Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, Silverage είπε

Ξέρουμε κανέναν ψυχίατρο που να δίνει χαρτιά για Ι5;

Τον Μάρτιο μπαίνω και θέλω να ξεκινήσω διαδικασίες για απαλλαγή.

εχεις οντως θεμα; αποτι ξερω (ας με διορθωσει καποιος) ακομα και αν εχεις χαρτι απο νοσοκομειο/ψυχιατρο θα πρεπει να εχεις και επιβεβαιωση απο στρατιωτικο νοσοκομειο/ιατρο

ειχε γινει ενα σκανδαλο τη δεκαετια 90 με κατι "επωνυμους" και αλλαξε το καθεστως.

Πλεον, αν θες να απαλλαγεις εχει 2 παραθυρακια

1)συνεχεις αναβολλες και καποια στιγμη (ισως εχεις μεχρι τοτε και οικογενεια) να κανεις βασικη θητεια ή καθολου (εξαγορα)

2)να πας κανονικα και τη πρωτη μερα να το παιξεις τρελος π.χ να πας να βαλεις φωτια, να καταβρεξεις κανενα στελεχος κτλ και να συνεχισεις τη τρελα και στο ψυχιατρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, vamvakoolas είπε

εχεις οντως θεμα; αποτι ξερω (ας με διορθωσει καποιος) ακομα και αν εχεις χαρτι απο νοσοκομειο/ψυχιατρο θα πρεπει να εχεις και επιβεβαιωση απο στρατιωτικο νοσοκομειο/ιατρο

ειχε γινει ενα σκανδαλο τη δεκαετια 90 με κατι "επωνυμους" και αλλαξε το καθεστως.

Πλεον, αν θες να απαλλαγεις εχει 2 παραθυρακια

1)συνεχεις αναβολλες και καποια στιγμη (ισως εχεις μεχρι τοτε και οικογενεια) να κανεις βασικη θητεια ή καθολου (εξαγορα)

2)να πας κανονικα και τη πρωτη μερα να το παιξεις τρελος π.χ να πας να βαλεις φωτια, να καταβρεξεις κανενα στελεχος κτλ και να συνεχισεις τη τρελα και στο ψυχιατρο...

Δεν έχω θέμα αλλά δεν θέλω να πάω. Είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος. Δουλεύω 10 χρόνια και παίρνω καλό μισθό.

Δεν είναι δύσκολο να το πάρεις απλά θέλει 2 χρόνια αναβολές και χαρτί γιατρού. Οι στρατιωτικοί γιατροί απλά αντιγράφουν το χαρτί που τους πας. Δεν ξέρω όμως κανέναν ψυχίατρο που δίνει και για να μην ψάχνω όλους τους γιατρούς της Αθήνας είπα μήπως ξέρει κανένας να μου στείλει μήνυμα.

Επεξ/σία από Silverage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, vamvakoolas είπε

εχεις οντως θεμα; αποτι ξερω (ας με διορθωσει καποιος) ακομα και αν εχεις χαρτι απο νοσοκομειο/ψυχιατρο θα πρεπει να εχεις και επιβεβαιωση απο στρατιωτικο νοσοκομειο/ιατρο

ειχε γινει ενα σκανδαλο τη δεκαετια 90 με κατι "επωνυμους" και αλλαξε το καθεστως.

Πλεον, αν θες να απαλλαγεις εχει 2 παραθυρακια

1)συνεχεις αναβολλες και καποια στιγμη (ισως εχεις μεχρι τοτε και οικογενεια) να κανεις βασικη θητεια ή καθολου (εξαγορα)

2)να πας κανονικα και τη πρωτη μερα να το παιξεις τρελος π.χ να πας να βαλεις φωτια, να καταβρεξεις κανενα στελεχος κτλ και να συνεχισεις τη τρελα και στο ψυχιατρο...

Εγω θα έλεγα οποιος θελει να πάρει απαλλαγη να παει με το δρόμο 1. Ο δρόμος 2 μπορει να θέσει σε κίνδυνο άλλους στρατιώτες ή στελέχη (με τη φωτιά π.χ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, ProponitisTouKanape είπε

Εγω θα έλεγα οποιος θελει να πάρει απαλλαγη να παει με το δρόμο 1. Ο δρόμος 2 μπορει να θέσει σε κίνδυνο άλλους στρατιώτες ή στελέχη (με τη φωτιά π.χ.)

δυστηχως μου εχει τυχει το 2 δυο φορες (αλλα ασχοληθηκαν με κατι αποθηκες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά , έκοψα την αναβολη που είχα την δεύτερη , πήρα αναγκαστικά μια έξτρα λόγω δουλειάς και τώρα αν ξέρει κανείς , την πρώτη φορά που έκοψα την αναβολη σπουδών , μπήκα στο σύστημα και επέλεξα το που θέλω να πάω κτλ , τώρα μπορώ να το ξανακάνω ή θα κρατήσει τα προηγούμενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tonykolia είπε

Καλησπέρα παιδιά, είναι κάποιος από εδώ που να έχει πάρει ειδικότητα μάγειρα σαν εξάμηνος ή να έχει ακούσει κάτι πάνω στο θέμα?

Γίνεται, σε εμάς τώρα ένας από τους μάγειρες είναι εξάμηνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Mavros_Pete είπε

Γίνεται, σε εμάς τώρα ένας από τους μάγειρες είναι εξάμηνος.

Πέρασε οπότε κανονικά εκπαίδευση στο Γύθειο? Γιατί έχω ακούσει ότι τους κόβουν τους εξάμηνους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/1/2023 στις 3:40 ΜΜ, Silverage είπε

Δεν έχω θέμα αλλά δεν θέλω να πάω. Είναι χάσιμο χρόνου και χρήματος. Δουλεύω 10 χρόνια και παίρνω καλό μισθό.

Δεν είναι δύσκολο να το πάρεις απλά θέλει 2 χρόνια αναβολές και χαρτί γιατρού. Οι στρατιωτικοί γιατροί απλά αντιγράφουν το χαρτί που τους πας. Δεν ξέρω όμως κανέναν ψυχίατρο που δίνει και για να μην ψάχνω όλους τους γιατρούς της Αθήνας είπα μήπως ξέρει κανένας να μου στείλει μήνυμα.

Φόρα τακούνια φούστα και το χιτώνιο και στέφανα γάμου. Λες να χρειαστεί να βάλεις φωτιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Ταξιδεύω με Hellenic seaways την Δευτέρα που παρουσιάζομαι στον Πόρο.

Αν έχει απαγορευτικό για κάποιο λόγο, τι κάνω σε αυτή τη περίπτωση;

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...