Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Neoss είπε

Ναι μαλλον. Απλα λεω σαν ελληνοπουλο που ησουν κατι θα υπαρχει στα κρατικα αρχεια αλλιως δεν θα υπηρχε καλεσμα. Ισως η Στρατολογια καθαυτη η ιδια να μπορει να σου δωσει τα στοιχεια που θες μεσω φαξ πχ ή τον Στρατιωτικ Αριθμο. Γιατι ονλινε πολυ απλα χρειαζεται αυτα τα στοιχεια. Αλλα οκ εφοσον παρεις εκει τηλεφ τα περι ονλινε δεν θα τα χρειαστεις....θα την βγαλεις την ακρη. Δεν εισαι η 1η τους περιπτωση, τοσοι ειναι στο εξωτερικο σαν εσενα...

Και που ξερεις πως ειμαι εγω και λες ειναι σαν εμενα; 😄 

Ειμαι δηλωμενος στο δημο και απο κει ξερουν την ηλικια μου κτλ και με καλουν οταν ερθει η ωρα μου. Δεν εχει να κανει με ταυτοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, akrepi91 είπε

φιλε μου μου και εγω εκει παρουσιαζομαι και απο τι εψαξα ειναι στις φερες εβρου λεει ειναι εξω απο αλεξανδουπωλη αυτα ξερω

Στο ίδιο τμήμα; Εφοδιασμού Μεταφορών; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, akrepi91 είπε

φιλε μου μου και εγω εκει παρουσιαζομαι και απο τι εψαξα ειναι στις φερες εβρου λεει ειναι εξω απο αλεξανδουπωλη αυτα ξερω

Οι Φερες είναι μιση ώρα δρόμος απο Αλεξ/πολη. το 572 δεν είναι το ταγμα που θα μείνετε απλά το σημείο υποδοχής, (Στρατοπεδο Βογιατζη) , η μ,οναδα σας εειναι εκεί που λέει μοναδα τοποθετησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Swtos10 είπε

Στο ίδιο τμήμα; Εφοδιασμού Μεταφορών; 

oxi file ygeonomiko

 

2 λεπτά πριν, TO_PAIDI είπε

Οι Φερες είναι μιση ώρα δρόμος απο Αλεξ/πολη. το 572 δεν είναι το ταγμα που θα μείνετε απλά το σημείο υποδοχής, (Στρατοπεδο Βογιατζη) , η μ,οναδα σας εειναι εκεί που λέει μοναδα τοποθετησης

file to stratopedo telika einai feres i ston kaviso?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, akrepi91 είπε

oxi file ygeonomiko

file to stratopedo telika einai feres i ston kaviso?

Αναμεσα σε Φέρες και Καβησό. Απο Αλεξανδρουπολη παίρνεις το ΚΤΕΛ για Φέρες (30 λεπτά περιπου και κοστος 3 ευρώ), απο Φερες προς το στρατοπεδο παίρνεις ταξί αν θες με κόστος 3,5 ευρώ ή με τα πόδια (περίπου 15 λεπτά περπάτημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε πότε θα θα πάει και το χαρτί στην αστυνομία? Ώστε να πάω για ακτινογραφίες κλπ

Επίδης στην σελίδα stratologia.gr που γράφει που θα παρουσιαστώ, αλλά όχι μονάδα. Το χαρτί της αστυνομίας θα αναφέρει μονάδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, TO_PAIDI είπε

Αναμεσα σε Φέρες και Καβησό. Απο Αλεξανδρουπολη παίρνεις το ΚΤΕΛ για Φέρες (30 λεπτά περιπου και κοστος 3 ευρώ), απο Φερες προς το στρατοπεδο παίρνεις ταξί αν θες με κόστος 3,5 ευρώ ή με τα πόδια (περίπου 15 λεπτά περπάτημα).

ευχαριστω φιλε να σε καλα για τις οδηγιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Hellaslover είπε

Και που ξερεις πως ειμαι εγω και λες ειναι σαν εμενα; 😄 

Ειμαι δηλωμενος στο δημο και απο κει ξερουν την ηλικια μου κτλ και με καλουν οταν ερθει η ωρα μου. Δεν εχει να κανει με ταυτοτητα

E με απλη λογική, κιαλλοι φυγαν μικροι :P

Την ελληνικη υπηκοοτητα δεν εχεις? Οπότε κάπως θα την βγάλουν την άκρη αν τους παρεις τηλεφωνο. Πιστευω δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεθωρακισμένα

Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 221 Τάγμα Εθνοφυλακής (221 ΤΕ) (ΜΥΤΙΛΗΝΗ) στις 20-09-2018 .Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεθωρακισμένα.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 221 Τάγμα Εθνοφυλακής (221 ΤΕ) (ΜΥΤΙΛΗΝΗ) στις 20-09-2018 .

Ούτε καν θυμάμαι να είχα βάλει ΤΕ.

Λέει κάτι ή να το αλλάξω?

