Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πτωσεις θα κανεις μονο αν υπηρετησεις στην 1η ή στην 2η ΜΑΛ και οχι σε ολες της Μοιρες ΛΟΚ. Τα αλματα ειναι 5 τουλαχιστον, 3 της πουλαδας και 2 της συντηρησης τα οποια γινονται οταν περνας ΣΒΕΑ. τωρα δεν κανουν περισσοτερα, αν γινει 12μηνο ειναι πιθανο να πιανει και 2η συντηρηση τον εφεδρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις έκανα διακοπή αναβολής και αίτηση ένταξης για την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου.

Μπήκα στο https://parousiasi.army.gr/ και δήλωσα Πετροχώρι Ξάνθη γιατί είναι κοντά το χωριό.

Είμαι από πολύτεκνη οικογένεια άρα θα εκπονήσω εξάμηνη θητεία.
Μπορώ να δηλώσω ΕΔ ενώ θα είμαι εξάμηνος;
Είναι καλό το στρατόπεδο της Ξάνθης;
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Savvaskav1 είπε

Ευχαριστω απλως ειπα οτι αν μου πουν οτι πρεπει να πας Πατρα που σπουδαζα και για αυτο ειμαι γραμμενος εκει ή στην Λευκαδα που καταγομαι ειναι καπως μπερδεμα για αυτο ρωτησα. Ευχαριστω πολυ φιλε μου

Καλησπέρα,

Για να μην ταλαιπωρείσαι θα σου πρότεινα να παρουσιαστεις κανονικά στο στρατόπεδο που σου λέει το χαρτί καταταξης αν και εφ όσον είναι κοντά σου φυσικά. Με αυτόν τον τρόπο θα ξεμπερδεψεις σε 3-4 ώρες αν πας από το πρωί και από τους πρώτους. Αν ακολουθησεις την μέθοδο του φρουραρχείο οπληλισου με υπομονή.

Αν χρειαστείς περαιτέρω πληροφορίες για την διαδικασία στο στρατόπεδο μου λες.

 

Επεξ/σία από Sik21
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, baggosGR είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Μόλις έκανα διακοπή αναβολής και αίτηση ένταξης για την ΕΣΣΟ του Νοεμβρίου.

Μπήκα στο https://parousiasi.army.gr/ και δήλωσα Πετροχώρι Ξάνθη γιατί είναι κοντά το χωριό.

Είμαι από πολύτεκνη οικογένεια άρα θα εκπονήσω εξάμηνη θητεία.
Μπορώ να δηλώσω ΕΔ ενώ θα είμαι εξάμηνος;
Είναι καλό το στρατόπεδο της Ξάνθης;
 

Δεν μπορείς να πας ΕΔ αν είσαι εξαμήνος. Για το στρατόπεδο της Ξάνθης και δεν γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Sik21 είπε

Καλησπέρα,

Για να μην ταλαιπωρείσαι θα σου πρότεινα να παρουσιαστεις κανονικά στο στρατόπεδο που σου λέει το χαρτί καταταξης αν και εφ όσον είναι κοντά σου φυσικά. Με αυτόν τον τρόπο θα ξεμπερδεψεις σε 3-4 ώρες αν πας από το πρωί και από τους πρώτους. Αν ακολουθησεις την μέθοδο του φρουραρχείο οπληλισου με υπομονή.

Αν χρειαστείς περαιτέρω πληροφορίες για την διαδικασία στο στρατόπεδο μου λες.

Εχω παρει μια μεσω στρατοπεδου για διαφορετικο λογο αλλα τωρα παω για λογους παχυσαρκιας. Εχω ΔΜΣ 45,5. Πιστευεις θα μου δωσουν ευκολα αναβολη? Γνωριζεις αν χρειαζομαι καποιο χαρτι? Να σου προσθεσω οτι εχω πονους στα ποδια και δεν μπορω καθολου την ορθοστασια οποτε δεν μπορω να κανω κατι στο στρατο. Και καμια φορα εχψ ελαφρια δυσπνοια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Savvaskav1 είπε

Εχω παρει μια μεσω στρατοπεδου για διαφορετικο λογο αλλα τωρα παω για λογους παχυσαρκιας. Εχω ΔΜΣ 45,5. Πιστευεις θα μου δωσουν ευκολα αναβολη? Γνωριζεις αν χρειαζομαι καποιο χαρτι? Να σου προσθεσω οτι εχω πονους στα ποδια και δεν μπορω καθολου την ορθοστασια οποτε δεν μπορω να κανω κατι στο στρατο. Και καμια φορα εχψ ελαφρια δυσπνοια

Επειδή βλέπω ότι είσαι πολύ αγχωμενος. Από αυτά που γράφεις είναι απίθανο να μην σου δώσουν αναβολή. Για να μην αγχώνεσαι πάρε ένα τηλέφωνο στην στρατολογία για να σε καθοδηγήσουν.  Επίσης πραγματικά ελπίζω να προγραμματίσεις να χάσεις κάποια κιλά γιατί από αυτά που περιγράφεις έχεις επιπτώσεις στην ποιότητα ζωής σου και είναι κρίμα. Φιλικά ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Savvaskav1 είπε

Εχω παρει μια μεσω στρατοπεδου για διαφορετικο λογο αλλα τωρα παω για λογους παχυσαρκιας. Εχω ΔΜΣ 45,5. Πιστευεις θα μου δωσουν ευκολα αναβολη? Γνωριζεις αν χρειαζομαι καποιο χαρτι? Να σου προσθεσω οτι εχω πονους στα ποδια και δεν μπορω καθολου την ορθοστασια οποτε δεν μπορω να κανω κατι στο στρατο. Και καμια φορα εχψ ελαφρια δυσπνοια

Καλησπέρα, όχι δεν χρειάζεσαι κανένα απολύτως χαρτί. Φίλος μου παρουσιάστηκε πριν 2 εβδομάδες και πήρε αναβολή λόγω παχυσαρκίας πολύ άνετα με ΔΜΣ 46 και κάτι χωρίς μάλιστα να τον ζυγίσουν ούτε να μετρήσουν το ύψος του. Ότι τους είπε. Για τα πρακτικά είναι 1.90 και 167 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...