Προς το περιεχόμενο

Στρατός/Θητεία/ΕΔ


billdanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ το ίδιο εδώ και 2 μέρες . Ο,τι να 'ναι. Ένα παιδί είπε να δοκιμάσουμε ώρες που δεν θα έχει πολύ κίνηση 

4 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Τι στο καλό θα γίνει με τα κ*λο site τους , τρεις μέρες προσπαθώ να κάνω log in στο https://parousiasi.army.gr/ να δηλώσω προτιμήσεις και πάντα βγάζει error , τόσο ανεύθυνοι είναι , δεν ξέρουν ότι τελειώνουν οι μέρες .

Έχει καταφέρει κανείς να μπει ; 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 17,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Τι στο καλό θα γίνει με τα κ*λο site τους , τρεις μέρες προσπαθώ να κάνω log in στο https://parousiasi.army.gr/ να δηλώσω προτιμήσεις και πάντα βγάζει error , τόσο ανεύθυνοι είναι , δεν ξέρουν ότι τελειώνουν οι μέρες .

Έχει καταφέρει κανείς να μπει ; 

Αυτο ειναι αναγκαστικο να το συμπληρωσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 24/9/2020 στις 9:08 ΜΜ, Μάκαρος είπε

Αυτη η καραμελα με το καθαρισμα τουαλετας εχει καταντησει κουραστικη. Υποθετω σπιτι δεν καθαριζεις ε ? Ή ειναι διαφορετικο το καθαρισμα ?

 

Αυτό είναι αλήθεια και όντως έχει λογική οι στρατιώτες να φροντίζουν να κρατούν το χώρο τους καθαρό (θαλάμους/τουαλέτες/λουτρά) κακά τα ψέματα και παιδική κατασκήνωση να πας ένα σκούπισμα/σφουγγισμα θα το ρίξεις.

 

Να πουμε όμως πως υπάρχουν κι ένα σωρό άλλες αγγαρίες που είναι τελείως παράλογες και πολύ πιο δύσκολες από το να ρίξεις χλωρίνη και νερό με το λάστιχο 5 λεπτά στις τουαλέτες. Κι αυτά είναι μάζεμα πευκοβελόνας, βάψιμο, ξεχορτάριασμα και σκούπισμα κάτω απ' τον ήλιο με τις ώρες και ακόμη και τότε πες πάει στο διάολο αν μιλάμε για διοικητικά κτήρια ή core κομμάτια του στρατοπέδου τέλος πάντων. Αλλού σε βάζουν να σκουπίζεις τους δρόμους στα ΣΟΑ έξω απ' τα σπίτια των μονιμάδων... αυτά που θα έπρεπε να κανουν οι ίδιοι δηλαδή, με αποκορύφωμα το σκούπισμα ειδικά το τμήμα του δρόμου που χρησιμοποιεί ο στρατηγός για να πάει σπίτι του. Αυτό δεν είναι θητεία είναι δουλεία.

Επεξ/σία από the other one
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Angel-Maimou είπε

Και εγώ το ίδιο εδώ και 2 μέρες . Ο,τι να 'ναι. Ένα παιδί είπε να δοκιμάσουμε ώρες που δεν θα έχει πολύ κίνηση 

Όπως το φαντάστηκα απλα έχει πρόβλημα το site τους και δεν φταίει η κίνηση , 4 30 το πρωί και δεν μπαίνει και παλι. 
Τον σιχάθηκα τον στρατό πριν ακόμα τον ξεκινήσω .

4 ώρες πριν, tasos41997 είπε

Αυτο ειναι αναγκαστικο να το συμπληρωσουμε;

Όχι δεν είναι από την άποψη ότι θα έχεις κυρώσεις. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση λέει να συνδεθούμε με το τάξις ΝΕΤ για να εκτυπώσουμε το σημείωμα κατάταξης . Εγώ δεν έχω λογριασμο τάξις ΝΕΤ τι γίνεται τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, xorotaktis είπε

Ερώτηση λέει να συνδεθούμε με το τάξις ΝΕΤ για να εκτυπώσουμε το σημείωμα κατάταξης . Εγώ δεν έχω λογριασμο τάξις ΝΕΤ τι γίνεται τώρα;

Νομίζω πρέπει να κανείς . Αν είσαι προστατευόμενο μέλος που φαντάζομαι είσαι για να μην έχεις δες μήπως μπορεις να το βγάλεις μέσω του taxis net κάποιου  γονέα .

Επεξ/σία από noFEARgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Όπως το φαντάστηκα απλα έχει πρόβλημα το site τους και δεν φταίει η κίνηση , 4 30 το πρωί και δεν μπαίνει και παλι. 
Τον σιχάθηκα τον στρατό πριν ακόμα τον ξεκινήσω .

Δεν είσαι ο μόνος πίστεψέ με. Αλλά αφού πάμε ετοιμάσου ψυχολογικά να κάνεις 9 μήνες (ελπίζω 9) τον τρελό για να τελειώνει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καθαριότητες είναι fun αγκαρία. Τα ίδια σκ@τα θα φας και στην ζωή σου έξω.
Ξεχορτάριασμα κλπ τουλάχιστον έχεις παρέα να μιλάς, να κάνεις και ένα τσιγάρο. Άσχετα αν το τρελό είναι ότι καλοκαιριάτικα έβρεχε και την επόμενη μέρα τα αγριόχορτα ήταν πάλι στους 10 πόντους...

Αυτό που δεν μπορούσα με τπτ ήταν το θαλαμοφυλίκι (σε παίρνει ο ύπνος) και σκοπός πύλης (ούτε να ανάψεις ένα τσιγάρο δεν μπορούσες)

Φροντίστε να κοιμάστε όποτε μπορείτε/όπου μπορείτε και θα περάσουν γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, dimitrisf41 είπε

Παιδια μια ερωτηση τι χαρτια χρειαζεται να μαζεψω για να απολυθω εχω μπει στον τελευταιο μηνα της θητειας μου???

Δεν χρειάζεσαι χαρτιά, υπογραφές μαζεύεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, tasos41997 είπε

https://parousiasi.army.gr/ Θελει Taxisnet; Ειμαι προστατευομενο μελος και δεν εχω διοτι δεν κανω δικη μου φορολογικη δηλωση.

Το συγκεκριμένο όχι τον στρατιωτικό σου αριθμό βάζεις και την ημερομηνία γέννησης . Μετά στο χαρτί κατάταξης ίσως χρειαστεί μέσω taxis net . Αυτό ρώτησε το καλύτερα στην στρατολογία . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Το συγκεκριμένο όχι τον στρατιωτικό σου αριθμό βάζεις και την ημερομηνία γέννησης . Μετά στο χαρτί κατάταξης ίσως χρειαστεί μέσω taxis net . Αυτό ρώτησε το καλύτερα στην στρατολογία . 

Ναι το ειδα σε ευχαριστω, μπορεσα να μπω σημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζουμε πόσες, συνήθως, ημέρες πριν την κατάταξη αναρτώνται τα χαρτιά κατάταξης; Για ΣΤ' ΕΣΣΟ, να υπολογίζουμε 10-20 Οκτωβρίου ή νωρίτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...