Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, aris_rom είπε

Μεταθέσεις θα έρχονται μέχρι τις 15. Δεν θα έρθουν μαζικά, όπως την Τρίτη, αλλα μεμονωμένα στην πυρσεια της κάθε μονάδας που ανήκει ο οπλίτης. Λόγω εμπλοκής σε μερικούς, εδω τουλάχιστον, τις κόβουν έως ότου να τελειώσει τα σπεν η 357.

Μακάρι να έρθει μέχρι τις 15.. Φτάνει πολύ έκατσα στα φυλακια.. Αντε να δούμε τι θα δούμε.. Πότε τελειώνει τα σπεν η 7? 

Επεξ/σία από AiWaaa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 8/8/2018 στις 10:44 ΠΜ, ManFromEarth είπε

Moλις με πηρε παλιοσειρα που υπηρετει τις τελευταιες μερες στο ΓΕΣ. Χτες κρυφακουσε τον επιτελαρχη του αρχηγου να προετοιμαζει δελτιο τυπου για αυξηση θητειας στους 12 μηνες. Θα ανακοινωθει την αλλη εβδομαδα για να γινει λιγο αβαβα με τον 15αυγουστο και θα ισχυσει απο την επομενη ΕΣΣΟ.

Με καθε επιφυλαξη το παραπανω.

κλαμα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/8/2018 στις 10:44 ΠΜ, ManFromEarth είπε

Moλις με πηρε παλιοσειρα που υπηρετει τις τελευταιες μερες στο ΓΕΣ. Χτες κρυφακουσε τον επιτελαρχη του αρχηγου να προετοιμαζει δελτιο τυπου για αυξηση θητειας στους 12 μηνες. Θα ανακοινωθει την αλλη εβδομαδα για να γινει λιγο αβαβα με τον 15αυγουστο και θα ισχυσει απο την επομενη ΕΣΣΟ.

Με καθε επιφυλαξη το παραπανω.

Δε πρόκειται να συμβεί.Απο τότε που υπηρέτησα λένε ότι θα αυξηθεί η θητεία.Ολα ένα κατασκευασμένο ψέμα.Δεν επιθυμούν περαιτέρω πολιτικό κόστος ,ξεκινάμε απ' αυτό.Και δεν έχουν τις υποδομές και χρήμα για ολους αυτό τους στρατιώτες.Και για αυτό δίνουν φουλ άδειες και εξόδους για να τρώει ο στρατιώτης με δικά του έξοδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια ποτε βγαίνει η Ε εσσο στο army.gr? στην αρχή μου λεγε οτι μπαινω σεπτεμβριο αλλα δεν εχει προσδιοριστει ακομα που και ποτε και μετα λεειι Δεν έχετε προγραμματιστεί για κατάταξη με την ΕΣΣΟ που ακολουθεί

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ανακοινωθεί σύντομα το που και πότε..

Και εμένα στην σελίδα λέει δεν είναι γνωστό ακόμα το που και το πότε, αλλά ο γνωστός μου, μου είπε και που θα παρουσιαστώ και μονάδα μετά.

(Σεπτέμβρη μπαίνω, να τελειώνει και αυτό...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, CallMeRp είπε

Δε πρόκειται να συμβεί.Απο τότε που υπηρέτησα λένε ότι θα αυξηθεί η θητεία.Ολα ένα κατασκευασμένο ψέμα.Δεν επιθυμούν περαιτέρω πολιτικό κόστος ,ξεκινάμε απ' αυτό.Και δεν έχουν τις υποδομές και χρήμα για ολους αυτό τους στρατιώτες.Και για αυτό δίνουν φουλ άδειες και εξόδους για να τρώει ο στρατιώτης με δικά του έξοδα.

και οταν υπηρετουσα εγω ακουγοταν. το θεμα ειναι οτι τωρα ακουστηκε απο μεσα. οσο για το πολιτικο κοστος, θα "δεθει" με αυξημενες αρμοδιοτητες του στρατου σχετικα με την πυρασφαλεια (ηδη σημερα ανακοινωθηκε ο νεος φορεας πολιτικης προστασιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, kitsos777 είπε

Φίλε μου, απλά πάρε μια βεβαίωση σπουδών και προηγούμενου έτους. Αυτό που χρειάζεται είναι να αποδείξεις ότι χρησιμοποίησες την αναβολή σου για τον λόγο που την πήρες, δηλαδή τις σπουδές...

λες να κανει δουλεια?? εχω μια βεβαιωση του 2016

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποια ιστοσελιδα, ειτε δημοσιου ειτε στρατου, που μπορω να βαλω το ονομα μου και να δω το status μου κ αλλες πληροφοριες; για να μη παρω τηλ τη στρατολογια και το ζητησω λεω μηπως μπορω να το βρω εγω να το εκτυπωσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τη Δευτερα τι ωρα πρεπει να σκασω εκει που παρουσιαζομαι?

Δε λεει ωρα πανω στο φυλλο πορειας.

Επισης τι να εχω μαζι μου?Να παρω φουλ λουκανικο κτλ η μια τσαντα με τα βασικα για αρχη.Φανταζομαι εφοσον ειναι και βδομαδα προσαρμογης δε θα κοιμηθω εκει

Επεξ/σία από Dantε
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
58 λεπτά πριν, Dantε είπε

Τη Δευτερα τι ωρα πρεπει να σκασω εκει που παρουσιαζομαι?

Δε λεει ωρα πανω στο φυλλο πορειας.

Επισης τι να εχω μαζι μου?Να παρω φουλ λουκανικο κτλ η μια τσαντα με τα βασικα για αρχη.Φανταζομαι εφοσον ειναι και βδομαδα προσαρμογης δε θα κοιμηθω εκει

Και γω τις ιδιες αποριες εχω.. Φανταζομαι 6 να ειμαστε μεσα. Επισης πρεπει να μπεις με στρατιωτικα ή μπορεις αραγε να αλλαξεις μεσα?

Επεξ/σία από k4ts0u
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, ManFromEarth είπε

το θεμα ειναι οτι τωρα ακουστηκε απο μεσα

:lol:

να ξερες ποσες φορες εχει "ακουστει απο μεσα"...

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εξι ρε ψαρια?φατε καλα το μεσημερι και μπειτε κατα τις 13.00 με τα πολιτικα σας, αληθεια στρατιωτικα απο που θα βρεις?απο καμια στολη αποκριατικη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, 4saken είπε

Τι εξι ρε ψαρια?φατε καλα το μεσημερι και μπειτε κατα τις 13.00 με τα πολιτικα σας, αληθεια στρατιωτικα απο που θα βρεις?απο καμια στολη αποκριατικη?

Απο μεταθεση μιλαμε,οχι να μπουμε τωρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, 4saken είπε

Τι εξι ρε ψαρια?φατε καλα το μεσημερι και μπειτε κατα τις 13.00 με τα πολιτικα σας, αληθεια στρατιωτικα απο που θα βρεις?απο καμια στολη αποκριατικη?

Για μεταθεση μιλαμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...