Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όσοι έχετε μέσο για Πολεμική Αεροπορία βάλτο το. Μην σας πειράζει που είναι 12μηνο. Τους 2 πρώτους μήνες θα είναι δύσκολα αλλά μετά θα σας πηγαίνει 1 μέσα 10 έξω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Όσοι έχετε μέσο για Πολεμική Αεροπορία βάλτο το. Μην σας πειράζει που είναι 12μηνο. Τους 2 πρώτους μήνες θα είναι δύσκολα αλλά μετά θα σας πηγαίνει 1 μέσα 10 έξω..

Απιστευτα σχετικο και προφανως το 1 μεσα 10 εξω ειναι για λιγους και οχι ο κανονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά σχετικό είναι αφού υπάρχουν παιδιά που λένε πως θα περάσει ο καιρός και τέτοια. Μη το λες ότι είναι για λίγους πάντως, ακόμη και 1-10 να μην σε πηγαίνει, 1-6 ή 2-7 σίγουρα. Και δεν είναι σαν το στρατό είναι πολύ πιο χαλαρά. Ούτε για τα μαλλιά/ξύρισμα σε πρήζουν τόσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, DiStress είπε

Πρώτη μέρα μετά από μετάθεση σε μεγάλο αστικό κέντρο παίζει να σε αφήσουν ελεύθερο νωρίς; Ημέρες προσαρμογής;

Λογικα ναι. Αναλογα με τη δυναμη του στρατοπέδου ποικοιλουν οι μερες προσαρμογης απο 2 μεχρι εβδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Μια χαρά σχετικό είναι αφού υπάρχουν παιδιά που λένε πως θα περάσει ο καιρός και τέτοια. Μη το λες ότι είναι για λίγους πάντως, ακόμη και 1-10 να μην σε πηγαίνει, 1-6 ή 2-7 σίγουρα. Και δεν είναι σαν το στρατό είναι πολύ πιο χαλαρά. Ούτε για τα μαλλιά/ξύρισμα σε πρήζουν τόσο.

Εξαρτάται απο τις υπηρεσίες που πρέπει να καλυφθούν και τα άτομα που υπάρχουν ,μπορεί πχ τώρα το καλοκαίρι λόγω των θερέτρων να υπάρχουν αποσπάσεις οπότε δεν υπάρχουν άτομα να καλύπτουν τις υπηρεσίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει 2-3 μήνες είναι το καλοκαίρι. Συνολικά η θητεία είναι πολύ πιο εύκολη σε σχέση με τον στρατό ξηράς, αυτό θέλω να πω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/8/2019 στις 8:20 ΜΜ, Ertypo είπε

Θέλω να κάνω ένα παράπονο.Ξερω ότι όλοι υποχρεουμαστε για να κάνουμε την θητεία μας και ξέρω επίσης ότι πολλοί βρίσκονται στην θέση μου και το περνάμε μαζί όλο αυτό.Αλλα επειδή άλλοι κάνουν 6μηνο(ειδικά οι πολύτεκνοι) και άλλοι ενιαμηνο όπως εγώ δυσκολεύομαι να το συνηθίσω.Δεν μπορώ να πιστέψω πως θα περάσει τόσος καιρός χαμένος και γενικά πως θα περάσει ο καιρος.Δυσκολευομαι πολύ δεν θέλω να τα παρατήσω όμως.Αλλα μου λείπουν οι δικοί μου οι οικογένεια μου και η καθημερινότητα που είχα.Μια συμβουλή από κάποιον έμπειρο.Μακαρι να μπορούσα να κάνω κάτι να εκοβα λίγους μήνες.

Αν και κλασικά θα πέσουν να με φάνε οι γνωστοί-αγνωστοι,αν λέω εάν δε τη παλεύεις καθόλου, τραβά το για Ι5, πλέον δε φαίνεται πουθενά,οκ είναι χρονοβόρα διαδικασία κλπ αλλά σκέψου από πόσα λούκια σε βγάζει, γνώμη μου βέβαια έτσι δε θέλω να σε παρασύρω αλλα από το να αποκτήσεις ψυχολογικά και να μη περνάς καλά ή να παίζεις θέατρο κάθε μέρα, καλύτερα ρίξε μαύρη πέτρα και συνέχισε τη ζωή σου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Γνωρίζουμε τίποτα επίσημο για την Δ ΕΣΣΟ? Πληροφοριακα πάντως αρχές Οκτώβρη θα απολυθεί η Α εσσο 

Αρχές Νοέμβρη οι 9μηνοι 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/6/2018 στις 8:01 ΜΜ, billyst είπε

Μάγκες όταν απόλυθΩ αν δεν επιστρέψω κάτι που με χρέωσαν τι γίνεται. Με πήραν πέτσΕτες προσώπου και μπάνιου 

Μπορείς πάντα να εφαρμόσεις το αποδοτικότερο σύστημα του Ε.Σ. 
Κλέψε από τον επόμενο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, qwertyuiop2 είπε

Yπάρχει πολύ καλή πληροφόρηση να περιμένουμε χαρτιά πρώτο 10ήμερο Σεπτέμβρη και κατάταξη πρώτο 10ήμερο Οκτώβρη.

Καλησπέρα! Οποτε το πρώτο 10ημερο Σεπτεμβρίου θα μπορούμε να δούμε ηλεκτρονικά την κατάταξη μας στο site της στρατολογίας;; Γιατί στην στρατολογία μου είχαν πει ότι το χαρτί θα το φέρει η αστυνομία καμία εβδομάδα πριν την παρουσίαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, dimitris dimitris είπε

Καλησπέρα! Οποτε το πρώτο 10ημερο Σεπτεμβρίου θα μπορούμε να δούμε ηλεκτρονικά την κατάταξη μας στο site της στρατολογίας;; Γιατί στην στρατολογία μου είχαν πει ότι το χαρτί θα το φέρει η αστυνομία καμία εβδομάδα πριν την παρουσίαση

Τα χαρτιά αποστέλλονται στα αρμόδια Α. Τ από την επομένη κιόλας την έκδοσης της προκήρυξης! Θα στο φέρουν μία εβδομάδα πριν εάν δεν ενδιαφερθείς τόσο καιρό να δεις αν ήρθε, αλλιώς αν όντως μπούμε αρχές οκτωβρη μόλις μαθουμε που θα ειμαστε μπορεις να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις αν ηρθε η να πας στην στρρτολογια και να στο εκτυπώσουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...