φανέρωσε) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2020 στις 1:00 ΜΜ, Loki13 είπε

Για οποιον ενδιαφέρεται έχουν βγει τα firmware upgrade για τα 267n από nova. Συγκεκριμένα μετά το upgrade θα πρέπει να πάει στο GR5.T12. Τα θέματα που επιλύονται με αυτό είναι το κόλλημα στο Upload μέσω wifi και πρόβλημα με Αναμονή Κλήσης μέσω VoIP. Btw αν κάποιος πάρει και ζητήσει να του το περάσουν να έχετε υπόψιν οτι δεν θα έχετε τηλέφωνο (σε VLU γραμμές) για λίγο μέχρι να ξαναγίνει χειροκίνητα το voice setup από αυτούς. Να σημειωθεί πως δεν είναι το scriptaki που έβαζαν και μετά από reboot διαγραφόταν.Είναι κανονικό firmware upgrade πλεον.

Να είσαι καλά μ' έσωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/2/2020 στις 1:00 ΜΜ, Loki13 είπε

Για οποιον ενδιαφέρεται έχουν βγει τα firmware upgrade για τα 267n από nova. Συγκεκριμένα μετά το upgrade θα πρέπει να πάει στο GR5.T12. Τα θέματα που επιλύονται με αυτό είναι το κόλλημα στο Upload μέσω wifi και πρόβλημα με Αναμονή Κλήσης μέσω VoIP. Btw αν κάποιος πάρει και ζητήσει να του το περάσουν να έχετε υπόψιν οτι δεν θα έχετε τηλέφωνο (σε VLU γραμμές) για λίγο μέχρι να ξαναγίνει χειροκίνητα το voice setup από αυτούς. Να σημειωθεί πως δεν είναι το scriptaki που έβαζαν και μετά από reboot διαγραφόταν.Είναι κανονικό firmware upgrade πλεον.

Ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες @Loki13. Ξέρεις αν θα περαστεί αυτόματα τις επόμενες μέρες ή μόνο αν το ζητήσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, το συγκεκριμένο ZTE δίνει η Nova για vdsl; ανανέωσα σήμερα από adsl σε vdsl και έχω το συγκεκριμένο, αν είναι να μην παραλάβω το καινούργιο, 20 ευρουλακια είναι αυτά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, arma1 είπε

Καλησπέρα, το συγκεκριμένο ZTE δίνει η Nova για vdsl; ανανέωσα σήμερα από adsl σε vdsl και έχω το συγκεκριμένο, αν είναι να μην παραλάβω το καινούργιο, 20 ευρουλακια είναι αυτά 

Στο VDSL ο εξοπλισμος ειναι δωρεαν, επομενως θα εχεις ενα τσαμπα 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, DanielRGr said:

Στο VDSL ο εξοπλισμος ειναι δωρεαν, επομενως θα εχεις ενα τσαμπα 😛 

Εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου, δεν είναι δωρεάν.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Εδώ και ενάμιση χρόνο περίπου, δεν είναι δωρεάν.

image.png

οπου τους πιασεις ειναι..εγω εκανα ανανεωση τον περασμενο μαρτιο....δωρεαν το ρουτερ vdsl  δωρεαν και ο  καινουριος αποκωδ. νοβα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι εγγύηση. Το πληρώνεις και το κρατάς. Φυσικά μπορεί να κάνουν και προσφορές σε κάποιους όπως λέει και ο loypis, αλλά βάσει τιμοκαταλόγου είναι 20€, και πριν λίγες μέρες ανέφερε κάποιος σε διπλανό φόρουμ ότι δεν γινόταν να το αποφύγει, ακόμη κι αν ήθελε να βάλει το δικό του modem/router. Τώρα αν έχεις ακριβώς το ίδιο μοντέλο, ε, φαντάζομαι θα είναι βλακεία να σε βάλουν να το ξανααγοράσεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ που έκανα φορητότητα από Vodafone σε nova για vdsl 50 μου χρέωσαν τα τέλη φορητότητας 38 ευρώ, 25 ευρώ τα τέλη σύνδεσης και 20 ευρώ το ρούτερ το οποίο το πήρα υποχρεωτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, arma1 είπε

Καλησπέρα, το συγκεκριμένο ZTE δίνει η Nova για vdsl; ανανέωσα σήμερα από adsl σε vdsl και έχω το συγκεκριμένο, αν είναι να μην παραλάβω το καινούργιο, 20 ευρουλακια είναι αυτά 

Τελικά είναι το ίδιο ρουτερ ή όχι; αν είναι το ίδιο έχω την δυνατότητα να μην παραλάβω, γι αυτό ρωτάω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, arma1 είπε

Τελικά είναι το ίδιο ρουτερ ή όχι; αν είναι το ίδιο έχω την δυνατότητα να μην παραλάβω, γι αυτό ρωτάω 

Εγώ χθες που παρέλαβα το ρούτερ της nova για vdsl, μου έδωσαν το ZTE  ZXHN H267N και απ' ότι μου είπαν μόνο αυτό δίνουν. Ο μόνος τρόπος θεωρώ αν στο στείλουν με αντικαταβολή είναι να μην το παραλάβεις και να τους πεις ότι θα πάω να το αγοράσω από το κατάστημα της περιοχής μου και να μην πας ποτέ να το πάρεις. Στο λέω γιατί εγώ δεν το παρέλαβα από courier που ήταν με αντικαταβολή και αφου τους ενημέρωσα ότι δεν θα παραλάβω, πήγα στο κατάστημα της περιοχής μου και το αγόρασα αλλά δεν ασχολήθηκε κανένας, οπότε και να μην πήγαινα δεν θα με ενοχλούσε κανείς!

Επεξ/σία από tasos_87
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasos_87 είπε

εγώ που έκανα φορητότητα από Vodafone σε nova για vdsl 50 μου χρέωσαν τα τέλη φορητότητας 38 ευρώ, 25 ευρώ τα τέλη σύνδεσης και 20 ευρώ το ρούτερ το οποίο το πήρα υποχρεωτικά.

Εγω απο wind σε vodafone ειχα δωρεαν φορητοτητα, δωρεαν τελη συνδεσης, δωρεαν ρουτερ και τους παζαρεψα φουλ για την 100αρα vdsl (γυρω στα 30 στρογγυλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...