Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το ΕΟΔ? και επισής μονάδα τοποθέτησης σημαίνει πως και μετά την ορκομωσία πάλι εκεί θα με στείλουν?

123.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Aragorn123 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το ΕΟΔ? και επισής μονάδα τοποθέτησης σημαίνει πως και μετά την ορκομωσία πάλι εκεί θα με στείλουν?

123.png

Απο ποια ιστοσελιδα σου εμφανιζει ετσι τις πληροφορίες? Εμενα στο stratologia. gr μου εμφανιζει απλα ημερομηνια και στρατοπεδο παρουσίασης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά και πάλι δεν κατάλαβα τι ακριβώς σημαίνει εκτός οργανικής δύναμης και σε τι επηρεάζει αν θα ναι αυτή η μονάδα που θα μείνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο γνωστο που παρουσιαστηκε στην τριπολη(αεροπορια) με την προηγουμενη ΕΣΣΟ εμαθα οτι εχουν μηχανηματα και ψαχνουν για κινητα.Το γραφω για οποιον παει να μην βρεθει προ εκπληξεως :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Aragorn123 είπε

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση αλλά και πάλι δεν κατάλαβα τι ακριβώς σημαίνει εκτός οργανικής δύναμης και σε τι επηρεάζει αν θα ναι αυτή η μονάδα που θα μείνω

Δεν σε επηρεάζει πουθενά το ΕΟΔ..και ναι μετά πας στην μονάδα που σου αναγράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 88/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Εφοδιασμού Μεταφορών.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 20-09-2018. 

 

Καλησπέρα. Έχει κανείς ιδέα για το τμήμα που έχω καταταγεί; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Swtos10 είπε

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 88/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Εφοδιασμού Μεταφορών.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 20-09-2018. 

Καλησπέρα. Έχει κανείς ιδέα για το τμήμα που έχω καταταγεί; 

Και εγώ τ ίδιο αλλά Πυροβολικό.. Κανείς πληροφορίες για 572??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Aragorn123 είπε

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει το ΕΟΔ? και επισής μονάδα τοποθέτησης σημαίνει πως και μετά την ορκομωσία πάλι εκεί θα με στείλουν?

123.png

Φίλε Aragorn123 από ποια ιστοσελίδα είναι αυτό? Από όσο ξέρω στο https://katataxi.army.gr/ θα ενημερωθούμε για την μονάδα που θα πάμε μετά την παρουσίαση, αλλά ακόμα εμενα μου βγάζει οτι τα στοιχεία μου δεν αντιστοιχούν σε στρατεύσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απο το https://katataxi.army.gr/ ειναι αλλα χθες το πρωι το ειχα δει! Πρεπει να κανουν καποιες ενημερωσεις λογικα γιατι οντως πλεον και μενα δεν μου βγαζει κατι!

Επεξ/σία από Aragorn123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια και μενα μου εβγαζε οτι εχω προγραμματιστει για Ε εσσο αλλα δεν εχει διευκρινιστει που και ποτε και μετα την αλλη μερα μου λεει δεν ειμαι προγραμματισμενος με αυτην την εσσο... ενω σε γνωστους το χει βγαλει και στρατοπαιδο και ημερομηνια...και μου ειχε πει αυτος στο ΡΟΥΦ οτι μπαινω σεπτεμβριο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Hellaslover είπε

Αν δε κανω λαθος ο νομος ειναι σχετικα καινουργιος που λεει παιδια απο 12 ετων πρεπει να χουν ταυτοτητα. Εγω καπου τοσο ημουν οταν εφυγα και δεν υπηρχε αυτος ο νομος τοτε. Αυτο δε με ανησυχει, απλα ηθελα να το κανω ονλαιν να ξεμπερδευω. 

Ναι μαλλον. Απλα λεω σαν ελληνοπουλο που ησουν κατι θα υπαρχει στα κρατικα αρχεια αλλιως δεν θα υπηρχε καλεσμα. Ισως η Στρατολογια καθαυτη η ιδια να μπορει να σου δωσει τα στοιχεια που θες μεσω φαξ πχ ή τον Στρατιωτικ Αριθμο. Γιατι ονλινε πολυ απλα χρειαζεται αυτα τα στοιχεια. Αλλα οκ εφοσον παρεις εκει τηλεφ τα περι ονλινε δεν θα τα χρειαστεις....θα την βγαλεις την ακρη. Δεν εισαι η 1η τους περιπτωση, τοσοι ειναι στο εξωτερικο σαν εσενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Swtos10 είπε

Είστε υπόχρεος κατάταξης, με την 2018 Ε΄ ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος), δυνάμει της ΕΔΥΕΘΑ/ΓΕΣ 88/2018 .
Έχετε κατανεμηθεί σε Στρατός Ξηράς, Εφοδιασμού Μεταφορών.
Υποχρεούσθε να παρουσιαστείτε σε 572ο Μηχανοκίνητο Τάγμα Πεζικού (572 Μ/Κ ΤΠ) (ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ) στις 20-09-2018. 

Καλησπέρα. Έχει κανείς ιδέα για το τμήμα που έχω καταταγεί; 

 

φιλε μου μου και εγω εκει παρουσιαζομαι και απο τι εψαξα ειναι στις φερες εβρου λεει ειναι εξω απο αλεξανδουπωλη αυτα ξερω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...