Έχω ακούσει πως σκοτώνεσαι στα ΤΕ χωρίς να υπάρχει λόγος ενώ οι άλλοι στο 221 είναι τρεις μέσα μια έξω ή κάτι τέτοιο. (Επειδή έχει πολύ κόσμο είπαν, μπορεί να έλεγαν και βλακείες. Από Μυτιλήνη ειμαι όποτε η απόσταση δεν είναι θέμα.)

Επεξ/σία από stapet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκο μου το ΤΕ σημαίνει τάγμα εθνοφυλακής, δεν το επιλέγεις εσύ... Στην ουσία στα νησιά της παραμεθορίου ο στρατός βαφτίζεται ως εθνοφυλακή γιατί σύμφωνα με διεθνείς συμβάσεις δεν επιτρέπεται η ύπαρξη στρατού στα σύνορα... 

Τώρα αν το ποστ σου αφορά τα τεθωρακισμένα, δεν ξέρω πως μπορείς να αλλάξεις το όπλο στο οποίο έχεις ήδη κατανεμηθεί...

4 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Γνωρίζουμε πότε θα θα πάει και το χαρτί στην αστυνομία? Ώστε να πάω για ακτινογραφίες κλπ

Επίδης στην σελίδα stratologia.gr που γράφει που θα παρουσιαστώ, αλλά όχι μονάδα. Το χαρτί της αστυνομίας θα αναφέρει μονάδα?

Εάν θες να δεις σε ποια μονάδα έχεις τοποθετηθεί μπες στο katataxi.army.gr 

Εκεί συμπληρώνοντας τα στοιχεία σου θα σου έχει τις πληροφορίες που σε αφορούν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kitsos777 είπε

Φιλαράκο μου το ΤΕ σημαίνει τάγμα εθνοφυλακής, δεν το επιλέγεις εσύ... Στην ουσία στα νησιά της παραμεθορίου ο στρατός βαφτίζεται ως εθνοφυλακή γιατί σύμφωνα με διεθνείς συμβάσεις δεν επιτρέπεται η ύπαρξη στρατού στα σύνορα... 

Τώρα αν το ποστ σου αφορά τα τεθωρακισμένα, δεν ξέρω πως μπορείς να αλλάξεις το όπλο στο οποίο έχεις ήδη κατανεμηθεί...

Εάν θες να δεις σε ποια μονάδα έχεις τοποθετηθεί μπες στο katataxi.army.gr 

Εκεί συμπληρώνοντας τα στοιχεία σου θα σου έχει τις πληροφορίες που σε αφορούν

Εκεί είναι ακόμα η Δ ΕΣΣΟ βρε... δεν εχει βγαλει Ε

7 ώρες πριν, GeorgeHellas είπε

Γνωρίζουμε πότε θα θα πάει και το χαρτί στην αστυνομία? Ώστε να πάω για ακτινογραφίες κλπ

Επίδης στην σελίδα stratologia.gr που γράφει που θα παρουσιαστώ, αλλά όχι μονάδα. Το χαρτί της αστυνομίας θα αναφέρει μονάδα?

Το χαρτί θα πάει 1-2 βδομάδες πριν μπεις...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, kitsos777 είπε

Φιλαράκο μου το ΤΕ σημαίνει τάγμα εθνοφυλακής, δεν το επιλέγεις εσύ... Στην ουσία στα νησιά της παραμεθορίου ο στρατός βαφτίζεται ως εθνοφυλακή γιατί σύμφωνα με διεθνείς συμβάσεις δεν επιτρέπεται η ύπαρξη στρατού στα σύνορα... 

Τώρα αν το ποστ σου αφορά τα τεθωρακισμένα, δεν ξέρω πως μπορείς να αλλάξεις το όπλο στο οποίο έχεις ήδη κατανεμηθεί...

Εάν θες να δεις σε ποια μονάδα έχεις τοποθετηθεί μπες στο katataxi.army.gr 

Εκεί συμπληρώνοντας τα στοιχεία σου θα σου έχει τις πληροφορίες που σε αφορούν

Καλημέρα φίλε, όπως είπε και ο blackdeagle εκεί βλέπω αναγράφει για την προηγούμενη εσσο. (βάζω και τα στοιχεία και λέει είναι λάθος)

Edit: Πήρα τηλέφωνο στη στρατολογία και μου είπαν ακριβώς μονάδα. 

Επεξ/σία από GeorgeHellas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 88/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεχνικό.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 485 ΤΔΒ (-) (ΛΑΡΙΣΑ) στις 18-09-2018

Και μετά μου είπαν στο τηλέφωνο θα πάω 32 τυπ (στο βόλο είναι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, GeorgeHellas είπε

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 88/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Τεχνικό.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 485 ΤΔΒ (-) (ΛΑΡΙΣΑ) στις 18-09-2018

Και μετά μου είπαν στο τηλέφωνο θα πάω 32 τυπ (στο βόλο είναι)

μια χαρά εγω είχα δηλώσει στο army 1 μηνα θηβα και μετα Κύπρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...