Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, G.TH. είπε

Δεν τις κάνει τις καθαριότητες και τις αγγαρείες ούτε Ιρακινός ούτε Φιλιππινέζα για τον Αμερικάνο στρατιώτη, ούτε οι Γάλλοι έχουν Σενεγαλέζες πλύστρες, τις κάνουν οι ίδιοι.

Το προβλημα ειναι οτι κανεις μονο αυτο στον ΕΣ...Οι αλλοι κανουν και καμια εκπαιδευση...6μηνες + τωρα εχω ριξει μια βολη...ΜΙΑ ΒΟΛΗ...εχω λυσει/δεσει και καθαρισει οπλο 3 φορες στα ΣΠΕΝ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
6 minutes ago, G.TH. said:

Αν γίνει αύξηση το δίκαιο θα είναι να γίνει και στο ναυτικό και στην αεροπορία.

Μπα, μόνο για στρατό ξηράς λένε, ώστε να είναι όλα 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

Το προβλημα ειναι οτι κανεις μονο αυτο στον ΕΣ...Οι αλλοι κανουν και καμια εκπαιδευση...6μηνες + τωρα εχω ριξει μια βολη...ΜΙΑ ΒΟΛΗ...εχω λυσει/δεσει και καθαρισει οπλο 3 φορες στα ΣΠΕΝ...

Αναλογα το ποσο θελει να ασχοληθει η μοναδα που οργανωνει το ΣΠΕΝ. Προσωπικα στην σειρα μου, ριξαμε ο καθενας απο 90 σφαιρες συνολικα σε ολο το ΣΠΕΝ. Ειχαμε βδομαδα που καναμε καθε μερα βολες (+ νυχτερινη).

Η επομενη σειρα για παραδειγμα δεν εριξε ουτε τις μισες (ειχε το ΣΠΕΝ αλλη μοναδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, G.TH. είπε

Όσο για τις καθαριότητες, έλεος, τι νομίζετε, οι άλλοι στρατιώτες σε άλλους στρατούς δεν τις έχουν; Δεν τις κάνει τις καθαριότητες και τις αγγαρείες ούτε Ιρακινός ούτε Φιλιππινέζα για τον Αμερικάνο στρατιώτη, ούτε οι Γάλλοι έχουν Σενεγαλέζες πλύστρες, τις κάνουν οι ίδιοι.

Να πω την αλήθεια δε γνωρίζω, όμως μου φαίνεται παράξενο π.χ. οι πεζοναύτες στην Αμερική να καθαρίζουν τις τουαλέτες.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην οχι και τοσο υποθετικη περιπτωση που ο γείτονας αποφασίσει οτι η κρητη του ανηκει θα πρεπει στο νησι  να υπάρχει ενας αριθμος ετοιμοπόλεμων και εκπεδευμενων στρατιωτων για να το προστατεψουν .Αναλογα λοιπον με τισ ανακγες και τον διαθεσιμο πληθυσμό προσ στρατευση (υπογεννητικότητα)καθοριζεται και ο χρόνος της θητείας. Μπορει λοιπον για καποιους μηνες να το παιζεις καθαριστρια αλλα στην ουσια εισαι η πρωτη γραμμη μεχρη να στρατευθεί η επομενη.Τη συγκεκριμένη χρονικη στιγμη λοιπον αυτο απετουν  οι αναγκες.ΑΝ δεν το δεχεσαι αυτο τοτε το θεμα ειναι αλλο................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Στο καλο και να μάς γραφεις............

εξω απο τον χορο πολλα τραγουδια λεγονται...χαλαρωσε λιγο.

Διατυπωσες την διαφορετικη σου "αποψη" και την ακουσαμε, ασε ομως τον καθενα να εχει την δικια του

  • Like 15
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσα στο χορο ειμαι και πολυ χαλαρός για την ωρα.Δεν εμποδισα κανενα να εχει την αποψη του .Αυτο που εκανα εινα να την σχολιασω και πολυ ευγενικα μαλιστα εν προκείμενο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Στην οχι και τοσο υποθετικη περιπτωση που ο γείτονας αποφασίσει οτι η κρητη του ανηκει θα πρεπει στο νησι  να υπάρχει ενας αριθμος ετοιμοπόλεμων και εκπεδευμενων στρατιωτων για να το προστατεψουν 

Εχεις υπεροχή ναυτικού και αεροπορίας την στιγμή που αποφασίζουν οι τούρκοι οτι θέλουν την Κρήτη;

Γιατί αν όχι, και 1 εκατομμύριο στρατιώτες να έχεις στο νησί, θα το χάσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Απολα εχω διαφορετικα ηδη οι τουρκοι θα την ειχαν παρει την κρητη..Οσο για το ενα εκατομυριο ουτε μπωρω να τους εχω αλλα δεν ειναι και εκει το θεμα μας.

Επεξ/σία από SPYRER_007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Απολα εχω .Οσο για το ενα εκατομυριο ουτε μπωρω να τους εχω αλλα δεν ειναι και εκει το θεμα μας.

Αν έχεις απόλα, και με 10 χιλιάδες το κρατάς το νησι. Δεν θα τηλεμεταφερθουν οι τουρκοι και θα έχουν ειδικές ασπίδες που τους κάνει άτρωτους στα πλοία και τα αεροπλάνα μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια χαρα τα λες.Για να εχουμε αυτες τις 10 χιλιαδες ετοιμοπόλεμους στρατιωτες λοιπον αυξανει την θητεια και οχι γιατι γουσταρει να γεμιζει τσαμπα τα στρατόπεδα.

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, valkon είπε

Αν ήταν να πήγαινα στρατό 1 χρόνο, θα είχα φύγει έξω χωρίς δεύτερη σκέψη,

Τώρα πόσο θα πας, αν επιτρέπεις; Με το 9μηνο μένεις Ελλάδα με 12μηνο την κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, valkon είπε

Αν ήταν να πήγαινα στρατό 1 χρόνο, θα είχα φύγει έξω χωρίς δεύτερη σκέψη,

Εγω παντος θα το εκτιμουσα αν ο κυριος που πεταξε την φωτοβολίδα αλλα και αυτοι που βαλανε τα λαικ μας λεγανε κατι περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...