Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Moλις με πηρε παλιοσειρα που υπηρετει τις τελευταιες μερες στο ΓΕΣ. Χτες κρυφακουσε τον επιτελαρχη του αρχηγου να προετοιμαζει δελτιο τυπου για αυξηση θητειας στους 12 μηνες. Θα ανακοινωθει την αλλη εβδομαδα για να γινει λιγο αβαβα με τον 15αυγουστο και θα ισχυσει απο την επομενη ΕΣΣΟ.

Με καθε επιφυλαξη το παραπανω.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μας ήρθαν χθες οι μεταθεσεις σε όλο το στρατόπεδο, 3 διαφορετικές μονάδες στην Λέσβο.

 

Παρασκευή φεύγουμε, άντε καλοί πολίτες μάγκες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, ManFromEarth said:

Moλις με πηρε παλιοσειρα που υπηρετει τις τελευταιες μερες στο ΓΕΣ. Χτες κρυφακουσε τον επιτελαρχη του αρχηγου να προετοιμαζει δελτιο τυπου για αυξηση θητειας στους 12 μηνες. Θα ανακοινωθει την αλλη εβδομαδα για να γινει λιγο αβαβα με τον 15αυγουστο και θα ισχυσει απο την επομενη ΕΣΣΟ.

Με καθε επιφυλαξη το παραπανω.

Βλέπουν πάλι μειωμένα νούμερα στις ΕΣΣΟ και θέλουν να τονώσουν την κίνηση? 😛

Παλιοσειρά αλλά δεν έχει ξεψαρώσει ακόμα... :D

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καποιος πριν πολλα χρονια και με παλαιου τυπου διαβατηριο εκανε αιτηση για ανανεωση η οποια δεν εγινε δεκτη, το διαβατηριο αυτο επιστρεφετε η το κραταει η στρατολογια/προξενειο; ψαχνω να το βρω και δε το βρισκω και δε θυμαμαι να το πηρα πισω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σεπτεμβριο παρουσιαζομαι στρατο ξηρας. Θελω να ρωτησω μεχρι ποσο χρονο πριν θα μπορω να δω ημερομηνια και το που παρουσιαζομαι, ειτε στο katataxi.army ειτε στο stratologia. Μεχρι τον δεκαπενταυγουστο υπαρχει περιπτωση να ανανεωσουν το συστημα? Με ενδιαφερει λογω εξεταστικης Σεπτεμβριου ετσι ωστε να δω αν τελικα μπορω να δωσω τα μαθηματα που χρωσταω ή οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, Caiden είπε

Τον Σεπτεμβριο παρουσιαζομαι στρατο ξηρας. Θελω να ρωτησω μεχρι ποσο χρονο πριν θα μπορω να δω ημερομηνια και το που παρουσιαζομαι, ειτε στο katataxi.army ειτε στο stratologia. Μεχρι τον δεκαπενταυγουστο υπαρχει περιπτωση να ανανεωσουν το συστημα? Με ενδιαφερει λογω εξεταστικης Σεπτεμβριου ετσι ωστε να δω αν τελικα μπορω να δωσω τα μαθηματα που χρωσταω ή οχι.

Δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει, αλλά τσέκαρε αυτό: http://www.onalert.gr/stories/katataksi-2018-prosklisi-strateusimwn-stratou-ksiras-me-th-eesso/69049

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dimitris21gr είπε

Δεν ξέρω κατά πόσον ισχύει, αλλά τσέκαρε αυτό: http://www.onalert.gr/stories/katataksi-2018-prosklisi-strateusimwn-stratou-ksiras-me-th-eesso/69049

Σε ευχαριστω, βλεπω ειναι σημερινο το αρθρο. Οποτε συντομα θα γνωριζουμε και τις υπολοιπες λεπτομερειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/8/2018 στις 11:49 ΜΜ, aris_rom είπε

Καλα μωρομαντηλα δεν παιζει να μην αφήνουν. Γενικώς ειναι αλήθεια οτι ψάχνουν τα παντα. Σε εμάς έψαξαν και κατι ημέρες αργότερα στο κέντρο με κλιμάκιο στρατονομιας με σκυλιά. 

Χαχαχα και βρήκαν τίποτα?  Άμα αφήνουν μωρομάντηλα κάτι είναι και αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, christos_realmad είπε

Χαχαχα και βρήκαν τίποτα?  Άμα αφήνουν μωρομάντηλα κάτι είναι και αυτό :P

Ναι βρήκαν. Ένα ταπεράκι ενός παιδιού που είχε σαπίσει πλέον και κατι παπάδες σε έναν άλλον. Δεν το ξανά είδαμε. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σκοπευω μεσα στην εβδομαδα να κοψω την αναβολη μου, και εχω το εξης θεμα. Εχω αναβολη λογο σπουδων αλλα φετος, τον ιανουαριο εκανα διακοπη σπουδων για ενα χρονο(λογο οικογενειακων θεματων). Απο τη σχολη δεν μπορω να παρω βεβαιωση σπουδων για το εξαμηνο που περασε. Οποτε αν παω να κοψω την αναβολη χωρις τη βεβαιωση θα μου βαλουν καποιο προστημο??. Και αν ναι για τη ποσο μιλαμε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, cask είπε

καλησπερα σκοπευω μεσα στην εβδομαδα να κοψω την αναβολη μου, και εχω το εξης θεμα. Εχω αναβολη λογο σπουδων αλλα φετος, τον ιανουαριο εκανα διακοπη σπουδων για ενα χρονο(λογο οικογενειακων θεματων). Απο τη σχολη δεν μπορω να παρω βεβαιωση σπουδων για το εξαμηνο που περασε. Οποτε αν παω να κοψω την αναβολη χωρις τη βεβαιωση θα μου βαλουν καποιο προστημο??. Και αν ναι για τη ποσο μιλαμε??

Αν δεν μπορεις να παρεις βεβαιωση λογικα εχεις προστημο 1 μηνας παραπανο θητεια το οποιο ειναι εξαγωγασιμο με 90ε

Επεξ/σία από salonika91
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου, απλά πάρε μια βεβαίωση σπουδών και προηγούμενου έτους. Αυτό που χρειάζεται είναι να αποδείξεις ότι χρησιμοποίησες την αναβολή σου για τον λόγο που την πήρες, δηλαδή τις σπουδές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταθέσεις θα έρχονται μέχρι τις 15. Δεν θα έρθουν μαζικά, όπως την Τρίτη, αλλα μεμονωμένα στην πυρσεια της κάθε μονάδας που ανήκει ο οπλίτης. Λόγω εμπλοκής σε μερικούς, εδω τουλάχιστον, τις κόβουν έως ότου να τελειώσει τα σπεν η 357.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...