Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Τα χαρτιά αποστέλλονται στα αρμόδια Α. Τ από την επομένη κιόλας την έκδοσης της προκήρυξης! Θα στο φέρουν μία εβδομάδα πριν εάν δεν ενδιαφερθείς τόσο καιρό να δεις αν ήρθε, αλλιώς αν όντως μπούμε αρχές οκτωβρη μόλις μαθουμε που θα ειμαστε μπορεις να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις αν ηρθε η να πας στην στρρτολογια και να στο εκτυπώσουν

Ωραια! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Δ ΕΣΣΟ είπε

Τα χαρτιά αποστέλλονται στα αρμόδια Α. Τ από την επομένη κιόλας την έκδοσης της προκήρυξης! Θα στο φέρουν μία εβδομάδα πριν εάν δεν ενδιαφερθείς τόσο καιρό να δεις αν ήρθε, αλλιώς αν όντως μπούμε αρχές οκτωβρη μόλις μαθουμε που θα ειμαστε μπορεις να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις αν ηρθε η να πας στην στρρτολογια και να στο εκτυπώσουν

Τι εννοείς προκήρυξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιουμαι 8μηνο αλλά δεν το χω δηλώσει.. Γίνεται να πάει κάποιος δικός μου ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη στρατολογια ή πρέπει να το κάνω εγώ όταν γυρίσω με άδεια κλπ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, engfirm17 είπε

Δικαιουμαι 8μηνο αλλά δεν το χω δηλώσει.. Γίνεται να πάει κάποιος δικός μου ένα πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης στη στρατολογια ή πρέπει να το κάνω εγώ όταν γυρίσω με άδεια κλπ? 

οτι απο τα 2 θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μια γνωμη.Ειμαι ειδικότητα διαβιβαστης-οδηγος είναι 5 ώρες περίπου μακριά από το σπίτι μου.Θελω να πάρω μετάθεση και να πάω κοντά στο σπίτι μου.Τα πραγματα δεν ξέρω πως θα είναι αν πάω κοντά στην περιοχή μου.Απο την άλλη είμαι διαβιβαστης πόσο χάλια να πάει?Σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να είμαι κοντά και ας μην παίρνω πολλές άδειες λόγω εμπλοκής αλλά να είναι κοντά τουλάχιστον,ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί τι θα χρειαστείς.Εδω που είμαι όλοι είναι από την συγκεκριμένη περιοχή.Τους βλέπω κάθε μέρα έχουν διανυκτέρευση και είναι έξω συνέχεια.Ξερω άλλοι είναι στου δι@όλου το μερος αλλά το να είσαι κοντά στο σπίτι σου είναι και μια ασφάλεια.Ποτε δεν ξέρεις τι θα τύχει,τι θα συμβεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, Vytalomik είπε

Παιδιά μια γνωμη.Ειμαι ειδικότητα διαβιβαστης-οδηγος είναι 5 ώρες περίπου μακριά από το σπίτι μου.Θελω να πάρω μετάθεση και να πάω κοντά στο σπίτι μου.Τα πραγματα δεν ξέρω πως θα είναι αν πάω κοντά στην περιοχή μου.Απο την άλλη είμαι διαβιβαστης πόσο χάλια να πάει?Σκέφτομαι ότι είναι καλύτερα να είμαι κοντά και ας μην παίρνω πολλές άδειες λόγω εμπλοκής αλλά να είναι κοντά τουλάχιστον,ποτέ δεν ξέρεις τι θα συμβεί τι θα χρειαστείς.Εδω που είμαι όλοι είναι από την συγκεκριμένη περιοχή.Τους βλέπω κάθε μέρα έχουν διανυκτέρευση και είναι έξω συνέχεια.Ξερω άλλοι είναι στου δι@όλου το μερος αλλά το να είσαι κοντά στο σπίτι σου είναι και μια ασφάλεια.Ποτε δεν ξέρεις τι θα τύχει,τι θα συμβεί

Εσύ δεν είσαι ο ειδικοδυναμίτης που έκανε κάθε μέρα νέο προφίλ? 🤔

(I must be fun at parties, i know 😛)

Επεξ/σία από giorgos4ever
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Χειρότερα να είσαι δίπλα στο σπίτι σου και να μην μπορείς να πας.

Ναι αλλά σκέψου ότι αν είσαι μακριά όσοι είναι και μένουν κοντά στο στρατόπεδο παίρνουν διανυκτέρευση σχεδόν συνέχεια τουλάχιστον εκεί που είμαι εγώ.Οτι θέλεις και χρειάζεσαι το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Vytalomik είπε

Ναι αλλά σκέψου ότι αν είσαι μακριά όσοι είναι και μένουν κοντά στο στρατόπεδο παίρνουν διανυκτέρευση σχεδόν συνέχεια τουλάχιστον εκεί που είμαι εγώ.Οτι θέλεις και χρειάζεσαι το έχεις.

Εκεί που θα πας είσαι σίγουρος ότι θα βγαίνουν οι υπηρεσίες ώστε να είσαι κάθε μέρα εξοδούχος;Και αν γίνεται τώρα θα συνεχίσει να γίνεται σε ενα μήνα;

Δεν λέω να μην πας αλλά πρέπει να είσαι επιφυλακτικός με το τι θα συναντήσεις και με το τι ακούς απο τους άλλους.

Εχω τύχει να είναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και να μπορώ να βγαίνω εξοδούχος μια φορά στην δέκα μέρες γιατί δεν υπήρχαν αρκετά άτομα για τις υπηρεσίες της πτέρυγας.Για 2 μήνες αυτό,μετά γύρισαν ατομα απο αποσπάσεις κλπ και μας πήγαινε μια μέσα μία έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
39 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Χειρότερα να είσαι δίπλα στο σπίτι σου και να μην μπορείς να πας.

Χειρότερα είναι να είσαι Κύπρο(στου διαόλου την μάνα δηλ) και να πηγαινεις σπίτι σου κάθε 2 μήνες.

Spoiler

2018 Ε ΕΣΣΟ ΕΛΔΥΚ 3/1 ΔΕΜ: p

 

Επεξ/σία από salonika91
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, salonika91 είπε

Χειρότερα είναι να είσαι Κύπρο(στου διαόλου την μάνα δηλ) και να πηγαινεις σπίτι σου κάθε 2 μήνες.

  Απόκρυψη περιεχομένων

2018 Ε ΕΣΣΟ ΕΛΔΥΚ 3/1 ΔΕΜ: p

Να σου πώ ότι διαφωνώ;Ψεματα θα είναι .Εχω φάει εμπλοκες στο 20μηνο που υπηρέτησα  που δεν πίστευα ότι γινόταν.Η χειρότερη φυσικά ήταν με τα Ιμια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Χειρότερα να είσαι δίπλα στο σπίτι σου και να μην μπορείς να πας.

Αυτό ρε παιδιά πώς μπορείτε και το λέτε; Δεν το καταλάβαινα όταν δεν ήμουν σπίτι μου και δεν το καταλάβαινα ακόμα περισσότερο όταν πήρα μετάθεση σπίτι μου.

 

3 ώρες πριν, skel13 είπε

Αν δώσω πτυχίο πληροφορικής δικαιούμαι κάποια απόσπαση? Είμαι πεζικό 8μηνος στον μήνα του σπεν 

Απόσπαση όχι, ίσως κάνα χώσιμο να φτιάξεις κάνα πισί μιας και είσαι των γκομπιούτερζ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...