Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

37 λεπτά πριν, Alessionew είπε

ΣΠΕΝ και υπηρεσία δεν πάνε μαζί. Συνήθως στους άοπλους βάζουν υπηρεσία για να μην τη χάνουν οι αλλοι

Κάνω τώρα ΣΠΕΝ στην Άσσηρο και επειδή χωρίς εμάς του ΣΠΕΝ έχουν μείνει 3 παλιοί κάνουμε κανονικά υπηρεσίες. Είμαι ένοπλος και έχω κάνει ήδη 3 υπηρεσίες άρα έχω χάσει 3 μέρες ΣΠΕΝ καθώς δεν υπάρχουν άλλοι να με αντικαταστήσουν στις υπηρεσίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 λεπτά πριν, antoniomp4 είπε

Κάνω τώρα ΣΠΕΝ στην Άσσηρο και επειδή χωρίς εμάς του ΣΠΕΝ έχουν μείνει 3 παλιοί κάνουμε κανονικά υπηρεσίες. Είμαι ένοπλος και έχω κάνει ήδη 3 υπηρεσίες άρα έχω χάσει 3 μέρες ΣΠΕΝ καθώς δεν υπάρχουν άλλοι να με αντικαταστήσουν στις υπηρεσίες

Υπηρεσίες κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, antoniomp4 είπε

Ναι κανονικά από την πρώτη μέρα.

Και στη Σαντα βάζουν υπηρεσίες. Αλλά τουλάχιστον από το μεσημέρι και μετά προκειμένου να μη χάνονται τα σπεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως οσο ημουν ΣΠΕΝ καναμε κανονικα υπηρεσίες απλα οι ενοπλες ξεκιναγαν απο το μεσημερι και μετα. Θαλαμοφυλακας ηταν ολη τη μερα απλα λογω του οτι ηταν μπολικα ατομα απλα εκανε κυκλο η υπηρεσία και κανεις δεν εχανε ποιος ξερει τι.

 

Υ.Γ. να πεφτεις με παλιους στα ΣΠΕΝ που δεν εχουν φυλαξει ουτε μια ενοπλη λογω μεταθεσης,αξια ανεκτίμητη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2019 στις 3:53 ΜΜ, Tipota and Tipota είπε

Ρε μάγκες, μπαίνω σε λίγο καιρό στρατό τώρα δ εσσο.Ευτυχως παρουσιάζομαι κοντά στην περιοχή μου.Μια ερωτηση.Δεν ξέρω τίποτα από στρατό πχ ορολογία πως είναι τα πράγματα,πως λειτουργούν οι μονάδες (υπηρεσιες,άδειες και ότι άλλο έχει).Γενικά να έχω μια ιδέα πάνω κάτω.Δεν θέλω να μου την φέρουν κάποιοι επειδή γνωρίζουν κάποια πράγματα καλύτερα από μένα.

Από πού έμαθες που θα παρουσιαστεις;

Σε εμένα δεν μου βγάζει ακόμη στο site τίποτα για το που θα παρουσιαστώ😐

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκοψα αναβολή για να μπω φαντάρος Νοέμβρη...Ποια είναι τα καλύτερα στρατόπεδα? Όταν είχε έρθει το χαρτί με είχαν στείλει Σπάρτη μου είχαν πει πως ήταν καλό στρατόπεδο...αλλα πλέον δεν είναι κέντρο...Το ΓΕΣ και στο Πέραμα   μου έχουν πει είναι καλα κάποια αλλη άποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 λεπτά πριν, Nikos3254 είπε

Έκοψα αναβολή για να μπω φαντάρος Νοέμβρη...Ποια είναι τα καλύτερα στρατόπεδα? Όταν είχε έρθει το χαρτί με είχαν στείλει Σπάρτη μου είχαν πει πως ήταν καλό στρατόπεδο...αλλα πλέον δεν είναι κέντρο...Το ΓΕΣ και στο Πέραμα   μου έχουν πει είναι καλα κάποια αλλη άποψη?

Πρακτικά δεν υπάρχει καλό και κακό στρατόπεδο, μεγάλη σημασία έχει τα άτομα που θα είσαι μαζί στο λόχο αλλά και τα στελεχοι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Για ένα διάστημα 2 χρόνων πήγαινα σε ψυχίατρο δημοσίου και έπαιρνα αντιψυχωτικά και αντικαταθληπτικά. Όμως τις επισκέψεις και τα φάρμακα τα σταμάτησα για προσωπικούς λόγους... αυτό θα φανεί κάπου;

Θα με αναγκάσουν να πάω ξανά σε ψυχίατρο ή θα με κλείσουν σε κάνα ίδρυμα; Πως θα τους ενημερώσω για την ψυχική μου υγεία και για το γεγονός ότι πολύ απλά στο στρατό δεν πρόκειται να επιβιώσω; Φαίνονται τα φάρμακα και οι νοσηλείες/συνεδρίες κάπου στο ιατρικό ιστορικό μου;


Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Θα τα δηλώσεις όλα αυτά με τις ανάλογες αποδείξεις .

Σε ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου.

Ως απόδειξη τι νοείται για το ελληνικό δημόσιο/στρατό; Δε ξέρω αν έχω κρατήσει χαρτιά, μόνο τα τελευταία φάρμακα μου έχω που δε πήρα και ο γιατρός ήταν κατηγορηματικά κατά των διαγνώσεων... μόνο στα χαρτιά για τα φάρμακα μου πάνω αριστερά έγραφε κάτι για ψύχωση. Αν τους πάω τα φάρμακα θα με πιστέψουν ή θα πιστέψουν ότι τα έκλεψα από κανάν παππού μου;

Επίσης είναι απαραίτητο να πάω με κάποιον συνοδό; Οι γονείς μου είναι εθνικόφρονες συντηρητικοί άνθρωποι, όποτε τους έλεγα ότι δεν μπορώ να υπηρετήσω αντικειμενικά στον στρατό έκαναν πάντα υπεκφυγές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά οι εξετασεις και οι γνωματεύσεις υπαρχουν καπου καταχωρημενες. Τη στιγμη που θα δηλωσεις κατι τέτοιο πιθανολογω οτι εαν δεν υπαρχουν αρκετές αποδείξεις θα σε παραπεμψουν σε στρατιωτικο ψυχιατρο για τα περεταιρω και αναλογα θα σου δωσουν καποια αναβολη/απαλλαγη/ειδικη οδηγια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...